Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

1) Mustang ne moze fabricki da ima najtro u sebi... mozda u EU se svercuje, ali nEsam upucen u taj komerc...

 

2) Netko ovdi ima Mustanga, a nece da kaze?

 

3) Danas su dizeli cistiji i ekonomicniji daleko od benzina, i on je fjuchr... tako je sudba htela... :ph34r:

 

4) Japanci su mozda najekonomicniji (finansijski i potrosactki), ali najkvalitetniji... :uhoh: nije valjda da verujes u reklamu Hyundai-ja da im je onaj novi model nadjebao S-klasu i 7 seriju? :ph34r: I biser, kazu da je brzi od Porsche Boxera u 0-70..... :):uhoh: Po onom kaj sam videJo u svom zivotu, da ne idemo u detalje i filozofije, Evropljani imaju sve manje-vise, ostali su blede kopije na jedan ili drugi nacin - mene je pre 3 godine puko 1982 Ford F-150 standard cab, longbed, u levo prednje krilo, probajuci da me zaobice po teskoj kisi pri brzini oko 35mph u 2-smernoj ulici, po jedna traka dok sam ja trebao da skrenem levo PO LEVOJ STRANI, a voziJo sam 1991 MBenz 300 TE - pored kozmetickih ostecenja krila, lajsne na braniku, branik, delimicno gril, i naprslog fara, jedini mehanicki problem je biJo u tome sto mi je okrenut levi tocak 'ispravio' i tako ga samo "odvojijo" od one sipke (zaboravio sam ime tog dela) sto vrsi funkciju okretanja tocka.... nisam ni osetio udar covJece, samo me je cimnuo prizor kamiona pored mene... :) :) Kolega je imao slican udes, sa manjim kamionim (Toyota Tacoma), sa desne strane vozivsi Toyotu Camry LE, i totalno mu sjebao prednji deo, skrsena sofersajbna, cure tecnosti na sve strane, otpali retrovzori, dim, nebo se otvara, Nostradamus.... :ph34r:

 

5) Aj rul! :rockdevil:

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno da nemam mustanga, ali mi je to recimo.... kako da ti kazem , pa opsesija maltene...

 

I to za nove amere ste u pravu, losi su... ali stari ZADAJU DOMACI starijim modelima iz tog perioda..

 

Fala lepo.

 

e sad cini mi se da su poceli da se popravljaju u kvalitetu i oni (pazi ja nisam poklonik amerike ali nekako mi je mnogo kul nji`ova autoindustrija)..

 

Pogledaj nove modele Mustanga, chargera,chrysler 300c...

 

Mislim da je ona tvoja recenica vazila za automobile s kraja devedesetih i pocetka 2000 tih... za ove novije slabo da ce da pije vodu...

 

Svi se sad popravljaju i maltene nema losih kola...

 

Evo pogledaj korejce npr. Kija koja je bila prosek proseka i za Hundai, pocela opasno da pravi kola, evo testirase je na 5th gearu i ljudi se odusevise...

 

ja njih smatram za manje zabavne od top gear-a , ali su ljudi cini mi se vise kompetentni da pricaju o automobilima i svakako vise objektivni...

 

E aj posto sam bio na pish pauzi... vracam se da kuntam ;)

 

:pivopije:

 

Clearshot1.jpg

 

 

Hmmmmm... sta bih ja pre uzeo ?????

 

Ovu korvetu ili... :) :) :)

 

