Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Fiesta mi je mala, ipak sam ja 194cm, jbg :(

 

Ali Focus mi je OK .... citao sam jako mnogo komentara, i ovde i na sajtovima van Srbije, jako mnogo ga hvale. Moracu da sednem u neki i isprobam :)

 

Jebote nov Focus sa opremom kosta sad nesto ispod 13 soma, a svega soma-dva traze za VW peticu staru 5 godina sa preko 200.000km na satu. Da ne nabrajam dalje. Volim VW, ali brate mili.... preskupo je to ....ipak za polovnjaka dati preko 10 soma .... bezi bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za polovnjak preko 10 000 dao bi samo ako je u pitanju neki dzip.

Ima komsija Fokusa,pre toga je vozio golf 2 i kaze da je zadovoljan,ide jednom godisnje na more,na zimovanje,za njega zenu i dete je odlican.

A opet,onaj drug sto je kupio clk,pa njegov cale je doterao fokusa na probu i kao jako mu je trom.Mada je to moguce jer je covek navikao na jake automobile,zamalo je uzeo stilo abarth,kaze da je bolestan kako ide,ali je u zadnjem momentu provalio da je bio lupan u bocni stub i odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je posle Golfa II Focus kao avion, ali isto tako posle CLK je kao kocija. Mada pretpostavljam da je ovaj prvi komsha uzeo prvu generaciju Focusa, jer posle Golfa II morao bi mnogo da doplati za drugu generaciju.

 

Prva generacija se pokazala odlicno, lezi na putu kao da ide po sinama, ali meni se licno ne svidja enterijer. Zaista je ogavan. Spolja je OK.

 

Druga generacija je prelepa, radila je ekipa iz Kelna, sto se da primetiti. Odlican enterijer, dobri motori, odlicno lezanje na putu. NE gubi mnogo na ceni, ne krade se.

 

ovde u Zemunu dvoje komsha imaju Focus II, jedan je restyling crveni sa crnim alu felnama (svrsh kako lepo izgleda) a drugi je standardni u crnoj boji. Moram da ih nahvatam da cujem misljenje kako su se pokazali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazda 6 je prelep auto, ali ne znam da li bih se bas usudio da je uzmem. Evo bas ima tekst na B92 o karavanu i lepo je covek napisao: jako skupi delovi i odrzavanje. Za dizel varijantu veliki servis je preko soma evra. Akumulator mora neki kao njihov specijalni, koji je 400 eur. Van garantnog roka mozes da stavis bilo koji akumulator od 5.000 dinara i radi posao. Zaista je skupo odrzavanje, a da ne spominjem ko je uvoznik za Srbiju - Delta.

 

Ja sam 2000.-te godine isprobavao neki Mitsubishi kolt, lik ga dovezao sa Austrijskim tablicama, nisam mogao da sednem kako treba, glava mi je bila u shiberu. Jako mali automobil Mogu misliti kako je tek pozadi. A verujem da je i taj suzuki nista bolji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bejah danas kod Joce, na, besplatnoj, dijagnostici. Hhahaha! Setio me se covek. Uradio mi kratku dijagnostiku, koja kaze da turbina dobija los pritisak vazduha. Znaci da mi je puklo neko creve ili je otisao jedan od ventila ;)

Nista strasno! ;)

Jbt, zasto mi je onda potrosio pola litre ulja nakon 7 000 predjenih kilometara, od zamene istog?!

Valjda to nije lose! A?!

U dvicinu sam sipao po litar na svakih 1000km.

Ma kad dizel pali na -12, sve mi jasno..

 

A svi se zaleteli da mi napljuju auto.

 

 

@ l3s26

 

NI JEDAN BMW, nema tih problema ;) BMW-u cak ni srafovi ne mogu da zardjaju, i da ih uhvati korozija!

 

Svidja mi se ovaj X1:

 

bmw-x1-pricing-release-date-announced-8405_1.jpg

 

Pravi macor! I to za malo kesa! Svega 34 soma evra!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam sinoc X1,nista specijalno.

Nazzgule kad vec volis da cepas auto onda si trebao benzinca da kupis :)

 

Slazem se i to neki V6 Audi A6, nije mnogo vise para nego sto si darivao za cetvorku, ali zato registracija je masna .... ali sta je to za ljubitelja brze voznje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehhehe! Nije meni problem registracija! To je jednom godisnje! I da li das 200 ili 400 evra, nije mi velika stvar. Nego je problem sto jebeno mnogo prelazim. Svaki dan predjem 50+ kilometara po gradu! NAGLASAVAM po gradu!! V6 benzinac bi mi odrao kozu..

 

Pa onaj Fiat Tipo sto sam vozio 2 meseca. 1.6ie. Odrao me. Naspem 1000 din u njega. Odem do centra, u povratku vec pali zutu lampicu da je na rezervi. Trosio preko 11 litara po Beogradu. To je uzas!

 

Bilo bi do jaja da imam ovu cetvorku za grad, jer trosi ko upaljac, a da pored nje kupim jos neku ljutu bembaru V6 za uzivanje! ;)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ l3s26

 

NI JEDAN BMW, nema tih problema ;) BMW-u cak ni srafovi ne mogu da zardjaju, i da ih uhvati korozija!

 

 

JA bogami vidjao suprotno. ;) Tih istih godina. 89, 90, 91.

 

btw ono sto si ti rekao da je korozija, je samo prljavstina. :) Korozije ima iza branika najvise, na slici se i ne vidi.

 

 

A sta cu kad volim!! Zato sam ga i kupio ;)

 

Kupio si golfa dizelasa da bi ga gazio? Pa to je auto za sve samo nije za gazenje?

 

X1? WTF!?

Боље купи тројку и буди човек!

 

hhahah

Nemoj da kupis bmw kupi bilo sta drugo i budi covek... ali stvarno.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...