Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

U Beogradu ih ima mnogo jer su '90-ih godina proslog veka ljudi masovno uvozili Kadete jer su bili jeftini, a sad ih vozi onaj ko mora i ko nema para.

Mnogo toga zavisi i od preferancija i potreba. Ja verujem da je matori tada imao kesa da kupi Golfa dvojku, ali sumnjam da bi se usrecio sa takvim autom. Ali stoji to da ga sada vozi, jer nema za bolje. Mislio je da uzme sebi Kangoo (u tom slucaju Kadet ide meni) ali ta ideja ce malo da priceka. :(

Jbg, ja nikako da sjasem sa bicikla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja dosadan sa tom bezbednoscu (jer sam mator) ali ljudi to je jako vazno. Toliko ljudi koje sam znao je poginulo ili obogaljeno da je to srtrasno. I u gradu su potrebni begovi, i te kako.

 

Sad sam se setio prosle zime, ortak i ja u pabu sa dve devojke, prijateljice, ono zajebancija, a jedna je bila bas dobra riba, plavusa napucana utegnuta, svi zverali u nju. Negde oko ponoci ja se smorio, bila losa mjuza i odem kuci. Posle toga prisao im neki lik, pokupio ovu bolju i povezao je u prirodu i kreten na krivini izleti sa puta i oboje poginu....a isto tako i majka mog dobrog prijatelja, pozdravila se zena sa nama, otisla po cerku u Bataju i posle par sati vratili je u sanduku a cerka invalid :( Mnogo, mnogo takvih prizora sam video i to je za mene strasno. Svi misle u fazonu ma nece mene, to se desava samo nekome drugom, ali ..... :( Ne treba izazivati sudbinu

 

Ja sam inace sestri preporucio da uzme Opel Astru G neko 2002. godiste, ali obavezno da kupi benzinca jer su Opelovi dizeli sranje. A obavezno da auto bude najmanje druga polovina 2000. godine jer su od tad poceli da cinkuju limariju u Opelu (bar na Astrama)

 

A meni je jako bitno i sta pise na automobilu jer sam snob i skotina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto brate, to gore sto si napisao je jedan od glavnih razloga, zasto ne bih isao automobilom na more!!! Ne daj boze nesto da se desi, kako da izadjem njenim roditeljima na oci?!?! Ne moram ni da budem kriv, niko te ne pita ko je kriv u tim situacijama.

 

Imam, mogu slobodno da kazem krntiju `87 godiste. Vozikam ga po gradu, ali vise se sa njim, i ako je svaki deo sto se tice mehanike uredu, ne bih uputio na dugacki put.

 

Brate, evo sad pre 2 nedelje je deda isao sa njim u Bosnu. Kaze da ga je zakacio na neku rupu i puklo mu crevo od ulja(za zadnje kocnice). Nije ni znao dok nije pokusao da zakoci i dok mu nije propala kocnica. I sta da je bio u nekoj "besnoj" situaciji?!

 

Ne znam, meni se sve to malo ogadilo. Volim da se vozikam po gradu u proseku 70-80km/h i to je to!! Ako ne krenem ja sa starudijom, pogledaj samo oko sebe, koliko drugih ce da krene sa istim tj mnogo gorim automobilom od mog.

 

U gradu uglavnom nemas kontakt sa automobilima iz drugog smera i tako se nesto tripujem da je malo kao bezbednije :) :) Uostalom nisam ni cuo da je neko bas nastradao u Beogradu, sem ako se izivlhjavao i nije postovao semafore.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ti sa starudijom, pa si svestan nekih stvari kolko tolko, a ovi sa bahatim kolima se jos bahatije ponasaju...

 

Lose je to , lose...

 

Misle da su nedodirljivi , a vec sledeceg trenutka mogu da budu mrtvi, kao i da usmrte nekog as well. Ne bitno da li je to njihov saputnik ili neko koga su ceono / bocno odvalili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pazi, najvise te bije nesigurnost. Ja ne znam, sta kad i gde na dvicini moze da odkaze. Danas je sve uredu, a sutra moze da mi zatreba 100e za opravku..

 

Da imam automobili novijeg izdanja, bio bih koliko toliko sigurniji.

 

Recimo proslog leta su mi pukla 2-3 creva od benzina. Najmanja sitnica, ali ako ne primetis na vreme - zapalis se... :P

 

Takodje planirao sam da ovoga leta zamenim automobil, pa me i to malo bije..

