Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Odmeravanje snaga dve automobilske supersile

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZeBd_F2Bz5Y

 

Pretpostavljam da znate o kojim markama je rec...

 

ferrari bih kupio zbog performansi a lamba zbog izgleda.Murcielago ima prelep dizajn,i agresivni izgled...

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija,tacnije ujak od mog drugara iz iste ulice je kupio novi A4,automatik kvatro.50 i kusur hiljada evra...2000 kubika,ne znam koliko konja

 

Lagao te taj, njegova cena je 32500e , nije mogao nikako da ga plati 50 i kusur hiljada (nema te opreme koja kosta 20000e). 3.0 quattro verzija je 44500e.

 

Pa A6 ide od 40 i kusur hiljada...

 

 

Lepo izgleda novi A4. 100 puta je lepsi od proslog modela. Jedna od bitnijih prednosti u odnosu na konkurente je ogromno medjuosovinsko rastojanje 2808mm, cime se znadno dobija na udobnosi.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pezo nije izmislio common rail vec Fiat sa svojim JTD dizelom!!!

 

I inace svi najnoviji modeli VW iako imaju oznaku TDI vise nisu pumpa-brizgaljka vec su i oni presli na common rail sistem.

to jednostavno nije tacno....tacka....mozes negde da proveris to....

 

Do skoro je bilo tacno da su samo najjaci motori radjeni kao CR, a ostali PD, ali mislim da su sad generalno presli na CR. Barem sam tako procitao za Audi, u novom A4 cak i najslabiji motor nije vise PD.

ispravka, ispravka, ne znam kako zaboravih na to, u komparativnim verzijama cetvorka i passat imaju istu cenu....

 

i u audiju imas Tdi od dveiljade i stocetres konja koji je isti k'o onaj iz vw i nije common rail....

 

 

 

prepisujem sada iz casopisa cene u verziji jedan devet Tdi, limuzine srednje klase su u pitanju, a4 je dvaesosam hiljada, pasat je isto, oktavija osamnest iljada, seat toledo je dvaesjednu iljadu, i kako toliko serete na temu razlike u ceni izmedju audija i vw-a kada jednostavno moze da se utvrdi da nije tacno, meni ni iz dzepa ni u dzep ko je u finalnoj oceni bolji, al' ovde govorimo o lako utvrdivoj stvari poput prajsa....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi je premium marka u VAG grupaciji - ozbiljnija kontrola kvaliteta, odredjeni delovi kvalitetniji, doradjeniji u odnosu na VW, SEAT, Skodu, svi tehnoloski noviteti dolaze prvo u Audi itd. Ako mozes to da izdrzis finansijski onda uvek Audi, ako se vec izbor sveo iskljucivo na VAG.

 

 

Audi A6(97-03),A4 i A8(94-03) ,VW Passat 97-03 ,Skoda Superb imaju u prednjem trapu po 8 oscilirajucih(koja su ista za svaki navedeni model) ramena koja su od alumunijuma (postoji i metalna varijanta ali Made in PRC-Kina koja kurcu ne valjaju) i od tih 8 komada sanse su 90 % da se sjebe bar jedno kad naletis i na najmanju rupu (kojih kod nas ima na pretek).Kvalitetnija varijanta ramena kosta oko 65 eura donja,a oko 35 eura gornja ramena.Zatim spaner (zatezac remena) klime je isto lose rijesen (cijena 30-ak eura) a da ne govorim o spaneru remena alternatora koji je fabricka greska na tim vozilima kod TDI motora (90 eura i nisam cuo da iko za njega daje garanciju) i 120 eura za TDI verziju,zatim xenon sijalice (40 eura-tek na to ne ide garancija kao i na ostalu elektro robu),turbine masovno otkazuju reparacija u Uzicu minimalno kosta 250 eura uz godinu dana garancije...

 

Ovo ne lupetam bezze,dugo godina sam radio u trgovini auto dijelova (do prije par mjeseci)

 

Svi ovi modeli su zaista mocne masine,ali sto dalje od mene s njima.

