Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

novi album mi i nije neshto. chak je i prokleti Binaural imao Light Years i Nothing As It Seems, a RiotAct je imao I Am Mine, a ovo nema nishta sad.gif

ne znam shta koji moj moraju da objavljuju albume kad im se ochito ne radi. nisu chak ni naslov albumu dali. nigde neka pricha. mislim nikad nije bilo neke specijane priche al se zato rokalo. a sad se neshto preko kurca roka a priche opet nema.

 

btw. da ja sam fan Pearl Jama ako je neko pomislio suprotno icon_smile.gif

Heh pa kakav si ti to fan koji ne zna da se novi album popularno zove i Avocado...Self Title naziv ili ti Pearl Jam je dat zbog toga sto je ovo album kako veli Vedder koji najvise oslikava ono sto je Pearl Jam danas,za sta se bore i iza cega stoje,kakvu muzicku pozadinu imaju i sta ih inspirise...

Elem album ima i te kako veliku prichu baziranu na velikim frustracijama clanova benda sa dosta politicke pozadine...

Kako mozes da tvrdis da neko svira nesto preko kurca...po cemu smo ja ili ti kompetetni da kazemo takve stvari....? niti znas clanove benda licno niti znas sta osecaju prema albumu,muzici i kako su ga kreirali i na koji nacin.Ono sto znamo je ono sto mozemo da cujemo od njih licno preko intervjua.elem da napomenem da je ovo album na kome se najvise radilo do sada..

Album je savrsen po mom misljenju....mislim da me ni jedan bend nije dotakao skoro kao Pearl Jam sa pesmama poput Gone,Inside Job,Comatose,Life Wasted....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bajo a kakav si ti to fan kad ne znash kakve charape nosi Eddie a?

shta mlatish? otkud ja znam da je popularan naziv Avocado? kakve veze ima avocado sa ovim albumom i PJ-om uopshte osim shto su time ukrasili svoj omot?

Self-title naziv se daje samo kad se oznachava prekretnica nekog benda ili kad se nema ideje. na ovom albumu nisam chuo nikakvu prekretnicu. i bash me briga shta chlanovi benda misle o ovom albumu a ponajvishe shta osecjaju. ja ne osecjam nishta posebno.

 

ovaj album je daleko od savrshenog.

jedino za shta se mozhe recji da je savrsheno u PJ diskografiji je Yield. a posle Yielda nikakav avokado me ne mozhe zadovoljiti pa makar me zvali "nepravim" fanom ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Avokado bolji od zadnja dva,jednak tu negde sa Yield-om(koji mi je favorit).Nevazno je da li clanovi benda misli da li je album dobar,vec ako si fan mogao si malo da prodjes po ostalim forumima i vidis kakvo je opste raspolozenje medju ostalim fanovima,a kakvo je ono odgovorio sam ti na prosloj strani.

Cak i tih par procenata kojima se ne svidja album imaju bar jednu pesmu koju bi izdvojili za razliku od tebe sto je veoma cudno kakav god fan bio.

Inace zombie naveo si 4 pesme koje bih i ja prve izdvojio+severed hand i army reserve biggrin.gif

All in all meni je album musik20.gif

Edited by Habit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Ten neshto najsnazhnije shto grunge pravac mozhe da da, a Pearl Jam je sigurno najreprezentativniji grunge predstavnik ma shta drugi srali o Nirvani i AliceInChains, a ako je Yield opet neshto najkompleksnije shto grunge mozhe da da, Avokado je neshto najisfoliranije shto grunge mozhe da da. mislim realno. Em shto je PJ seo u voz svih takozvanih MTV "rokera" koji pljuju na aktuelnu politichku situaciju (Army Reserve ima dozlaboga jednodimenzionalan i jeftin tekst), em shto su pokushali jeftinim dvoakordskim pankerskim przhenjem da nas uvere da oni josh uvek imaju snage da rokaju.

 

a po svojoj kompleksnosti i raznovrsnosti (zbog chega Yield stavljam ne medju vrh grungea nego vrh muzike devedesetih) ovaj album je miljama daleko.

 

za dalju raspravu voleo bih neku chinjenicu. evo ja sam svoje optuzhbe izneo. podsecjaju me na Metaliku pre par godina i St.Anger kad su Hetfild&co. pokushali jeftino da ubace NU metal elemente da bi uverili svet da mogu da rokaju. tako i PJ ubacuje pank. koji je muzichki gledano daleko ispod njihovih mogucjnosti. shto su nam dokazivali, naravno.

