Jump to content

Starcraft 2


darthmoog

Recommended Posts

Pa otprilike. Imam drugara koji ima devojku Koreanku, pricala nam je da joj je brat bio na lecenju od Starcrafta u klinci za odvikavanje od virtualne stvarnosti(tako nesto se zove), tu se leci i adikti od WoWa, Countera i neta uopste, kakav horor! :no:

 

Inace, SC2 ima da jebe mame 100 posto, jedva cekam da komandujem legiji Zergilnga da rushuje bespomocjne Terrane, bwahahah...

To je ono sto WC3 nikad nije i nece imati! Kolko je meni islo na kurac ono drkanje sa herojima... :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

Људи, имам питање. Онај ко није играо можда је боље да не чита. Занима ме шта сте ви изабрали у мисији кад идете на ону планету затвор? Коме сте помогли, Тоши или Нови? И има ли та одлука неки битнији утицај на даљи ток приче или нема?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na par mesta u igri imas da izaberes izmedju 2 odluke, koje u sustini nemaju preterano uticaja na glavnu pricu. Ipak je ovo RTS igra a ne RPG. Mnogo su ti vazniji upgrade-i u armoriju kod Svan-a, kojim ces redosledom sta da izucavas nego ovo.

Sve drugo ce biti isto sta god da izaberes.

Vecina igraca kada zavrsi kampanju ponovo predje sa drugim izborima.

 

Ako izaberes Tosh-a on ce ti se zahvaliti na pomoci i ostace jos neko vreme na Hyperionu, u sustini je nebitno sta uzmes :)

 

Isto ces imati da biras da li oces da stanes na stranu Protosa i spalis one zarazene ljude ili da pomognes doktorki (Ariel valjda)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...

Bem vas, još dve SC2 teme ste otvorili posle ove xD

 

 

Došao sam da podelim s vama, verujem da ćete da me razumete, kako ne mogu dovoljno da opišem svoje gnušanje prema ''gamerima'' koji izjavljuju stvari kao što su ''jao probao sam taj stari StarCraft al' ne mogu s onom rezolucijom'', ''ne mogu onu grafiku'' :D

 

Izašao je izgleda neki HD remaster originalnog StarCrafta ili kako to već zovu, pa videh neke komentare... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja bas okacio bio na Generalnoj posto me mrzelo da trazim ovu temu :)

 

 

Sto se mene tice ovo je najbolji potez Blizzarda u poslednjih 10 godina. Jos kad bi odradili W3:FT u istom maniru, ad ne diraju gameplay, samo grafika da se napuca do 4k, fantazija da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odigraće se.. naravno... nikada dovoljno riplejovanja orginialnog Starcrafta i Broodwara... možda čak obrnem još jedared, pre nego što ovo stigne, pa onda cepnem i ovo.. čisto radi usporedbe...

 

Ali nisam nešto oduševljen idejom. Mislim da je bolje da su uzeli engine Starcrafta 2 i odradili to (znam da postoje oni modovi, ali bolje Blizzard da to odradi). Dakle, ja bih voleo da su to odradili u Starcraft 2 engine-u, da su cinematike ponovo odradili sa današnjom tehnologijom, one brifinge pre misija isto (u nekom novom cool fazonu).

 

 

@Demon Seed

Slažem se u potpunosti.

Mada je keca ipak malko pregazilo vreme. Pathfinding nije idealan u SC (bio je super za ono vreme), a sećam se kako su mi se jednom tenkovi zaglavili u nekoj BW misiji... bilo je ko da igram Dune 2. Jedinica po jedinica... pomeraj... :haha:

 

Inače, je l' uspeo neko ovo? :)

Da se pohvalim da ja jesam.

Radi se o čuvenoj misiji kad se sa terranima braniš od navale Zergova... e pa fazon je da uspeš, ne da preživiš misiju, nego da rokneš sve zergove. :)

http://youtu.be/o8TDTHQOJug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ne bih rekao da je SC multiplayer popularan nakon izlaska SC2, koliko se sećam, Blizzard su ugasili battle.net server za njega, ne?

