Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ja sam svom autu vec zavukao kitu u karoseriju sto videse na fotci forumashi i silno se obradovase prizoru tom kako covek i mashina se vole :D

 

Ma i meni je bila zanimljiva ta prica oko Fiata iz KG dok nisam procitao sta dovijas za koje pare.... nisu normalni

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svom autu vec zavukao kitu u karoseriju sto videse na fotci forumashi i silno se obradovase prizoru tom kako covek i mashina se vole :D

 

Ma i meni je bila zanimljiva ta prica oko Fiata iz KG dok nisam procitao sta dovijas za koje pare.... nisu normalni

 

Znaci, ti praktikujes machine sex :D

Razmisljao sam da uzmem mozda Grande Punto, on se sklapa valjda u italiji...ali mi ipak Kia deluje bolje...

Mislio sam da uzmem i daciu Sandero, izgleda fino, nikad ne bihg rekao da je to Dacia...ali je pitanje koliko je pouzdanam sta znam...ovi Koreanci su mi sigurniji, plus je garancija 7 godina(ako ne muljaju nesto, trebam proveriti na sta se tacno odnosi ta garancija)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio pre tri godine na pragu da uzmem Grande Punto na lizing, ali sam odustao kad sam video cene i uslove. Naime za 9.900 imas 1.2 bez klime koji ima 55ks i spor je kao kornjaca. Model 1.4 benzinac je bio preko 12 soma sa klimom tako da je to vec preskupo za takav automobil. A i nemam nesto poverenja u zabare, iako ovaj model deluje mnooooogo ozbiljnije od ovog naseg punta

 

Dacija mi je ogavna, ruzna do jaja, plastika unutra je gora nego u Yugu, a auto je uzasno visok, kao da je pravljen da ga vozis po durmitorskom makadamu :D Jebao ga grof drakula u auspuh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Grande Punto, stvarno deluje mnogo bolje i lepse od klasicnog...ali kosta skoro isto kao i Kia, pa prednost dajem Korejancima...a vidim da ga svi hvale, kako zbog bezbednosti, opreme, udobnosti...plus garancija...

 

Ova dacija sandero, pogledao sam je, izgleda dosta lepse nego prethodni modeli, nisam ulazio u nju, pa ne znam to za plastiku...a jeste dignuta...

 

Ova Kia, sto planiram da uzmem, 1,4 motor, benzinac(dizelas je ipak previse para) i pise da trosi prosecno 7 litara, sto je ok...

Jos da vidim da li da uzmem sa troje ili sa petoro vrata...lepse izgleda sa troje vrata...to stoji, ali opet, kad vozis vise ljudi, prakticnije je da imas 5 vrata...ma ko ih jebe, necu nikog da vozim, samo napred moze neka devojcica i niko mi vise ne treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lepsi je sa troje vrata, ali i bezbedniji. Kada sam imao jedan od mojih udesa, kada me je neka zenturaca napucala pozadi, majstor mi je rekao da je dobro sto je auto bio sa troje vrata jer je mnogo cvrsci, da je bio sa pet zguzvao bi se mnogo vise. A ionako nisi ozenjen lik, ti i cica taman lepo stanete unutra, a ako bas mora neko sa vama moze da se obori sediste i prodje .... a i ovako ce te manje cimati "aj povezi ovoga, onoga...." jer ce im biti nezgodno da se zavlace pozadi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije poenta u tome kako se americki auto ponasa. Znam da prave automobile za 500 konjskih snaga a idu maximalno 220 na sat. To jeste debilno , kao i to da jede gorivo.

 

Ali kako se da ne zaljubis u Dodge Challenger ?

 

1971-Dodge-Challenger-RT-Muscle-Car-By-Modern-Muscle-Side-Angle-1024x768.jpg

 

 

Ili Cadillac_Eldorado_Fleetwood_Black 1967 ?

 

Cadillac_Eldorado_Fleetwood_Black_1967.jpg

 

Ili Cadillac Eldorado 1957 ?

 

cadillac-eldorado-brougham-1957-737ad.jpg

 

Klasici !!!!

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam koji model da uzmem, jeste sa troje vrata lepsi...ali vidim da ima i cee"d i pro cee"d...hm, videcu...ili je to samo razlika u opremi...

