Jump to content

Motori, motori, motoriiii


majorgashpar

Recommended Posts

Ne mora da znaci da samo cross mozes da nadjes za 1000! Moj burazer je naleteo na neki mali chopper od 125 kubika za nesto manje od 1000e, ne znam koji je, ali kaze da sasvim ok izgleda... Mislim realno, iako mi je zao zbog toga, u mehaniku motora se ne razumem preterano, tako da mi je izgled bitniji. 125 kubika za mene ovako malu, ma extra!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam pre neki dan ortakov Kawasaki Ninja 10 ( onaj rezedo boje).

 

Aždaja piči samo tako, živ sam se usr'o ... nije ono za mene.

Harley je Harley, gospodski ... još SAMO da se ima para. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam pre neki dan ortakov Kawasaki Ninja 10 ( onaj rezedo boje).

Aždaja piči samo tako, živ sam se usr'o ... nije ono za mene.

 

Reci kakav zmajchek od motora! ;)

 

Jedan takav, samo kombinacija boja je mnogo lepsha (crno, pink, ljubichasta), umakao mi je proshle godine ispred nosa, za 1800 jura! :udri:

 

No, ne chasim ja chasa, nashla sam novu ljubav svog zhivota! :da:

 

Evo za kim sada zvone moja zvoncad! :)

 

 

ZZR1400.jpg

 

Njegovo velichanstvo, Kawasaki ZZR1400 :rockdevil:

 

 

# Engine Type - Liquid-cooled, 4-stroke In-Line Four

# Displacement - 1,352 cm3

# Bore and Stroke - 84 x 61 mm

# Valve system - DOHC, 16 valves

# Fuel system - Fuel injection

# Ignition - Digital

# Starting - Electric

# Lubrication - Forced lubrication, wet sump

# Transmission - 6-speed, return

# Final drive - Sealed chain

# Clutch - Wet multi-disc, manual

# Frame Type - Monocoque, aluminium

# Tyre - front: 120/70ZR17M/C, rear: 190/50ZR17M/C

# Brakes - Front: Type, Dual semi-floating 310 mm petal discs Caliper Dual radial-mount, opposed 4-piston, 4-pad, Rear: Type Single 250 mm petal disc Caliper Opposed 2-piston

 

 

I, tako...

Edited by Lilith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, slatka masina, ali ja sam vise tradicionalna i zaista ne volim sportske masine... Zato hejtujem Harley Davidson VRSC seriju, mislim staaaaaa je ooooovo??

 

2007_Harley-Davidson_VRSC_NightRodSpecial.jpg

Ovaj je Night Rod...

 

Da li ovo lici na Harly?? Jbt, zar im nista nije sveto?? :udri:

Edited by Faustus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da mi ubaci sliku, ne znam u chemu je problem :huh:

 

Anyway, i ja sam nekad vishe volela easy ridere, ali shvatila sam da to nije ono shto ochekujem od motora :)

 

(Nemoj sada zbog ovog mog commenta pogreshno da me protumachish...)

 

Ako je motor, neka bude zujalitza! :wub:

 

 

E, znash kako, taj Harly mi se uopshte ne dopada, stvarno je skrnav! :D

 

but, vremena se menjaju, nove tehnologije dolaze... Nemoj protiv vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OCC jesu autentični američki čoperi. Ima mnogo sličnih porodičnih firmi u US koji rade izložbene modele i custom motore za ljude sa lovom, OCC je samo jedini deo toga koji je Srbija uspela da vidi na malim ekranima :D Što se mene tiče, šta ti likovi rade je na granici umetnosti i čiste egzibicije, kako koji njihov motor. Sama emisija je dosadna (američki reality-tv je uvek za izbegavanje), ali mašine koje su stvarali :wub:

Nema ni pola u Srba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Šta mislite o trike mašinama.Meni su super.

Najviše mi se dopadaju Rewaco mašine.

 

http://www.rewaco-trikes.com/

 

http://www.rewaco-trikes.com/Pictures%20FX4.htm

 

http://www.rewaco-trikes.com/customhs6blue.htm

 

Cjenovnik Rewaco mašina http://rapidshare.com/files/124181618/Pric...t_2008_USA1.rar

 

Pictur7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Za ovo čudo čova mi je tražio $29.958 USD i to sa najslabijim VW 1600 cm3 motorom.

A ugrađuje čak i V 12 Jaguarovu motorčinu.

 

l_fb199e80ddc72ea8f4d27b41f5e6627c.jpg

 

www.phoenixtrikeworks.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za poznavaoce motora. Moj otrak je kupio juce motor, kineski, 125ccm 4-taktna masina, izgleda kao harley, ide do jaja, odusevljen sam, a platio ga je verovali ili ne 1300 eur nov!

 

jel imao neko iskustva sa ovom masinom, jel vredi to uzeti? Mislim nece se raspasti posle 1000km....??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za poznavaoce motora. Moj otrak je kupio juce motor, kineski, 125ccm 4-taktna masina, izgleda kao harley, ide do jaja, odusevljen sam, a platio ga je verovali ili ne 1300 eur nov!

 

jel imao neko iskustva sa ovom masinom, jel vredi to uzeti? Mislim nece se raspasti posle 1000km....??

To je Принстон, они које познајем се жале на њега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje za poznavaoce motora. Moj otrak je kupio juce motor, kineski, 125ccm 4-taktna masina, izgleda kao harley, ide do jaja, odusevljen sam, a platio ga je verovali ili ne 1300 eur nov!

 

jel imao neko iskustva sa ovom masinom, jel vredi to uzeti? Mislim nece se raspasti posle 1000km....??

To je Sprint Prince(a ne Prinston), znam taj motor, drugar vozi takav. Sve u svemu sasvim pristojan motor, ima svojih mana ali nista strasno. Odlican bajk za te pare! :pivopije::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[6063]preview_harley.jpg

Ne razumem se u motore i ne zanimaju me narocito... Osim harlija naravno. A to verovatno nikada necu imati.. Mada.. ako bih onda ovako nesto :)

Nabudzeno i ogromno :)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

[6063]preview_harley.jpg

Ne razumem se u motore i ne zanimaju me narocito... Osim harlija naravno. A to verovatno nikada necu imati.. Mada.. ako bih onda ovako nesto :)

Nabudzeno i ogromno :)

 

Harley je govno od motora. Jedino sto valja od njega je ono sto su ljudi uzeli i sami prepravljali da bolje radi, a to se uglavnom vidja po putevima kako i dalje ide posle bog zna koliko godina ( i non stop popravki :D ). Moguce je i da sam lud, i da ce me iskreni rokeri i harley fanboys razapeti , ali je tu jedna mala cinjenica: Triumph >>>>> Harley

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buraz mi zivi u Kanadi i tamo naravno ima Harleya ko' plave! I veruj mi uopste nije istina da se kvare i tako ta sranja...

Starije serije su imale "bagove" i imali su svojih problema ali generalno, Harley je extra!

 

A ovo je moj san, pored jos nekih naravno :bigblue:

 

Harley Davidson V-ROD

streetfighterlongpipesvgi5.jpg

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
Imam jedno pitanje za poznavaoce motora. Moj otrak je kupio juce motor, kineski, 125ccm 4-taktna masina, izgleda kao harley, ide do jaja, odusevljen sam, a platio ga je verovali ili ne 1300 eur nov!

 

jel imao neko iskustva sa ovom masinom, jel vredi to uzeti? Mislim nece se raspasti posle 1000km....??

 

 

Vista Cruiser? Sljedeći put reci ortaku da kupi motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...