 

 

@Elf: jes pathfinding los, bilo bi do jaja da to patchuju, to ne bi trebalo da im bude neki problem da se odradi, mada u SC i onako stalno drkaš jedinice tamo-vamo pa to ne dolazi toliko do izražaja, šta znam. Jeste ga u tehničkom smislu pregazilo vreme, al' ne bih ja to tako rekao :bigblue:

 

Igra je umetničko delo i možda prvi pravi eSport (uz Quake i CS, i recimo Street Fighter serijal), takve stvari ne gazi vreme :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da nije ugašen server za sc1, samo je poenta da pare leže u sc2 competitive...

 

also, umetničko delo i esport, neće da ide zajedno u isti kazan. super je starcraft, ali samo zbog blizzovog dugogodišnjeg supporta i dobro realizovanih pozajmljenih ideja (wh40 recimo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf: jes pathfinding los, bilo bi do jaja da to patchuju, to ne bi trebalo da im bude neki problem da se odradi, mada u SC i onako stalno drkaš jedinice tamo-vamo pa to ne dolazi toliko do izražaja,

 

Ma da.. nego... jednom mi se desilo.. posle ko zna kojeg igranja Broodwara... naštrancovao sam baš mnogo jedinica u nekoj misiji.. i svi se zaglavili... tu je onako bio baš i uzak teren.. i baš sam tada nešto popizdeo... i upamtio.

Nebitno naravno, pored toliko dobrih stvari, i pored činjenice da mi je stvarno retko to smetalo.

 

@Bradiko

I ja donekle popizdim na Blizzard, ali onda pomislim dve stvari:

1) Kad je Starcraft 1 izašao (i Diablo 1), core tima je bio 25-30 ljudi koji su radili veoma predano. Danonoćno. Ako su se sada obogatili i opustili - zaslužuju.

2) Bez obzira na gomilu para, Blizzard i danas ne objavljuje igre koje nisu potpuno optimizovane, gde se vidi da se ne žuri ni na jednom polju. Jeste Starcraft 2 malo sladunjav u priči, ali generalno, strategija koju stvarno vredi odigrati.

Isto i sa Warcraft 3.

Rade ljudi.. i rade kako treba...

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da očigledan ripoff WH40K malo umanjuje umetničku vrednost, al' po svakom drugom merilu je i umetničko delo i eSport :)

 

 

Što se ripoffa tiče, Blizzard generalno nema trunku originalnosti i samo pozajmljuje tuđe ideje i pakuje ih (uglavnom dobro), nego generacije koje su odrastale na Blizzard igricama nemaju taj utisak...

 

Recimo kad pogledaš malo bolje, Diablo priča je smeće. :D

 

Onda, Warcraft 3 priča je prepakovana StarCraft priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i Zergovi su pozajmljeni iz filma (Alien) i Protosi (Predator), ne znam ljude odakle su pozajmili. ;)

 

Jedino se ne zna ko je koga pokrao, jer Starship Troopers ima jako sličan univerzum sa Starcraftom, a u isto su se vreme radili.

Možda niko nikoga i nije pokrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljude, terrane (xD), orkove, elfove i sve drugo živo su maznuli iz WH(40K)

 

Ima takođe i u WH40K rasa koja se zove Tyranids i čiji su Zergovi ripoff:

 

Tyranids-warhammer-40000-%D1%84%D1%8D%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D1%8B-art-1016413.jpeg

 

 

 

Blizzard je samo iskoristio manjak inicijative da se rade WarHammer RTSovi, nakanio se neko tek 2004. da izbaci prvi WH RTS (Dawn of War)...

 

Kad malo bolje razmislim, i ovako mi nije jasno kako Blizzard nije popio tužbu, verovatno se vadili na to da nisu Orci i sve ostalo izmišljeni u WarHammeru, ali je Blizzard u dobroj meri maznuo ii način na koji su tamo koncipirani tako da...

 

Evo vidim da nisam jedini:

https://www.gamefaqs.com/boards/520538-warhammer-online-age-of-reckoning/46215528

 

 

 

Opa, Blizzard je zapravo krenuo da radi WarHamer igru ali nisu uspeli da dobiju licencu, pa je nastao WarCraft

http://kotaku.com/5929161/how-warcraft-was-almost-a-warhammer-game-and-how-that-saved-wow

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...