Jaoooo, pa to bese Hundai lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesam mislio specificno na tebe, nego generalno pitanje - ucinilo mi se kao da je dal Josif ili neTko drugi saopstiJo da mu je 'stigao' Mustang... Ne mislim da su automoblili loshi, nego postoje drugi parametri po kojima ih ja ocenjujem, i to sam samo ja (i ostali experti iz autoindustrije, koji nisu lobisti ili placenici). ;):lol: Ameri se popravljaju, ali recimo potrosnja je i dalje katastrofalna - ovde je auto ok taman oko 5-6 godina (naravno, sve zavisi od vlasnika, ali pricamo o prosecnim auto ABuserima), delovi svakakvi, i taman toliko dok se otplati klasican auto kredit (5-6 godina) mora da se novi kupuje.... I to je tako ovde, prihvaceno, ono kao 'sta ces, mora se' bez razmisljanja kako i zasto... :uhoh: Stariji su druga prica, iako jos vise (zbog tehnoloskih nedostataka i bez emisionih zakona) GUTAJU gorivo nego danas, sa sigurnoscu mogu da kazem da sto se tice U.S. njihovi kamioneti RULAJU ispred svih - opeth, potrosnja goriva je velika, ali zato ostalo moze da prodje.... :da: Imaju daleko vise snage, mogu da se budze kao stari automobili, vise prostora, i sve ostale dzidzabidze (komponente za tovar, meraci, tandaramandara), bolji motor (izdrzljiviji) i sve sto ide uz veca vozila, ali kao sto spomenuh onu reklamu - ljudi ladno i arogantno uporedjuju S klasu ili 7 seriju sa nekim novim shitom od Hyundaija!!!!!! :) :) :) :) Bolje receno, cela autoindustrija napreduje kako tece tehnoloska evolucija, ali pricamo o poredjenju izmedju automejkera... :ph34r: Plus, otkupljivanjem evropskih kompanija, same U.S. kompanije uzimaju patente i ideje iz EU i primenjuju u svojim - sam Ford priznaje kako uz pomoc Volvoa dostize nove nivoe od njihovog tima strucnjaka, i tu tehnologiju primenjuju u svojim modelima (ne mogu da se setim sad detalja, ali je smesno sta su recimo EU modeli imali pre 15 godina, a tek sada japanci i ameri primenjuju)... MBenz je zakon! :P Jebes Bentley i ostala govna, ali isto tako neki ljudi zive za urlik starog Chevelle-a ili Baracuda-e, to je vec stvar ukusa, i naravno, ko zna zna... ;)

 

Ne zaboravi, hotroding i sl. je veoma skup i dug hobi, gde moras imati neko osnovno ako ne i vece poznavanje automehanizma i ostalih sistema, pa cak i limarije, dok su delovi rasejani i teski za naci! Ovde neki ludaci ih sami prave, E TO je za mene vec previse, ja ne znam ni pravilno da skinem transmisiju, kamoli da varim novo krilo ili sklapam motor koji je van produkcije... :) No, to ne znaci da ne rulam, ali samo kazem.... :ph34r:

 

Ja ne znam sta je vise ovde tema... :) :) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVO :)) :P

 

Nego sta sam hteo da kazem...

 

 

a da :

 

hyundai_genesis_sedan_03.jpg

 

Hyundai-Genesis-1.jpg

 

Pljunuta serija 5 s boka i malo farovi (razvuceni su) sa dodatkom maske mercedesa s klase prethodne generacije... Dobar auto, al sto su ga iskopirali za sve pare.... KOPIJA brate...

 

Ipak , lep auto u svakom slucaju (naravno opet moram da napomenem da mi se ne svidja neoriginalnost).

 

Nadam se da ce kroz par godina isto kao i leksus da napreduju sa meckasto - bmw ovskog dizajna...

 

Ako neko ne zna o cemu se radi u pitanju je novi hyundaji genesis :);)

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace Hyndai nije japanski brend, ali isto je to sranje, sad su koreanci ono sto su bili japanci krajem '80-ih. Inace kvalitet japanskih automobila koji se radi za USA trziste nije isti kao kvalitet vozila za EU. Jbg, moraju da prate zahteve za kvalitetom u zemlji u koju distribuiraju automobile. Ali ja NE VOLIM japance, totalno sterilno, bez smeka, gomila plastike i lima i nista vise. A konstrukcija, limarija me je uvek plasila i nisam iznenadjen da se ta Toyota Camry totalno rasturila prilikom sudara.

