Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nadam se da se neko nece uvrediti, ali mislim da Omega nije bas kvalitetan automobil, ne secam se kad sam video neku da je zategnuta kao casa. A Zafira je sasvim korektan automobil, ali totalno u drugom fazonu, znaci porodicni automobil koji je udobar, malo trosi, bezbedan (moj brat imao ozbiljan udes sa njom, prosao je bez ogrebotine), registrazija je oko 200 eur a potrosnja, cini mi se, do 10litara u gradu ...

Šta znam, ja sam se jednom kratko vozio jednom Omegom - bilo lijepo, jedan poznanik iz teretane ima dotični auto, nikad nisam čuo riječ žalbe...

 

A sad, na ovom hrvatskom forumu spominje lik koji radi, ako sam dobro shvatio, u Opelovoj fabrici u Njemačkoj, da je Opel donji sa statusom, da ga uglavnom kupuju turci i slična gamad (da se gamad ne uvrijedi), kvalitet finalnog proizvoda opao i tako to, JEDINO što se Zafira drži na dobrom glasu, na nju niko nema previše primjedbi.

 

Ko bi mogao imati nešto protiv ovoga?

Omega_b-347.jpg

flag_opel_.gif

 

@vlaja

 

Smorices se kad budes video koliko taj auto trosi... pa moja 2.2 trosi 15l u gradu... I to gore nije facelift. Ali da je zver... to stoji ;) I da... obicno se ne prodaju ispod 150 000km

 

@Routasydän

 

Mislim da gresis. Jedina slaba tacka su im sitni uredjaji, kao sto su cd plejer... zavesice, senzori i tako te sitne stvarcice. To stvarno nervira. Mislim da nije mnogo bolja situacija ni kod vecine proizvodjaca. Ali sto se tice same masine i ponasanja na putu je bas kvalitetan auto. O udobnosti da ne govorimo, stvarno je ogroman. Moja je presla 260000 i motor radi odlicno. U SAT-u je bila na testu neka koja je presla 500 000 i radila je kao sat. Za takav auto se ne moze reci da nije kvalitetan. Mana mu je sto trosi puno, ali jebi ga... ugradis sequent plin i resio si problem. To sto ih vidjas da nisu kao casa je zato sto ovde ljudi ne znaju da vode racuna o kolima i zato sto ih ne odrzavaju. I da, ona je prestala 2003 da se proizvodi, vecina kod nas je napravljena pre 1998, ipak je to preko 10 godina. Mada, ja sam ih vidjao poprilicno sredjene.

IN YOUR FACE, ROUTA.

flag_opel_.gif

 

A rekoh gore, meni se sviđa varijanta prije face-lifta... Tako da je onaj sa oglasa vlažni san. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E veceras sam prvi put vozio BMW!! Lol!!! Kako to ide.. kako ubrzava, nerealnost!!! Drugom nabijes 120km/h, opusteno.. AHahahaha! Na zalost, nisam smeo da ga probam preko 160km/h, posto sam prvi put seo u automobil.. a i nisam hteo da odem na zaobilaznicu, da mu ne iscedim sav plin :) :) :)

 

Radi se o modelu 535. (Prvo pa musko :P ). Prodaje mi ga burazer od tetke sa full-opremom za 2 somica. Ima ugradjen plin i kaze da trosi 17 litara, istog, po gradu..

 

Evo kako izgleda:

 

230620082486.jpg

 

240620082488.jpg

 

230620082487.jpg

 

 

Starudija je, stvarno, ali bar sam se na tren osecao kao kupac, da bih ga probao :) :) :)

 

Inace nije puno kinte. Jbg, velika kubikaza. Za njega je registracija 650evrica.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi... VOLVO zakon , i Saab , pricajte sta ocete...

 

Maltene mos da se igras kukavice sa kamionom... :)) a kamoli nekim audijem, vw -om itd..

 

Stvarno su dobri Volvo i Saab. Volvo C 70 i Saab 9-3 su mi savrseni automobili.

112_05fas_volvo_c70_s.jpg

2803-Saab-9-3-Aero-Sport-Sedan-3.jpg

 

Saab mi je san od kako sam klinac.

