Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ali zato kad sredis cetvorku, sednes i vozis!! Nikad me nije ostavila na putu. A isao sam i do Crne Gore par puta, do Hrvatske 2 puta, u Bugarsku, Sloveniju i Nemacku.. i nikad problema!

 

I mislis da bi isto tako prosao i sa BMW? Pa da te vide u dobroj bendzi, tu cenu za Golfa bi pomnozili jos 2 X :D

 

Evo moja rodjena sestra vozi Vectru B, isto tako, svi pricaju kako je odlican auto, a onda plati ovo, ono ... jbg

 

Inace, kod Golfova treba u sirokom luku zaobilaziti SDI motore!!!!! Znaci nikad to ne uzeti! Ni to, niti benzinac 1.4 .... to su OK motori za Polo ili Lupo, ali brate u cetvorki ne pije vodu.

 

A kad smo vec kod delova, zadnji silen blokovi 1300 dinara komad. Danas mi lik menjao racvu vode na glavi motora, antifriz, testirao pririsak u crevima .... i za sve to uzeo soma dinara. Ima dobrih majstora, ali se treba poroditi da ih nadjes ;)

 

Pa sta znam.. treba probati :P

 

Da SDI 60KS, to je slab motor za tu karoseriju. Zato ti je i prosvirao i cirkao ulje kao kod ortaka 1.4 benzin.

 

Jbt, meni sutra registracija. Cujem da je sad oko 300 evra i ne znam koliko ce mi jos uzeti za kasko. Valjda nece opet 550 evra. Opale su vrednosti cetvorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ce ti qrac kasko

 

Jbg, stvarno se vise ne bojim za svoj 'krs'. Bar ne u toj meri, kao pre..

Prosle godine sam umirao od straha. Smirio sam se tek kad sam ugradio i zeder.

 

Ali opet, sta znas, moze neko da mi ogrebe auto, da baci ciglu na isti, moze neka budala da me udari, kao prosle godine Bugarin sa sleperom. Ipak zivim u Srbiji. A ne brines se ni kad putujes u inostranstvo. Ako mi ga dignu u Bugarskoj ili polupaju u Hrvatskoj, tu je DDOR da sve iskesira :)

 

Nekako je lepsi osecaj, kad imas kasko. Jeste do jaja skupo, mamu im jebem! Ali sta je tu je.

 

Recimo prosle godine su mi procenili auto na 5.5 soma evra i to je bila suma osiguranja, koju sam mogao da izvucem od njih. Za tu sumu sam platio premiju 550 evra.

Medjutim ove godine mi procenili auto na 4.5 soma, a naplatili mi premiju 500 evrica.

 

Mislim, malo im je bezobrazna racunica..

 

Sledece godine, ako ga procene na 3.5 soma, a premija bude 450 evra, mislim da mi se nece isplatiti. Videcemo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buhe tebe Bugarin dario kamionom, ti si udario njega :D

 

Pa sta znam, moze svasta da se desi, ali ja ako ti se bas desi maler da ti neko tresne ciglu u staklo ... oa imas osiguranje stakala koje nije skupo. Za tih soma evra sto si dao za ove dve godine, mozes generalku da uradis :)

 

Ja to ne uplacujem, ali valjda nece biti ni potrebe za tim.

 

Inace, nije losa stvar uclaniti se u AMSS ... e to nije skupo, a moze mnoooooogo da znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko jos radi generalnu na cetvorci?! To se samo prodje iz ruke u ruku.. ili se zameni komplet motor. Mislim da se nikom ne isplati da radi generalnu.. Mozda tek za 10 god, kad to pande na rang dvicine.

 

Jbt soma evra, bi nekome promenilo zivot, a meni, kada pogledam to i nije neki kes. Nije mi zao sto sam je ulozio u miran san :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest (bot) Razjareni

Ja preferiram BMW, ali samo ove tri marke bih nekome smeo od srca da preporucim, prilikom kupovine automobila!!! Da sam imao pameti, bolje da sam uzeo 5-6 godina stariji BMW, nego sto sam kupio GOLF IV 2002 godiste. Isao sam logikom, novije, manje ce se kvariti, kad ono PRC! Non stop nesto jebava. Nadji mi ciku, koji ce da se zali na svoj MERCEDES, AUDI ili BMW :)

 

E sad problem je sto ne mozes da jebes, a da ne ubacis u rupu. JA hocu BMW 2006 god za 8 soma, ali to nema!! Uklopi se u budzet. Bolje i starije a kvalitetnije.

 

 

Ma brate platio bi samo plemenitu znacku na haubi i nepotreban visak konskih snaga, veruj mi.

