Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@ Vladimir @ Bojan

 

To je to matori.. samo sto ja radim ceo dan, pa mi je jedino slobodno vreme uvece. ;) ;)

 

@ Feral Ghoul

 

Ne bih ja vozio te Americke sklopocije.. Za te pare sto bi ulozio u njega, mozes da vozis bruka dobar auto iz Nemacke ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americka kola su ti nesto kao nacin zivota,dobri su samo na ubrzanjima na pravom putu,lisnata ogibljenja i krivine su spanska sela za njih.Doduse vecina americkih kola je takva,pa i ova savremena.Gledah test ferrari vs dodge,dodge izleteo sa staze i survao se u provaliju zbog losih performansi u krivinama,mnogo se naginje karoserija,jebes ti to...

http://www.youtube.com/watch?v=ySLvePpB1vw

 

Da ne pominjem da amerikanac ne ume da napravi atmosferski motor od 700 konja vec ubacuje biturbo i razne kompresore

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa drugari srecna nam strana br. 300 :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

@Josif

 

Au...srecom te se nije nista desilo liku koji je vozio kola.

Bas to i jeste mana americkih automobila, u krivinama su nula.

 

Pogledajte sta VW pravi za meksicko trziste:

67418008_acedd5dbfb.jpg

67418011_c1067af51d.jpg

 

Ovo je Jetta GLI. Nema veze sa Jetta-om koja se pravi za evropsko trziste. Ima turbo motor od 1,8L i 180KS a kostace oko 13 000 €

Sto ne naprave ovako nesto za evropsko trziste?!? Nije nesto preterano lep ali se iskreno ne bih bunio da posedujem ovo.

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ulepsana Bora i jako mi se svidja linija.... samo da to proprati i kvalitet. Ako se bude pravila u DEU imace i kvalitet, a ove iz Meksika su sranje. Zale se nemci da sve sto nije do CNC masina, gde mora covek da radi, glupi Meksikanci losije odrade. To se najvise odnosi na unutrasnjost i uklapanje detalja ... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vladimir @ Bojan

 

To je to matori.. samo sto ja radim ceo dan, pa mi je jedino slobodno vreme uvece. ;) ;)

 

@ Feral Ghoul

 

Ne bih ja vozio te Americke sklopocije.. Za te pare sto bi ulozio u njega, mozes da vozis bruka dobar auto iz Nemacke ;)

 

Nazzgule , svaka ti cast za golfa i sve to brate, da postizes velike kilometraze u njemu (u kom god hoces smislu), i sve najjace, da ti allah bude u full-u ;)

 

Ali brate... Nemoj da se vredjamo, auto izgleda bolje nego sto ce bilo koji golf ikada izgledati , realno...

 

Danas sam video Caddilac sa podignutim krovom , ovakav otprilike :

 

 

 

U stvari identican, sa belim krovom...

 

ostao sam bez reci ... ali bukvalno...

 

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, Mustang, drago mi je sto volis Ameriku :pivopije:

 

Inace automobili su im sranje, megalomanski... vazno da je najveci motor, da razvija na pravcu 300 a to sto u prvoj krivini ode u kurac, to je nevazno. Lisnate opruge ne mozes videti ni na varburgu ili trabantu, a ameri ih jos koriste. Kakvo im je vesanje, upravljanje, drzanje na putu ... uzas... a plastika unutra??? Jel neko gledao to?? Ono je, kao sto rece Clarkson "pravljeno od pretopljenog action mana" :) Ali zato su im jeftini automobili.

 

Inace u Evropi se snaga meri na tockovima, i to na kocenju - brake horse power :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se svidja ona sa troje vrata .... a radio je dizajner Audija, zato je tako lep automobil :D

 

Mislim da za te pare nije los, a danas sam i ja video jedan zanimljiv automobil, za slicne pare - Sevrolet Kruz (Mustangu se garant svidja). Za te pare sasvim solidan nov automobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ne mogu da kazem da volim zemlju koja nam je nanela toliko nepravde i zla. Ali stvarno gotivim stil zivota i slobodu koja se tamo upraznjava. To je ipak jedna velika varka obzirom da je ista kupljena nasom, irackom i krvlju mnogih naroda sirom sveta koji su se slucajno nasli na putu neslucenoj sili koja ima pravo na sve.

