Jump to content

Premier Liga


.:Thor:.

Recommended Posts

Za koga navijate i šta mislite o definitivno naj zanimljivijoj ligi sveta?

 

Ja sam veliki fan West Ham Uniteda

 

Volim da gledam engleski fudbal jer je definitivno dinamičniji izanimljiviji od ostalih liga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sedamnaesti put u istoriji, fudbaleri Mančester Junajteda su osvojili engleski Komjuniti šild trofej. Šampion Engleske je na Vembliju bio bolji od pobednika FA kupa, ekipe Čelsija, posle boljeg izvođenja penala sa 4:1. Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Mančester Junajted, za kojeg je Nemanja Vidić odigrao ceo meč, je poveo golom Rajana Gigsa u 35. minutu, da bi izjednačio novajlija u redovima ekipe sa Stamford Bridža, Floran Maluda, u 45. minutu.

Kako više nije bilo golova, pristupilo se izvođenju penala, a tada je na scenu stupio golman "crvenih đavola", Edvin van der Sar. Iskusni Holanđanin je odbranio šuteve Pisara, Lampara i Rajt-Filipsa, a kako su Ferdinand, Kerik i Runi bili precizni, trofej je otišao na Old Traford.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sedamnaesti put u istoriji, fudbaleri Mančester Junajteda su osvojili engleski Komjuniti šild trofej. Šampion Engleske je na Vembliju bio bolji od pobednika FA kupa, ekipe Čelsija, posle boljeg izvođenja penala sa 4:1. Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Mančester Junajted, za kojeg je Nemanja Vidić odigrao ceo meč, je poveo golom Rajana Gigsa u 35. minutu, da bi izjednačio novajlija u redovima ekipe sa Stamford Bridža, Floran Maluda, u 45. minutu.

Kako više nije bilo golova, pristupilo se izvođenju penala, a tada je na scenu stupio golman "crvenih đavola", Edvin van der Sar. Iskusni Holanđanin je odbranio šuteve Pisara, Lampara i Rajt-Filipsa, a kako su Ferdinand, Kerik i Runi bili precizni, trofej je otišao na Old Traford.

 

Taj celzi je uvek u maleru sa penalima :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ManUtd prvi trofej :pivopije:

Obozavam Englesku ligu. Ubedljivo su mi najzanimljiviji.

Newcastle ce biti interesantan ove godine. Cini mi se da se kod njih novi igraci najbolje uklapaju, a i West Ham ima dobru ekipu ali mislim da je kod njih suprotnost sa novajlijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Навијаћу за Ливерпул звог Ниња и Стивена... Go you Reds!

 

Иначе, енглеска лига је од ове 3 најјаче она у којој највише голова пада на глупост одбране...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim engleze i njihovu ligu...organski ih ne podnosim.

Ali ako bi neko trebao uzeti titulu,to je Liverpool.Najveci engleski klub ikada,a nisu bili prvaci 16-17 godina.Sramota.Bio bi red vise.Ali neverujem sa ovom ekipom da to mogu uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam Man. United je klub koji je bio najbogatiji dok Abramovic nije uzeo Celzi

Не, Манчестер је и даље најбогатији, а 2006. их је Реал престекао по годишњој заради први пут после 4 - 5 година.

Ливерпул нема никакве шансе, па они су очајни сваке године.

 

Edited by Doommaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vest Hem je potvrdio da su postigli dogovor sa Karlosom Tevezom da napusti klub i kompletira svoj odloženi prelazak u Mančester. Tevez je u Mančesteru prošao medicinski pregled, i u petak je trenirao sa klubom. Junajted će Vest Hemu isplatiti dva miliona funti za otkup ugovora, nakon čega će firmi Tevezovog reprezenta Kije Jorabčijana MSI, koja je vlasnik igračevih ugovora, platiti još deset miliona funti da bi Argentinac došao na dvogodišnju pozajmicu.Po isteku tog perioda moraće da potpiše trogodišnji ugovor.

 

Dogovor je okončao pretnju da će Vrhovni sud morati da se umeša između Vest hema Jorabčjana.

 

Prelazak dvadesettrogodišnjeg napadača u Mančester je stagnirao zbog spora oko toga kome treba da se plati obeštećenje.

 

Zvaničnici Premijer lige i Vest Hem su rekli da bi „čekićarima“ trebalo platiti, ali su se umešale Jorabčijanove firme "Media Sports Investment" i „Just Sports Inc“, koje su tvrdile da njima pripadaju igračeva ekonomska prava.

 

Tevez je sa zemljakom Havijerom Maskeranom stigao prošlog avgusta u Vest Hem, i njegova odlična forma na kraju sezone uspela je da održi tim Alana Kurbišlija u Premijer ligi.

 

Predsednik vest Hema Egert Magnuson je nakon postizanja dogovora izjavio:

 

„ Veoma mi je drago da samo konačno došli do kraja ove sage preko dogovaranja i zdravog razuma. Svi koji su učestvovali u ovom nesporazumu sada mougu da idu dalje i da se usresrede na novu sezonu.“

 

Očekuje se da će Tevez i zvanično biti predstavljen do kraja nedelje.

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Edited by Doommaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...