Jump to content

2007.11.17. *SKC, Beograd* Helloween & Gamma Ray


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dala bih i ja 36€ da ih čujem ovdje: http://www.flumo.com/wp-content/razzmatazz.gif :) :) :)

Vidjeh da je 36€ najveća cijena, bar od ovih što imaju neke web stranice na sajtu, i ovaj, opet ispadne da je 2000 dinara preskupo s obzirom kakav je SKC a kakav ovaj Razzmatazz.

Al' ček, ne bunim se ja, ja odavno rekoh da mi to ne smeta, samo da kažem da ti je poređenje niđe veze. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze :) A provjerite cijene karata na http://www.helloween.org/tour.html

Da, ali u Nemackoj ili Spaniji je prosecna plata oko 1000EUR ako ne i vise, a cena karte je oko 30EUR, a kod nas je prosecna plata 200EUR a cena je 25EUR.

U Grckoj smo ja i ortaci za jednu turu pica pukli oko 30 EUR a kod nas za 2000din mozes da kupis alkohola da pobijes 10 ljudi. :)

Tako da ti je nerealno poredjenje...

 

I ne mozes da poredis budjavi SKC sa njihovim mestima za odrzavanja koncerta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li slusa mene iko ovdje :)

Ne poredim nista! Kazem vam samo da mi Helloween ne dobijamo jeftinije zato sto nam je los standard! A da je SKC budjav, to mozete da zaboravite. Ljudi iz Kamelota kad su usli u veliku salu, nisu mogli da se nadive dovoljno. A, ovo vam iskreno kazem. Ja se slazem da su karte skupe za nas standard, ali nazalost, ne moze jeftinije nikako. I, u tome je problem. Sta da se radi. Mada, mislim da cemo vas pozitivno iznenaditi u najskorije vrijeme oko nekih cijena karata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da ti ja kažem, Kamelot se divio ljepoti SKC-a, i svi se mi divimo ko voli takvu arhitekturu, al' ja mislim da ovdje nije riječ o ljepoti stubova, balkona, već (ne) ljepoti zvuka. :) :) :)

I naravno ljepoti Razzmatazz-a za koju nije frka dati 36€. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nmeojte da ste jadni kad niste!!! Koncert Helloween/Gamma Ray u Hali Sportova nije uspeo a ni drugi nece bash zbog takvih ljudi koji kazu: "Ma shta ja mogu u Bugarskoj za manje pare da ih gledam u vecoj sali. Jebesh SKC sta to ce da bude bedno!'' I onda posle se bunite kad nema koncerata! Kako mozhe da bude kada vi idete u Bugarsku da biste gledai iste iako ih ima i ovde!

 

Nmeojte da ste jadni kad niste!!! Koncert Helloween/Gamma Ray u Hali Sportova nije uspeo a ni drugi nece bash zbog takvih ljudi koji kazu: "Ma shta ja mogu u Bugarskoj za manje pare da ih gledam u vecoj sali. Jebesh SKC sta to ce da bude bedno!'' I onda posle se bunite kad nema koncerata! Kako mozhe da bude kada vi idete u Bugarsku da biste gledai iste iako ih ima i ovde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A provjerite cijene karata na http://www.helloween.org/tour.html

 

Je li slusa mene iko ovdje

Ne poredim nista! Kazem vam samo da mi Helloween ne dobijamo jeftinije zato sto nam je los standard! A da je SKC budjav, to mozete da zaboravite. Ljudi iz Kamelota kad su usli u veliku salu, nisu mogli da se nadive dovoljno.

a u cemu je svrha linka ako nije poredjenje!?!?

 

jedna stvar - elementarna ekonomska logika

 

prodavac iliti organizator nudi svoju robu na trzistu tj. ulaznice odredjuje im cenu prema potraznji koja je u tesnoj vezi sa standardom....

 

ako adekvatna potraznja postoji tj. ako ti po odredjenoj ceni prodas odredjen broj ulaznica(sto se videli smo desava sa ovom turnejom) niko ne moze da ti prigovori da ti je roba skupa tj aposlutno ne mora da odgovara ceni benda......

 

tj. u prevodu - Kad (Nemac,Spanac,Francuz,ENglez blablabla) organizuje koncert - on racuna sa publikom koja je platezne moci vece nego nasa publika nebrojano puta visestruko puta...........on ce da odredi cenu karte NE U ODNOSU NA TO KOLIKO KOSTA BEND NEGO U ODNOSU NA TO KOLIKO SKUPO MOZE DA ODRAPI CENU KARTE A DA IH PRODA U ZADOVOLJAVAJUCEM BROJU...(kapitalizam batice)......A TA CENA KARTE JE ISTA KAO KOD NAS ILI MIZERNO VECA......E VIDIS U TOME JE POENTA......znaci nije on stavio tu cenu da bi pokrio troskove nego covek naravno hoce da zaradi sto vise......zato tu nema poredjenja........zato jedna ista Coca-Cola kosta u kaficu u Parizu 10evra a u kaficu u Beogradu evroipo.....i zato je jedino u Beogradu puko koncert.....simply as that

 

npr. ja palim u USA jos malo i malopre gledam cene karata za koncerte koji su zakazani......FRAPIRAO SAM SE KOLIKO je to skupo.....nenormalno.....ali to je potpuno normalno kad su publika Ameri koji su ekonomski iznad mene 5 puta.....