 

 

Hvala druze :pivopije: Inace, nemoj da uzimas taj 1.4 motor kod Golfa IV jer je zaista, ali zaista spor, trom i ume da posle odredjenog vremena da krene da trosi ulje. motor 1.6 sa 105KS je idealan, mozda malo vise trosi, ali ima snage sasvim dovoljno, da ne osetis kad ukljucis klimu (za razliku od slabijeg kolege), prilicno je tih i lepo ide. Nije skup za odrzavanje i moze se naci jako lep primerak za solidne pare.

 

 

 

A ako si truli bogaras poslusaj Nazzgula te kupi neki automobil iz bavarije koji je par desetima hiljada evra ;) I nije pravljen za sirotinju sa Balkana! :D

 

Pa kontam da bi meni 1.4 ipak odgovarao, nesto bi jeftinija regis. bila, a i iskreno govoreci, sklon sam penzionerskoj voznji. Bez naglih ubrzavanja, preticanja, bas mlako vozim.... Drug ima oktaviju 1.6, doduse taj auto ima vecu masu iako nezvanicno pripada ''golf'' klasi, ali potrosnja goriva mu nije bas tako mala... Golf je oduvek bio najprodavaniji auto u jednoj nemackoj, tako je i sada...nikakve astre, pezoi, bavarci (za nemacki standard neznatno skuplji). Jebes ga, znaju Svabe sta valja...

 

Okaci slike novog ljubimca, mojne da si skroman. :pivopije:

 

 

 

E sad jedno neslaganje. Odrzavanje cetvorke uopste nije jeftino. Veliki servis me je kostao 400 evra. Toliko je i za BMW, mozda malo vise. Ondak, kad god odem kod nekog majstora on se tobos odusevi kako imam do jaja auto, a i sam kapiras zasto? Da bi me odrao po usima. Zamenu obicne remenice na alternatoru sam placao 9000 din sa ugradnjom. Zamena prednjih silen blokova i desnog lezaja prednjeg tocka me kostalo isto oko 9000 (Doduse kupovao sam orginal delove iz Nemacke. Ne SWAG i ostala turska govna). Remont turbine me kostao 300 evra. Popravka bigzni na alnaseru, jednog el. podizaca i centralne brave me isto kostalo 100 evra.

100 evra? Bogami nasi majstori iz ovlascenih servisa stvarno nemaju meru, previse je to para za jedan takav zahvat! Definitivno nije jednostavan za odrzavanje, mada koliko kontam, tako je sa vecinom automobila od '98 na ovamo. Mora se imati stalan izvor prihoda i to solidnih, detaljno gledanje masine prilikom kupovine se podrazumeva, ako ne zelim da imam glavobolje. Kako li bi mi tek bilo sa lepuskastom Ksarom tek, ili nedaj Boze kvarljivom Alfom. Zavidim alfistima zaista...

Edited by (bot) Razjareni

Share this post


Link to post
Share on other sites

@razjareni kasapin:

 

Ubacicu ftke, zaista ovih dana sam bio u takvoj guzvi da mi nije bio do slikanja (kopao neke kanale) :) :) :)

 

Sto se tice tog 1.4 motora .... pa nije problem to sto je ona kao slabiji i sporije ide. Imao sam ja do skoro Golf IV SDI koji je ekvivalent tom Golfu po snazi, nego je problem sto je taj motort slab za tu masu i jako brzo se potrosi, krene da trosi ulje, dok 1.6 je mnogo, mnogo bolji..... inace, da ja ne bih ovde mnogo palamudio, evo ti jedan dobar tekst i procitaj, ako budes imao vremena, volje i snage, komentare citalaca ... jako koristan materijal

 

http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php?nav_id=170301

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ razjareni kasapin

 

Sto je najgore sve te opravke sam radio kod Pere, Mike, Laze.. ne u ovlascenom servisu. NJih sam odma na startu zaobisao, kada su mi trazili 100 evra samo da bi mi uradili dijagnostoku i izmerili kompresiju motora.

 

Ako vozis, kao penzos, kupi neki manji auto.

 

Inace, to zasto je VW mozda najprodavaniji u Nemackoj, je jako diskutabilno. Imas gomilu ljudi koji ne mare za izgled i sminku i snagu automobila. Jer nisu strastveni zaljubljenici u iste, i onda gledaju da prodju sto jeftinije, sa relativno kvalitetnim automobilom. Sto je svakako VW, barem tih prvih 3 do 5 godina, koliko ga oni i voze. Kapiras?! A to sto mi procenjujemo njihov otpad, star 8-10+ godina, je sasvim druga prica.

