Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Isti slucaj i ovde,juga skoro i da nema na ulicama.i kad ih ima uglavnom ih voze stariji ljudi.omladina najcesce vozi opele,golfove,fiat,ima bar njih 7-8 koje znam da voze nivu a da su mi vrsnjaci,voze se x5,x3,q7,tuareg,cayenne,land cruiser,grand cherokee kako stari tako i novi,cls,sestice,sedmice picke materine pun kurac.

i lexusa ima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda je svima zinula sad guzica i koliko god da imaju svi bi vise i bolje.....

 

 

To je to!!

 

:pivopije:

 

edit:

 

Ali dobro!! Tako i treba!! Dizemo se iz prasine i normalno je da zelimo bolje i vise :) :)

 

Jbg, ljudi su navikli da uzivaju u staroj Jugoslaviji - zato mi sada ispastamo :D

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove godine u Srbiji ce biti prodato oko 60.000 novih automobila sto je oko 10% vise nego prosle godine, uskoro cemo stici HR i SLO koji kupe oko 70.000 automobila (ali su i nekoliko puta manje zemlje) a u Srbiju se uveze mnogo, mnogo vise polovnih automobila iz zemalja EU, znaci da svake godine sigurno 200.000 automobila udje u zemlju, nesto i ode, ali cifre sve govore. Koliko samo placeva sa novim i polovnim automobilima to je neverovatno, i svi imaju dobar promet i dobru zarau, Ko je bio u Sapcu zna sta pricam, ali evo gledam i Zemun i Pazovu, sve sami placevi, uvoznici ..... a inace shokirao sam se kada sam video tek kakva je situacija u MNE, oko PG i CT sve sami auto placevi, to je neverovatno dobar posao.....

 

Ja sam juce gledao nekog Pezoa 406 za sestru, znaci 2.0 HDI, sva potrebna oprema, boja metalik crvena, negde oko 7000 za 2001. godiste. Bas me zanima, ako ga kupi, kakav je automobil, deluje prostrano i udobno, ali videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ortak uzeo novu Kia-u za 16 000e. Full oprema 1.6 dizelas :) :) :)

 

Povoljno povoljno a automobil izgleda kao a3, cak ga je i dizajnirao isti covek.

 

Ovako nesto:

 

kiaproceed.jpg

 

Carscoop_kia_proceed.jpg

 

Samo on ima neku zlatnu metalik farbu...

 

 

Lep autic. Samo ne znam, mislim da ja nikad ne bih uzeo tog Korejanca :) :) Pre bih za 17 000 uzeo 1.4 golf 5 ili C4 1.6 benzin (A MOZDA I GRESIM) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, posebno je cudo Ruma. Dodjite malo da vidite kako se zivi. Mi kao da ne zivimo u istoj drzavi.

 

 

 

taj rad. broj skupih automobila u strahinjica bana (kao i kod vasih nekih drugova) pravi je pokazatelj ekonomskog stanja u srbiji :)

 

prodaja skocila za 10%. pa sta.. vise od pola zemlje zivi na ivici siromastva, a to sto neki mogu priustiti novi mercedes za zenu, bmw za cerku, a lexusa za sina, ne znaci da je srbiji svanulo.

 

 

ja bi voljela da jeste. problem je sto se pravi jos veci jaz izmedju onih koji imaju lovu i koji nemaju ni lovu ni nista.

i u Crnu Goru kad odes, ne mozes da se nacudis sta se sve voza. a sto je ekonomska kriza takva da 86% ljudi od 29 godina jos zivi s roditeljima, to nista :lol:

 

 

ne ide pretjerano na dole, ali ne ide ni na gore. jeste bolje nekima. a sirotinja je i Bogu vise teska.

 

 

 

i ova Kia je kanta zivota mi.. sta ce to nekome..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Brazil u malom...

 

Imamo i kopakabanu... U strahinjica bana :lol:

 

s tim sto je to pre dolina negoli plaza

 

Al juce kad sam video ovo pozlilo mi

 

navigator_ext1.jpg

 

Bio na NBGu , vracao se kuci, lep kisni dan, i na posletku kristijanova limuzina s vencanja (pripadala je kolko sam cuo Michaelu Jacksonu)

 

Skrece iz bul. Lenjina ka Beogradskoj areni... pure evil

 

Bas je tako izgledala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desilo prije nekoliko u "dauntaun", na semaforu, s istom limuzinom (samo crna) .. pricam s rodjakom na telefon.. i ne cuje me i ja vicem ko kreten - CUJES LI ME, ALO?! otvara se prozor limuzine i lik vice - polako, cujem te.. :) vozac za Sakramento Kings inace..