 

za mishljenja ostalih fanova mi puca prsluk, iskreno, jer meni ne promiche jedna opshte poznata chinjenica: za dobru svinju nema loshe pomije. icon_smile.gif zato me bash briga shta cje recji prosechan fan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greshis,daleko je to od proshecnih fanova.

Mene licno zabole dal se tebi svidja ili ne svidja album,cisto da te informisem malo kako je raspolozenje medju rajom,procitaj i malo kritike po priznatim svetskim casopisima...videces da je album visoko kotiran,4-5 zvezdica a te kritike nisu pisali prosecni fanovi.

Ko zna mozda svinje prefiriraju avokado kao dezert za lunch.

Edited by Habit

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su tvoji jedini argumenti "svidja mi se" i kritichari i raja onda stvarno nemamo shta da se raspravljamo icon_smile.gif

 

mozhesh misliti, kritichari dali ocenu 4-5 :roll: shta oni uopshte znaju? ako znaju ishta o muzici, rokanju i grungeu da ga ocenjuju shto onda sami ne uzmu da sviraju? zato shto su to skoro po pravilu propali muzichari. eto. i oni neshto prichaju kao ocenjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu,al stvarno mrzim da pisem duge postove,rasprvljam se,iznosim cinjenice,gluposti...uvek mi je pomalo smesno kad vidim kako neko pokusava nesto da dokaze u jednom postu od 100 redova.Slazemo se u jednoj stvari a to je da ti se ne svidja album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nijedan moj post nije preshao 10 redova, kakvih 100 redova? icon_smile.gif

mozhda sam ja tebi smeshan, al meni nije smeshno kad nekog mrzi da ukljuchi mozak i makar proba neshto da raspravi i da stane iza svojih rechi.

 

btw. forum bi prevashodno trebao da sluzhi za duge postove, rasprave, chinjenice i ostale gluposti icon_smile.gif

 

uzhivati u albumu mozhesh i sam, a slagati se mozhesh sa mamom tatom tetkom i drugarima. za to ti ne treba forum icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, covece, ko je pominjao tebe, a kamoli da si ti pisao 100 redova,razlikujes li ti 100 od tvojih 10,mlogo se navlacis i zajebi slaganje, to se samo tako kaze. icon_wink.gif

Sluze forumi za to,al kao sto rekoh "meni" je smesno kad neko(ne ti),pise sat vremena post,pa krv,znoj pa proverava kako je ovo napisao,brisi pisi...ja licno volim to da sazmem sto krace.

Zagreb, ide li neko-anyone?

Edited by Habit

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je tebi pisanje dugih postova krv i znoj, poshto ti morash naknadno da editujesh dve rechenice u kojima nisi nishta (za sebe) novo rekao, pa da se muchish neshto... no samo da ti kazhem da ja recimo nemam tih problema sa editovanjem, chisto da znash da ne mora bash znoj i navlachenje.

 

ipak je ovo samo pisanje a ne oranje ili seksanje po ovom vremenu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, edit, vec sam to ljudima objasnjavao,nastojim da budem tolerantniji u novom postu,desi mi se da napisem pozer umesto prozor,a i velike su vrucine,znas tastatura,miki maus ovlazi ako nemas klimu pa sklizne i ti kliknes edit.

A ono medju rajom,to nisam mislio na narod vec kakvo je raspolozenje kod moje komsinke Raje sa petog icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, zaboravi da kazem, krv i znoj je kad trebas preko postova da se rasravljas sa svakojakima,znas svaka budala kupi komp i sad je tamo nekog sa 3 razreda osnove preko posta od 100 redova treba da ubedjujem u nesto.

Vidis edit moze da bude od koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, i dalje si lame, sad navodis da si 3 god. a ja cu sad biti jos vise i reci apsolvent, a to i dalje nista ne znaci.Znam dosta ljudi sa fakultetima koji su obicni primitivci,nemaju ni trunke mozga osim sposobnosti da bubaju.

Ako imas mozga,procitas post onog drugog i po njegovom sadrzaju zakljucis ima li ga i on i ima li smisla dalja raprava.

Ja procitam tvoju recenziju avokada,pa onda klasicne singlove i am mine,nais..(koji se svidjaju raji koju ti prezires) kao tvoje favorite sa proslih albuma i zakljucim cemu dalja raprava.Vise bi cenio tvoj post da si naveo all or none,parting ways,nevazno... vazno je da ti gotivis i am mine,pusti 202 mozda naletis na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

all or none, kao i recimo thumbing my way, su odlichne pesmice, al tu se vishe vidi uticaj Neil Younga nego ono shto je Pearl Jam zapravo. nemam nishta protiv toga, vishe bih voleo da su snimili jedan iskren hommage godfatheru grungea umesto ovog Avokada gde su se trudili da budu mladjani ko shto nisu.