 

Citam nedavno, u USA ljubitelji Forda traze od fabrike da obezbedi kupovinu nemackog Focusa jer je mnogo kvalitetniji od USA Focusa! Zatim u USA nije ni izasla druga verzija Focusa koji u EU vec ima restilizovanu varijantu i vec se sprema treca evolucija. I da, filozofija auto industrije u USA, Korei, pa i Japanu je da se napravi automobil koji ce dobro raditi dok ne otplatis kredit, a to je tih 5-6 godina i onda moras da kupis nov. Mislim da jedino nemci danas prave automobile koji mogu mnogo, mnogo duze da traju. Pogledajte Passate B5 iz recimo '97 ili '98, to je 10-11 godina taro, a tesko cete naci neki koji ima znake umora, trulezi, raspadnutog ovog ili onog. Motori rade perfektno.

 

I da, dizel je definitivno gorivo buducnosti. Nekad smo ga svi mrzeli jer je bio pogonsko gorivo za traktore i kamione, ali sad je totalno drugacija situacija. A i eurodizel nema mnogo zajednicko sa svojim prethodnikom D2. Performanse dizel motora su odlicne, buka je sad smanjena i gotovo da je nema (pogotovo u common rail motorima), obrtni moment je mnogo bolji nego kod benzinaca, potrosnja jako mala, a jeftiniji je litar nego litar benizna.

 

Americki kamioneti rulaju, ali to je zato sto nemaju pravu konkurenciju. U EU nema potrebe za takvim vozilima, retko ko zeli i ima potrebu da pazari tako nesto pa se to u EU i ne razvija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4) Japanci su mozda najekonomicniji (finansijski i potrosactki), ali najkvalitetniji... :uhoh: nije valjda da verujes u reklamu Hyundai-ja da im je onaj novi model nadjebao S-klasu i 7 seriju? :ph34r: I biser, kazu da je brzi od Porsche Boxera u 0-70..... :):uhoh: Po onom kaj sam videJo u svom zivotu, da ne idemo u detalje i filozofije, Evropljani imaju sve manje-vise, ostali su blede kopije na jedan ili drugi nacin - mene je pre 3 godine puko 1982 Ford F-150 standard cab, longbed, u levo prednje krilo, probajuci da me zaobice po teskoj kisi pri brzini oko 35mph u 2-smernoj ulici, po jedna traka dok sam ja trebao da skrenem levo PO LEVOJ STRANI, a voziJo sam 1991 MBenz 300 TE - pored kozmetickih ostecenja krila, lajsne na braniku, branik, delimicno gril, i naprslog fara, jedini mehanicki problem je biJo u tome sto mi je okrenut levi tocak 'ispravio' i tako ga samo "odvojijo" od one sipke (zaboravio sam ime tog dela) sto vrsi funkciju okretanja tocka.... nisam ni osetio udar covJece, samo me je cimnuo prizor kamiona pored mene... :) :) Kolega je imao slican udes, sa manjim kamionim (Toyota Tacoma), sa desne strane vozivsi Toyotu Camry LE, i totalno mu sjebao prednji deo, skrsena sofersajbna, cure tecnosti na sve strane, otpali retrovzori, dim, nebo se otvara, Nostradamus.... :ph34r:

Ja sam u Novom Sadu video sudar keca i mecke. Kec stajao na semaforu, a mecka ga udarila otpozadi. KEcu se samo savio branik (metalni, stariji tip keca je u pitanju), a mecka se napred raspala. I maska i branik i farovi, a cini mi se cak i hladnjak.

Naravoucenije: na keca obavezno kuku nazad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, dizel je definitivno gorivo buducnosti. Nekad smo ga svi mrzeli jer je bio pogonsko gorivo za traktore i kamione, ali sad je totalno drugacija situacija. A i eurodizel nema mnogo zajednicko sa svojim prethodnikom D2. Performanse dizel motora su odlicne, buka je sad smanjena i gotovo da je nema (pogotovo u common rail motorima), obrtni moment je mnogo bolji nego kod benzinaca, potrosnja jako mala, a jeftiniji je litar nego litar benizna.

