Jump to content

Internet U Crnoj Gori


SixStepsOnTheMoon

Recommended Posts

uh, zbog ovakvih bih platio i duplo skuplje za ADSL, samo sto mogu ga koristim u nezavisnoj :)inace, ubrzo ulijece kao wirless internet kod nas u CG, nacuo sam da 2-3 firme nude prilicno solidne pakete za manje para. Ura za tehnologiju u brda... i dako crknu ovi lopovi iz T-com, no sve me strah da nece
Wireless-u treba mnogo, mnogo, da zazivi! Najveci problem je mali broj Nodova. Svaki korisnik da bi koristio Wireless mora da ima pogled na AP, sto je malo komplikovano.. tj treba instalirati Nod-ove na svaku zgradu..Ja dok sam bio dole bio je samo AP na zgradi Tehnickih Fakulteta..Mada ja, evo ovde imam pogled na tri Nod-a u okolini i nece da me prikace. Pretrpani su. Morao bih sam da dizem AP.. sjebex!
Kod mene 64k - 500, 128 - 800, 256 - 1200. Od ovog meseca bi trebalo da bude 128k - 500 din, a 256 800. :) Nije uracunata kablovska, ali ona dodje oko 300 jer je krs.
Zar nemate vece brzine?! Ja se nadam posto je Telekom za istu cenu podigao duplo brzine, da ce i Ikom uraditi isto (prepoloviti cene).. :) Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cenovnik (maj):

 

Paket Brzina komunikacije

 

Cena

Flat Home Flat Buissnes

 

 

1. 64 Kb/s 500 Din. 1.600 Din.

2. 128 Kb/s 800 Din. 2.700 Din.

3. 256 Kb/s 1500 Din. 5.400 Din

 

E sad, trebalo bi da smanje 128 na 500, 256 na 800, izbace 64k, a nemam pojma da li ce uvesti neke druge pakete (ne verujem :)). Sta ces, cacanska kablovska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wireless-u treba mnogo, mnogo, da zazivi! Najveci problem je mali broj Nodova. Svaki korisnik da bi koristio Wireless mora da ima pogled na AP, sto je malo komplikovano.. tj treba instalirati Nod-ove na svaku zgradu..Ja dok sam bio dole bio je samo AP na zgradi Tehnickih Fakulteta..Mada ja, evo ovde imam pogled na tri Nod-a u okolini i nece da me prikace. Pretrpani su. Morao bih sam da dizem AP.. sjebex!Zar nemate vece brzine?! Ja se nadam posto je Telekom za istu cenu podigao duplo brzine, da ce i Ikom uraditi isto (prepoloviti cene).. :)

 

 

Bio sam na M:Tel-ovoj prezentaciji na INFOFEST-u dje je direktor njihovog sektora za razvoj IT-a odrzao odlicnu prezentaciju o arhitekturi njihove mreze. Covjek je rekao da se u CG trenutno implementira najmodernija tehnologija (prva na Balkanu) za bezicni prijenos visokofrekfentnih signala baziranih na IP tehnologiji. Dakle, preko istih baznih stanica pruzace usluge bezicne fixne telefonije, mobilne telefonije, bezicnog interneta i u bliskoj buducnosti IPTV-a. Visokofrekfentni signali obezbjedjuju kvalitetan prijenos signala bez opticke vidljivosti sa access pointom odnosno baznom stanicom. Govorio je i o nizim cijenama usluga tako da jedva cekam da vidim sto ce biti od ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ce to da zazivi, kolega?! O tome se sad tek prica.. treba da prodje par godina da se srede papiri, pa tek onda radovi..

 

M:Tel, filozofira, a nisu ni pokrili celu Crnu Goru, samo PG i primorje..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
uh, zbog ovakvih bih platio i duplo skuplje za ADSL, samo sto mogu ga koristim u nezavisnoj :)

 

inace, ubrzo ulijece kao wirless internet kod nas u CG, nacuo sam da 2-3 firme nude prilicno solidne pakete za manje para. Ura za tehnologiju u brda...

i dako crknu ovi lopovi iz T-com, no sve me strah da nece

 

 

Bio sam na M:Tel-ovoj prezentaciji na INFOFEST-u dje je direktor njihovog sektora za razvoj IT-a odrzao odlicnu prezentaciju o arhitekturi njihove mreze. Covjek je rekao da se u CG trenutno implementira najmodernija tehnologija (prva na Balkanu) za bezicni prijenos visokofrekfentnih signala baziranih na IP tehnologiji. Dakle, preko istih baznih stanica pruzace usluge bezicne fixne telefonije, mobilne telefonije, bezicnog interneta i u bliskoj buducnosti IPTV-a. Visokofrekfentni signali obezbjedjuju kvalitetan prijenos signala bez opticke vidljivosti sa access pointom odnosno baznom stanicom. Govorio je i o nizim cijenama usluga tako da jedva cekam da vidim sto ce biti od ovoga.