 

Jeste malo kontradiktorno, ali ja stvarno sanjam da zivim na taj nacin (ne obavezno u americi) , vec prvenstveno u Srbiji, sto je postenim radom kod nas posebno , priznacete nemoguce.

 

Pazi ja stvarno gotivim i nemce, ali ipak ljudi nemaju tako avangardan stil kao Ameri po pitanju autoindustrije (posebno 50te, 60te i 70te...) , posle su vec krenuli da se kvare i postaju bezlicni (u velikoj vecini modela).

 

Vidi brate , ja stvarno ne sporim ni kvalitet ni lep izgled , pa ni performanse/ potrosnju / sigurnost / upravljivost / best buy odnos golfu. Stvarno je kralj mnogih parametara i za nase uslove jedan od najboljih , ako ne i najbolji automobil...

 

Samo malo mastam i kazem da imam para , pored nekog Bmw-a ili mecke , porshea bih sigurno imao caddilac i mustang. Ti automobili su jednostavno do jaja kad se pojavis u njima i na zapadu , a kamoli kod nas. Nema veze sto pricaju ovo ili ono za njih, mnogo losih osobina i to..

 

Za americki nacin zivota su vrh , jer oni imaju siroke bulevare i duge ravne kao staklo puteve, gde je ugao skretanja minimalan i neprimetan u najmanju ruku...

 

Brate toliko ljudi vozi nemacke krstarice da ti se smuci zivot ,barem meni , koji uvek imam neku zelju da se razlikujem po necemu, jbg. nasledno...

 

Mozda sam u prethodnom postu nastupio subjektivno, ali i ti si, i ne zameram ti.

 

Cinjenica je, takodje APROPO americkih automobila da su maltene (narocito generacije iz pomenutih perioda) neunistivi, ukoliko su odrzavani kako treba , ili bar minimalno.

 

I motori ce im potrositi desetine hiljada galona goriva, ali ce isti ti raditi i posle vek i po. Jednostavna konstrukcija, velika kubikaza i osrednja konjaza (osim u nekim ekstremnim varijantama) su osobine koje te automobile i dalje drze na putevima vise nego u muzejima.

Kuba je ziv primer, imaju Cadillac-e i Chevy-je, Buick-e i Fordove iz pedesetih , jos ih teraju uz minimalna odrzavanja.

 

Malo je teze to izvesti na golfu ,obzirom da retko koji ima 2000+ kubika. Motori jednostavno ne izdrze do kraja. Opet kazem: Ne pljujem ih , sjajni su automobili i voleo bih i golfa izmedju ostalih, ekstra auto, ali...

 

:pivopije:

 

Edit zbog kilometarskog i kasnije postavljenog posta:

 

Da, kruz je skroz OK , cak mu je i zavrsna obrada enterijera zaista solidna, video sam na sajmu i bas sam se prijatno obradovao...

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, Mustang, pa zar ne vidis da se ja zezam sve vrme :lol:

 

Pa ako iko voli americki stil zivota to sam ja. Njihovi automobili su onakvi kako sam ih opisao, ali to je zato sto im to treba. Sta ce im koji kurac automobili koji idu po krivinama kao po sinama kad je vecina USA puteva prava kao strela? Nije USA kao Evropa, prepuna velikih planina, klanaca, brda .... njima treba automobil koji moze na pravcu da razvije 100 mph i da lepo vozac baja stavi ciglu na gas i dremka :D E sad, to sto nemaju bezbedonosne standarde, to je da bi se jebene kompanije sto vise bogatile, ali to je druga prica. Trose mnogo, ali im drzava ne udara harac na gorivo. Evo ovako: cena nafte nasvetskom trzistu je ista za sve! Znaci i kad je kupuje USA i SRB .... pa zasto je onda tamo duplo jeftinije gorivo? Pa zato sto njihova drzava na oporezuje gorivo sa akcizama, a mogla bi, vec gradjani uzivaju u jeftinoj corbi. A kad je vec jeftina - zasto ne voziti neki V8?!