 

 

i jos jedna stvar u vezi te cene....... ako zakup njihovih koncertnih prostora nije visestruko iznad skc-a ili hale nek me ceo forum jebe u dupe :)

 

 

 

 

 

 

 

A sa druge strane situacija sledeca - Bugar pravi koncert......e to je vec neki standard koji je u rangu sa nasim.....isti bend ista turneja isti predvidjeni koncertni kapacitet a karta DUPLO jeftinija.......ajd da je nesto jeftinija neki procenat......nego duplo.....to mi ne ide u glavu......znam sigorno samo jedno.....i taj Bugar ima racunicu.......i on je napravio koncert da bi zaradio lovu......

 

Cija baba peder!?!? ja to ne razumem evo ti mi objasni ja sam glup

 

i naravno Bugar rasproda koncert a kod nas se proda 300 karata za 2 meseca......big surprise.....

 

 

i pusti onu pricu ni za 500 din kod nas ne bi bilo 4500.....

 

ja vec rekoh....cim ti bukiras Halu sigurno ti nije racunica da ce biti poluprazno.....racunas na ljude......samo mi reci da ste u originalnoj racunici racunali na manje od 4000 ljudi......

 

 

 

i moja poenta......nije meni cilj da prozivam bilo koga......ja cenim vasu organizaciju i sve te koncerte ali ne volim kad mi neko vredja inteligenciju sa pogresnim tezama......ja sam izuzetno informisan znam da razmisljam i ne moze niko da mi proda pricu koja nije tacna......meni je jasno kako vi razmisljate......obezbedite se sa visim cenama karata - racunajuci na fanove koji su sigurno spremni da plate i vise nego sto je realno da cuju svoj omiljeni bend. E u Srbiji to je greska......ovde se para ceni najvise......naravno da ima ljudi koji bi dali sve za kartu ali ima mnogo vise onih koji bi dosli ali odustanu zbog cene.......to je poznati Srpski mentalitet.......samo da je sto jeftinije......kad se otvara neki hipermarket koji deli neko govno ispod cene neredi izbiju.....kad igra ZVezda u prvenstvu karta je 100/200 din i dodje 4000-5000......kad stave dzaba kartu.....nahrle ljudi i odmah lagano 10000+ ljudi se skupi.....siromasan smo narod para se gleda izrazito......ja ti kazem znam dosta ljudi koji su hteli da dodju ali nisu dosli zbog cene.....

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a u cemu je svrha linka ako nije poredjenje!?!?

 

jedna stvar - elementarna ekonomska logika

 

prodavac iliti organizator nudi svoju robu na trzistu tj. ulaznice odredjuje im cenu prema potraznji koja je u tesnoj vezi sa standardom....

 

ako adekvatna potraznja postoji tj. ako ti po odredjenoj ceni prodas odredjen broj ulaznica(sto se videli smo desava sa ovom turnejom) niko ne moze da ti prigovori da ti je roba skupa tj aposlutno ne mora da odgovara ceni benda......

 

tj. u prevodu - Kad (Nemac,Spanac,Francuz,ENglez blablabla) organizuje koncert - on racuna sa publikom koja je platezne moci vece nego nasa publika nebrojano puta visestruko puta...........on ce da odredi cenu karte NE U ODNOSU NA TO KOLIKO KOSTA BEND NEGO U ODNOSU NA TO KOLIKO SKUPO MOZE DA ODRAPI CENU KARTE A DA IH PRODA U ZADOVOLJAVAJUCEM BROJU...(kapitalizam batice)......A TA CENA KARTE JE ISTA KAO KOD NAS ILI MIZERNO VECA......E VIDIS U TOME JE POENTA......znaci nije on stavio tu cenu da bi pokrio troskove nego covek naravno hoce da zaradi sto vise......zato tu nema poredjenja........zato jedna ista Coca-Cola kosta u kaficu u Parizu 10evra a u kaficu u Beogradu evroipo.....i zato je jedino u Beogradu puko koncert.....simply as that

 

npr. ja palim u USA jos malo i malopre gledam cene karata za koncerte koji su zakazani......FRAPIRAO SAM SE KOLIKO je to skupo.....nenormalno.....ali to je potpuno normalno kad su publika Ameri koji su ekonomski iznad mene 5 puta.....

