Jump to content

Дневне новине


kuruz

Recommended Posts

Guest Karleuš Jelenić

kurir a ponekada uzmem i press.

i to samo zato da bih videla sta opet seru o meni. gori su od princa tame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеби га, Политика је била за озбиљније људе (озбиљнији текстови), а Експрес је био фазон ових бесплатних "24 сата", кратке, агенцијске вести. Сад нема сврхе, а и конкуренције колико хоћеш (реално, једине озбиљне новине су Политика, Данас и делимично ВН, ово остало је смеће).

Баш то, потражња опала, није се имало рачуна. Мени се чини да су Вечерње средином осамдесетих излазиле у два издања, јутарњем и вечерњем. Ти си пар година старији па се можда и сећаш, ја нисам сасвим сигуран.

 

Иначе, од тренутка кад сма почео релативно редовно да купујем (или читам на Нету) штампу, то је ишло овим редом - Наша Борба, Телеграф, Глас Јавности веома, веома дуго, а од пре пар година ВН или Политика.

Ne mogu da se setim za vecernje novosti, ali mi je kroz maglu da je bas ta politika ekspres imala brojeve 1,2,3,4 pretpostavljam da se to odnosilo na izdanje. Ja na netu citam blic i novosti. Blic da cujem nezvanicne izvore :) a vecernje da cujem pravu verziju dogadjaja. Malo glupo, ali svako ima svoje tikove :)

@Karleuš Jelenić

zar ti nemas agenciju koja to skuplja za tebe i donosi ti uz dorucak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze neko civilizovane novine Danas.

Vic za danas:

 

Informatičar posle brodoloma doplivao na pusto ostrvo. Krene da ga istražuje i naiđe na lepoticu. Ona kaže:

- Tu sam već pola godine. Dođi kod mene. Imaćeš sve što poželiš.

- Joooj, ako imaš kompjuter, ja sam najsrećniji čovek na svetu!

 

Zakucavanje.

No comment.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svako bira novine po svom ''ukusu'' i orjentaciji.To je bilo tako od kada postoji vise od jednih dnevnih novina.Svetu se ne moze ugoditi i svako ce naci u stampi ono sta je njemu najblize i sa cime ce se sloziti.Objektivno novinarstvo je pusta zelja i nesto sto je jako tesko ostvariti na ovoj teritoriji.Ovde je tesko biti objektivan jer uvek moras da biras da li si za ''njih'' ili ''nas''.Najcesce,ni sam ne znas na cijoj si strani i ko smo ''mi'',a ko ''oni''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blic je glasilo DS-a, ali ako se preskoče prve dve strane i nastavi od slike gole žene, nadalje je sasvim u redu i vrlo informativna novina. Prve dve strane mi izazivaju mučninu i teraju na povraćanje kojom se jadnom propagandom služe, a ja sam kao proevropski orijentisan. Mogu misliti kako je ostalima.

 

Novosti očito pucaju na publiku od 50+ godina, čitao sam ih ranije redovno ali su počeli previše da guše sa "svi su protiv nas" retorikom u političkom delu. Taj deo bi se nekako i mogao preskočiti da i ostatak novina nije postao kao "kako šezdesetogodišnjak vidi sve živo što se dešava, od ekonomije do holivudskih skandala". Mada čujem od nekih matorana da su Novosti pre tridesetak godina bile pojam "tabloida" i bulevarske štampe kod nas.

 

Pravda je glasilo SRS-a i ja ne znam ko može to da čita i da veruje u tekstove, osim ako nije na nekim jakim lekovima za smirenje ili prosto voli da mrzi nekog. Poenta novina je da javi aktuelnu vest sa što manje dodataka o tome šta urednik/novinar misli o datom događaju (a naročito šta o aktuelnoj situaciji misle članovi zemunskog klana, dokazani kriminalci, reketaši i narkodileri), a Pravda ništa od toga ne ispunjava. Idu stranice mržnje ka aktuelnoj vlasti koja nije SRS (isto je bilo i u vreme DSS-a), pa hronika na nivou Kurira, pa stranice "zabave" koje su hvalospev domaćoj estradi. Jebo takve novine, Velika Srbija je bila čitljivija od ovog sranja.

