Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

p.s. jako je cudan ovaj zeleni mustang sa prethodne strane... ii ga je tip "doradjivao" ili je neka cudna shelby varijanta.

http://en.wikipedia.org/wiki/First-generation_Ford_Mustang > 1967-68

 

http://auto.howstuffworks.com/1967-1968-ford-mustang.htm

 

Vjerovatno te buni što nije "fastback" zadnji kraj vozila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustvari najvise me buni bok, tj. vrata. tu bi trebalo da bude specificno mustang "udubljenje". i hauba je skroz tripozna. malo vuche na shelby GT verziju, narocito u kombinaciji sa "nabudzenom" maskom ali su ispupcenja previse ostra. pa retrovizori, "nafurane" zadnje gume... ceo auto vuce na "70's look", ali taj model se nije proizvodio 70-ih...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacu da ti kazem jednu stvar u vezi tog mustanga:

 

To je model iz 69, a do 68 se proizvodio sa tim udubljenjem a la ferrari... Kasnije su naravno kroz razne verzije to ponovo ozivljavali i uklanjali, a evo poslednjih par je imaju.

 

I da ... nije ni boss , ni shelby, pisalo bi, veruj mi, uvek pise , a i kad vec ima mustanga , sto bi krio da je selbi... ko da kod nas znaju priuceni seljaci sta je to.... bar velika vecina nije ni cula za stanga , to je neko moje ubedjenje...

 

evo ti link ukucao sa stock mustang 69 isti je kao zeleni, samo je malo pocrveneo :)

 

CRVENI

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu sliku za vas:

 

Image008-4.jpg

 

Snimite joystick playstation iza zadnje klupe... Zadnji prozor sa strane...

 

Koga ne mrzi , nek je okrene...

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to je licno Pamela, glavom, bradom i sifonima, svratil malo na YUM da lozi mlade srpske metalce ;)

 

 

 

:rockdevil:

 

 

 

 

ttued:

 

pa ima i takvih. narkomanima ako je za fix, prodaju i kevu za dva dolara. :lol:

 

ma mozes te skoljke kupiti jeftino, ili neke stare varijante.. mozes da odes na "junk yard" i nadjes tako neke kante, uzmes za neku smijesnu cifru od 200-500 dolara i u radionicu na sredjivanje..

sad, sredjivanje te kosta da te Bog dragi sacuva, i generalno odrzavanje takvih vozila.. prvo, uzasno mnogo trose, tesko je naci dijelove (dosta ljudi koriste Ebay za te stvari), majstori kostaju mnogo.. blabla..

 

u principu znaci, nije 300 dolara, nego moze da izadje i preko 30 hiljada.. to je uglavnom, hobi za bogatase, i razmazenu djecu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovnjak do 4000?Vasa misljenja?

Drugarica oce da kupi nesto,ne moze da se odluci.Chevrolet,Opel...

 

 

VW Polo SDI

 

Pravi zenski autic, lep. kvalitetan, malo trosi, a pri tom je dizel to jest' nece joj se gasiti na semaforu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, OPEL.

Samo je pitanje koji.

:)

Elem, koja je dobra stranica za pretragu polovnih vozila u Srbiji?

 

Ovdje ima www.autopijaca.ba gdje sam bio našao (više nema tog oglasa) da je lik prodavao Kadetta kabriolet GSI (1990), metalik plavog, maksimalno sređenog, 3500 KM ~ 1800 eura. Kako bih to kupio da imam pare.

Bila je još neka Omega (1994), 2.0i, 150.000 prešla, ugrađen plin, oprema, 5700 KM ~ 2900 eura. Zanimljive dvije ponude.

No, to su moje pjesme, moji snovi.

:)

 

A sad, realno, za drugaricu, kontam što slabiji (po zapremini motora odnosno KS) auto a očuvaniji, ako je klasični ženski vozač.

A ako nije klasični ženski vozač može za te pare naći finu Lanciu Y neko 2001. godište, u posljednje vrijeme nas ovaj drugar u njoj vozi na trčanje, auto je prava mala životinja.

