Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Isti kvalitet materijala.

Volim i ja bembare, ali jebiga. :D Laguna nova duplo jeftinija od petice, naravno pripada segmentu srednje klase.

 

I mene čudi što BMW nije tužio Renault, mada nije stoprocentna kopija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, pusti te fore kao isti kvalitet a duplo jeftinije :) To ne pije vodu :) Evo na pimer, da li BMW serije 5 ima plasticna peta vrata i prednja krila? Pa Reno je plastikaner najgori.

 

Porediti Lagunu i peticu to je kao kad bi poredili Oktaviju i A4 i kao slicno izgledaju, slicna unutrasnjost, motori, a kosta duplo manje :D Pa zna se zasto kosta duplo manje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da su ta dva auta istog kvaliteta, daleko od toga. :da: Enterijer međutim jeste.

Petica nema peta vrata, pa i ne mogu da budu plastična. Vezano za krila da, ali to se odnosilo na Lagunu prethodne generacije.

Novi BMW jeste bezobrazno skup i to je jednostavno činjenica. Cenu dosta nabija renome ... znam, znam, performanse nisu za komparaciju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ista klasa jednostavno,i takve automobile nikako ne kupuje isti profil ljudi.BMW kupuju ljudi koji zele limuzinu koju po potrebi mogu da nagare,reno je nista drugo sem standardnog putnickog automobila koji je OK za taj novac i nista vise.BMW,mercedes,audi su pored vozila u neku ruku i statusni simbol.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar bit, dobar bit...

 

Inace i treba da prave automobile sa starim nazivima, to znaci da ce morati stilski i kvalitetom da se iskazu jer se igraju sa emocijama ljudi koji su nekada vozili te automobile, sto ce direktno uticati na porast / pad prodaje u zavisnosti sa pomenutim faktorima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, da...

Ascona (3 generacije) je prerasla u Vectru (takođe 3 generacije), a Vectra upravo u Insigniju... S tim da u Meksiku Insignia ide kao Chevrolet Vectra. Inteligentna GM rješenja koja su zakuvali prije 30-ak godina povlačenjem Opel imena iz svih dijelova svijeta sem kontinentalne Evrope.

 

Doduše, ako bi gledali dimenzije automobila, sadašnja Corsa je veličine nekadašnje Ascone, ali to tako raste, pomjeraju se klase, nekadašnji "mali automobil" je narastao a stvorila se neka "super-mini" klasa, nebitno. Mislim da je ovo sa Asconom patka jer između Astre i Insignije nema prostora za još jednu limuzinu. E, da se oživi ime (i klasa) Omega ili Senator ili KAD, to bi već bila druga priča... Ili tek nova Calibra ili Manta. Emocije.

 

A te slike gore su zapravo:

http://www.km77.com/00/chevrolet/cruze/2009/gra/001.jpg

http://www.km77.com/00/chevrolet/cruze/2009/gra/100.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

C63 AMG pozlacen...

Mercedes-C63-AMG-CHROME-1.jpg

 

Какав кич Бог те маз'о! Е ова мечка је већ прави цигански сан. :)

 

 

Одличан текст. Шта да ти кажем, ова тројка је мој омиљени ауто ( уз Алфу 159 ). Ако гледамо актуелне моделе. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...