 

Primetio sam da dosta ljudi gresi kad krene da uporedjuje benzinca i dizela.Iz prostog razloga sto su danasnji dizeli sve TDI,TDCI,znaci sa turbinom.I onda krene poredjenje sa obicnim benzinskim motorom koje nema smisla.Zasto se ne bi uporedjivao TDI sa TSI,to je opste poznato da TSI motor sa mnogo manjom kubikazom ima bolje performanse od TDI npr.

Sto se tice dizel motora,oni rade na nizim obrtajima pa je samim tim i hod klipa skracen,dakle za istu putanju koju bi presao benzinac klip dizela predje visestruko vise sto utice na habanje,kompresiju,ventile.Ako cemo da govorimo o dugotrajnosti.

ISto tako,dizel je mnogo optereceniji inercionim silama zbog 'graktanja'

 

TSI motor ima mnogo veci obrtni moment na nizim obrtajima,logicno je onda zakljuciti ko izvlaci vise snage,bolja medjuubrzanja.Dizel motor ima svoj maksimum na 4000 obrtaja,turbo benzinac na 6000.

Pouzdano znam da TSI motor od 1200 kubika ima bolje performanse od TDI motora i 1600 kubika.

 

Evo vam prosta matematika

Audi A5 sa TSI motorom ima 200 i 240 ks,dok isti auto sa TDI motorom ima 120,140 i 170 ks.Dakle,sve je jasno :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa TSI motorom je tacno. Ali ipak on mnogo vise trosi a i tek od skoro je krenula proizvodnja tih motora. I u pravu si, dizel motori po performansama su boli od obicnih benzinaca, ali nisu od turbo varijante. Ali poenta moje price je bila na stedljivosti jer dizel ne kupuje neko ko hoce da vozi reli, vec neko ko hoce da mu se na licu pojavi blazeni smesak kad stane na pumpu da dolije gorivo.

 

Znaci jesu ti benzinski motori snazniji, jaci, brzi, sa vecom krajnjom brzinom, ALI taj automobil trosi preko 10 litara(ako ga vozis u skladu sa njegovom snagom i performansama) a dizelas trosi 5-6 litara dizela.

 

Znaci ko hoce na rally i voli da gazi krvnicki - kupi VW TSI, a ko voli da se vozi bez jurnjave a da uzasno mnogo ustedi na gorivu - taj vozi dizelasa. Prosta stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi budze juga jer uglavnom nemaju para za bolje.Ti kad se pojavis sa nabudzenim Maseratijem javi se.

 

Pa u tome i jeste fora. Za te pare shto potroshe u "budzenju" te kutije, mogu da kupe neka kola npr.

I NIKADA nebih vozio skupocenog maseratija (pogotovo ne "nabudzenog", ta kola su za sve, samo ne za budzenje), jer da imam te pare, verovatno bih uvezao novog Challenger-a, i za ostale pare zhiveo k'o bog 10 godina. (npr, troshio za benzin) :bigblue:

 

 

 

Nego Hellbily, sta ti vozis? Vidim da puno bacas kritike i proglasavas evropsku auto industriju za sranje, pretpostavljam da ti vozis neki opak americki automobil? Ili samo sanjas o njemu?

 

Ne, ne proglashavam evropsku idnustriju za sranje, lepo sam napisao da nije moj fazon, i da me jednostavno neinteresuju evropski modeli jer nemaju apsolutno nishta shto bi me privuklo.

Ja ne vozim nishta, bash zato shto zhelim jednog dana da vozim nekog doooobrog amera, a ne da puknem pare na kekog golfa, pa posle da kukam.

Inache, ako te interesuje, uvozim ovo, samo chekam dan (jedan od, ako ne i najbolji "evropejac", '72 Opel GT)

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Vidi se da je opel nakada imao ukusa. Ovaj GT izgleda k'o neki Corvette.

 

E da , bilo je na prethodnim stranama par reci o buick rivieri, pa sam skinuo gotivnu slicku...

 

Buick_Riviera_1973_31.jpg

 

Uh, dobar.

Ali ipak mi je bolji '66 model.