:)

Meni se nekako sviđaju veća auta tako da ne mogu ni pošteno razmisliti o malom. Autu. Hm.

(Nekako kontam s obzirom da je žensko i na taj novčani okvir da se cilja na neki manji auto.)

 

 

***

 

A ovo je zanimljivo:

http://www.tportal.hr/automobili/autovijes...05/0212006.html

Vozač Bugattija odustao je od utrke te zaustavio automobil, dok se vozač Ferrarija bez tablica oglušio na policijske sirene i odjurio u nepoznato.

 

Automobilu sposobnom za postizanje brzina većih od 400 km/h izmjereno je tek 145 km/h, a vozač je osim usmene opomene uknjižio tri kaznena boda te kaznu od 60 funti (550 kuna).

Za te pare, kad bih već imao takav auto, gazio bih ga svaki dan... Dok me ne bi sjebali potpuno. A onda bih tjerao ženu da ga gazi a ja da komandujem sa suvozačevog mjesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde Opel nije bas popularan, naravno tu mislim na starije modele iz proslog veka, dok ovi noviji su sasvim ok.

 

Pogledaj www.polovniautomobili.com tako mozes da izaberes drzavu BIH pa da eventualno nadjes nesto kod vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona hoce neki mali auto,za grad,tipa 1000,1200 cm3.Jer nema nesto mnogo kinte za registrovanje pa bi joj tako nesto odgovaralo.

A posto se razume u automobile kao magarac u kantar moram ja da joj jurim oglase i proveravam stanje automobila

Sto se tice lika sa Ferrarijem,sta ga boli kurac i onako bi ga tesko uhvatili osim ako patrola nije bila u drugom ili nekom Lambu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa budzet joj je dosta mali, ali recimo da uz pomenuti VW Polo SDI (1700 ccm) moze da razmisli i o Opel Korsi 1.2, ni slucajno 1.0 jer je to govno od automobila. Nedavno je sestra mog kolege kupila upravo ovu 1.2 (nisam siguran da li je 12v ali mislim da jeste) i prezadovoljni su, lep, udoban i relativno brz automobil za gradske uslove, a trosi jako malo.

 

 

Punta ne preporucujem nikako, gledao sam kres testove i ono je uzas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde Opel nije bas popularan, naravno tu mislim na starije modele iz proslog veka, dok ovi noviji su sasvim ok.

Šta znam, kad sam bio u Beogradu poprilično sam ih vidio. Od cigana u Rekordu pa do nekog japija u novoj Astri Twin-Top.

A u Hrvatskoj su najprodavaniji po pitanju novih vozila. hihi

 

U Srbiji me začudilo, u aprilu kad sam bio Verano je objavio podatak da je im je mart bio najuspješniji mjesec (po pitanju broja prodatih novih vozila, Peugeot, je li) otkad posluju.

(Sve narod nema para.)

A meni su 307 i 407 ogavni.

Zapravo, 407 kupe i liči na nešto (ali ni prinijeti 406 kupeu, Pininfarina), ali varijanta sa 4 vrata je jebeni razvučen stojadin. Što se tiče 307, on je jednostavno jako ružan automobil.

 

Pogledaj www.polovniautomobili.com tako mozes da izaberes drzavu BIH pa da eventualno nadjes nesto kod vas

Ja sam poprilično obezbijeđen (iz hobija pretražujem oglase da se ovlažim), ali, evo recimo šta se iz pretrage za automobile od 2000. godišta pa naovamo od tri pa do četiri hiljade eura izdvaja kao zanimljivo, za ovu komšinicu našu što traži:

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=57181

 

2002 Fiat Seicento 1,1 - 3,500€

Prešao: 62,000 km

Fiksna cena: Ne

(Novi Sad)

 

I još neki autići, isto Seicento:

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=58616

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=35924

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=57094

 

I šlag za kraj:

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=31042

 