 

 

 

Inace mehanicari kada mi pregledaju istu, kazu da je super automobil..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused: :confused:

 

:smoke:

 

 

C3 je oko 10 000e sa HDI motorom oko 13 somica.

 

C2 ne znam.

 

Koji peugeot?! 206 je isto oko 10 somica. 207 nesto malo vise. E ne znam koliko su 106ice

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused: :confused:

 

:smoke:

 

 

C3 je oko 10 000e sa HDI motorom oko 13 somica.

 

C2 ne znam.

 

Koji peugeot?!

10.000 za c3 - ne dam. :)

 

peugeot, neki manji po gabaritima tipa 206 ili tako nesto?

 

 

---

 

edit: jbt, gde mi zivimo... ortak koji zivi u dubaiju se premislja da li plati 14.000evra za nissan murano 2005 godiste.. :)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.000 za c3 - ne dam. :)

 

peugeot, neki manji po gabaritima tipa 206 ili tako nesto?

 

 

---

 

edit: jbt, gde mi zivimo... ortak koji zivi u dubaiju se premislja da li plati 14.000evra za nissan murano 2005 godiste.. :)

 

 

 

A decko, mojih godina, u Svajcarskoj se raduje novoj bembari m3.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazgul, odlicno si sve ovo objasnio. I ja sam imao dvojku, perfektna je bila tada, a i sad nije los automobil i ako je star, ALI sto kaze Nazgul NIKAD ne znas kod starog automobila kad ce ti nesto riknuti. Moze lako da ti ispadne i neki vitalni deo, danas je to srevo za gorivo, sutra zglob, prekosutra poluosovina, na putu pri velikoj brzini to je jako opasno. Zato sam i ja kada sam sa sestrinom dvojkom pre dve godine isao na more rekao da je to poslednji put da sa takvim automobilom idem, iako je sve ok, dobro sam putovao, ali sve vreme sam pod naponom, prestrasen da nesto ne crkne, osluskujem, svaki sum mi smeta, ali zato sad kad cepam Golfa 4 sad putujem sa uzivanjem. Znaci automobil relativno nov, u koga mogu da se pouzdam, sa 4 airbaga i zastitnim kavezom, uzasno jaki i debeli A,B,C stubovi, ABS, servo ..... i sad se odmah mnogo bolje osecam kad vozim negde na dalje relacije.

 

@Mustang: jeste, ti likovi koji imaju snazne nove automobile i koji se izivljavaju su jako opasni za sebe i druge, ali su jos opasniji oni koji voze stare kante a tripiju se da su miko Hirvonen i ulecu kao stoka, uvek se njih vise plasim nego onih sa ozbiljnim automobilima, mada u sustini i jedni i drugi su dve strane jedne medalje

 

@Imaginos: ti se interesujes za cene novih ili polovnih automobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Roty

 

True brate, vise nego true...

 

Eto mom ortaku kod do jaja(doma omladine) na dvici pukla poluosovina(pre oko 1.5 god..), a znao je s istim kolima i to sa nas 4 - 5 unutra da se glupira po autoputu...

 

Sta reci osim neizivljeni kreten...

 

Ja da imam neciji zivot u svojim rukama, ne bih prelazio sezdeset, bar ne u gradskoj zoni...

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se naci do jaja Pezo 206 za malo para, e sad zavisi sta vise volis, kakvu opremu, dizel ili benzinca, a recimo na brzaka sam iskopao ovaj model

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...ji.php?id=58669

ovo mi je idealno, 1.4 benzinac, klima... 5.5K.. spustio bi na 5K evra. taman. :-]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se nemoj zaletati, pogledaj sve automobila na sajtu, nadji par favorita pa prosetaj i pogledaj (sa nekim strucnim) one koji su ti najzanimljiviji i najprihvatljiviji.

 

Preporucujem ti da pre svega prvo procitas ovo

 

http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php?nav_id=262259

 

i obavezno procitaj komentare citalaca jer ljudi lepo napisu koji model su vozili, sta hvale, sta kude, sta preporucuju tako da znas od prilike sta mozes da ocekujes od takvog (polovnog) automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja sam iskopala ova tri modela:

 

 

IMG_2833.jpg

 

 

 

izaberi, o`sh maserati, jaguar ili porse? : ) :lol:

 

 

Nema ovde Maserati na fotki. Ovaj prvi je, u stvari, novi Jaguar XF. To je novi S - Type (koji je iza njega).

Ja kada bih birao uzeo bih Porsche-a. Nova carrera je neuporedivo lepsa od ovog proslog modela koji je na slici, ali se ne bih bunio da vozim i njega :rockdevil:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...