 

Za Kurir ne znam al verujem da se oni tamo veoma dobro zajebavaju kad spremaju svaki broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blic je glasilo DS-a, ali ako se preskoče prve dve strane i nastavi od slike gole žene, nadalje je sasvim u redu i vrlo informativna novina. Prve dve strane mi izazivaju mučninu i teraju na povraćanje kojom se jadnom propagandom služe, a ja sam kao proevropski orijentisan. Mogu misliti kako je ostalima.

 

Novosti očito pucaju na publiku od 50+ godina, čitao sam ih ranije redovno ali su počeli previše da guše sa "svi su protiv nas" retorikom u političkom delu. Taj deo bi se nekako i mogao preskočiti da i ostatak novina nije postao kao "kako šezdesetogodišnjak vidi sve živo što se dešava, od ekonomije do holivudskih skandala". Mada čujem od nekih matorana da su Novosti pre tridesetak godina bile pojam "tabloida" i bulevarske štampe kod nas.

 

Pravda je glasilo SRS-a i ja ne znam ko može to da čita i da veruje u tekstove, osim ako nije na nekim jakim lekovima za smirenje ili prosto voli da mrzi nekog. Poenta novina je da javi aktuelnu vest sa što manje dodataka o tome šta urednik/novinar misli o datom događaju (a naročito šta o aktuelnoj situaciji misle članovi zemunskog klana, dokazani kriminalci, reketaši i narkodileri), a Pravda ništa od toga ne ispunjava. Idu stranice mržnje ka aktuelnoj vlasti koja nije SRS (isto je bilo i u vreme DSS-a), pa hronika na nivou Kurira, pa stranice "zabave" koje su hvalospev domaćoj estradi. Jebo takve novine, Velika Srbija je bila čitljivija od ovog sranja.

 

Za Kurir ne znam al verujem da se oni tamo veoma dobro zajebavaju kad spremaju svaki broj.

 

 

ovo je dosta realno i tacno sazeto.....i na kraju jbg. odaberem Blic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se trudim da ne citam novine, bar pre 12. Ne volim da mi jutro pocne sa tolikom kolicinom smeca i bljuvotina.

Ne volim nijedne novine (mada, volim kulturni dodatak u Novostima), ali volim apsolutno svake da prelistam, od Pravde do Gradjanskog lista.

Ali to TEK popodne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se trudim da ne citam novine, bar pre 12. Ne volim da mi jutro pocne sa tolikom kolicinom smeca i bljuvotina.

Ne volim nijedne novine (mada, volim kulturni dodatak u Novostima), ali volim apsolutno svake da prelistam, od Pravde do Gradjanskog lista.

Ali to TEK popodne :D

 

Napravicemo mi prave novine...kraljevske novine :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je to moguce. Da novine ne bi bile nepodnosljive, ne smeju izvestavati o onome sto se dogadja; a onda to vise nije novinarstvo vec ispiranje mozga. Zato bolje da se ostavimo novina i bavimo se necim drugim. :) Pa nek novine pisu o nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jedna stvar koju ne podnosim kod novina - kada se desi neko brutalno ubistvo, npr. manijak ubije neko dete ili neku mladu osobu, pa novinari napisu (ponekad cak i u naslovu) - "Zaklao odlicnog djaka" (ovog naslova od pre par godina se bas secam), ili obavezno u tekstu provuku "uzoran student", "imao sve desetke", "vukovac"...

Zar bi tragedija bila manja da je ubijen neki osrednji djak, propali student, ili cistac ulica? Kako licemerno... :udri:

I uopste ta patetika i senzacionalizam mi idu ma zivce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nerviram se jer ako bi mene neko ubio, ne bi mogli da napisu "redjala je sve desetke u indeksu" :) :) :)

 

A jel te zene kao i kazu nesto? Ne citam cesto Blic, ne mogu sad da se setim.

Uvek me podsete na one iz REX-a "Mi smo tu da vam privucemo paznju na tekst o pretplati" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nerviram se jer ako bi mene neko ubio, ne bi mogli da napisu "redjala je sve desetke u indeksu" :) :) :)

 

Nece tebe niko ubiti, ipak tebe cuva tvoj kralj, besmrtni kralj, samim tim je i kraljica besmrtna :D

A o tome ce novine da pisu...inace ih nece ni biti :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...