Jump to content

Ahab


Recommended Posts

razmisljah da li uopste da pokrecem zasebnu temu (s obzirom na to da bend za sobom ima samo jedan album i da je prilicno mlad (oformljen 2004-e)) ili da bend u kratkim crtama pomenem na "doom preporukama". ipak se odlucih za prvu varijantu, kapiram da ce se tako efikasnije privuci paznja koju ova nemacka trojka definitivno zasluzuje.

 

kao sto rekoh, Ahab je zasad izdao jedan album, The Call Of The Wretched Sea (2006). pocetkom ove godine pojavio se i limitiran EP, The Oath. pesmu The Stream sa pomenutog EP-a je moguce svuci sa neta na sledecoj adresi.

tematski, bend se bavi novelom "Mobi Dik" (Ahab je inace ime kapetana bolesno opsednutog ovim kitom), i svoje tekstove upotpunjuje savrsenom funeral doom svirkom, sa, cini mi se, ne tako sporim zvukom gitare kao sto se ovom pravcu obicno pripisuje ali definitivno sa atmosferom koja tom pravcu odgovara, pre svega zahvaljujuci fenomenalnom growl-u i klavijaturnim pasazima. pesme jednostavno nose ogromnu kolicinu energije, negativne doduse. kao kljucne uticaje bend navodi Shape Of Despair, Esoteric i holandski Asphyx.

 

za podrobnije informacije:

Official site

MySpace

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Lepo sročeno. :da:

 

Tačno nisam čuo album par godina, ali sam ga svojevremeno baš dobrano izvrteo... i sada kad je krenuo intro, svega sam se setio i samo sam čekao da talas udari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Call of the Wretched Sea, ол д уеј. немам појма колико сам пута преслушао.

 

нови још нисам добро простудирао, засад ми је ово кул, мада не мрви коске као The Call:

 

http://www.youtube.com/watch?v=uczv_UUKVfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...