 

Pro ceed je sa troje vrata a ceed sa petoro. Ja kad bih uzimao pre bih se odlucio za 3 vrata, lepse izgleda. Vidjam ih dosta u beloj boji i mogu reci da im bas dobro stoji. Jos vise do izrazaja dodju linije. Nije mala stvar 7 godina garancije. Verujem da je dobar pro ceed, a i cini mi se da je na testovima isto dobro prosao.

Spomenuo si i Grande Punto? Sta znam, mislim da je ipak Kia bolja stvar. Ima vise prostora, meni licno je lepsa. Vozio sam se u Grande Punto i nekako mi je sav sabijen unutra. O zadnjoj klupi da ni ne govorim, tu je kao u kutiji sibica. KIA je odlicna

 

:pivopije:

 

@ Feral Ghoul

 

Odlican Dodge Challenger :pivopije:

 

Mnogo je lepsa od Dzete!!!! Ali mnogo! A cena je tek do jaja .... nadam se da ce se i ovde pojaviti uskoro :pivopije:

 

Sta znam, meni su tu negde, mozda mi za nijansu lepsa Jetta za evropsko trziste. Ne verujem da ce ovo izaci u evropi, u tom tekstu koji sam citao pise da je za Meksicko trziste. Verujem da se tamo i pravi. :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro ceed je sa troje vrata a ceed sa petoro. Ja kad bih uzimao pre bih se odlucio za 3 vrata, lepse izgleda. Vidjam ih dosta u beloj boji i mogu reci da im bas dobro stoji. Jos vise do izrazaja dodju linije. Nije mala stvar 7 godina garancije. Verujem da je dobar pro ceed, a i cini mi se da je na testovima isto dobro prosao.

Spomenuo si i Grande Punto? Sta znam, mislim da je ipak Kia bolja stvar. Ima vise prostora, meni licno je lepsa. Vozio sam se u Grande Punto i nekako mi je sav sabijen unutra. O zadnjoj klupi da ni ne govorim, tu je kao u kutiji sibica. KIA je odlicna

 

I ja sam video u beloj boji(mislim, samo na slikama) i bas dobro izgleda...a nikad ne bih rekao da ce bela boja toliko da mi se svidi...Da, ta garancija me je dodatno privukla, plus sjajan izgled...

U tom Grande Puntu nisam sedeo, burazer je imao klasican Punto, kaze da je sav nekako tvrd...a on je bas fanatik za automobile(i tu mazdu 323F sto sam imao, uzeo sam od njega) pa mu verujem...

 

Hvala na savetima :pivopije:

 

Vlado, i ja sam imao jedno prevrtanje, sa kumom, vozio golfa 2...cudom smo ostali nepovredjeni, ja sam vozio, naleteo na led, gvozdenu banderu smo promasili za par cantimetara, zadnjim delom udarili u drvo i zavrsili na krovu...sreca pa nam nista nije bilo...plus je na tom delu puta(Bajmok) svuda kanal pored puta, jedino na tih 20-30 metara nije bilo kanala...ko zna sta bi bilo...

A opet si u pravu, nisam ozenjen, sta ce mi 5 vrata...ako se ozenim jednog dana(a bice i taj film jednom :) ) onda cemo razmisljati o novom autu...ustvari, dok ne dodju deca, ne treba mi novi auto :D

A posto je policija sve rigoroznija, bolje da sto manje vozim drugare, sa njima se uvek mora popiti a sad ce policija biti nemilosrdna...bolje je voziti devojcicu napred, em sigurnije, em lepse, jednom recju - korisnije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледајте шта је лепотан. Бјуик Ривијера:

 

buick_riviera_1971_06.JPG

71BuickRiviera.jpg

 

 

rivera4.jpg

2006-11-1_71RivLFWeb-Large.jpg

 

Али,

 

Оде америчка ауто индустрија у курац, одавно. И по квалитету, а нарочито по питању дизајна.

И нема једноставно теорија да ме ико убеђује у супротно.

 

Јебали вас Доџ Нитро, Авенџер, Калибер...Крајслер Себринг, ПиТи Крузер и остале наказне шклопоције/преваре. Прсли су, па су прсли...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj zajebavati, Golf 1 GTI je i danas kultni automobil .... mada smisao Golfa i nije da bude evergreen, to je smisao jaguara i slicnih automobila. Golf je samo ekonomican automobil koji sljaka 10 godina i onda ga zamenis za neki drugi automobil, mladji dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fenix

 

Ortak ima Kia-u Pro_Ceed, vec godinu dana.. Bas ovakvu:

 

lrg_article_7408-img_0.jpg

 

1.6 dizel, full oprema. Odlican auto, lep, udoban, brz, kvalitetan. Sto kaze Vladimir, dizajnirao ju je lik koji je radio i dizajn audi A trojke.

