Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Kabl...

 

702813523.png

 

 

Jel neko ko koristi beotel primetio da youtube a i u principu ceo net umire,ko da duplo sporije radi :confused:

Inace utub svima redom baguje, koliko ja znam. To nije do ISP-a sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel uzimao neko u skorije vreme kod SBBa kablovski 4-8Mb? Moji se napalili da predju na to jer imamo vec kablovsku TV i bas je jeftino kad je u kombinaciji. Mada svakako je tih 4 tj 8, ma koliko da je zapravo, brze od trenutnih:

 

715758335.png

 

kod Beotela. Osim ako SBBov net ima neke druge mane, pored brzine.

 

Htela sam to da menjam jos onda kad sam cimala za savet ali ispalo je da moji nece a posto ne glasi na mene ne mogu nista da uradim.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

М, која је то варијанта комбо НЕТ + кабловска? нисам успео да нађем на сајту а давно сам чуо за то.

 

безобразни телеком - 1мб који кад буду дигли сада с пролећа на 2мб има да ради спорије од 256к.

 

идеја је да се узме 4мб и да се вајрлесује по целој гајби. одувек сам тео да имам нет у клоњи. броудбенд џон.

 

едит: чини ми се да сам нашо:

 

http://www.sbb.co.yu/Mix/222/MIX+cenovnik.shtml/nav_start=0

 

мада, цена нета у миксу 4мб је иста као цена када се вежеш на 12 месеци.

Edited by Генеральный

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam tu varijantu otkako su je uveli u ponudu, i nemam nikakve zamerke. Ako ti treba konekcija za DL, i da ne mislis uopste, onda ne postoji bolje resenje od toga. Setup and forget.

A i sam kabl je tehnicki daleko superiorniji od adsl-a, a i za tu cifru nema bolje ponude na ovim prostorima. Tako da je to po meni no brainer decision.

Share this post


Link to post
Share on other sites

деф. сам и ја размишљао на тај начин.

 

да ли неко зна какви су модеми за кабловски нет код СББа? бураз је код лелекома сада скоро када је потписао АДСЛ добио вајрлес модемче.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naleteo na ovaj info na Sezamovom sajtu...

 

 

Info

 

Otezano funkcionisanje ADSL interneta

 

Zbog problema sa nasim i Telekom linkom ka nadprovajderima u

inostranstvu trenutno je otezan internet saobracaj.

Nadlezne sluzbe Telekoma Srbije uz nasu saradnju rade na poboljsanju

opreme i kapaciteta kako bi se rad ADSL interneta normalizovao u

sto skorije vreme.

 

Izvinjavamo se zbog problema nastalih smanjenim kapacitetom linka.

 

 

Verovatno je tu problem, i mene jebava download danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah koji je ovo car koji ide za dablfajer i ređa joj minuse na svaki post? :haha:

 

 

Sigurno je neki dablnoulajfer :bigblue: Nego ima li ko vesti kada bi trebalo se popravi ADSL protok, meni i dalje kilavi, podseća me na dajal ap, ne ponovio se :udri:

Edited by Obad Religion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak radi u Sezampro tehnickoj podrsci, vecina provajdera ima problem sa linkom iz Telekoma. Trebalo bi da to Telekom resi do utorka, srede. Posle toga sledi dupliranje brzina, ne znam da li ce svi ici na to ili samo Sezam.

Edited by najtMare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće još uvek dupliranje brzina.

 

Elem, promenite DNSove, može biti da vas to zeza, stavite ili openDNS (208.67.222.222 i 208.67.220.220) ili Google DNSove (8.8.8.8 i 8.8.4.4).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da se javim samo u svetlu masovnog otvaranja topica o bulja internetu preko ADSL-a preko raznih provajdera. To se admini igraju sa bandwidth shaping i throttling-om. I u provajderima i njihovom godgiven nadprovajderu zvanom telekom. Znači, imajte strpljenja dok nauče da koriste mašine koje su im šefovi platiti po 100k €. Ipak smo Srbi i glupi smo svi kolektivno. U svakom slučaju se sve lomi preko vaših leđa.

 

:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se i ja čuo sa tom podrškom u Sezamu, kaže baja da će do kraja nedelje sve biti normalizovano, a povećanje brzine ne pominje, kaže da će možda da uvedu IpTV??? :uhoh:

Meni je receno da Telekom odbija da Sezamu proda pravo na uvodjenje IPTVa. Konkurencija, or whateva. Raspitacu se malo detaljnije sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...