Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@Nazzgul: znam ja to druze, ali koliko to kosta? ;)

 

Ma ja obozavam Audi, ovaj R8 jebe keve koliko dobro izgleda, a i ide, gledao sam ga na Top gear, bruka automobil, ima smek..... fantasticno.

 

A sto se tice Renoa, meni se taj njihov fazon ne svidja, cisto stvar ukusa

 

E da, iskreno receno i ja odavno ne menjam ulje u svom automobilu, cak ni sijalicu ne menjam sam. Zasto bih?! Odes u servis koji prodaje ulja i ako kod njih kupis besplatna je zamena, a nije skuplje nego da kupis u radnji ili je zanemarljivo skuplje. A oni cak imaju i ono crevo, kao kod zubara, sto spusti unutra i pokupi eventualno ako nesto preostane, kapljice, mulj... i zamene ti lepo ulje i ti picis kuci. NEdavno mi riknula sijalica za duga svetla, otisao kupio i lik mi se sam ponudi da zameni za dzaba (zajebano je bna Golfu 4 menjati sijalice) i sta ja ima da se cimam. Jednino sto sam odradim je zamena filtera vazduha, polena i goriva, to je jako jednostavno i traje dva minuta.

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate nesto mi je to malo konja kod "A3 1.6".

Realno kod BMW-a 116i, dobijes 140 konja na tu kubikazu i jos sestostepeni menjac.

Inace BMW benzinci, opusteno, prelaze po 500 000 km.

I ko jos?! Niko!!

Reno 19.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necete mi zameriti, ali ja i dalje sanjam puste snove. evo alternative za r8, jer dvesta soma evra ne raste na drvecu. bar ne u srbiji.

 

NISSAN GTR. nekadasnji skyline, cena nekih 60 hiljada dolara, nemam informaciju za evropu. za sada. shiba 193 milje na sat, jebes me ako sam ikada znao to da preracunavam, ali eto, sto opet ne znaci nista dok ne stignes na npr autoban,aluminijum i karbon fiber all the way, 480 konja, sestostepeni menjac koji ima 3 moda rada(nisam bas siguran da shvatam kako te stvari rade, ako neko kapira, neka objasni, molim), brembo kocnice, jer svi vole da se kurce da su rejseri...ukratko, jebena japanska lepotica.

 

nissan_gt-r-blog.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste ludi.

 

Ovaj auto je moj san. :da:

 

fisker-karma.jpg

 

fisker-karma-electric-hybrid-03.jpg

 

fisker_karma.jpg

 

fisker-karma-car-0h02.jpg

 

fisker_karma_rear_textmedium.jpeg

 

 

Tek što je nedavno Porsche saopštio da će od 2012. godine proizvodnju modela Boxster i Cayman prebaciti iz finske kompanije Valmet Automotive u austrijsku fabriku Magna Steyr, stiže i vest da je američki Fisker Automotive odlučio da proizvodnju svog hibridnog modela Karma poveri upravo pomenutoj finskoj kompaniji.

 

Fisker namerava da počne prodaju ovog automobila u SAD-u tokom četvrtog kvartala 2009. godine, a planira se proizvodnja od oko 15.000 primeraka godišnje.

Cena osnovnog modela će u Americi iznositi oko 80.000 dolara (50.200 evra), a koliko će koštati kada 2010. startuje u Evropi za sada još nije saopšteno.

Sem intrigantnim dizajnom (potpisuje ga Henrik Fisker, autor izgleda BMW-a Z8, Aston Martina DB9 i V8), ovaj automobil pažnju pre svega privlači Q-DRIVE hibridnim pogonom (kombinacija malog motora sa unutrašnjim sagorevanjem i elektromotora sa litijum-jonskim baterijama), razvijenog u saradnji sa kompanijom Quantum Technologies.

Zbog boljeg rasporeda težine, litijum-jonske baterije su smeštene u centralnom delu automobila, a zbog manje mase u konstrukciji je korišćen aluminijum.

Deo energije Karma dobija i regeneracijom kočione sile i preko solarnih panela smeštenih na krovu vozila.

Inače, Fisker Karma od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) ubrzava za manje od 6 sekundi (5,8 sec), maksimalna brzina prelazi 125 milja na sat (201 km/h), a ima, kako se kaže u saopštenju, "potencijalnu potrošnju" od samo 2,35 litra goriva na 100 km.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga i moj san..