Onda imas dosta ljudi, kao sto je moj ujak, koji u garazi cuvaju jednu azdahu, BMW ili slicno, za posebne prilike, a za svaki dan po gradu i slicno koriste VW. Realno tako bih i ja radio, da se ima ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smo vec kod zelja, ja bih ipak, za svaki dan i uobicajne stvari, vozio BMW X6 3.5d, a za posebne prilike bih imao ovakvu neku azdahu:

 

BMW-Gran_Coupe_Concept_2010_photo_01.jpg

 

BMW-Gran_Coupe_Concept_2010_photo_03.jpg

 

Gran Coupe, po mogucnosti M :)

 

Video sam ga uzivo u Minhenu u BMW salonu. Jbt i ja i ujak smo pali na dupe.. kakava auto!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako smo vec kod zelja, ja bih ipak, za svaki dan i uobicajne stvari, vozio BMW X6 3.5d, a za posebne prilike bih imao ovakvu neku azdahu:

 

BMW-Gran_Coupe_Concept_2010_photo_01.jpg

 

BMW-Gran_Coupe_Concept_2010_photo_03.jpg

 

Gran Coupe, po mogucnosti M :)

 

Video sam ga uzivo u Minhenu u BMW salonu. Jbt i ja i ujak smo pali na dupe.. kakava auto!!

 

Kupio ortak X6 bas sa tim motorom,twin turbo je u pitanju i ne znam neka masa konjskih snaga.Bolest od auta.

Sto se tice izbora auta,ako hoces ne tako skup a pouzdan auto onda uzmi Fiat Stilo,sve falinke na prvim serijama su uklonjene,ali opet tu ti preporucujem dizelasa,Fiatovi JTD motori su daleko najbolji od svih,enterijer istina nije bas na najboljem nivou ali zato dobijas super lep auto spolja pogotovo onaj sa troje vrata.

Od francuza bezi,na laguni da bi promenio sijalicu u faru moras da rasklopis pola motora i skidas blatobran,a kvari se od elektronike do ispadanja menjaca.Nedavno sam uslikao kako Fiat Punto slepa Pezo 407 :)

Ni nemci vise nisu ono sto su bili,kvari se bmw,mercedes,audi,japanci sada prednjace po pouzdanosti,iako imaju losu servisnu mrezu i skupi su im delovi najmanja je verovatnoca da ce nesto riknuti.

Opel sada koristi Fiatove dizelase tako da ni tu nema greske,mada uglavnom tu presudi licni izbor.I naravno da ne patis od marke na haubi.

U zdravlje!

 

Ja moj dizel garim na 4.3 ljade obrtaja. Jbg, kad nema sestu brzinu :(

 

Svi dizeli preko 4000 obrtaja gube snagu,dizel kao gorivo sporo sagoreva i preko 4000 se brzo krece kroz motor i ne moze da sagori u celosti.Zato i rikne plivajuci zamajac,pumpa,turbina,creva popucaju.

Maksimalan obrtni moment kod dizela ide od 1500 do 3200 obrtaja,sve preko toga je mucenje i sjebavanje motora.Pogledaj samo krivu obrtnog momenta kako pada u visokim obrtajima,dok kod benzinca sa povecanjem obrtaja konstantno raste.Onda ne treba da cudi sto se neki benzinci vrte do 9000 obrtaja :)

Edited by Josif Visarionovič
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, ne treba da me cudi sto sam dva puta radio remont turbine?! Hahhahaha!

Sta da mu radim kad prima gas?! Sve do 180km/h, lagano pumpa, bez ikakvog mucenja! A to je otprilike 4 ljade obrtaja. Crveno pocinje tek negde na 5.

 

 

Inace ujak ima takav motor u petici e60. 535d, dve turbine 280 KS, steptronic. Kako to pumpa! Nerealno! Kad je stisnuo gas, zavrtelo mi se u glavi, i zalepilo me u sediste, bolje nego u avionu.. Koja moc jebo te.

I naravno odma mi proslo kroz glavu: "koji krs ja vozim".

Inace, kaze da mu potrosnja ne prelazi 10l po gradu, sto je fascinantno za takvu masinu.

 

 

Uzgred, sto se tice tog FIata. Rodjaci u Hamburgu imaju Fiat Stilo Karavan 1.9 JTD 115 KS. Kaze mi rodjak da ga on na autoputu stisne do kraja, pa kud puklo da puklo. Znaci, ako ne laze, vozio ga je 220-230km/h. I nije imao problema sa turbinom ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, ne treba da me cudi sto sam dva puta radio remont turbine?! Hahhahaha!