 

 

 

 

e da, evo nesto za vas momcove od plavuse -

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Brazil u malom...

 

Imamo i kopakabanu... U strahinjica bana :lol:

 

s tim sto je to pre dolina negoli plaza

 

Al juce kad sam video ovo pozlilo mi

 

navigator_ext1.jpg

 

Bio na NBGu , vracao se kuci, lep kisni dan, i na posletku kristijanova limuzina s vencanja (pripadala je kolko sam cuo Michaelu Jacksonu)

 

Skrece iz bul. Lenjina ka Beogradskoj areni... pure evil

 

Bas je tako izgledala ...

 

 

I ja sam je video neki dan kod GAS pumpe na adi. Covece, dok sam izvadio telefon da je slikam, vec mi je pobegla :( :(

 

Ogroman je!! Ja ne znam kako bi isti vozio po centru.

 

 

taj rad. broj skupih automobila u strahinjica bana (kao i kod vasih nekih drugova) pravi je pokazatelj ekonomskog stanja u srbiji :)

 

prodaja skocila za 10%. pa sta.. vise od pola zemlje zivi na ivici siromastva, a to sto neki mogu priustiti novi mercedes za zenu, bmw za cerku, a lexusa za sina, ne znaci da je srbiji svanulo.

 

 

ja bi voljela da jeste. problem je sto se pravi jos veci jaz izmedju onih koji imaju lovu i koji nemaju ni lovu ni nista.

i u Crnu Goru kad odes, ne mozes da se nacudis sta se sve voza. a sto je ekonomska kriza takva da 86% ljudi od 29 godina jos zivi s roditeljima, to nista :lol:

 

 

ne ide pretjerano na dole, ali ne ide ni na gore. jeste bolje nekima. a sirotinja je i Bogu vise teska.

 

 

 

i ova Kia je kanta zivota mi.. sta ce to nekome..

 

 

Blondie! Stvarno preterujes!! Majke mi!!! Ja nemam nista protiv tebe, ali stvarno nema smisla da nam svaki dan nabijas na nos kako smo mi siromasna zemlja!! Ne zanima me, da li uzivas u tome da nas ponizavas ili tako lecis svoj kompleks sto nisi u "svojoj zemlji".

 

U principu, danas pobedjuju uceni/skolovani, pametni i bistri ljudi. Nema vise da se radi u drzavnoj firmi sa srednjom skolom i da se lade jaja, ili da diplomirani inzinjeri dobijaju odma direktorsko mesto. Danas se ceni samo znanje!! Ko ga ima uvek moze da se uvali u dobru firmu i da sljaka kao crnac, ali za dobru kintu!! Takodje bistri, pametni i oni koji imaju petlje otvaraju svoje firme i pokrecu sopstveni biznis.

 

Prosle su devedesete kada su profesori radili na buvljaku....

 

Ima i dosta likova, omladine pa cak i starijih osoba koje ne zanima znanje, ali to nije moj problem!! Kad ih zivot osamari, kao sto je mene dok sam radio bez istog, shvatice o cemu se radi i ulozice u isto. Ko nece da pomeri guzicu, nije mi ga uopste zao!!

 

Ja kazem mojim svecama od tetke, koje nista ne rade, bleje po kuci ceo dan, kako jedan programer u Beogradu ima platu od 500 do 1500e, a one se smeju i kazu da je to ne moguce. I umesto da procitaju i nauce nesto korisno, (kad vec nece da rade kao frizerke, u pekari, trafici,... za par soma dinara), one citaju zutu stampu i mastaju o zivotu preko grane.

 

Takve treba da zalimo?! I zbog takvih treba uceni da trpe tvoja ponizenja?!

 

 

(IZVINJAVAM SE ZA OFFTOPIC, ali stvarno me nervira!!)

 

 

 

Sto se tice Kia automobila. Prvi put da se oko necega slozimo!!