 

Znaci, kada postanem bogati java programer i kupim kucu sa ogromnim imanjem, negde oko Bataje i Nove Pazove, napravicu pistu i garazu za ovakav neki:

 

naslovna_a.jpg

 

I ima da uzivam.. Tako cu ljubav prema velikim brzinama, da premostim u vazdusni saobracaj, koji je daleko sigurniji i bezbedniji i uzbudljiviji, pre svega..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna to mnogo ljudi, ali eto.. Inace bili su proizvodjaci motora za avione i otuda logo nalik propeleru a plavo bele boje simbolizuju boje Bavarske.

 

Nisam siguran da su imali svoje avione.

 

Evo malo sturo objasnjenje ovde .

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate nesto mi je to malo konja kod "A3 1.6".

Realno kod BMW-a 116i, dobijes 140 konja na tu kubikazu i jos sestostepeni menjac.

Malo 100 konja na 1600 kubika? Taman je to.

Inače, ovo za BMW je netačno. Njihov 1.6 motor atmosferac ima 115 odnosno od 2007. 122 konja, a Audi nije bitnije mijenjao svoj 1.6 atmosferac već preko 10 godina, jer stalno uvode, koliko vidim, neke nove TSI i TFSI varijante.

Inace BMW benzinci, opusteno, prelaze po 500 000 km.

I ko jos?! Niko!! Mozda samo americke mrcine, koje na 5000cm3 imaju 80KS.

Znaci, sta?!

BMW! BMW! BMW!

Opelovi 1.8i, 2.0i 8V motori (Omega, Vectra) standardno prelaze toliko.

http://www.croforumi.com/forum/index.php?p...p;threadID=4651

Sad već legendarna Omega + što je jebeni karavan.

 

Ali, BMW-u svaka čast, što jest-jest.

Ovdje u gradu ima Coupe-Cabrio Twin-Top trica, američke table, bijela.

Ne volim vidjeti bijeli BMW, pa to ti je. Kontam, "šta se lik loži da vozi M3", a onda skontam oznaku nazad, 335i.

3000 kubika, rednih 6 cilindara, twin-turbo, 306 konjića. Điha-điha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahahhaa! Jbg..

 

E proverio sam za ovu avio obuku!!

 

5100E kosta ceo program :)

 

I posle polozis za dozvolu i vozis se kad hoces..

 

Nije puno kinte.. Realno. Sta do leta bih mogao to da skupim, ako budem radio..

 

I onda brate brm brm brm! hehheheheheh!

 

Obuka je na avionu kome je maksimalna brzina 200km/h. Ali dobro, kasnije bih ja kupio neki brzi :) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: Ako zelis ovo sve da ostvaris mislim da ti je jedino resenje da se uclanis u Al Kaidu, oni ce ti finansirati obuku, sve sto uz to ide, mozda ti cak i kupe avioncic, a vec ce nekako smisliti kako da im se oduzis za tu uslugu :lol:

 

Jel ti to furas imidz "Joe Satriani"? :D

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

nissan_gt-r-blog.jpg

 

STrava automobil, meni se mnogo svidja. Mislim da je Nissan GT-R oborio vreme Porsche Carrere na Nirburgringu. Mozete zamisliti kako su popizdeli ovi iz Porsche-a ;)

 

M3 je do jaja auto, a ovaj novi je naj lepsi u trenutnoj gami uz sesticu. Ne znam, kako moze to bilo kom da bude ruzan.

 

Novi M3 je stvarno dobar, vidjam na Banovom Brdu stalno jedan beli. Opaka masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov Subaru = bačene pare.

 

A i nije nešto ako ćemo o dizajnu, ipak je to i dalje marka koja pravi najružnije aute među Japancima.

 

Hummer je zakon! :) Ovaj sa drvenim točkičima dušu dao za eksponat u nekom auto muzeju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva glupost ovo sa drvenim tockovima :lol: :lol: :lol:

 

STo se tice nove Impreze, sta znam, meni se uopste ne svidja. Upravu si Vudu Solo za subaru skroz. Mnogo konzervativan dizajn imaju , mogli bi malo da porade na tome.

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...