Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

Jako dobar. A sad bas preslusavam Forest Silence, album Philosophy Of Winter. Jako dobar album takodje, iz 2006. je. Takodje veoma atmsofericno i hladno, sto volim ovakve bendove. :haha: Nabavio sam i Elffor, to je vise neki ambient cini mi se, makar ovaj album sto ja imam, Into The Dark Forest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo da napisem da su oni kao neki slabiji Summoning. Nista posebno. Ali Walknut je prijatno iznenadjenje. A kakav je Verdunkeln? Jel cuo neko za njih ili slusao? Skinuo sam Einblick in den Qualenfall iz 2007. ali tek treba da dodje na red za presluavanje. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FaporyCrownOfficial

 

Na ovom forumu i ne može niko valjano da komunicira sa mnom jer dajem alternativu većini satanističke muzike koja se ovdje plasira,i pričam o statanizmu i anti-hrišćanstvu koju zastupa dobar broj bendova na blackmetal sceni kao nečem vrlo neozbiljnim i nezrelim.

@oʞɾoƃ sveti oci su dobro znali šta je smrt.Većina njih se zatvarala u grobove da bi se jače sjećala smrti.Imaš na primjeru Sv.Antonija Velikog koji je sebi iskopao raku i tu se podvizavao,samo što je smirenjem toliko izazvao demone da su ga na kraju skoro na smrt premlatili.I da ako kažeš da ima hrišćanskog Boga onda ti pretpostavljaš da ima i islamskog i hunduističkih (bogova) itd,što je greška Bog je Jedan samo što ima raznih interpetacija božanstva.I tu je prednost monoteizma nasuprot politeizmu ili mnogoboštvu.

 

Nego ovdje smo završili diskusiju kako reče Uncle Lu.

 

Nego :

 

http://www.youtube.com/watch?v=FT2TusHRBp0

 

I objasnite mi simboliku jednočlanih bendova u black metalu.Primejtio sam da ih im dosta,recimo ovaj gore je jedan od njih.Šta je posledica toga,nerazumljivost i krajnje neprihvtanje black metala u okruženju i samim tim i nemogućnost pronalaženja članova ili je to prosto jedan umjetnički izraz pojedinca?

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na primjeru Sv.Antonija Velikog koji je sebi iskopao raku i tu se podvizavao,samo što je smirenjem toliko izazvao demone da su ga na kraju skoro na smrt premlatili.

 

Majko rođena, u kakve gluposti ljudi sve ne veruju. Ali nebitno.

 

Što se tiče one-man-bendova, zavisi sve ali nema tu neke velike filozofije. Neko ne može da nađe druge članove, neko prosto hoće da je sam svoj gazda i ne treba mu niko. A black metal je inače muzika koja ne zahteva nužno live izvedbu (imaš slučajeva da neka muzika prosto i nije za live izvođenje nego isključivo za slušanje sa albuma) pa je u ovom žanru to lakše izvesti nego u, recimo, thrash-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Nisu baš tolike gluposti.Otelotvorenje demona je vrlo realna opipljivost.Na Svetoj Gori takvi obračuni su česta pojava.ALi ta borba se uporedi vodi na nivou pomisli i to je ono što se zove duhovna borba,a sveti oci su imali poseban opit u njoj i ostavili nam svjedočanstva toga.Raspitaj se za isposnicu Sv.Save kod našeg Manastira Studenice i o podvizima nekih naših monaha gore)

isposnica.jpg

 

-----

 

Hvala za one-man band odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I objasnite mi simboliku jednočlanih bendova u black metalu.Primejtio sam da ih im dosta,recimo ovaj gore je jedan od njih.Šta je posledica toga,nerazumljivost i krajnje neprihvtanje black metala u okruženju i samim tim i nemogućnost pronalaženja članova ili je to prosto jedan umjetnički izraz pojedinca?

 

Neki podzanrovi black metala po meni i nisu za live. Bendovi poput Evilfeast, Paysage d'Hiver, Forest Silence i ostali spomenuti ovde. To je muzika za slusanje u privatnosti, u sobi, sumi, bilo gde, vazno je samo da se postigne efekat za koji ta muzika i sluzi.. ne za svirku ispred 200 pijanih metalaca.