 

 

nije me bilo neko vreme na temi...

razlog-bmw...

samo cu reci 286ks...

necu vishe da pricham dok sve ne bude zavrsheno...

toliko... :D

 

svaka cast :pivopije:

 

sigurno ce da bude zver od kola :rockdevil:

 

@vlaja

 

moj stric je vozio omegu. nije nesto preterano bio zadovoljan sa tim automobilom. na kraju ga je za neke male pare prodao.

 

@Nazzgul

 

jeste da je bmw, ali mnogo treba da se ulaze u to cudo. nije isplativ uopste ja mislim. Ali je sigurno zver taj 535

 

Nema boljeg osecaja nego kada vozis bmw :da:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bunar bez dna, a i pritom se vencas za njega, jer kapiram da isti tesko moze da se proda.. Da je upitanju trojcica do 2000cm, pa da covek irazmisli..

 

 

Zgadili su mi se polovni automobili. Svakom mozes da nadjes milion mana.. Jbg.. Kad se zaposlim uzecu nesto novo, pa sta god..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace koliko se sad krece cena ugradnje sekventa? Ti si cini mi se iz Cacka, to je kod vas uvek bilo povoljnije..... nesto sam gledao neki VW Bora 2.0 paa razmisljam kako bi bilo to uzeti i cepnuti mu plin

 

 

Mene je kostala 1000e ali mi se vec isplatilo. Zavisi od snage motora. Imas sajt www.brc.co.yu , mislim da imaju i cene.Ugradjivao sam u bg-u posto je tu ovlasceni servis BRC-a. Nisam hteo da rizikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina,zajebi nemce,amere.Kupis Volvo ili Saab i to ti je vecan auto.

Sto se plina,sekvent ne moras da ugradjujes jedino ako ces u juga da ga stavljas.Na auto preko 1500 kubika to bi bilo pozeljno.Jer trosi za 30% vise nego sto bi trosio benzina a vukaoi bi kao da mu radi jedan klip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVAJ BMW JE DO JAJA !!!!!!!!!!

 

Beogradsko Mafijasko Wozilo

 

:)

 

KUPUJ !!!!!!!!!!

 

 

:pivopije:

 

 

Mora da se salis?! Brate automobil je `90 godiste. Presao je 216 000 km. Sinoc dok sam ga vozio, zanosio je u levu stranu. Menjac jedva da radi (pola sata sam ubacivao u rikverc). Kocnice su lose (na takvom automobilu sa 4 diska, moraju da kopaju u mestu!!!). i kada se koriste, nesto tandrce. Rucna ne radi. Brave ne rade. Vozacev prozor ne moze dobro da se zatvori pa kad sam vozio preko 100, cuje se skripa vetra. E sad bio je mrak i nisam uspeo da probam klimu, sve podizace stakala, sedista i tako toga.. Mislim, sve su to ajde neke sitnice, ali stvarno nemam zivaca da ulazem i servisiram isti. Inace, motor je bruka!!! Jede asvalt!! Kako ide, covece bruka!! Nego zbog losih kocnica i toga sto mi je zanosio, nisam smeo da se glupiram :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo svratio sam danas samo da ga slikam. Izgleda sjajno! Bela farba, unutra crna koza:

 

240620082490.jpg

 

Treba mu staviti neke bolje felne i to je to :) :)

 

Inace, vec u septembru bih morao da dam 650e za registraciju. LOL*

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja registracija, pa vozis BMW, ozvanicio si se kao opak momak :) :) :)

 

nece ni da te zaustavljaju :red:

 

 

super je auto, ali ne treba da ocekujes da ces proci bez ulaganja ako ga kupis...