 

1966_buick_riviera_2363_im.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, da kupis Golfa pa da kukas? :lol: Decko, vidi se da nemas i da nikad nisi imao automobil, kad ih promenis 4-5, kad istestiras jos desetak javi se. Ja sam vozio dosta automobila, posedovao 4-5 komada i jos uvek imam evidenciju sta je koliko kostalo. A testirao sam i neke USA automobile, doduse polovne. Znaci kukao bi kad bi kupio polovnog Golfa? hmmm, meni za 2 godine nije nista riknulo, izuzev sad kvacilo sto zeza, ali to se zameni brzo za 250-300 eur i vozi misko. A moj savet ti je, idi na neki plac na kome su polovnjaci iz USA, uglavnom su to Fordovi, ali imas i Cryslera. Pogledaj ih malo, vidi koji je to kvalitet, a onda se raspitaj kod ljudi koji su to vozili koliko se cesto kvare, koliko kostaju delovi, koliko treba vremena da stignu, koliko je popravka, koliko kosta dijagnostika za amerikanca i onda podvuci crtu i vidi da li je to isplativo.

 

I decko, da bi igrao u partizanu ili Zvezdi moras da krenes iz Milutinca jer jedino ako su ti mama i tata truli burzuji moci ces odmah da uskocis u prvi tim Partizana. Razumes? Ako budes cekao da skupis toliko para da kupis nov i dooooooobar automobil, doci ces do njega ali znas kad ;)

 

Ima dobrih amerikanaca, ali su jako skupi

 

E da, i nije po mom ukusu da vozim dizelasa starog 10 godina, ali ja nemam para za novog EVO X i suludo je mastati o njemu i drkati na slike.....jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome i jeste fora. Za te pare shto potroshe u "budzenju" te kutije, mogu da kupe neka kola npr.

I NIKADA nebih vozio skupocenog maseratija (pogotovo ne "nabudzenog", ta kola su za sve, samo ne za budzenje), jer da imam te pare, verovatno bih uvezao novog Challenger-a, i za ostale pare zhiveo k'o bog 10 godina. (npr, troshio za benzin) :bigblue:

 

Ti izgleda nisi cuo za ulicni reli.Ko je odavde spremao Yuga u tu stvhu?Hatebreeder?Znam da ima neku zver,sad je valjda uzeo M3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da je opel nakada imao ukusa. Ovaj GT izgleda k'o neki Corvette.

Opel je unutar GM-a od 1929, GT i Corvette C3 su nastali iz istog koncepta... GT je evropska varijanta, za male puteve sa malo benzina, tako su oni to vidjeli, a opet preko 70% GT-a je završilo u Americi.

Proizvodio se od 1968. pa do 1973, platforma mu je od Kadetta B tako da se da "kemijati" oko njega, mijenjati motor (CIH) i slično.

 

Kult auto, nema dalje.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, koji smor bez automobila...

 

Ne mogu ni u teretanu da odem.. :(

 

Sad bih se radovao i ficki da je imam :) :)

 

 

Treba imati 2 automobila, ne?! :) :) :)

 

 

E da, i nije po mom ukusu da vozim dizelasa starog 10 godina, ali ja nemam para za novog EVO X i suludo je mastati o njemu i drkati na slike.....jbg

 

Ovo mi je najbolje! Aahhahaah! :pivopije:

 

 

P.S. Jebo te zar Japanci imaju ukusa?! :) :) Mislio sam da si iz gore napisanog, drugacijeg misljenja :) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, koji smor bez automobila...

P.S. Jebo te zar Japanci imaju ukusa?! :) :) Mislio sam da si iz gore napisanog, drugacijeg misljenja :) :) :)

 

Ubodu oni neki model, evo prethodna impreza mi je bila perverzija, ali u globali u gledajuci obicne putnicke automobile stvarno nemaju nista, barem meni, zanimljivo.

