Jump to content

Motori, motori, motoriiii


majorgashpar

Recommended Posts

Malo da osvežim temu.

 

Razmišljam da sledeće godine kupim motorče. Pošto sam potpuni početnik po tom pitanju, razmišljam o Honda Rebel 250. Mali, navodno dobar za početnike- da se naučim, a svidja mi se kako izgleda.

 

LINK

 

Ako bi neko ko zna više o motorima od mene voleo da uskoči i da mi da poneki savet po pitanju izbora motora, bila bih zahvalna... Prosto, još neku ideju.

 

Takodje, ako neko zna da mi objasni kako stoje stvari sa polaganjem... raspitaću se u auto-školi, naravno, ali informacije "sa druge strane" su dobrodošle.

 

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macko koji si ti car :rockdevil:

Well, priznajem ubedili su me drugari sa par prakticnih primera da je imanje motora daleko gotivnije nego sto sam ocekivala... Tako da sad i ja ganjam to polaganje, cim zavrshim ovo za B.

Inace ne razumem se nista u motore al ovaj "tvoj" izgleda super i Honda je tako da je to ok :):):)

 

edit

verovatno cu ici na casove kod ovih http://www.autoskolapravo.com/novo.html, ne znam koliko tebi odgovaraju jer su na nbgd. Par mojih komsija je islo kod njih i kazu da su sasvim ok.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na nbg, na bežanijskoj kosi... ;)

Da li obuka u toj školi zaista ima smisla, da li su ljudi zaista naučili koliko toliko da voze?

 

Evo jednog sajta, overi ako razmišljaš o motoru:

 

KLIK

 

Forum pogledaj, ima sekcija o početnicima i na čemu se valja učiti, a ima i na generalnom forumu tema How I practice sa dosta informacija.

Medju početničkim ima još lepih motora, samo što ih nisam našla kod nas. A ova honda polovna od 250 kubika 2300 eura, što mi je OK.

 

Drug ima ideju da pozajmimo motor pa da se učimo, pošto i on hoće da polaže, možda krenem i tako, ali danas ću do auto škole da ih pitam da li mogu da polažem na toj hondici ili ne... Ne znam kako ide sa kubicima, koliko mora da ima za polaganje.

 

Ajd pa kad položimo da se provozamo jednom po novom beogradu ;):pivopije:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvežim temu.

 

Razmišljam da sledeće godine kupim motorče. Pošto sam potpuni početnik po tom pitanju, razmišljam o Honda Rebel 250. Mali, navodno dobar za početnike- da se naučim, a svidja mi se kako izgleda.

 

LINK

 

Ako bi neko ko zna više o motorima od mene voleo da uskoči i da mi da poneki savet po pitanju izbora motora, bila bih zahvalna... Prosto, još neku ideju.

 

Takodje, ako neko zna da mi objasni kako stoje stvari sa polaganjem... raspitaću se u auto-školi, naravno, ali informacije "sa druge strane" su dobrodošle.

 

Hvala ;)

 

Pozdrav

Ja vozim motor. Imam Hondu Shadow. Vozio sam i rebela. Fin motor. Poprilično odličan izbor za djevojku koja počinje. Mada, ako misliš da putuješ van grada s tim motorom, preporučio bih ti verziju od 450 cc. 250 je možda bolja varijanta za početnika, ali ipak je to malo snage za ozbiljniju vožnju, a 250 se brzo "preraste". Mada, opet zavisi kakvi su tvoji planovi s tim motorom. Cijena registracije im je ista (barem u RS). Za nekih 2000 jevreja, možeš da nađeš sasvim solidnu Rebelku. Et', pa ako imaš nekih pitanja dodatno, slobodno me kontaktiraj na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod Honde rebel, kao vam se cini ovaj plagijat? Cena je fenomenalna, probao sam motor, zaista sam zadovoljan i rado bih ga pazario, a rad sam da saslusam vasa misljenja i komentare