 

tako da su jedini reprezenti PJa sa RiotActa I'm Mine, Save You i ajde da ne budem ovako strog, Crop Duster i Love Boat Captain.

 

btw. ako cjemo tako tebi je Avokado u ravni sa Yieldom mislim shta recji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i dalje Yield favorit,najveci problem novog albuma je tematika i povrsnij tekstovi za razliku od binaurala,svi ti prosli albumi vecinom imaju dublje tekstvove ali zbog cega je avokado za prosecnog slusaoca bolji je to sto je za razliku od njih bolje konceptualno uradjen,moze da se slusa od prve do zadnje kao yield.Meni su i dalje draze neke pesme sa binaurala,ali kad ga pustis naletis na evacution i dalje ti se ne slusa(iako ova stvar mnogo bolje zvuci live)...

I kao vecina pj albuma avakodo mi se isprva u celini nije svideo ali sam ga posle par slusanja skapirao,ti ili ga nisi preslusao dovoljno puta ili ti neki drugi uticaji ti pomocuju rasudjivanje,sto ne bi bilo nista novo.I sam sam mrzeo mali milion albuma iz brojinih razloga nevezanih za njihov kvalitet da bih tek posle nekog vremena uvideo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e za to si potpuno u pravu.

 

priznajem, josh uvek ga nisam dovoljno puta preslushao, dvaput dosad kao celinu, a drugi uticaji mogu biti samo od njih - nimalo mi se ne svidja uskakanje u voz pljuvanja aktuelne USA situacije i uzhasno mi smetaju te pankerske fore. tehnichki oni sad sviraju mnogo neinventivnije nego na njihovom prvencu. koji su odsvirali kao matori. kad bi imali sada tu inventivnost u sviranju i zhelju da konceptualno obuhvate album kao shto su sad uradili, bili bi uzhasno jaki.

 

mislim sigurno je da cju kasnije nacji i ovde shta da slusham posle nekog vremena, ali mi se ne svidja pravac kojim idu.

 

po meni, njihova kola su krenula nizbrdo ponovnim vracjanjem u shiru javnost, kad su potpisali Sony valjda, pa ponovo pocheli da snimaju spotove... Riot Act je to bio. nisu oni sada neshto komercijalni u smislu da cje da snime album da bi se shto bolje prodao (pu pu daleko bilo) ali mislim da se osecja pritisak na njima da naprave neshto shto cje da se svidi drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da se nikom od nas ne svidja ta tematika(Amerika,rat),ali ona se pojavlju u samo mislim 3 pesme,izrazeno u wws i mali delovi u druge dve.Oni su sami isticali da je to stvarnost u kojoj oni zive i da zele da kazu nesto povodom toga,e sada druga je stvar sto nas za to zabole kita.

Ali svako ko se izdigne iznad toga i preslusa album par puta kako treba,uvidece da tu ima dosta odlicnih stvari koje nemaju nikakve veza sa wss i trebalo bi da u celini budu zadovoljni albumom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wearing a vintage Who T-shirt, Pearl Jam singer Eddie Vedder took time out from his band's show Saturday night at U.S. Bank Arena in Cincinnati to pay homage to the 11 fans who were trampled to death at the venue (then named Riverfront Coliseum) before a Who concert in 1979. He said show opener Robert Pollard, former leader of Guided by Voices, reminded him before the concert that the arena was a place where "great music happened and a tragedy took place." Vedder than alluded to his own band's tragedy, the deaths of nine fans at Denmark's Roskilde Festival in 2000, and mentioned that Who guitarist Pete Townshend and singer Roger Daltrey called Pearl Jam to help them through the aftermath. The singer then dedicated a moving version of "Wishlist" as a "little prayer for those who passed and all the survivors." PJ ended the show with a raucous, houselights-up duet with Pollard on the Who's "Baba O'Riley." ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha Andrey vise povrsnih izjava o Pearl Jam nisam cuo odavno...Kao prvo ne znam kako su se to oni opet vratili na "Sony"...pre ce biti da su sa Epic rec. ogranka Sony-a na kom su bili do sada,presli na novu,donekle manju etiketu J Records...

