Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Kakve veze Pearl Jam ima sa Mudhoney? Totalno su dva razlicita benda u pitanju koja imaju drugaciji pristup muzici,podstaknuti razlicitim muzickim uticajima.

Pearl jam su mnogo veci bend i okrenuti su skroz drugacijem zvuku koji kombinuje razne elemente dok je Mudhoney uvek funkcionisao kao underground punk/rock bend i kao takav otisao u legendu te i inspirisao mnoge druge bendove koji su postali kasnije veliki poput Nirvane recimo.

Ne znam kakvu ste paralelu hteli da povuchete ali po meni Mudhoney danas pravi lose,dosadne albume,sviraju retko...da li su im Pearl jam slicni..mislim da NE.S druge strane sta je to grunge pokret...??! Pokret mora da ima neki cilj i vid zalaganja.Grunge je medijski nadenut naziv te je iskljucivo deo modnog trenda u vidu flanelskih kosulja,duge kose itd.Onaj ko je imao priliku da gleda The Story Of Pearl Jam je mogao i to licno da cuje od clanova benda.Svima njima je to bilo izuzetno smesno u ono vreme.

Elem sta znaci to nema energije? Koliko ste Pearl jam nastupa videli uzivo?

Ne moze se ocekivati da se ljudi od 40 i kusur godina ponasaju kao da im je 20+ te prave stage dive,divljaju na bini itd..Mnogo je vremena proslo..stavovi i pogled na svet se promenio..muzicki uticaji se menjaju..njihov izgled se menja...Eddiev glas se menja a i u medjuvremenu je krenuo da pushi cigarete sto ga je malo unistilo ali i dalje ne posustaje...primecuje se da je ostario ali jos i te kako ima energije u njemu...Sto se tiche inace samog pevanja logicno je da je ono produkt raznih uticaja sa strane te da Eddie pokusava sada da zvuci drugacije i unese zivosti i svezinu na scenu.

Ono sto ostaje i dalje prisutno kod ovog benda je kvalitet i pozitivna energija kojom zrache a ljudi treba da shvate da ovo nije 1992 vec 2006 godina.Sta mislite kako bi danas zvuchala recimo Nirvana da je nastavila da svira ili Alice in Chains sa novim albumom..

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten jeste bio buntovan, ali je to za mene nastavak Mother Love Bone-a... Tj. MLB sa Edijevim textovima. Posle toga nema vise te energije. Gledajuci ceo album. Edijev glas mi je sad tako...smesan... Narocito ono 'life wasted'... no.gif

Ne pricaj tako o Ediju ph34r.gifviolent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi treba da shvate da ovo nije 1992 vec 2006 godina.Sta mislite kako bi danas zvuchala recimo Nirvana da je nastavila da svira ili Alice in Chains sa novim albumom..

 

TACNO TAKO (toliko cesto se podrzavamo da ce ispasti da smo klan)

 

Svi bendovi koji su "nesrecnim slucajem izgubili pevaca"...citaj:riknuo...ispadnu mnogo veci od onih koji ostanu u zivotu...a ja mislim da to nije pravedno...zasto mistifikovato stvari? Ljudi pljuju prezivele, a velicaju mrtve no.gif Kako bi danas izgledali jenis,morison,hendrix,curt,mercury&co?...pa sigurno ne bi imali energiju kao nekda i bili bi sopstrvena senka...zato nemojte da pljujete PEARL JAM...poenta je ostati ziv i normalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svoje vreme...

elem,svi bendovi i ljudi u njima imaju tendenciju da se menjaju u raznim pogledima i dozivljavaju odredjeni vid transformacije...neko ce to nazvati progres,neko regres....bend je tu najpre zbog sebe i ljubavi prema muzici..

Kako li ce tek Pearl jam zvucati za 5 god...kapiram da ce svirati i trajati dugo jer ne sviraju pod pritiskom,nisu ukalupljeni,vole da experimentishu cime se razbija monotonija i zasicenje muzikom,bend dozivljavaju kao jedan veliki pozitivni medij za omladinu i ljude...

 

"toliko cesto se podrzavamo da ce ispasti da smo klan"

 

heh...pa znas kako to ide kod zagrizenih fanova...icon_wink.gif

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ko ide u Zagreb? Na kojoj adresi mogu da se vide detalji o organizovanom odlasku na koncert?

 

Po prvi u zivotu put sam odlucio da prestanem da kukam i da se malo pomucim......i skupio sam pare za koncert,

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na pearljam.com na diskusiji pearl jam u beogradu nacicete ljude koji su se vec dogovorili da prate bend na evropskoj turneji, uglavnom po Italiji, mada vecina njih je iz hrvatske pa im ne trebaju vise sto sa nama nije slucaj...ja planiram da idem, samo me koci septembarski ispitni rok, ako dam dva ispitakoliko mi treba za uslov eto mene u prvom redu, ako ne...onda ubistvo

 

P.S. Jeste li videli plakate po gradu...u Festu u Zemunu u petak tribute vece Pearl Jam, Aic, Nirvana...svira static...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako dam dva ispitakoliko mi treba za uslov eto mene u prvom redu, ako ne...onda ubistvo

 

P.S. Jeste li videli plakate po gradu...u Festu u Zemunu u petak tribute vece Pearl Jam, Aic, Nirvana...svira static...

Ubistvo ili samoubistvo? icon_smile.gif

 

p.s. ne staj mi na muku! icon_sad.gif Static je bend koji jako dugo zelim da cujem! icon_sad.gificon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Pirate

jel ima neko set-list sa ove turneje ili sam prerano trazio?

http://www.pearljam.com/tour/ Evo tu pogledaj. Koliko sam skontao nemaju neku odredjenu set -listu, nego od koncerta do koncerta je menjaju. Mada uglavnom se vrti pola novog albuma + ostatak.

 

E da, i jos nista za 27.9. icon_frown.gif

Edited by Pirate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubistvo ili samoubistvo? icon_smile.gif

 

p.s. ne staj mi na muku! icon_sad.gif Static je bend koji jako dugo zelim da cujem! icon_sad.gificon_cry.gif

 

Nije bitan metod vec rezultat GONE!!!

 

Slusala sam statik zimus, ali veruj mi nisu toliko dobri kao sto se prica (bar za neke moje umetnicke pojmove...) BOLJE IM STOJI REPERTOAR ALICE IN CHAINS, od PJ su svirali samo pet pesama, ukljucujuci i rockin in the free world (da ironija bude veca na dred pesme je u Fest upala racia), a posle su presli na totalni mejnstrim rhcp.blur...tako da nista nisi propustila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...