 

http://www.sprintscooters.com/Prince.html

 

A sto se tice polaganja evo ti informacije iz prve ruke posto sam sad ja u tom fazonu:

 

prvo moras naci auto skolu koja ima motor, po mogucstvu skuter zbog poligona. Ako odes u skolu koja nema motor to je zajeb jer onda moras da imas svoj motor pa da trazis u muriji dozvolu za slovo "L" da okacis pozadi, a ako taj motor nije tvoj vec od prijatelja moras da imas i adekvatna ovlascenja..... gomila jebachine. E sad, kad nadjes skolu koja ima motor izvadis lekarsko, to je oko 2.500 dinara zavisno od odma zdravlja. E sad samo polaganje je prosto. Ako imas B kategoriju ne polazes testove, ides na poligon koji je boza, a posle gradska voznja koja ne bi trebalo da je zajebana, vise je formalnost.

 

Evo ti jedan koristan link

 

http://www.urbanbug.net/magazin_text/70/1289/kako-poloziti-za-a-kategoriju.html/

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvala sam auto školu Pravo:

 

8000 osam časova na njihovom motoru.

Plus testovi plus polaganje i sve to...

 

Časovi su samostalni, uzmeš motor i odeš na poligon, i sam radiš šta radiš. Neki peti šesti čas voziš za kolegom trasu za polaganje.

 

Iskreno mislim da je ovo besmisleno bacanje para. Jedino ako zakon predvidja minimalan broj časova i ako su ti časovi toliko i u drugim školama. Sama mogu i bez da dam 8000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo misljenje :)

 

Cijenim misljenje kolege invitusa, ali se ne slazem oko kubikaze. Za djevojku, pogotovo za prvi motor, Rebel 250 je najbolji izbor.

 

Siroko dostupni dijelovi, duplo jeftinija registracija u odnosu na 450 ccm, razlika u tezini motora i potrosnji goriva... Prednosti su mnogobrojne. Rebel 250ccm je u stanju da drzi putnu brzinu od 120 km/h bez problema, sto je vise nego dovoljno.

 

Sto se kineza tice, posjedovao sam jednog, sad posjedujem drugog kao sekundarni motor i ne mislim da su dovoljno upotrebljivi kao jedini transport. Ja kineza (Sprint Raptor) koristim iskljucivo po gradu, dok za duze putovanje preferiram kvalitetnu, udobnu i provjerenu japansku masinu (Honda Africa Twin). Na jednoj motorijadi ove godine sam upoznao djevojku koja vozi Hondu Rebel 125 ccm i sa njom bez problema obilazi ex-yu prostore uzduz i poprijeko. 125 jest malo preslabo, ali za njenu tezinu i visinu, sve preko 250 bi bilo pretesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo misljenje :)

 

Hvala drugom mišljenju :)

 

Što se tiče hondice, tu sam se već odlučila, uzeću je. Na svim sajtovima za početnike preporučuju 250 kubika ne preko iz puno ubedljivih razloga. Što se tiče školice, u ponedeljak idem da se upišem u Pravo. Zamolila sam da mi bude tu instruktor i objasnila da nemam veze s vezom s motorom... rekla da ću doplatiti ako treba. Onda je sekretarica zvala šefa, pa opet mene i rekla da mi neću ništa doplatiti za instruktora. Tako da sjajno.

 

Što se tiče zakona, guglala sam malo.

 

Probna vozačka će biti na dve godine sa ograničenjem brzine na 70 i 90 na auto putu i zabranom vožnje noču posle 23h. Druga stvar biće obavezna obuka za motor, a auto škole nemaju pojma šta će to da znači.

Zato krećem sada.

 

Smorock, i tebi savetujem da ako želiš da polažeš, da se iscimaš sada. U auto školi su rekli da zbog papirologije treba što pre da odradim lekarski kako bih stigla da izadjem na testove 20tog oktobra.