 

Ako se ne varam to bi trebalo da bude ovo http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX

 

Cuo sam da WiMAX 0 u odnosu na neke tehnologije koje ce tek da dodju (MircoMAX ako se nevaram itd...)Ali dobro WiMAX je ekstra stvar.Evo kod mene u kraju iskopali su sve zivo,stavili nove bandere i do istih doveli optiku.Kroz to bi trebalo da idu nove linije,broadband internet (da li adsl ili nesto drugo ne znam) i IPTV(kablovsa kroz isti kabal).Jbga SBB ce verovatno da pobedi na tenderu pa sve rade da pokupe sto vise korisnika,a do pre 3 god nisam mogao ni da zamislim da cu da dobijem liniju bez pcma,a kamoli sve to zajedno. :rolleyes:

Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

izvinjavam se na offtopicu al ajde...

Ameri iskopavali neka cuda i nalete na kablove za fon pre 1000 godina,videse to rusi i onda nadjose neke od 2000 godina,naravno Srbi posle njih pocese da traze i nadjose pre 3000 godina kablove telefonske i na kraju Crnogorci se pocese po onim stijenama i vrletima potragu...Trazise i trazise i nista ne nadjose...I na kraju zakljucise da su oni imali jos pre 5000 godina mobilne :)

Prebacite ovo telefon u internet pa mozda nije totalni offtopic

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Vojvodini svako iole urbanije mesto ima ADSL, wireless, kablovsku i nije skupo. Ja placam za 1.5 mbit 2900 dinara flat rate preko telekoma i do jaja je net, leti kao blesav, ne ubijaju bendvit, nikad mi nije pukla veza, ruter koji se dobije (besplatno) je veoma dobar..... iskreno nadam se da ce u MNE biti vise providera, bolja usluga, bolje cene, pa da se sto vise ljudi prikaci na net, da imaju sto vise informacija................ mozda tad vecina shvati da ih niko ovde ne mrzi..... jbg svi smo mi potekli od crne gore......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo razvode nam IKOM kablovsku :) :) *Lol*

 

@SixStepsOnTheMoon

 

Ovo im je cenovnik:

 

Paket Veličina paketa Brzina protoka Cena

MAIL 250 MB 256 Kbps 550 din

BUSINESS 20 GB 1024 Kbps 7500 din

FLAT 1 Neograničena 64 Kbps 1100 din

FLAT 2 Neograničena 128 Kbps 1300 din

FLAT 3 Neograničena 256 Kbps 1700 din

FLAT 4 Neograničena 512 Kbps * 2200 din

FLAT 5 Neograničena 768 Kbps * 2800 din

FLAT 6 Neograničena 1024 Kbps * 3400 din

FLAT 7 Neograničena 2048 Kbps * 4500 din

 

U CENU SVIH PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA KABLOVSKU TELEVIZIJU I PDV.

* U CENU FLAT 4, FLAT 5, FLAT 6 i FLAT 7 PAKETA UKLJUČENA JE I PRETPLATA ZA SVE PAKETE IZ PAY TV PONUDE.

 

Nije bas tako povoljno, al bolje ista...

 

1 evro = 80din. Pa racunaj...

 

256k 1700din :)

Dodas jos 300 i kusur dinara i uzmes 1mbit Telekom ADSL-dakle 4 puta veci protok za mizerno vece pare

Brate koji lopovluk ovaj Icom :rolleyes:

BTW 256k ADSL paket kod Telekoma kosta 1178din,PDV uracunat u cenu :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
U Vojvodini svako iole urbanije mesto ima ADSL, wireless, kablovsku i nije skupo. Ja placam za 1.5 mbit 2900 dinara flat rate preko telekoma i do jaja je net, leti kao blesav, ne ubijaju bendvit, nikad mi nije pukla veza, ruter koji se dobije (besplatno) je veoma dobar..... iskreno nadam se da ce u MNE biti vise providera, bolja usluga, bolje cene, pa da se sto vise ljudi prikaci na net, da imaju sto vise informacija................ mozda tad vecina shvati da ih niko ovde ne mrzi..... jbg svi smo mi potekli od crne gore......

