Jump to content

Fields Of The Nephilim


Recommended Posts

Pa sad, necu reci sta mislim smile.gif, ali.... biggrin.gif

Salim se, naravno. Ma meni su oni najbolji dark bend. Tekstovi su nevjerovatni, muzika je fenomenalna, Carl je totalno cudan (pozitivno biggrin.gif) i to je meni dovoljno da smatram jedan bend savrsenim smile.gif....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nemoj da se cimas za bezveze.........

Potpuno razumem zasto si odustao od takvog poduhvata,mislim,jos uvek smo u Srbiji,konekcije su blagi uzas

Dacu ti ja ovaj snimak sto imam,i moram priznati da je bas dobrog kvaliteta.Inace,na njemu ima i gomila Siouxie spotova,samo 2 od Sistersa :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam Elizium i svidja mi se,mozda je malo sporo ali je super atmosfericno i mracno.Svidela mi se Wail of summer , ali posto sam skoro dobila ovaj album necu previse da se rasplinjavam na ovu temu.Inace , to sto kazete da lice na Sisterse ,koji gothic rock band ne lici bar po malo (recimo Nosferatu su totalno u tom fazonu pa su opet cool i specificni na svoj nacin).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto te ispravljam, ali pjesma je Wail Of Sumer (sa jednim "s" u Sumer). Ispravljam te samo zato sto su mi ljudi govorili da se lokacija koja mi stoji ispod avatara pise Summerland, jer se ljeto pise sa dva "s" :? :?. Ovo nema veze sa ljetom, nego sa Sumerijom.

 

A sto se tice toga da lice na Sisterse, apsolutno i ni u kom slucaju se ne bih slozio. Koja pjesma na npr. Eliziumu podsjeca na bilo koju pjesmu Sistersa. Fieldsi imaju svoj stil sviranja, koji nema nikakve dodirne tacke sa onim sto Sistersi rade, osim sto su i jedni i drugi gothic. Cak i stariji albumi od Fieldsa, koji su ipak cisti goth rock jednostavno nemaju tu neku stvar koja bi ih povezala sa Sistersima.

Nosferatu je skroz druga prica. Oni su cista kopija, ali ne moze mi niko reci da su Sistersi imali vidnog uticaja na muziku Fieldsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeljko, moja preporuka ce uvijek biti Elizium od Fieldsa, tako da mislim da bi bilo dobro da i to nabavis wink.gif.

 

Sto se tice novog albuma, vise se ne zna sta je ko rekao, ko je sta izdao, koji je pravi, koji je krivi album. Previse informacija iz previse izvora, i sta na kraju ostaje... KONFUZIJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Shta je Sumerija , ima li to veze sa Letozemljom iz irskih legendi?Primetih da na Eliziumu svaka pesma prelazi u sledecu , spooky ,ima li taj album neki koncept ?Kao shto vec rekoh negde , ne bi bilo loshe napisati par detalja o bendu o kom raspravljamo...Nisam rekla da Fieldsi liche na Sisterse , meni ne liche upshte , vec sam rekla da s ljudima tako chini jer pripadaju istom pravcu muzike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumerija bi trebalo da bude jedna od onih 'kolevki drevnih civilizacija' iz istorije wink.gif a ne znam da li se pojavljuje jos negde u mitologiji...

 

Sto se tice uopste mitoloske 'pozadine' benda - pocevsi od samog imena, a i tematike dosta pesama, evo sajta gde je to cini mi se dosta dobro opisano:

 

http://www.spookhouse.net/angelynx/nephili...lim/tiamat.html

 

samo da se ogradim - ja tu tematiku bas i ne poznajem, a i nekako me uvek mrzelo da citam tekst do kraja wink.gif ali rekla bih da je OK za pocetak smile.gif

 

A sto se tice istorije samog benda, na tom istom sajtu postoji vrlo opsezna diskografija/biografija, sa poprilicnim naglaskom na Elizium, pa ako te ne mrzi mozes i to da procitas:

 

http://www.spookhouse.net/angelynx/nephili...m/nephlore.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeljko, moja preporuka ce uvijek biti Elizium od Fieldsa, tako da mislim da bi bilo dobro da i to nabavis wink.gif.

 

Sto se tice novog albuma, vise se ne zna sta je ko rekao, ko je sta izdao, koji je pravi, koji je krivi album. Previse informacija iz previse izvora, i sta na kraju ostaje... KONFUZIJA.

 

Vazi,daj taj album biggrin.gif Ja sam jedva nasao i ova dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi album je definitivno DAWNRAZOR i izbacila ga je Situation Two etiketa ... kasnije je contempo records iz Italije izbacio LAURA vinil koji je uvrstiom dva EP-a koja su izasla pre prvog albuma ... DAWNRAZOR CD sadrzi neke pesme sa prva dva EP-a takodje sto nije bio slucaj na LP-u ...

moja preporuka je da slusate sve od FOTN do 1991.

Earth Inferno ( live ) je poslednje istinsko gothic rock izdanje ( ako ne i najbolje do sada )

 

DJ Zlaya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azza, mozes naci Elizium na standu No Limits kod SKC-a, a ako ga tamo nema, provjeri u obliznjem IPS-u, ili kod Bakica. Mislim da sam cak Elizium i Earth Inferno (za ovaj sam siguran) vidio u CD klubu, u prolazu kod Terazija. To je onaj prvi prolaz kad se izlazi iz Kneza, prije Moskve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azza, mozes naci Elizium na standu No Limits kod SKC-a, a ako ga tamo nema, provjeri u obliznjem IPS-u, ili kod Bakica. Mislim da sam cak Elizium i Earth Inferno (za ovaj sam siguran) vidio u CD klubu, u prolazu kod Terazija. To je onaj prvi prolaz kad se izlazi iz Kneza, prije Moskve.

Azza? smile.gif

Ok nista videcu da ga nekako nabavim posto ne bi ga kupovao... oh well...

A da "Preacher Man" je super pesma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...