Edited by metallicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom vozi A6,mada i Prado,ove druge kako kad.Bmw je automatik,kaze nervira je kad nema menjac

 

BMW iako je automatik je ipak BMW za jednog A6... Dobro i ja volim Landcruisera stoga moram da se slozim da joj je izbor dobar...

 

@TurboBoy i Metal_Heart

 

Cak i da je tako, ne verujem da je i kontrola kvaliteta potpuno ista. Cime onda audi opravdava cenu? Ipak je poprilicno skuplji.

 

Koliko sam ja do sad upratio citajuci forume, slusajuci tudja iskustva i gledajuci zvanicne statistike, Audi je uvek imao manje decijih bolesti/problema od VW iz iste klase.

A to pogotovo sad pokusavaju da naglase, tj. da naprave jos veci jaz izmedju Audija i ostalih iz VAG grupe. Audi sve vise okrecu ka tom trzistu skupljih auta, cak su i za Phaetona zalalili sto nije dobio znacku Audija, imaju A8, Q7, R8, sada ce Q5 itd. Novi A4 je stvarno pedantno uradjen, ne verujem da tu moze biti nekih besmislenih usteda kao sto moze biti na VW, SEAT, SKODI.

 

Da ali zavrsna obrada je ono sto cini kako motor tako i unutrasnjost samog automobila... To se odnosi na ceo auto a ne samo neki njegov deo... Audi je imao manje decijih bolesti ali nije bio imun na njih... Za njih se vezuje i izgradnja jedinog nerdjajuceg auta tj. B4... Pheaton je ipak isuvise prost za konfor jednog Audija... Moras da priznas da unutrasnjost jedne ovakve limuzine i nije nesto posebno...

 

audi a5 koji sledi je bezveze posto je ipak predugacak za kupe, a inace zadnjih godina te price za razliku izmedju audija i folksvagena i nisu tako tacne, odredjene nedostatke je imala prva serija audija trojke sa kraja devedesetih i pocetka dvehiljaditih, da ne nabrajam sada, zaboravih, ukoliko nekog boli kurac procitacu, dosta zavisi od konkretnog modela....

 

 

chuh i ja price iz servisa da je restilizovana petica tj. tacno ti modeli sa pocetka dvehiljaditih, imala problema sa turbinom ukoliko se dobro secam i ne znam da li josh nekim sitnim problemima, pa je tako ispalo da su pouzdaniji stariji sa kraja devedesetih....

 

 

uvek je relativno koliko je razlika u ceni opravdana, mada bi trebalo da bude, logicno je....

inace, neko je pomenuo dizele, osim najjacih, i jedni i drugi i dalje koriste varijantu sa pumpom i diznom sa vise kanala, iako ostali koriste moderniji common rail koji je izmislio pezo sa svojim Hdi motorom....razlika je neznatna tu u potrosnji, chak se cesto prica da tdI deluju startnije od ostalih dizela u komparativnoj snazi, naravno, al' su bucniji na manjim obrtajima i to je glavna mana....

inace, neka neko prokomentarise shto alfa romeo u klasi pasata i cetvorke kosta tridesetak hiljada evra, s obzirom na tradicionalno manji renome....

 

Ali jedina linija Audija koja mi se svidja je bas ta A5... Common rail je buducnost dizela mozda je vec i stigla u Opelu i njegovom CDTI motoru....

 

Inace Alfa ima renome a Passat ga tek gradi... tj. VW ga tek gradi... Ipak su oni jedan gigant koji ne postoji tu zadnjih 70 godina, oni su pocila sa radom odmah iza Forda... Neopravdano su skupi ali da nemaju renome to jednostavno nije tacno...

 

@Slaughterer: Mislim da oni samo naplacuju luksuz. Zavrsna obrada u kabini je na znatno vishem nivou.

Uopste obrada u Audiju je znatno bolja nego u ostatku firme i to je ono sto nabija cenu ovom automobilu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih automobila novog doba Aston Martin DB9 je proglašen kao „ultimativni automobil snova“ ili na engleskom „ultimate dream car“ u nedavnom izboru britanskih vozaca.