 

Inace videh danas Opel Astru neki GTX (cini mi se) model sa troje vrata, sportska varijanta, e to mi je lep automobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra H (2004-2009) GTC - Grand Turismo Coupe

 

opel%20astra%20opc.jpg

 

Još ako je bio taj sa slike, OPC - 2.0 Turbo, sa fabričkih 240 konja (a iz toga motora se EDS Stage 3+ podešavanjem da izvući preko 300)... Ugraditi šperu, ozbiljan intercooler + još neke sitnice dodati i biti super-tata.

Prelijep je kupe, ostale varijante karoserije mu ne mogu prići po dizajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis prikolica?! :) :) :) :)

 

Golf_II_z_przyczepą.JPG

 

Izvinjavam se na velicini slike!!

 

Btw, mogu li ja umesto uskih da nabacim siroke branike?! Da li bi to moglo da se izvede, kako?! :)

 

Ne znam da li je isto kacenje...

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je ta makina. Neki lik ovde u Munzeu ima tu djuntu, samo jebacko crne boje. Kako jezivo izgleda, bruka! A nisam znao da ima toliku ergelu ispod haube. Prelep automobil :wub:

Evo taman nešto za tebe, hrvatski Auto Klub, 22. rujna 2008.

 

gtc1hc8.th.jpg gtc2du5.th.jpg gtc3sa6.th.jpg gtc4tb8.th.jpg gtc5ap2.th.jpg

 

Znači, ženi se i prijavljuj se kad bude u Srbiji.

 

Inače, Astra dolazi sa sljedećom ponudom motora:

 

1.4 TWINPORT® ECOTEC®, 66 kW / 90 KS

66kW (konjska snaga) / 90HP (konjska snaga) Benzin 1364 cm3

1.6 TURBO ECOTEC® , 132 kW / 180 KS

132kW (konjska snaga) / 180HP (konjska snaga) Benzin 1598 cm3

1.6 TWINPORT ECOTEC®, 85 kW / 115 KS

85kW (konjska snaga) / 115HP (konjska snaga) Benzin 1600 cm3

1.8 ECOTEC®, 103 kW / 140 KS

103kW (konjska snaga) / 140HP (konjska snaga) Benzin 1796 cm3

2.0 Turbo, 177 kW / 240 KS

177kW (konjska snaga) / 240HP (konjska snaga) Benzin 1998 cm3

2.0 Turbo ECOTEC®, 147 kW / 200 KS

147kW (konjska snaga) / 200HP (konjska snaga) Benzin 1998 cm3

 

1.3 CDTI ECOTEC®, 66 kW / 90 KS

66kW (konjska snaga) / 90HP (konjska snaga) Dizel 1248 cm3

1.7 CDTI ECOTEC®, 74 kW / 100 KS

74kW (konjska snaga) / 100HP (konjska snaga) Dizel 1686 cm3

1.7 CDTI ECOTEC®, 81 kW / 110 KS

81kW (konjska snaga) / 110HP (konjska snaga) Dizel 1700 cm3

1.9 CDTI ECOTEC®, 110 kW / 150 KS

110kW (konjska snaga) / 150HP (konjska snaga) Dizel 1910 cm3

1.9 CDTI ECOTEC®, 88 kW / 120 KS

88kW (konjska snaga) / 120HP (konjska snaga) Dizel 1910 cm3

 

"Zaplavljeni" motor - najjača varijanta se dobija samo u OPC* "trimu" (pored najjačih motora ta varijanta uključuje i neke sportske dijelove vješanja, sportski izduvni sistem, Recaro sjedišta, itd). OPC se može dobiti u tek svega par varijanti boja, najčešća je ta tzv. "OPC plava" (Arden Blue, ako se ne varam), a tu su još "magma crvena", "safir crna", "srebrna munja (silver lightning)"...

