Jump to content

Motori, motori, motoriiii


majorgashpar

Recommended Posts

Guest (bot) Razjareni

Gle masine i lepotana...

 

nr0ljo.jpg

 

MV  Agusta :wub:

 

 

vreme je da se uzme kasica-prasica...

Edited by (bot) Razjareni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Evo, baš merkam sve aktivnije... Ipak, mislim da će vreme kupovine biti tamo negde posle novaka - em' će cene d'udare rock bottom (tad su prave zimske, svi su se istrošili za praznike, sneg je, motor prosto vapi za prodajom), em' očekujem peak svoje ušteđevine (osim ako je ne spiskam na zimovanje sa curicom, što mi neće biti žavo)...

Samo, ograničenje će biti negde 1K+-, a ja stvarno ne bih kineza (eventualno neki kastimizovan, da ne miriše na buvljak) - dakle neki matori Suzuki, Kawas, eventualno još matorija Yamaha ili Honda, po mogućstvu chopper/cruiser/custom, eventualno enduro, još eventualnije naked. Ako naletiš na tako nešto, provereno, a džaba, javljaj! :razz: A ti, ode kinez, dođe li nešto? Položi li za "A"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pa jako ti je restriktivan budzet, mislim da ti je sudjen kinez :) Ali nema sta da brines, ima njih lepih, lepo sredjenih ... evo na primer ovaj ovde:

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=76887&trazi=1&ur=1&model=150&m=Kinroad-XT-16

 

Ja sam imao velikih finansijskih izadataka, menjao automobil (upgradeovao) i to me je kostalo oko 2500 eur. I cim prodje nova godina, mozda i cela zima, bacam se na kupovinu. Koliko cujem gotovo nista se ne prodaje, ljudi nemaju para i ko god se pojavi sa keshovinom taj je bog. Padaju cene.

 

Polozicu A kategoriju isto preko zime, taman sam na prolece spreman 100%

 

Inace prtak pre neki dan kupio Sprint Princ pa smo se malo zezali. Star 2 godine, ali izgleda odlicno, jako jeftino sredjivanje, odrzavanje..... sasvim OK bajk za tu lovu, ali i za nekog ko je relativno pocetnik. Posle kad se skupi lova moze i neki Kawasaki EN ili slicno.... i enduro je OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

EN sam i ja merkao, između ostalih. Prošle godine u ovo vreme sam mogao da postanem vlasnik jedne 450ke, za 900jura, al' me omete letovanje. Ima da se nađe japanaca za 1000ikoji evro, samo 20ak godina starih, ali u solidnom stanju. E da, radije bih od 400 kubika, pa naviše, a ispod 250 nikako.

Činjenica je da si jevanđelista kad pokažeš keš, neviđeno se obaraju cene, i ja na to i računam. Ili neki uvoz, preko burazera (ovo radije ne bih, ne verujem burazu :haha: ).

Daj požuri sa polaganjem, pre snegova, pre zakona... bar se prijavi u školi, onda imaš 6 meseci fore, valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da moze da se kupi nesto japansko za soma evra, bar ono sto mene zanima je oko dva soma, kao na primer pomenuti EN. Bas je nedavno prijatelj kupio neki Suzuki enduro 650 kubika, solidno ocuvana makina, ali cini mi se oko 1700 eur nekih 17-18 godina star motor.

 

Kinezi su OK za pocetak, ali nikako nov, samo polovan pa ga jednu sezonu poderes, izvezbas se do jaja, pa prodas, ne izgubis mnogo jer mnogo i ne vredi, pa kupis nesto sto ce da ti traje bar 4-5 godina.

 

Neka me uhvati zima, bas me briga. Po snegu ce manje da me drka pandur :) A i ovde kod nas to polaganje je zajebancija, retko ko padne .... pa reko da iskoristim dok je jos tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

IMG_0999.jpg Zephyr song lalala

Danas sam vozio jedan ovakav, samo ne u tako dobrom, nalickanom stanju... Ima šta da se radi na njemu, ali je zato cena i više nego dobra, 900jura za solar, al' kad me jebe finansijska destrukcija. Au brate, nije zdravo to, kako se ubacim u bilo koje sedlo, vrag mi ne da mira, srećan k'o kuče i sanjam luče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

evo i mene u sekti. :))

 

(isti ovakav samo zeleno-beli, polovan 2007, presako 10.000km)

Zongshen_Dirt_Bike_125cc.jpg

 

kinez, 125cc. trosi oko 3.2l. moze da ide 100km/h, ali recimo da mu je na 70-80 normalan broj obrtaja na kome ne trosi previse i ne muci se.

mene za 86kg vuce bez frke uzbrdo. kad sedne gospodjica samnom na motor, to je jos jedno 55kg, onda je uzbrdo malo frka, ali nista sto se ne moze resiti prebacivanjem u 3. ili 2. brzinu, pa lagano. ;) nas dvoje smo isli komotno 80kmh na autoputu, presli jedno 100km u cugu.

 

inace, prvi motor koji sam u zivotu vozio (provozao, da kazem) je honda transalp. posle toga sam ucio za A kategoriju i polagao na nekom kineskom supermoto 125cc. ok, jeste supermoto za grad dobar i ima ta siroka guma svoje prednosti, ali sta znam.. jezim kad vidim supermoto prednji tocak (manji od zadnjeg), nesto mi to deluje bezveze. volim kros/enduro varijante, i da ima dobre amortizere..

 

sad mi je sve to novo, ne silazim sa motora, i naravno, to je prokletsvo koje se zove "nikad dovoljno" i vec razmisljam kako bih voleo nesto jace. opasno mi se svidja KLE (500cc), video sam ga uzivo na ulici parkiranog i deluje mi sjajno. afrika mi se ne svidja, prevelika je. transalp isto. bmw 650 mi se svidja u dakar (enduro) verziji, ali je i skuplji.

 

sa druge strane, glupo je zaletati se u kupovinu nekog velikog motora dok ne vidim da li bi mene interesovalo da idem na duzi put motorom. a za grad (i izlete van grada) nema poente uzimati nista sto je jace od 250cc (ne isplati se benzin za vece kubikaze, i pokretljivost se gubi sto je veci motor). postoje ovakve kroserice kao moja sa 200cc, isto kinez (nov 1300 eur ili tako nesto), verovatno cu to sledece da uzmem..

 

 

e da, ako se gadite kineskih motora i ako mislite da su sranje - varate se. jedino sto kineski motori nemaju je "statusni simbol". super to ide..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sad za vikend sam presao 600km na mom kinezu. nas dvoje na motoru, plus kofer od 43 litra nazad.

ko bi rekao da 125cc moze da izvuce sve to.. :) jedino sto me nervira je uzbrdica sa dva putnika i stvarima, tu sam spor i moram da saltam u trecu kad je bas uzbdrdo. isao sam sa dva ortaka, jedan vozi transalpa a drugi mbw 650 i morali su da spuste tempo zbog mene (oni voze po 140kmh, sto je glupost ako mene pitate). mojih legalnih ;) 80kmh njima nije dovoljno brzo. niz rudnik sam ga peglao 100. :) na auto putu smo uspeli da razvrtimo 120. :)

 

 

u svakom slucaju, preslab mi je motor za neke duze puteve sa ekipom, tako da sam odluco da ga prodam. cena 520 eur, pa ako znate nekog ko bi mogao da bude zainteresovan, tu je PP..

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...