 

Naravno, bilo je govora i o naklonosti Britanaca prema domaæem brendu pošto je Aston Martin Vanquish osvojio treæe mesto, a Aston Martin Vantage peto.

 

Meðutim, sumnje otklanja èinjenica da se na listi prvih deset nije našao ni jedan Rolls Royce, dok je Bentley uspeo da se progura tek do osmog mesta u generalnom plasmanu.

 

U svakom sluèaju, lista izgleda ovako:

 

Top Ten dream cars

1. Aston Martin DB9

2. Bugatti Veyron

3. Aston Martin Vanquish

4. Audi R8

5. Aston Martin Vantage

6. Mercedes McLaren SLR

7. Ferrari Enzo

8. Porsche Carrera GT

9. Ferrari 612 Scaglietti

10. Lamborghini Gallardo

 

Top Ten dream manufacturers

1. Aston Martin

2. Ferrari

3. Bugatti

4. Mercedes

5. Lamborghini

6. Audi

7. Porsche

8. Bentley

9. BMW

10. Ford

 

Mnogo Engleza za moj ukus... Ipak su to radili ENGLESKI citaoci... Da se radi negde u Evropi verovatno bi skor bio drugaciji... I na kraju FORD... Ipak je ovo uspeh za jednog proizvodjaca koji proizvodi automobile za masovnu prodaju...

 

jebeni englezi i njihove liste...uvek je njihovo najbolje...

aston martin ne moz da prismrdi Ferrariju...

Scuderia je tri duzine ispred Astona po svemu...

 

Jedino je izgled DB9 stvarno mocan... Iako se slazem da su otisli mnogo ispred Astona... Ali Aston je aristokratski auto a Englezi su aristrokraski narod... Ipak Ferrari ne moze da se poredi po udobnosti sa jednim Astonom...

 

Bio je kod nas u Rumi jedan Ferari. I Lamborgini duginih boja.

 

Da tog lika sa duginim bojama Lambom ubise zar ne? Da Diablo u duginim bojama...

 

 

to jednostavno nije tacno....tacka....mozes negde da proveris to....

 

 

ispravka, ispravka, ne znam kako zaboravih na to, u komparativnim verzijama cetvorka i passat imaju istu cenu....

 

i u audiju imas Tdi od dveiljade i stocetres konja koji je isti k'o onaj iz vw i nije common rail....

 

 

 

prepisujem sada iz casopisa cene u verziji jedan devet Tdi, limuzine srednje klase su u pitanju, a4 je dvaesosam hiljada, pasat je isto, oktavija osamnest iljada, seat toledo je dvaesjednu iljadu, i kako toliko serete na temu razlike u ceni izmedju audija i vw-a kada jednostavno moze da se utvrdi da nije tacno, meni ni iz dzepa ni u dzep ko je u finalnoj oceni bolji, al' ovde govorimo o lako utvrdivoj stvari poput prajsa....

 

Da i ja mislim da je je HDI tvorevina Peugeot-a a ne Fiat, ali prvi modeli tog motora i nisu bili nesto narociti makar ne po nemackom Auto Bildu...

 

Ali Passat i A4 nisu iste klase A6 i Passat su iste klase automobila tako da je Audi za manju klasu auta ima istu cenu ko VW za vecu... A6 i Passat ele istu sasiju stoga su i iste klase. A4 i Jetta nova ili Bora su iste klase auta... Tj. srednja klasa. Passat i A6 su visa srednja klasa, a A8 visoka klasa...