 

Zato sto je ravnica,pa moze da se odradi lepa struktura za wireless :) mada to i nije bas slucaj (vojvodina offline).A sto se porekla tice pa i nemam bas veze sa crnom gorom na svu srecu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li u cg internet cafe-a tamo hodim uskoro poslom i proshli put sam bio odsechen os moje onlajn unholy druzine of doom .

mislim na danilovgrad podgoricu niksich tj na gradove koji nisu na moru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina ja sa nekom banjalucankom nesto se cimao u HN i kao ona lujka zapela da nadje internet kafe da proveri mailove i odemo ti mi u neku postu, pita onu zenu na salteru da li ima neki internet klub ili slicno, a zena ti njoj mrtva 'ladna kaze "mi ovde nemamo vode da se operemo a ti bi internet" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Hobi - 1024/128 kbps / 1GB protoka / 15 EUR

 

X-treme - 2048/256 kbps / 5GB protoka / 25 EUR

 

Flat - 2048/256 kbps / *Fair usage policy do 150 GB / 45 EUR

 

Неколико мјесеци касније :

 

FIZIČKA LICA

 

* Basic - do 1 Mbps/128Kbps,1 GB protok podataka (1.5/2GB - u zavisnosti od trajanja ugovora - identičan Hobi paketu - ugovor 12/18/24 mjeseci) - 13.99 €

* Flat 1 - do 1 Mbps/256Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 19.99 €

* Flat 3 - do 3 Mbps/256Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 24.99 €

* Flat 6 - do 6 Mbps/512Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 44.99 €

 

 

PRAVNA LICA

 

* Flat 2 - do 2 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 30 €

* Flat 4 - do 4 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 50 €

* Flat 6 - do 6 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 65 €

* Flat 8 - do 8 Mbps/512 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 80 €

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li u cg internet cafe-a tamo hodim uskoro poslom i proshli put sam bio odsechen os moje onlajn unholy druzine of doom .

mislim na danilovgrad podgoricu niksich tj na gradove koji nisu na moru

naravno, skoro svaka igraonica ima internet.

 

Podgorica naveshcu ti par, PC Heroes (Iza restorana mashe na glavnom bulevaru preko morache, mozesh da browsujesh i da koristish facebook i ostala gay njasra.) Cijena 1e sat vremena, relativno mirna i stalozena atmosfera

 

 

 

System (centar grada, hercegovacka, ali ne mozesh da browsujesh, samo online gaming.) Cijena 0.8 sat vremena, turbo atmosfera, masu djece i odraslih idiota koji se psuju sa 70 decibela.

 

Ima josh par ali ta dva su relativno 2 major cafe-a, jedan za jedan dio grada, drugi za drugi.

 

 

Niksic, Underground, trebalo bi da je zvejz, sad su WCG qual tamo, bio sam davno tako da ti ne mogu dat precizno cijene i princip ali trebalo bi da je top notch.

 

 

sad u zavisnosti gdje cesh odsjedati to ti je manje vishe dovoljno i lako za pronaci.

 

Danilovgrad bi trebao da ima igraonicu-dvije, nisam siguran za internet ali ono, pokusaj da izbjegnesh DG :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bolje je da ukinu internet onda :violent:

 

 

TEOL flat je 75KM (nesto oko 40e) 384/64...

 

sad čekam samo da dođe neka konkurencija i da spuste cijene...

ili da i u moj grad/selo uvedu wireless,jeste da je njesra,ali brate flat je flat :D

 

Pa i nije wireless njesra. Ja sam na PALEOLu, tarifa 128/384, 4 GB protok i dnld (mada kažu da ti mjere samo dnld), 20 KM mjesečno. Radi solidno, često i odlično, brzina downloada zna biti i do 40 kbp/s, doduše ja imam tu sreću da sam 50 metara od predajnika pa mi je signal preko 90%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неколико мјесеци касније :

 

FIZIČKA LICA

 

* Basic - do 1 Mbps/128Kbps,1 GB protok podataka (1.5/2GB - u zavisnosti od trajanja ugovora - identičan Hobi paketu - ugovor 12/18/24 mjeseci) - 13.99 €

* Flat 1 - do 1 Mbps/256Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 19.99 €

* Flat 3 - do 3 Mbps/256Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 24.99 €

* Flat 6 - do 6 Mbps/512Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 18 mjeseci - 44.99 €

 

 

PRAVNA LICA

 

* Flat 2 - do 2 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 30 €

* Flat 4 - do 4 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 50 €

* Flat 6 - do 6 Mbps/256 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 65 €

* Flat 8 - do 8 Mbps/512 Kbps, Flat /FUP150 GB protok podataka - ugovor 12 mjeseci - 80 €

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Šta je ovo? Thief-Com? M-tel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...