Pearl jam su oduvek bili delom punk bend i crpeli elemente iz istog..poslusaj samo Vitalogy..njihov po meni najbolji album koji je njihova i najveca punk plocha....par riffova i vozi.Pa njihovi najveci uzori su punk bendovi ala Ramones,Buzzcocks,The Clash itd...i kakvo je to rezonovanje da je dobra ploca samo ona koja je najkompleksnija?! to mozda samo kod nekih metalaca isfrustriranih....

Bend svira ono sto se njemu svira i sto ga ispunjava...bas ih briga da li ce to tebi da se svidi ili ne...tvoje tvrdnje tipa,sto nisu napravili ovakav ili onakav album oslikavaju tvoje plitko rezonovanje muzike i umetnosti uopste ili pak samo teras neki svoj hir....

Zasto bi se bend vracao na staro i pokusavao da pravi tamo neke pesme poput jeremy,evenflow,animal,daughter itd.? to je sve neko drugo mesto praceno drugacijim muzickim uticajima i okruzenjem...shodno tome i proizadje odredjen zvuk na albumu...toliko sto se tice "inventivnosti"

Pearl jam je bend koji se nikada nije ponavaljao i sa svakim albumom unesu nesto novo,osvrnite se samo na retrospektivu izdanja....to je dokaz da bend nije ni najmanje opterecen svojim umetnickim stvaralastvom i nekom nazovi fan bazom za koju se trudi da napravi letnji hit...

To je ono i sto ih drzi sve ove godine zajedno i pored mase problema koje su imali...cista i iskrena ljubav prema muzici...

Ovaj album je mozda sok za neke fanove kao sto je to bio "No Code" 96 god...jer su tada uneli prekretnicu veliku u odnosu na Ten ili Vs...ali to je ono sto ovaj bend cini zanimljivim...

Nova plocha je pod totalnim uticajam The Who,Pink Floyd,Ramones kao i 80's americkim punk bendovima....to je ono sto oni slusaju,da ne kazem na sta se loze najvise i shodno tome proistice i muzika takva kakva je...naravno uz sve to oni ubace svoj prepoznatljivi sarm i groovy momenat...

 

" Normalno je da se nikom od nas ne svidja ta tematika(Amerika,rat),ali ona se pojavlju u samo mislim 3 pesme,izrazeno u wws i mali delovi u druge dve.Oni su sami isticali da je to stvarnost u kojoj oni zive i da zele da kazu nesto povodom toga,e sada druga je stvar sto nas za to zabole kita."

 

uh uh....pa tesko da te zabole kita...amerika je ta koja ima najveci globalni,citaj negativan uticaj na sve nas...argumenti su vrlo jednostavni i prosti i ne bih ih navodio...ljudi pevaju o onome sto ih pogadja,sto odnosi ljudske zrtve i nekome drage ljude i mladost.Na ovom albumu su pokusali da budu vrlo direktni sto govori o njihovom besu i nezadovoljstvu..Ne vidim kako PJ uskachu u trendy voz?? oni se ovim pitanjem politickog okruzenja bave od svog postanka...

to je ono sto i muzika i jeste...bunt

Drago mi je da cu videti ove godine jedan od najkvalitetnijih rock bendova danas,bend koji je ostao dosledan sebi,svojoj muzici i stavovima svih 15 god....

skidam kapu...

Sto se tice odlaska u Zagreb,nece biti nista organizovano jer ocigledno nema ljudi koji bi isli...Habit ti si bio jedini zainteresovan....ako hoces mozemo da se iskombinujemo da idemo zajedno..ja cu ici sa nekom ekipom u Zagreb i ono kao

dobrodosao si...kapiram da nisi neki smarach hahah...sala...icon_wink.gif

Informacija koju sam juche dobio od brata je da ce biti i koncerta u Beogradu,a sudeci po njegovoj informisanosti kapiram da je to 90% istina icon_wink.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedachu zombija ovaj album ima veze sa pink flojdom kolko ja sa pajom patkom.

 

PJ je pocheo kao politichki i socijalno svestan bend.

kasnije su se sve manje i manje bavili.

sad su se opet ukljuchili u hor pljuvacha.

tumachi kako ocjesh.

 

btw. daleko ti je vitalogy od punka. nije dosta samo spin in the black circle i whippin' ... i da se razumemo, to je tada imalo prizvuk punka, jeste, i u nachinu sviranja i shto je josh vazhnije u energiji.

ovo sad nema tu energiju.

smoreni pank. ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...