 

Audi A6(97-03),A4 i A8(94-03) ,VW Passat 97-03 ,Skoda Superb imaju u prednjem trapu po 8 oscilirajucih(koja su ista za svaki navedeni model) ramena koja su od alumunijuma (postoji i metalna varijanta ali Made in PRC-Kina koja kurcu ne valjaju) i od tih 8 komada sanse su 90 % da se sjebe bar jedno kad naletis i na najmanju rupu (kojih kod nas ima na pretek).Kvalitetnija varijanta ramena kosta oko 65 eura donja,a oko 35 eura gornja ramena.Zatim spaner (zatezac remena) klime je isto lose rijesen (cijena 30-ak eura) a da ne govorim o spaneru remena alternatora koji je fabricka greska na tim vozilima kod TDI motora (90 eura i nisam cuo da iko za njega daje garanciju) i 120 eura za TDI verziju,zatim xenon sijalice (40 eura-tek na to ne ide garancija kao i na ostalu elektro robu),turbine masovno otkazuju reparacija u Uzicu minimalno kosta 250 eura uz godinu dana garancije...

 

Ovo ne lupetam bezze,dugo godina sam radio u trgovini auto dijelova (do prije par mjeseci)

 

Svi ovi modeli su zaista mocne masine,ali sto dalje od mene s njima.

 

Da napok naidje covek koji prodaje delove za ove automobile i evo sta vam kaze, odrzavanje ovih automobila kod nas je smrt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagao te taj, njegova cena je 32500e , nije mogao nikako da ga plati 50 i kusur hiljada (nema te opreme koja kosta 20000e). 3.0 quattro verzija je 44500e.

 

Pa A6 ide od 40 i kusur hiljada...

 

 

A4 najnoviji modeli, glanc iz fabrike, kabrioleti ovdje - kod skupih dilera (poput Niello) mogu se naci za 45 hiljada maksimalno, na jugu cak i za 40 hiljada DOLARA (ne eura), i to jos s taksom.. (koja obicno iznosi po par hiljada)..

znam da je tamo sve dosta skuplje, ali opet sto kazes, 50 hiljada EURA su grdne pare.. pa mogao je naci `certified preowned` ferarija za te pare. ili jos bolje, mog`o je uzeti kamaro (rare edition, glanc nov) i pokupit neke zeMske za dz usput :lol:

 

 

inace, jedna od musterija kod kojih radim.. posaljem je po neku ribu i sl. i kao, odvezao je muz.. vraca se, svira iz auta, ja rek`o da joj pomognem iznijeti stvari.. ja izadjem, kad ona sjedi u svom novom BMW-u (mislim da mu je oznaka 700L ili tako neki klinac) i mase mi, kao - aj se provozamo prvo.. :) brate, otisla po ribu, vratila se s limuzinom od 100 hiljada dolara.. :ph34r: i to jos sere kao, `ma samo kad sam ga nasla.. ma najbolji deal su mi dali`..

 

 

auto je.. uh.. vozikala sam se po raznim limuzinama, ukljucujuci lincoln sedan od 4 metra i tako neki mercedesi, ali ovaj auto.. joj sto je DOBAR.. trebam zapeti ko dva konja sljedecih 10 godina da bi me odobrili za taj kredit :)

Edited by blondieGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mogao je naci `certified preowned` ferarija za te pare.

мислим да са 'pwned' фераријем не би мого да покупи цице ни на депопулисаном југу Србијице где је сантим ките к'о дукат.

 

'pwned' ферару је ко плин у АЦ ''Цобри''.

 

најјаћи ауто:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm....arp.750pix.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se kaze `sertifajd priound` - ne misli se na mercedesa kog je mile ukrao u shvici, pa ga drndo po svabiji pa mu navuko 300 hiljada milja, dva puta ga okren`o na krov, i dovezo ga bratu u leskovac - da mu ovaj opravi alternator (kog je inace dobio na popust od pere mehanicara) i restartuje miljazu na nulu - ali mercedes je pa ce se dobro prodati pod oglasom: NOV, TEK UVEZEN IZ NJEMACKE, NI OGREBAN.

 

 

misli se na auto koje je vozeno, ali je sredjeno od ovlastenih dilera - dovedeno u SKORO novo stanje. ne mogu sva vozila da prodju to sredjivanje, zavisi u kakvom su stanju, postoje standardi zavisno od modela.

ogromna vecina ljudi ce da kupi radije takvo auto, nego glanc novo.. prije svega zbog taksi, a i zasto ne uzeti audija/bmw-a po 30-40% manjoj cijeni i to samo zato sto ima na sebi 10-20 hiljada milja?