Jedino sto se meni ne svidja je taj KIA natpis na automobilu.. Sta znam, ja sam zakoreli zaljubljenik u nemacke aute. Ne bih dao toliko para za Korejanca. Ono je dao za svog dizelasa oko 16 soma na popustu.. Jebo te za toliko novca imas bas veliki izbor!!

 

Imas mitsubishi lancer za 15 soma. Prelep auto. Japanac! Po meni best buy za te pare:

 

2008-Mitsubishi-Lancer-Evolution-X-Front-And-Side-1600x1200.jpg

 

Izvinjavam se za velicinu slike.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja vozio te Americke sklopocije.. Za te pare sto bi ulozio u njega, mozes da vozis bruka dobar auto iz Nemacke

 

Nemoj nemoj. Sa,p to vozi "bruka dobre aute iz nemacke" lol :)

 

Uvek Amerikanac!

Il' englez.

Il' japanac.

Pa tek onda nemac.

 

 

Americka kola su ti nesto kao nacin zivota,dobri su samo na ubrzanjima na pravom putu,lisnata ogibljenja i krivine su spanska sela za njih.Doduse vecina americkih kola je takva,pa i ova savremena.Gledah test ferrari vs dodge,dodge izleteo sa staze i survao se u provaliju zbog losih performansi u krivinama,mnogo se naginje karoserija,jebes ti to...

 

Jedno prosto pitanje, sa koliko zelis da uleces u krivinu? 250? :)

Da li mislis da bi u brzini u kojoj realno MOZES DA VOZIS izleteo sa krivine ili skretao losije?

 

Inache, ocigledno je da je u ovom sluchaju ferari usao u krivinu bolje zbog boljeg centra ravnoteze.

 

A inache, ko ovde VOZI? pitanje je to i vozaca?

REcimo uzmi modernije automobile pa ce naprimer Cadilac bilo koji musL da ti ulazi u krivine perfektno.

O modernijim fordovima necu da pricham da me ne kunete opet xD

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi imao bih jednog amera, da sam bruka burzuj. Ali u ovoj zemlji, sa ovom platom, mi se to nikako, ali bas nikako ne isplati..

 

To nemas gde ni da opravis ni da servisiras, a deo dok nadjes, mozes da se porodis.. A da ne pricam kako su nasi putevi keva za te americke "drvene marije"

 

Takodje ti ge em-ovi se raspadaju nakon 3 godine.. Izgledaju mocno! Ali to je sve, sto nude..!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Bojane, nisi ti elitista u povoju, nemas mamu i tatu koji bi finansirali hirove njihovog sina ;)

 

Nama koji sami finansiramo svoje troskove jako je vazno i ekonomicnost, dalja prodaja, odrzavanje ...... a tu su nemci jako dobri ...... to je za nas koji sami placamo .... e sad da imam nekoga ko bi placao moje racune, mozda bih i ja zemio novog Kamara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi imao bih jednog amera, da sam bruka burzuj. Ali u ovoj zemlji, sa ovom platom, mi se to nikako, ali bas nikako ne isplati..

 

To nemas gde ni da opravis ni da servisiras, a deo dok nadjes, mozes da se porodis.. A da ne pricam kako su nasi putevi keva za te americke "drvene marije"

 

Nasi putevi su keve za sve sem za juga. Al sad ih renoviraju da budu i za fiata. xD

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je ta Kia,vidim da je hvale a i lepo izgleda uzivo.E sad dizel ti je skuplji u startu,manje trosi ali mu je i odrzavanje skuplje,najvise zbog turbine.Benzinac je tisi,mirnije radi,a ako uzmes recimo 1.4 benzinac trosice otprilike kao 1.6 dizel,zato i jesu takve ponude-slabiji benzinac/jaci dizel.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja sto dizelasi imaju max snagu na 1800-2000rpm i onda lepo uzivas u mirnoj voznji. A nekad sam se lozio, kao klinac, na sto jace benzince i gazio koliko god moze u obrtaje :D Sad sam stari cika pa mi nije vise zanimljivo :D Sad volim da se direktorski vozim :D Samo da jos pustim stomak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...