Sta da mu radim kad prima gas?! Sve do 180km/h, lagano pumpa, bez ikakvog mucenja! A to je otprilike 4 ljade obrtaja. Crveno pocinje tek negde na 5.

 

 

Inace ujak ima takav motor u petici e60. 535d, dve turbine 280 KS, steptronic. Kako to pumpa! Nerealno! Kad je stisnuo gas, zavrtelo mi se u glavi, i zalepilo me u sediste, bolje nego u avionu.. Koja moc jebo te.

I naravno odma mi proslo kroz glavu: "koji krs ja vozim".

Inace, kaze da mu potrosnja ne prelazi 10l po gradu, sto je fascinantno za takvu masinu.

 

 

Uzgred, sto se tice tog FIata. Rodjaci u Hamburgu imaju Fiat Stilo Karavan 1.9 JTD 115 KS. Kaze mi rodjak da ga on na autoputu stisne do kraja, pa kud puklo da puklo. Znaci, ako ne laze, vozio ga je 220-230km/h. I nije imao problema sa turbinom ;)

 

Prima on gas ali veliko je to opterecenje za motor,dizel motor je tezak i od cvrstih materijala pravljen jer je visoka kompresija u njemu,ako ga silis probice negde.Ide taj JTD kao lud,e sad ne znam dal' moze bas toliko.

Drug ima Punta 1.9 sa 86 konja,ja nisam mogao da verujem kako ide taj auto,ubrzanje sa 140 na 180 je neverovatno,185 najvise moze da ide.Jednostavno mislis da auto ima bar 120 ks.Peglali smo sa njim omegu 2.5 V6 na putu kao od sale.Za par meseci ce da da ga cipuje na 105 ks,mogu da zamislim kako ce onda ici.

Evo sad sam pogledao i ako fabrika ne laze tom motoru sa 115 ks je maks brzina 215 km/h,sto i nije tako lose.

Ako budes imao priliku da od nekog probas auto sa JTD motorom uporedi ga sa svojim TDI,videces razliku :)

Edited by Josif Visarionovič
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josif je jako lepo pbjasnio ovde neke stvari. A ja bih jos dodao i to da na Meganu (onom guzatom) da bi promenio sijalicu u faru, moras da skines tocak! Jer se kroz blatobran otvara ta neka plastika i tu gurnes ruku i vadis sijalicu. Ima link na youtube, bas cu da iskopam. E kad su tako glupo to resili, zamisli kako tek glupa resenja imaju za ozbiljne stvari :D

 

Ja sam probao i JTD i TDI. Naravno JTD je 116KS, a TDi je 110 KS. Na strani Fiata je to sto je mnogo tisi motor, a na strani TDI je potrosnja. Performanse su odlicne i kod jednog i kod drugog.

 

Kod polovnjaka, najmanji rizik je uzeti benzinca, ubaciti sekvennt i boli te spolovilo. Recimo Toyota Corolla 1.4, ima 100 KS, ide do jaja, tiha, udobna, niko ne krade. Skupi delovi, ali se ne kvari. To je do jaja za nekoga ko hoce da kupi polovnjaka, a da ga posle jos dugo vozi i ne menja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo?!

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas456111/toyota_corolla_d-4d/

 

Gde ti tu vidis auto? :o

 

Za te pare koje smo dali. Golf IV je stvarno MAMA, na stranu to sto si ti to uzeo preko poznanika.

 

 

Ovaj je mocan do jaja:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas598963/volkswagen_golf_4_restajling/

 

130 KS, 6 brzina. On ide 200 km/h ko iz picke.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' istina da su cene na Bubanj Potoku za oko 1000 evra +- niže od onih po placevima, tj. po oglasima? Bio neko? Kako tamo funkcioniše prodaja - tipa vodiš majstora, ili se dogovorite i zajedno idete do servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' istina da su cene na Bubanj Potoku za oko 1000 evra +- niže od onih po placevima, tj. po oglasima? Bio neko? Kako tamo funkcioniše prodaja - tipa vodiš majstora, ili se dogovorite i zajedno idete do servisa?

 

 

E to pitaj Routasydan-a. I've never been there.

 

Inace, ne mogu da verujem. BMW e46 KUPE 143KS, samo 8 soma:

http://www.polovniautomobili.com/oglas600955/bmw_318_ci/

Ovo je naj nja ponuda.