 

 

i jos jedna stvar u vezi te cene....... ako zakup njihovih koncertnih prostora nije visestruko iznad skc-a ili hale nek me ceo forum jebe u dupe :)

 

 

 

 

 

 

 

A sa druge strane situacija sledeca - Bugar pravi koncert......e to je vec neki standard koji je u rangu sa nasim.....isti bend ista turneja isti predvidjeni koncertni kapacitet a karta DUPLO jeftinija.......ajd da je nesto jeftinija neki procenat......nego duplo.....to mi ne ide u glavu......znam sigorno samo jedno.....i taj Bugar ima racunicu.......i on je napravio koncert da bi zaradio lovu......

 

Cija baba peder!?!? ja to ne razumem evo ti mi objasni ja sam glup

 

i naravno Bugar rasproda koncert a kod nas se proda 300 karata za 2 meseca......big surprise.....

 

 

i pusti onu pricu ni za 500 din kod nas ne bi bilo 4500.....

 

ja vec rekoh....cim ti bukiras Halu sigurno ti nije racunica da ce biti poluprazno.....racunas na ljude......samo mi reci da ste u originalnoj racunici racunali na manje od 4000 ljudi......

 

 

 

i moja poenta......nije meni cilj da prozivam bilo koga......ja cenim vasu organizaciju i sve te koncerte ali ne volim kad mi neko vredja inteligenciju sa pogresnim tezama......ja sam izuzetno informisan znam da razmisljam i ne moze niko da mi proda pricu koja nije tacna......meni je jasno kako vi razmisljate......obezbedite se sa visim cenama karata - racunajuci na fanove koji su sigurno spremni da plate i vise nego sto je realno da cuju svoj omiljeni bend. E u Srbiji to je greska......ovde se para ceni najvise......naravno da ima ljudi koji bi dali sve za kartu ali ima mnogo vise onih koji bi dosli ali odustanu zbog cene.......to je poznati Srpski mentalitet.......samo da je sto jeftinije......kad se otvara neki hipermarket koji deli neko govno ispod cene neredi izbiju.....kad igra ZVezda u prvenstvu karta je 100/200 din i dodje 4000-5000......kad stave dzaba kartu.....nahrle ljudi i odmah lagano 10000+ ljudi se skupi.....siromasan smo narod para se gleda izrazito......ja ti kazem znam dosta ljudi koji su hteli da dodju ali nisu dosli zbog cene.....

 

 

Ovako u orginalnoj racunici mi smo racunali sa max 1800 ljudi. Rumunija i Bugarska imaju manji standard od nas (prverite na netu prosecnu platu), pa imaju uvek bolje posecen koncerte, a pri tome nisu uvek tako velike razlike u cenama karata. Zasto Bugari imaju duplo jeftiniju kartu? Zato sto je u Bugarasko pojavo gradonacelnika Kavarne, metal postao in u citavoj zemlji. Svaki njihov koncert je sponzorisan, ili od opstine ili od neke pivare. Npr ovaj zadnji je sponozrisan od pivare. Kod nas to nije slucaj,jer ne postoji niti jedan zainteresovan sponzor za to. Mi smo sa svima pricali i stuacija je krajnje jasna, sa ovako oblikovanom medijskom slikom u Srbiji Metalci nisu interesantni ni za bilo kakav oblik sponzorisanja, cak sta vise. Sto se tice prostora, e tu si malo neinformisan. Da krenemo od najveceg.

1.Beogradska Arena-Najskuplja Arena tog tipa u Evropi, ista takva u Pragu kosta skoro pa duplo manje.

2. Hala Sportova-za 30% skuplja pd Madjarskog Petofija

3. Skc-U rangu sa Vigvamom, ali bez mogucnosti bilo kakve modifikacije dogovora u odnosu na posecenost sto je svugde u svetu praksa.

 

Dalje ono sto je za Srbiju takodje specifikum, je i poreski sistem. Kod nas imate 5 vrsta poreze na svaku kartu, PDV, porez na autorski honorar,Sokoj-ova Tarifa, porez na srodna prava, obavezno osiguranje koncerta. Sve to ti zajedno oduzme oko 33% procenta svake karte prodate legalnim putem, sto je u Srbiji sve vise slucaj zbog razvoja jakih Ticketing kompanija.

 

Na sve to dodajte, da mi nismo jos uvek, zemlja od prioriteta za organizaciju turneje. Dakle agenti se prema nama ponasaju u duhu, dajte zestoku ponudu i razmislicemo, a ako i ne date pa mozemo bez vas.

 

Situacija sa cenama karte je iz tih razloga tolika, a ne zato sto mi imamo nezajazljivu glad za novcem. Mislim vi mozete i dalje da ne verujete, ali ove informacije mozete da proverite u svim Sluzbenim Glasnicima, koncertnim prostorima......