 

naravno, ako je auto bilo u saobracajki (bilo da je u pitanju ogrebotina ili velika steta) - ono uvijek i obavezno ima naljepnicu na sebi koja kaze - salvage title. i tu niko ne pokusava da radi ista ilegalno. posto je uzasno kaznjivo, taman ko da si prob`o da ubijes nekoga.

 

 

 

a simpaticna je kobra.. cini mi se da sam vidjela isto (ili slicno, ko zna..) u ovdasnjem muzeju automobila..

fali joj samo alen delon.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, ja mislim da je ovaj sloterer dobro rekao da jesu passat i chetvorka ista klasa, kada uzmes duzinu karoserije za kriterijum, onda ispadne da je passat po dimenzijama blizi shestici nego chetvorci, al' kada bi to biO jedini kriterijum, onda bi stari vartburg karavan biO klasa shestice posto je tu negde po duzini, medjutim, kada se gleda, recimo, pored opreme, po ponudi motora, snaga i zapremina je komparativna koD chetvorke i passata, koD shestice neces naci motor od stotinak konja, a hoces koD i chetvorke i passata....gledah josh malo negde, i valjda koD dizela od Dve hiljade nadjoh da je chetvorka skuplja za preko Dve hiljade, al' opet, to nije skroz pouzdano, posto ne znam koju opremu imaju osnovne verzije jednog i drugog, shto je naravno bitno....

 

alfa romeo i italijani uopste imaju neku sportsku tradiciju, al' alfa romeo jednostavno sa komparativnim limuzinama, posebno poslednjih ne znam koliko godina, nije ni blizu passata, i to je ozbiljna neinformisanost, passat je itekako dokazan, shto me cudi da ne znA bukvalno svako, na vikipediji su chak izlistane nagrade koje je dobijao prethodnih godina tipa limuzina, polovni auto i tako dalje, neka cita koga zanima....

dalje passat sa kraja devedesetih nema aluminijumska ramena.....

 

 

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

misli se na auto koje je vozeno, ali je sredjeno od ovlastenih dilera - dovedeno u SKORO novo stanje. ne mogu sva vozila da prodju to sredjivanje, zavisi u kakvom su stanju, postoje standardi zavisno od modela.

ogromna vecina ljudi ce da kupi radije takvo auto, nego glanc novo.. prije svega zbog taksi, a i zasto ne uzeti audija/bmw-a po 30-40% manjoj cijeni i to samo zato sto ima na sebi 10-20 hiljada milja?

ма прича је била око тога да свако ко узима ''пвнд'' луксузни ауто није мега куроња већ је куроња вонаби и да је то бедно у начелу, без обзира у каквим је рукама возило било раније, колико је прешло и колико су биле ригорозне контроле кроз које је прошло.

због тога сам направио паралелу са уградњом плина по моћним или скупоценим аутомобилима. ако купујеш ауто од 5000цц, претпоставља се да ћеш имати новца да исти и напојиш, лебац му...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kapiram.. to otprilike ovdje meksikanci rade.. kupe hamera/lincoln navigatora/dodge magnuma - da cijelo selo vidi, a mlijeko uzimaju na kupone. ciganija.

 

a azijati uzmu neku hondu civic, staru 10 godina.. prefarbaju je u plamenove, nabace `juro lajts` - nije bitno sto jedva upale auto.. ali cim izadju na auto put - oce da se trkaju.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj upadoh malopre u kanal u zabranu. Jebene letnje gume. Nisam mogao da ga zaletim dovoljno i na krvini na uzbrdici stade. Ja nazad, samo kad je poceo da nosi. Ode... jedva me traktor sa lancima izvuche. Srecom nije nigde zakacio, malo je falilo.

 

ja montiram vecheras polu-slikove,pa idem kod super vera na parking da se zezam malo.... XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...