 

:pivopije:

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazzgul je ovde u pravu, definitivno. A inace ja sad gledam ljude iz neke srednje klase, koji rade i koji su radili nesto u svom zivotu. Mislim da se polako stabilizuje situacija, evo u mojoj familiji, ulici, kraju, svi ti ljudi koji su nekad bili srednja klasa, koj irade i trude se sada imaju solidne automobile, Opel Astre, Golfove 4, pezoe 307, 407, Fiat Stilo...... znaci nista specijalno, ali mnogo bolje cak i od onoga sto su u "srecnim '80-im" imali.

 

E sad naravno ima i krajnosti, jedan komsha preko puta ima flotu kao Shaquille O' Neal, a komsha pored njega pokusao da se ubije jer nije imao para da plati racune, ali opet kazem srednja klasa se, po meni, polako oporavlja, odnosno svi oni koji su uspeli sa shvate da je komunizam propao i prilagodili se novonastaloj situaciji, odnosno da neces nista imati ako ne radis i ako se ne trudis, ulazes u sebe.

 

Najvise mrzim likove, a ima takvih kod mene u kraju a i u familiji, koji nista ne rade u zivotu, samo kukaju i seru kako im je tesko, pa ogovaraju tamo nekog komsu koji je kupio dobar automobil kao odakle mu lova, mora da je kriminalac, lopov, prodaje drogu... jednostavno ne mogu da shvate da ima ljudi koji se trude, rade i zarade....bar nesto....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si skroz za srednju klasu. Popravlja se situacija polako. Jeste da kod mene u BB-u nema nesto preterano novih kola, ali se u sustini mnogo bolje zivi nego 90-ih. Ljudi kupuju Peugeot 306, Golf 4 i 5, ima i poneki Renault Megan.... Jos kada bi se decentralizovalo sve u Srbiji, mnoge opstine u Srbiji bi procvetale.

 

Najvise mrzim likove, a ima takvih kod mene u kraju a i u familiji, koji nista ne rade u zivotu, samo kukaju i seru kako im je tesko, pa ogovaraju tamo nekog komsu koji je kupio dobar automobil kao odakle mu lova, mora da je kriminalac, lopov, prodaje drogu... jednostavno ne mogu da shvate da ima ljudi koji se trude, rade i zarade....bar nesto....

 

Nazalost ima mnogo takvih ljudi. Ne mogu da shvate da mora da se radi u zivotu. Izgleda da njima tako najvise odgovara da ne rade nista i da kukaju. Ne znam kako taj fenomen da objasnim!?

 

Izvinjavam se na offtopic-u

 

Sta mislite o novoj Seat Ibizi?

 

57087563_831b728a29.jpg

57087556_55cdb347b3.jpg

 

Nekako mi je bio bolji koncept Bocanegra. Mislio sam da ce dosta vise da urade sa novom Ibizom. Sada mi je nekako totalno bezveze.

 

Evo i par fotki Bocanegre:

 

57425328_02a7df0058.jpg

57425334_7ad7ac70d7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam je video neki dan kod GAS pumpe na adi. Covece, dok sam izvadio telefon da je slikam, vec mi je pobegla :( :(

 

Ogroman je!! Ja ne znam kako bi isti vozio po centru.

 

 

 

 

 

Blondie! Stvarno preterujes!! Majke mi!!! Ja nemam nista protiv tebe, ali stvarno nema smisla da nam svaki dan nabijas na nos kako smo mi siromasna zemlja!! Ne zanima me, da li uzivas u tome da nas ponizavas ili tako lecis svoj kompleks sto nisi u "svojoj zemlji".

 

U principu, danas pobedjuju uceni/skolovani, pametni i bistri ljudi. Nema vise da se radi u drzavnoj firmi sa srednjom skolom i da se lade jaja, ili da diplomirani inzinjeri dobijaju odma direktorsko mesto. Danas se ceni samo znanje!! Ko ga ima uvek moze da se uvali u dobru firmu i da sljaka kao crnac, ali za dobru kintu!! Takodje bistri, pametni i oni koji imaju petlje otvaraju svoje firme i pokrecu sopstveni biznis.

 

Prosle su devedesete kada su profesori radili na buvljaku....

