Jump to content

Kampovanje


krezavy

Recommended Posts

У лебац ти, где је то!?

 

Иначе, опет сам разапео шатор, а нисам спавао у њему :haha: Али за разлику од претходних пута када сам услед лепог времена спавао напољу, сада нас је задеслiо гадно невреме, и сасвим случајно нађосмо други смештај. Међутим, након олује сам завирио унутра и био изненађен јер је било скроз суво, а притом никада горе нисам поставио шатор (недовољно клинова, није окопано около...). У питању је McKinley из Меркатора, за 5 особа, купљен пре 3-4 године и мени лично никада није изгледао претерано квалитетно, али изгледа да служи сврси.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледам сад на "Клубу путника Србије". Онда иди ти први, па ако се вратиш да нам даш савет како да прођемо то чудо :haha: Нисам планирао Источну Србију овог лета, али даде ми сад одличну идеју :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

У лебац ти, где је то!?

 

Иначе, опет сам разапео шатор, а нисам спавао у њему :haha: Али за разлику од претходних пута када сам услед лепог времена спавао напољу, сада нас је задесло гадно невреме, и сасвим случајно нађосмо други смештај. Међутим, након олује сам завирио у унутра и био изненађен јер је било скроз суво, а притом никада горе нисам поставио шатор (недовољно клинова, није окопано около...). У питању је McKinley из Меркатора, за 5 особа, купљен пре 3-4 године и мени лично никада није изгледао претерано квалитетно, али изгледа да служи сврси.

 

Aman čekaj, što okopavaš oko šatora koji ima dno???

A to za klinove ima veze sa vetrom a sa kišom i ne baš. Ček, ček, sinko nešto tu meni škripi :haha:

 

Pazi, ja sam posavila McKinley moj u izvidjačkom kampu jednom igrom slučaja. Sad će Krezavi da me bije, ali ona jadna deca sva bila mokra posle oluje, a naše stvari jedine suve.

 

edit, a preživeo je i vetrove iako je jedna gurtna na kojoj je šipka (noseća) pukla odmah kad sam ga prvi put razapinjala, i to vetrove takve da me je budio jer me je lupao po glavi plafon.

 

Jebem li ga, dobar je taj McKinley a nije preskup i ima kod nas.

 

Inače, u NS u intersportu (možda ima i u Bg) nadjosmo dosta dobre klinove za šator, debele 'nako, samo su malo predugi po meni. U Grčkoj u nekom shopping centru kod Soluna smo našli baš baš mnogo dobre, debele i taman dužine. To je jedna stvar koju treba odmah dokupiti kad se kupuje šator (po meni - ako ćeš ga bar koliko toliko koristiti), jer su oni što uz šator dolaze bullšlaha.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Machka Naopachka

Богме, око шатора је била мочвара. А и иначе би ваљало окопати, и ништа не препустити случају, без обзира на добро дно.

Имао сам само 8 оних идиотских "клинова", а за оволики шатор на олујном ветру би требало забости једно 20-ак. Мислио сам да ћу га тражити у Ибру :haha: Пре следећег камповања ћу сигурно узети оне праве клинове, да се више не зајебавам

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није била мочвара док смо га постављали. А нисмо ни спавали унутра, па да га задржимо од ветра.

Ма само сам први пут на камповању окопавао, киша није пала и одустао сам од тога. Али ово је био први пут да је киша падала док сам камповао, и стварно нисам знао шта да очекујем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Je l' to vracevgajsko jezero? lepa je bela Crkva za kampovanje , steta sto su onoliko smanjilimesto za kampovanje na glavnom jezeru, samo vikendice zidaju...

 

Inace bio am na Dunavu kod Dubovca, nocno pecanje i kamp, kao i uvek prezadovoljan.:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Je l' to vracevgajsko jezero? lepa je bela Crkva za kampovanje , steta sto su onoliko smanjilimesto za kampovanje na glavnom jezeru, samo vikendice zidaju...

 

Inace bio am na Dunavu kod Dubovca, nocno pecanje i kamp, kao i uvek prezadovoljan.:pivopije:

 

Da, tamo je lepo...

 

Nije, to je Aleksandropulis u Grčkoj, spavali jednu noć u kapmu pošto smo čekali trajekt za Samotraku.

Koja je btw prelepa i može da se kampuje za dz. Ako neko odluči, nek se javi da dam detalje.

 

A u Beloj Crkvi mi kampujemo na Šaranskom, to smo provalili prošle godine, ima savršen štek medj šljivama i suncokretima, nema nikoga jer nema plažu, čista voda, ima gde da se postavi ležaljka... mmm... samo kišu prognoziraju za vikend :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, to je Aleksandropulis u Grčkoj, spavali jednu noć u kapmu pošto smo čekali trajekt za Samotraku.

Koja je btw prelepa i može da se kampuje za dz. Ako neko odluči, nek se javi da dam detalje.

 

Jel moze neki dodatni info za ovo? Planirao sam kampovanje, ali oko Soluna. Ovo je dovoljno blizu da moze i tamo da se ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 20og ovog meseca bi trebao da idem na taru,pa na rzav...manje -vise,sve je spremno,ceka se da prodje egzit,da ljudi skupe pare i da se pali...drugar ima fantasticnu prikolicu koja je ogromna,dobro opremljena,idealna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, svaka cast.

 

Ja za 2 nedelje idem u Oklahomu na kampovanje, kod nekog vodopada, nemam pojma gde tacno a posle toga Arkanzas, jedva cekam. Kamera spremna, jos samo da se priviknem na temperature od preko 40 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bole tebe,bice tebi dobrano tamo...pokusavam da nadjem ime prikolice,pa da okacim sliku neku...to je jako veliko...nije to ona klasicna prikolica...vec ono cudo sto se otvori,pa iz njega sator ogroman,pa predsator,pa jos moze i jedan sator da se nakalemi na to...ima neke stranice,koje se otvore,a tu su frizider,reso,akumulatori...pun ugodjaj...i tus smo nabavili,manje-vise,imamo sve...ne znam koliko sam dobro opisao,ali ako neko zna na sta je,neka okaci sliku...ako ima na netu...

 

nego,jel ides u neko kamp naselje ili je suva divljina?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...