 

treba tu stosta zameniti, srediti, dotegnuti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jebo te. Sinoc stajem sa njim kod trafike, da kupim snajki cigarete.. I svi ljudi okolo, kao i prodavacica bacaju pogled na mene. Wou!!! Kako dobar osecaj. A ja jos namerno malo turirao gas, da skrenem paznju :) :) Heheheh!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj BMW je bio san snova pre nekih 10-15 godina, ogroman, prelep, brz, jak automobil, ali brate mili sad je starudija, kanta, dati 650 eur za registraciju je suludo! rosi uzas, a i pretpostavio sam da je izakan. Njemu treba sad menjati diskove (pretpostavljam napred i nazad samoventilirajuci) srediti vesanja, menjac, klima ako radi to je prava senzacija, a jos si se kao sto kaze Nazzgul i vencao sa tim automobilom. Znaci godisnje ce te kostati preko 1000 eur registarija i odrzavanje i to u najboljem slucaju, a to znaci spremi prosecno preko 100 eur svaki mesec samo za to.

 

I ja mislim da je, ako vec hoces BMW, trojcica mnogo bolje resenje, i to neka 1800 ili 2000 ccm.

 

Inace ljudi grese kada obracaju paznju samo na motor. Svaki savrmeeniji motor moze da predje uzasno mnogo kilometara, ali sve ostalo je potrosni materijal koji vec posle nekih 5-6 godina postaje dotrajao, a mozes zamisliti na sta to sve lici posle 18 godina.

 

Kada kupis nov automobil dajes mnogo novca za ratu, za neki solidan automobilcic 150-160 eur (ako das lepo ucesce) ali zato ne brines, sve je novo, zategnuto, pouzdano, ne drka te menjac, koncica ne proklizava, air bagovi su novi i pouzdani nikad otvarani a ako jos uplatis i kasko onda te bas briga za sve, pa cak ako ti ga i ukradu.

 

Ja sam inace, vec sam o tome pisao, ako vec nemas dovoljno jak standard za nov, da se kupi polovan star do 6 godina, vozi godinu - dve, ne ulaze mnogo u njega, kad se izdovoljis i smoris prodas ga i kupis sta ti je u tom momentu zanimljivo, ali da pri tom registracija nije astronomska, kao i potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si Ljakse :) :) :)

 

Salim se...

 

Mislim jeste u neku ruku, al i ja bih bio najveca seljacina u gradu kad bih imao bmw-a , al samo prvi dan...

 

trudio bih se da to iskorigujem kolko je moguce vremenom...

 

Nekako kao da te auto uzme pod svoje, sazivis se sa stereotipom o njemu, glumis , pa makar i nesvesno...

 

That`s what is BMW all about :red:

 

djavolak koji ti udje pod kozu ...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To to!!! Mustang, jeste sve je to lepo, ali pogledaj malo ovako:

 

Polovni Jugo `91 godiste kosta oko 1500evrica a ovaj BMW samo 500e vise. Pitam se zasto?!?!

 

Ja se ipak naklanjam Routu, ali stvarno nisam mogao da odolim, da ne probam azdaju i da se ne pretvorim u kupca, bar na tih pola sata- sat :) :) :)

 

edit:

 

A iskreno cim sam seo u automobil, smorio sam se. Bio je parkiran na nizbrdici, a neradi rucna uopste, automobil ispred mene na 20cm, a pritom ne moze da se ubaci u rikverc. :) :) Izgubio sam 10min dok sam ga pokrenuo :)

 

Morao sam levom nogom da drzim kocnicu, i tome slicne akrobacije.. Brat mi je preko telefona rekao da stavim ciglu pod tocak.. ahahahhaa!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovo! Znaci isti takav za 4500e. Jos nema ugradjen plin

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=58710

 

Sta mislite o tome da ga uzmem, pa preprodam za 3 soma ?! Ili ulozim malo u njega pa ga prodam za 3500 -4000 :) :) :)

 

Moj prijatelj je imao BMW 520 1991. godiste, znaci regisatracija nije skupa, auto je bio kao casa, bas ocuvan, prodavao ga je za 4.000 i nijemogao da ga proda bukvalno godinama.....a taj tvoj em kubikaza uzasna, em razvaljen ..... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ovom sa oglasa stoji oznaka 520i a piše 3500 kubika? :)

 

Sad što se one Omege tiče, stari mi našao podatke, registracija (svi troškovi) bi izašla 510 KM sa popustom (stari radi u osiguranju - znači, bez plaćanja osiguranja; majku mu, moram se i ja zaposliti tamo) ili 1355 KM puna cijena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...