A drugo, valjda je nekima lakse da sve sami odrade, onako kako to zamisljaju. Ja potpuno podrzavam taj one man band stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forest Silence je inače projekat članova Sear Bliss, jednog od najfantastičnijih bendova iz ovog dela Evrope, pa ih obavezno poslušaj ako nisi. :da:

 

http://www.youtube.com/watch?v=R8hQcmIPZ3Y

 

http://www.youtube.com/watch?v=lVwHBZFhpos

 

I da:

 

http://1.bp.blogspot.com/_3WxjxC23dHI/S-4fHa-7oBI/AAAAAAAACvY/8gF-8-r8ERY/s1600/Booklet-4.jpg

 

jedna od slika iz omota EP-ja, prejeziv je.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na primjeru Sv.Antonija Velikog koji je sebi iskopao raku i tu se podvizavao,samo što je smirenjem toliko izazvao demone da su ga na kraju skoro na smrt premlatili.

(Nisu baš tolike gluposti.Otelotvorenje demona je vrlo realna opipljivost.Na Svetoj Gori takvi obračuni su česta pojava.ALi ta borba se uporedi vodi na nivou pomisli i to je ono što se zove duhovna borba,

Premlacivanje mi zvuci kao saketanje, ne kao borba na nivou pomisli.

 

Daj odluci se vise sto pricas or stfu and gtfo.

 

I stvarno su ti losi bendovi, daj neki kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premlacivanje mi zvuci kao saketanje, ne kao borba na nivou pomisli.

 

Daj odluci se vise sto pricas or stfu and gtfo.

 

I stvarno su ti losi bendovi, daj neki kvalitet.

 

Naravno da se radi o vrlo relanim premlaćivanjima koji za posledicu imaju fizičke ozlijede,imaš primjere u Žitijam Svetih.Ta borba koju su sveti vodili se projavljuje u njohovoj borbi sa strastima koje oni žele da nadvladaju tj. prevaziđu palost ljudske prirode

aksetizmom,molitvom,tihovanjem,smirenjem,poslušanjem,dušom koja postaje sluškinja duha ali prije svega blagodaću božijom,bez koje ta borba postaje odvojena od Hrista,i usmjerena je prema sebi a ne na nadu na milost Božiju.

.Jedan od zadnjih takvih vojnika za koje sam čuo,i pričao mi je nedavno iguman jednog manastira ovdje u CG,koji doduše nije pretrpio fizičku ozlijedu od strane demona,ali je osjetio njeogovu realnost.To je starac Josif Isihast (1898-1959)(isahasta,molitvenik),koji je bio iguman manastria Vatoped na Svetoj Gori.Starac je inače bio poznat po svojoj malo agresivnijoj prirodi,muškosti,i vodio je veliku borbu sa demonom bluda.U njegovom svjedočenju ostaje zapisano da je rukom kojom je zgrabio demona,osjetio nešto nalik na kožu divlje svinje,i ta ruka sa kojom ga je dodirnuo narednih mjesec dana je imala nepodnošljivi smrad.Za starca se priča da je kasnije toliko bio usavršio u podvigu,da se strast koja se pojavljivala na samo njegov pokret ruke prema štapu kojim je sebe premlaćivao povlačila.(ovo premlaćivanje kao metod i podvig Hrista radi,su koristili mnogi sveti jer bi u duhovnoj borbi naboj strasti bio toliko jak da dolazi do potpunog zatamljena uma za koji se oni bore da očiste od strasti.Recimo imamo primjer svetog koji je u svom podvigu nosio gvozdeni prsluk sa ekserima unutra,koji ga je sprečavao da leži ne bi li bio u neprestanom podvigu Hrista radi).

 

Ovo se odnosi na praktičnu stranu pravoslavnog Predanja i Otkrovenja i svjedočanstvo njegove opipljivosti i živog iskustva.Na Pravoslavlje ću da postavim jedan dobar tekst o Iskustvu kao najvećem dokazu pravoslavne istine.

 

Starac Josif Isihasta

 

staracjosifisihasta.jpg

 

------

 

 

Što se tiče bendova evo ovdje imaš gomilu stvari koje se tiču black metal sa hrišćanskom tematikom:

 

http://www.last.fm/group/Christian+Black+Metal

 

Moram da priznam da je dosta njih koji ne zaslužuju mjesto u programu za slušanje muzike.

 

Međutim ima dosta bendova koje jedan prosječan black metalac po mom mišljenju može da sluša:

 

Admonish

Crimson Moonlight

Drottnar

Evroklidon

Antestor

Shadows of Paragon

Vaakevandring

Holy Blood

Sanctifica(raniji radovi)

Lengsel

....

itd.

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...