 

A onda zavisno od vremenskih prilika, malih oglasa i uterivanja dugova u nekom momentu uzimam motoool :veseli:

 

Jeeej :) sretjna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

moja djevojka fura bmw r25 (250cc) iz '50-te ili '50-neke, čoperisanog doduse, ne lici bas na sebe

to je onaj sto se pali na kurblu hihi

 

sto se tice djevojaka koje bi da se okusaju u motorima, nije bitno da li motor ima 250 ili 450 ako odgovara, tj. ako nije pretezak za voznju i ako nemate osjecaj da je nezgrapan sto ionako pre ili kasnije morate da prevazidjete, tako da bih ja glasao za 450 anytime jer nije neka velika razlika (pogotovo u slucaju rebel-a), a s tim motorom mozete stvarno udobno putovati, jednostavno je bolji osjecaj. jedino registracija jede govna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mačko, ako sam dobro shvatio, "Pravo" ima svoje motore? Znaš li koji su to? Da nisu one Vespe od 125kubika sa ručnim menjačem?

I šta, 8000 da koristiš njihov motor, plus šta još?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da uzmem 125ccm Sprint Princa (koji je kopija Honde Rebel) isao sam malopre u salon da pogledam, cena je 1.100 eur, dok je verzija od 250ccm 1.500 eur. ZNaci 125ccm je za pocetak sasvim ok, pa posle videcemo, ako se primim i nalozim uzecu nesto bas opako, ako me smori posle godinu dana prodacu ovaj, a i ako ne prodam sitna je to lova, boli me djoka :D

 

Meni je prijatelj, instruktor, rekao da sto pre uzmem lekarsko da moze da me vodi kroz knjige mesec dana, a posle toga mogu da izadjem da polazem, tako da cu ovih dana da odem da regulisem sve to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

ma da bre, zvuci kao losa sala. mora biti negdje neki normalan deal.

edit: routa ulete u post:)

Edited by TužneUši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mačko, ako sam dobro shvatio, "Pravo" ima svoje motore? Znaš li koji su to? Da nisu one Vespe od 125kubika sa ručnim menjačem?

I šta, 8000 da koristiš njihov motor, plus šta još?

 

Ja nisam našla bolji deal, samo gori (dva časa i polaganje na njihovom motoru za 8000 kah kah). Problem je u tome što sada nemam da iskeširam 2500 e za motor koji hoću, a hoću da polažem ove godine jer ne znam šta me čeka sledeće.

 

Tako da je deal po meni OK.

 

Ako neko nadje nešto, vičite, jer se upisujem u ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da vozim automobil, vec 11 godina imam dozvolu, a znam i biciklo tako da mi treba samo jedan vikend da sednem i izvezbam :D Tako su i svi moji ortaci uradili.

 

Inace evo jedan link sa foruma o pomenutom modelu

 

http://www.elitemadzone.org/t173027-Sprint-PRINCE-motocikl-za-eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

Ali ti znaš da voziš?

 

nemoj da racunas na to da ces nesto da naucis u toj skoli, nego racunaj da pljunes manje kinte, a ionako moras samostalno svemu da se ucis uz pomoc nekog ortaka\inje naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da racunas na to da ces nesto da naucis u toj skoli, nego racunaj da pljunes manje kinte, a ionako moras samostalno svemu da se ucis uz pomoc nekog ortaka\inje naravno.

 

Upravo to :pivopije::pivopije::pivopije:

 

Inace zaboravio sam da kazem da se ovi Sprint Prince motori sklapaju u Pazovi u jednoj fabrici u Industrojskoj zoni, Pricali smo ortak i ja sa likom koji tu radi, kaze svi delovi stizu u sanducima, a ovde se sve sklapa i testira i kaze da se jako vodi racuna da sve bude kako treba, sve zategnuto i po P.S. tako da nema sta da se brine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...