 

P.S. Ali ne znam da li bih ga uzeo, ima ugradjen gas :( Jebem ti BMW na gas :(

 

JEBO TE, je l ovde neko lud?!?!

http://www.polovniautomobili.com/oglas602073/bmw_320_d/

Pa ovo kosta kao Golf IV! NEREALNO! NEREALNO! WTF?!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to pitaj Routasydan-a. I've never been there.

 

Inace, ne mogu da verujem. BMW e46 KUPE 143KS, samo 8 soma:

http://www.polovniautomobili.com/oglas600955/bmw_318_ci/

Ovo je naj nja ponuda.

 

P.S. Ali ne znam da li bih ga uzeo, ima ugradjen gas :( Jebem ti BMW na gas :(

 

JEBO TE, je l ovde neko lud?!?!

http://www.polovniautomobili.com/oglas602073/bmw_320_d/

Pa ovo kosta kao Golf IV! NEREALNO! NEREALNO! WTF?!

 

To su neke dresine kojima su 3 puta vracane kilometraze,lepo sredjen spolja.Takav auto ispod 9-1000 u solidnom stanju ne mozes naci.

Usput taj 318 je sa kompresorom,to ide kao ludo,bolje od dizelasa,ali zato i trosi pa mu plin i dodje logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, Routa, pitam te. U ime bajkerske solidarnosti! :razz:

 

Ima li neko neposrednije znanje o Lancia Lybra-i? To deluje kao mnogo zanimljiv auto više klase, posebno u izvedbi karavana (koje inače ne mirišem), a oprema mu je uglavnom bogata. Čisto diskusije radi, nije da je kupujem (mada nije ni da ne bih :) )...

http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php?nav_id=277094

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ B@K@:

 

Evo u ime bajkerske solidarnosti: :)

 

Opet se moram sloziti sa Josifom, na bubanj potoku je najgore smece od automobila sto postoji. Mozda se moze naci neki korektan automobil, ali sumnjam. Inace, ogromna vecina su tamo preprodavci, i to oni najgori. Pokusavajuci da prodam moj stari auto isao sam par puta tamo pa upoznao par tih likova ..... jebote sta ti ljudi rade, ono nije normalno, kakvih sam se prica naslusao ..... ne bih kupio auto tamo pa da mi ga neko pokloni.... ja iskoristio priliku da pogledam Golfove IV i V .... brate, ni jedan nisam nasao da lici na nesto. Pogledas brojeve stakala, nijanse boje .... ono sve preslo boga oca, udarano..... uzas!

 

Ni placevi nisu bog zna sta. Ja bih uvek radije uzeo oglase u ruke, a najbolja, ali i najskuplja varijanta je da ti neko tvoj nadje u nemackoj auto, ti odes po njega, ili jos bolje posaljes speditera .... jeste da platis vise i skuplje, ali bar znas sta si uzeo.

 

Bas sam na moru pricao sa covekom koji ima VW-Audi servis, isto i on kaze, doteraju auto koji su tek kupili, kao na satu 130.000 a auto umoran, dusha mu u nosu....

 

Ta Lancija nije los automobil, popularan kod taksista, zovu je i italijanski mercedes. Ali na zalost dosta je i kvarljiva. Ima odlicne JTD motore, ali nekako zavrsna obrada joj je losa, cvili, skripi.... ali oprema zato vrhunska. Ja iskreno ne bih se zezao sa tim.....

 

Inace, kineski motori su zakon!!! :) Definitivno mnogo muzike za malo para :D Ali o tome na drugoj temi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

 

http://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?yyyy=2010&mm=08&nav_id=450909

 

Odlican ti je ovaj link!! U takvoj bembari, samo predhodni model (e60), sam se i vozio. Jednostavno grize asvalt na dodir papucice od gasa. Baca te u trans odmah! A automatski menjac radi savrseno, i stvarno odgovara, stisku papucice. Znaci kad ga je ujak zgazio, menjao je brzine na 4k obrtaja. 8 brzina? Pa taj ne oseca 250, na koliko je ogranicen. NEREALAN AUTO. I vidis ipak je istina da torosi samo 10l. FASCINANTNO!

 

Savrsenstvo.

 

Sta bih dao da mi ga neko pokloni na desetak dana . . . mama mija xD

 

 

@

Sto se tice polovnjaka:

Najbolje otici u Nemacku, ili mozda jos bolje u Svajcarsku. Nema viza. Nemci do jaja cuvaju i odrzavaju automobile, ali na auto putu - vade im dusu ;)

 

Isreno, mozda je dobro uzeti i neki koji je malo udaren. Nemci beze od toga, ko djavo od krsta, a ti prodjes, abnormalno jeftinije, plus ti jeftinija carina na havarisan auto, a sve to sredis u Srbiji za sitne pare.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...