Share this post


Link to post
Share on other sites

a u cemu je svrha linka ako nije poredjenje!?!?

 

jedna stvar - elementarna ekonomska logika

 

prodavac iliti organizator nudi svoju robu na trzistu tj. ulaznice odredjuje im cenu prema potraznji koja je u tesnoj vezi sa standardom....

 

ako adekvatna potraznja postoji tj. ako ti po odredjenoj ceni prodas odredjen broj ulaznica(sto se videli smo desava sa ovom turnejom) niko ne moze da ti prigovori da ti je roba skupa tj aposlutno ne mora da odgovara ceni benda......

 

tj. u prevodu - Kad (Nemac,Spanac,Francuz,ENglez blablabla) organizuje koncert - on racuna sa publikom koja je platezne moci vece nego nasa publika nebrojano puta visestruko puta...........on ce da odredi cenu karte NE U ODNOSU NA TO KOLIKO KOSTA BEND NEGO U ODNOSU NA TO KOLIKO SKUPO MOZE DA ODRAPI CENU KARTE A DA IH PRODA U ZADOVOLJAVAJUCEM BROJU...(kapitalizam batice)......A TA CENA KARTE JE ISTA KAO KOD NAS ILI MIZERNO VECA......E VIDIS U TOME JE POENTA......znaci nije on stavio tu cenu da bi pokrio troskove nego covek naravno hoce da zaradi sto vise......zato tu nema poredjenja........zato jedna ista Coca-Cola kosta u kaficu u Parizu 10evra a u kaficu u Beogradu evroipo.....i zato je jedino u Beogradu puko koncert.....simply as that

 

npr. ja palim u USA jos malo i malopre gledam cene karata za koncerte koji su zakazani......FRAPIRAO SAM SE KOLIKO je to skupo.....nenormalno.....ali to je potpuno normalno kad su publika Ameri koji su ekonomski iznad mene 5 puta.....

 

 

i jos jedna stvar u vezi te cene....... ako zakup njihovih koncertnih prostora nije visestruko iznad skc-a ili hale nek me ceo forum jebe u dupe :)

 

 

 

 

 

 

 

A sa druge strane situacija sledeca - Bugar pravi koncert......e to je vec neki standard koji je u rangu sa nasim.....isti bend ista turneja isti predvidjeni koncertni kapacitet a karta DUPLO jeftinija.......ajd da je nesto jeftinija neki procenat......nego duplo.....to mi ne ide u glavu......znam sigorno samo jedno.....i taj Bugar ima racunicu.......i on je napravio koncert da bi zaradio lovu......

 

Cija baba peder!?!? ja to ne razumem evo ti mi objasni ja sam glup

 

i naravno Bugar rasproda koncert a kod nas se proda 300 karata za 2 meseca......big surprise.....

 

 

i pusti onu pricu ni za 500 din kod nas ne bi bilo 4500.....

 

ja vec rekoh....cim ti bukiras Halu sigurno ti nije racunica da ce biti poluprazno.....racunas na ljude......samo mi reci da ste u originalnoj racunici racunali na manje od 4000 ljudi......

 

 

 

i moja poenta......nije meni cilj da prozivam bilo koga......ja cenim vasu organizaciju i sve te koncerte ali ne volim kad mi neko vredja inteligenciju sa pogresnim tezama......ja sam izuzetno informisan znam da razmisljam i ne moze niko da mi proda pricu koja nije tacna......meni je jasno kako vi razmisljate......obezbedite se sa visim cenama karata - racunajuci na fanove koji su sigurno spremni da plate i vise nego sto je realno da cuju svoj omiljeni bend. E u Srbiji to je greska......ovde se para ceni najvise......naravno da ima ljudi koji bi dali sve za kartu ali ima mnogo vise onih koji bi dosli ali odustanu zbog cene.......to je poznati Srpski mentalitet.......samo da je sto jeftinije......kad se otvara neki hipermarket koji deli neko govno ispod cene neredi izbiju.....kad igra ZVezda u prvenstvu karta je 100/200 din i dodje 4000-5000......kad stave dzaba kartu.....nahrle ljudi i odmah lagano 10000+ ljudi se skupi.....siromasan smo narod para se gleda izrazito......ja ti kazem znam dosta ljudi koji su hteli da dodju ali nisu dosli zbog cene.....

 

Stari, ja necu da se svadjam. Stvarno nemam namjeru. Ako ikad udjes u ovaj posao, slobodno uradi kako mislis. Nije da ne zelimo da cijena karte bude 15 eura, ali to nije moguce. Ne kod nas, ne sada. Lako je to reci. Kad budes u situacijama u kojima smo se vec nalazili, ne bi vise razmisljao o zakonima trzista i slicnim stvarima, vec bi samo gledao da se izvuces.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...