:D

Pa da riješimo to pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu ih ima mnogo jer su '90-ih godina proslog veka ljudi masovno uvozili Kadete jer su bili jeftini, a sad ih vozi onaj ko mora i ko nema para. Astra F je popularnija od Golfa III jer je realno i lepsi i bolji automobil, a Astre G su sasvim ok automobili. Kod nas imas i 5 generalnih uvoznika Opela, mnogo servisa, Z|astava je sklopila dil sa njima i zato se puno ljudi odlucuje na Opel. A takodjer i zbog toga sto se ne krade. Ali ko ima malo vise para taj vozi VW ili Audi (sad sam najebao zbog ovoga)

 

Inace Seicenta MOLIM vas nemojte kupovati. Kao prvo taj automobil je napravljen od lima koji je skoro bre providan koliko je tanak, nema ama bas nikakve bezbedonosne standarde, nema servo, nema ama bas nista. Kres testovi tog vozila su zastrasujuci, muka je gledati cak i onu lutku kako se lomi i kida na komade. Jebes pare, ipak je zivot preci i vazniji, bolje dati malo vise para i kupiti auto koji je bar koliko toliko siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ce raditi generalku na 100-150 hiljada.

 

 

Nece. Evo dokaza: policija u Crnoj Gori je 1998. godine dobila vozni park Golfove IV SDI. Ti Golfovi i dan danas rade, idu, preli i po 400.000 cak ih ima i sa 500.000 km na satu, a jos ih vozili retardirani panduri, gazili, kifdali "kao tudje" i sve to opet lepo radi. Polo je jos manji auto, mnogo laksi i ti motori mogu jako mnogo da predju. Nema turbinu, pumpu visokog pritiska, nista kvarljivo. Samo sipati kvalitetno ulje i odrzavati i da uziva. E sad naravno treba da vodi racuna da ne kupi bas neki koji je izraubovan

 

Ili ovako nesto

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=57145

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne bih nikad kupio tako mali automobil, ali devojke su generalno losi vozaci (nemaju osecaja) i onda kada imaju veci automobil frka je za parkiranje, manevrisanje, preticanje, voznju u rikverc ......

 

Dnas sam video na NBG jako lepog Peugeot 206 na prodaju, ali za takav autic koj treba dosta jaci budzet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi opet o kojim devojkama je rec. Moje svece od tetke obozavaju velike automobile i jedna vozi Passat-a a druga Audi. :) :)

 

Sve ti je to u hormonima :P :P :P~

 

Za smotane nije nikakav automobil.

 

Ko zna da vozi Pola, zna i autobus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ko ima malo vise para taj vozi VW ili Audi (sad sam najebao zbog ovoga)

Što bi najebao?

Mislim, koliko para - toliko muzike.

Opel je negdje u rangu sa VW ali ispod Audija i to je tako (vidjećemo već šta će biti sa Insignijom i GM planovima da Opel dignu za nivo).

Meni je lično Opel simpatičan, ali je za automobil ipak najbitnije da on ide, a ne šta piše na njemu.

:pivopije:

 

Inace Seicenta MOLIM vas nemojte kupovati. Kao prvo taj automobil je napravljen od lima koji je skoro bre providan koliko je tanak, nema ama bas nikakve bezbedonosne standarde, nema servo, nema ama bas nista. Kres testovi tog vozila su zastrasujuci, muka je gledati cak i onu lutku kako se lomi i kida na komade. Jebes pare, ipak je zivot preci i vazniji, bolje dati malo vise para i kupiti auto koji je bar koliko toliko siguran.

Očekivao sam da ćeš prokomentarisati sigurnost, kontam da li da spomenem u prošloj poruci da prokomentarišeš, pa onda reko' neću spominjati, znam da misliš na to.

Recimo, ovaj drugar što vozi Lanciu Y je rekao kako je autić poprilično opremljen (el. podizači, klima, metalik), ali nema zračne jastuke.

Ja nešto kontam da za takav, gradski, automobil, i nije neka frka.

Mislim, ja polazim od toga da ja nisam imao nesreća saobraćajnih niti bilo ko u široj porodici (jedino se tetka prije nekih 20 godina peglicom uvalila u jarak dubok pola metra, hehe).

Ali, sve treba uzeti u obzir.

Ako ima još neka stranica sa polovnjacima, pa da pregledamo, možda se nađe nešto konkretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...