 

*OPC - Opel Performance Center, top ponuda Opela, sportske varijante skoro svih modela, npr. Astra i Zafira se nude sa 2.0 turbo motorom, Corsa i Meriva sa 1.6 turbo, Vectra sa V6 2.8 turbom... http://www.opel-opc.com/

 

Ako imaš slobodnog vremena, obiđi http://www.opel.rs/ odnosno Astra konfigurator:

 

http://www.opel.rs/site/showroom/carconfig...p;carname=astra

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW, Vlajo buraze, hvala za ovako detaljan izvestaj. Sad sam se zainteresovao za ovaj automobil. I to poprilicno. Moracu malo da ga prostudiram. Inace jedina losa stvar koju sam cuo za Astre H, je da imaju osetljivu tu neku plocu ispod volana koja je povezana sa paljenjem. Kad ona rikne brava gubi kontakt sa makinom i mozes okretati koliko hoces kljuc ne pomaze. A cena te nove ploce je 500 eur. Ali jebem li ga, svaki automobil ima svoje slabe tacke ;)

 

@Nazzgul: Posle jednog sudara, kad me je neka zena stigla pozadi, morao sam da kupim zadnji deo Golfa 2 jer moj auto onako sjeban nije mogao kako treba da se uradi tako da sam kupio 1/3 Golfa za 150 eur :D Naravno samo limcina

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW, Vlajo buraze, hvala za ovako detaljan izvestaj. Sad sam se zainteresovao za ovaj automobil. I to poprilicno. Moracu malo da ga prostudiram. Inace jedina losa stvar koju sam cuo za Astre H, je da imaju osetljivu tu neku plocu ispod volana koja je povezana sa paljenjem. Kad ona rikne brava gubi kontakt sa makinom i mozes okretati koliko hoces kljuc ne pomaze. A cena te nove ploce je 500 eur. Ali jebem li ga, svaki automobil ima svoje slabe tacke ;)

Najčešći problem na Astri H je tzv. CIM modul, uglavnom kod Astri proizvedenih do sredine 2007. mislim da su ti to spomenuli.

Da ne bi radili opoziv vozila (kao što su trebali), u toku 2007. produžili su garanciju za taj CIM modul na 3 godine.

CIM - Central Intelligence Modul - znači, u slučaju kvara/crkavanja dotičnog elektronika u autu počne čudno da se ponaša - lampice na instrument tabli počnu da prave disko ugođaj te auto ne može da se upali. Rješenje, promjena modula ukoliko je crkao (ne znam koliko košta) ili reprogramiranje - budući da je to zapravo softverska greška (30-ak eura van garancije)...

 

Toliko sam ja upratio dosad šta je kritično vezano za tu Astru.

 

Recimo, na hrvatskom Opel Klub forumu je 47% (glasanjem dobijen podatak) vlasnika Astre imalo problema sa CIM-om, s tim da je od polovine 2007. odnosno pronalaske greške, ta tema zamrla, jer su miješali CIM (softverski problem) sa škripanjem u volanu (mehanički problem koji se rješava jednostavnom ugradnjom nekog plastičnog prstena)...

http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=10&t=7202

 

A sad, svaki automobil ima svoje slabe tačke, a novi automobili sve više i više takvih slabih tačaka: forsiraju se bez potrebe novi modeli, nove tehnologije se puštaju u upotrebu bez dovoljno testiranja, kao da su proizvođači automobila preuzeli koncept od Microsofta "popravićemo u letu"...

 

Usput, evo malo statistike iz prethodno spomenutog Auto Kluba (Evropa/Hrvatska):

 

statistikaib7.th.jpg

 

I evo tema sa krajnje nezadovoljnim vlasnicima nove Astre, da ne skreneš previše prema vozilu sa munjom na nosu:

http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=10&t=19424

:pivopije:

 

P.S. Mislim da se ove teme sa Opel Klub HR foruma mogu čitati bez naloga... Ako ne, registruj se (hihihi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, kralj je i dalje na tronu!!!!! :pivopije:

 

Inace mislim da je to u pitanju, taj CIM

 

Kod nas je cena te Astre od 10500-15000 eur i uglavnom su 1.7 ili 1.9 cdti ili benzinci 1.4 ili 1.6 twinport

 

Svidja mi se kako je resen zadnji kraj, a instrument tabla je bas jebacka na Astri H. troje vrata je prava stvar, dobitna kombinacija.

 

Vlajo, a kako se tebi cini novi Focus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...