 

Ima i dosta likova, omladine pa cak i starijih osoba koje ne zanima znanje, ali to nije moj problem!! Kad ih zivot osamari, kao sto je mene dok sam radio bez istog, shvatice o cemu se radi i ulozice u isto. Ko nece da pomeri guzicu, nije mi ga uopste zao!!

 

Ja kazem mojim svecama od tetke, koje nista ne rade, bleje po kuci ceo dan, kako jedan programer u Beogradu ima platu od 500 do 1500e, a one se smeju i kazu da je to ne moguce. I umesto da procitaju i nauce nesto korisno, (kad vec nece da rade kao frizerke, u pekari, trafici,... za par soma dinara), one citaju zutu stampu i mastaju o zivotu preko grane.

 

Takve treba da zalimo?! I zbog takvih treba uceni da trpe tvoja ponizenja?!

 

 

(IZVINJAVAM SE ZA OFFTOPIC, ali stvarno me nervira!!)

 

 

 

Sto se tice Kia automobila. Prvi put da se oko necega slozimo!!

 

:pivopije:

 

 

Dobrim delom se slazem sa tobom ali tesko da si u pravu da se ovde ceni znanje....

Pa zna se odlicno ko pokupi dobre poslove mada i od truda ima vajde...

 

 

Inace,nisam ljubitelj automobila...sam taj prostor me gushi ali bih volela jednog dzipica...Ziveli motori i vozovi :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voz, ovakav kakvogh mi ovde imamo, je najgore prevozno sredstvo koje postoji, najogavnije, prljavije, uostalom Nazzgul ga je lepo opisao par stranica u nazad. Radije bih se vozio u konjskoj zaprezi i rizikovao da udisem miris proklizavanja lamele konja koji vuce kola, nego da se vozim u prokletom vozu, mislim manje je smrdljivo :(

 

Pa evo mogao bi Siegal da te provoza u Nivi kad vec volis dzipove, odete lepo na neki offroad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Triad 1

 

Skroz mi se svidjaju oba Seata...

 

Bocanegra me malo cak podseca i na audijeve besne automobile , od a 3 (facelifted), preko 4, 5 , pa cak (za neverovati) i na R8..

 

Ibiza pak ima jako lepo dizajniranu liniju i prednje, a bogme i zadnje svetlosne grupe, te joj s dizajnerskog aspekta mogu veoma malo zameriti, ako uopste i mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesposobni birokratski kreteni, eto sta...

Samo u svoj dzep trpaju...

 

 

Sto su najavljivali kule i mercedese kad ne mogu ni fiat posteno da dovedu...

 

Pusti snovi , ah...

 

 

 

eh, o tome je pricam. niko nikad srbiju nije ponizio, kao sto je sama sebe. ne samo danas, nego kroz istoriju.

 

ono, kako stvari stoje po nekima, ovi milioni ljudi sto su pobjegli, mozda se i vrate :lol:

 

 

 

 

ovo je stvarno strasno.. izgleda da pocinje pamet da se cijeni:

 

„Mercedes" će fabriku automobila graditi u Mađarskoj, a ne u Srbiji, kako su najavljivali ministar ekonomije Mlađan Dinkić i predsednik Srbije Boris Tadić u predizbornoj kampanji! Nemački automobilski gigant „Dajmler" juče je obelodanio plan da uloži 800 miliona evra u izgradnju fabrike nove generacije automobila upravo u Mađarskoj!

 

Mađarski premijer Ferenc Đurčanj izjavio je juče na vanrednoj konferenciji za novinare da je odluka „Dajmlera" „sinonim za najznačajniju investiciju u istoriji zemlje".

 

- Nova „Dajmlerova" fabrika obezbediće posao za 10.000 ljudi. Mađarska je predložila „Dajmleru" najznačajnije subvencije dozvoljene u EU - rekao je Đurčanj.

 

U novom pogonu u Mađarskoj „Dajmlerova" grupacija „Mercedes-Benc" izrađivaće nove modele sa manjim proizvodnim troškovima.

 

Dinkić bez komentara

 

Pokušali smo juče da dobijemo komentar ministra Mlađana Dinkića, koji je tokom predizborne kampanje često najavljivao i dolazak „Mercedesa" u Srbiju, ali uzalud. Ministar je bio na putu za Brisel, tako da smo ostali uskraćeni za njegov komentar.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...