 

I nisam ja pasionirani ljubitelj Golfa. Mislim OK je auto, ali nisam bas zaljubljen u njega. Ja ga ozim jer trenutno nemam para za bolje, a da imam bar 10 soma na raspolaganju Golf me ne bi video :D

 

A Mustanga cu kad tad imati, pricao sam ti da je brat imao i prodao za 3 soma ali kad ja dodjem do neke love ima da kupim taj stari od pre 30 godina, sto ima samo dobose i da ga restauriram i da jebe keve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se svidja ona sa troje vrata .... a radio je dizajner Audija, zato je tako lep automobil :D

 

Mislim da za te pare nije los, a danas sam i ja video jedan zanimljiv automobil, za slicne pare - Sevrolet Kruz (Mustangu se garant svidja). Za te pare sasvim solidan nov automobil

 

Idem ovih dana da vidim taj auto, ima vise modela...s kim god sam pricao, kaze da je odlican za tepare...i siguran, ima dobru opremu...videcemo...

 

Drugar me puti da uzmem reno Clio storia, ili reno berlina8to je valjda novi model) A ja sam bas danas video reklamu za Reno Thalia, sta znam, nije skup, nesto jevtiniji od Kie, ali mi Kia lepse izgleda...pitanje je koja je bolja masina...

Mada, Kia za sad ima kod mene prednost u odnosu na sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resho Talija se pravi SAMO u Rumuniji i to je govno od kola. Ne uzimaj to nikako.

 

Kia ima garanciju 7 godina, lepa je, ima dosta air bagova.... definitivno nesto sto je za te pare odlican automobil :pivopije:

 

Obavezno javi utiske, posto nas dvojica volimo slicne automobile (Mazda 323f vlasnici) :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resho Talija se pravi SAMO u Rumuniji i to je govno od kola. Ne uzimaj to nikako.

 

Kia ima garanciju 7 godina, lepa je, ima dosta air bagova.... definitivno nesto sto je za te pare odlican automobil :pivopije:

 

Obavezno javi utiske, posto nas dvojica volimo slicne automobile (Mazda 323f vlasnici) :):pivopije:

 

Ma i meni se Kia cini kao najbolje resenje, Korejanci znaju posao, kum je pre 5 godina kupio novog Hjundaia, ide kao podmazan...

Reno je odprilike isto para(mislim na Clio Storia), dizelas je, manje trosi...ali je Kia veca, lepsa, i ima duzu garanciju...sto joj daje prednost kod mene...

Sad jos samo da odem i vidim koji model...i da vidim koja banka daje najmanje bolne lihvarske kredite :) Posto planiram da dam 30 % ucesca a ostalo da otplacujem(sva lova mi je u robi u firmi i to necu da diram)

 

Dakle, cim se auto kupi, javljam utiske, ili jos bolje, idemo da ga provozamo, pa posle na jedno hladno pivce :pivopije:

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam koji model da uzmem, jeste sa troje vrata lepsi...ali vidim da ima i cee"d i pro cee"d...hm, videcu...ili je to samo razlika u opremi...

 

Nema druge nego otici sto pre u salon i pogledati...

 

A i drago mi je dati pare istocnjacima, bolje njima nego ovim gadovima sto su nas bombardovali(ne moze Srbin bez politike :) )

Razmisljao sam i o domacem proizvodu, najevtinije izadje uzeti Punta, ali sam ipak odustao...sta znam, zaljubio sam se u Kiu, ljubav na prvi pogled :) Jos samo da dodje do susreta, pa do akcije, da se zaljubim skroz...i da poentiram :) mazicu je i paziti stalno, nece da se zali :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...