Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

Aj sad bez zezanja (još ovo i odjavljujem se, ko ima živaca neka se pegla): na temi Pravoslavlje mnogi su dobili banove čisto zbog izražavanja suprotnog mišljenja što si i ti zaslužio ovde. Nažalost, moderator je upokojen pa nema ništa od toga ali valjda se to reši ubrzo.

Ali iskreno - daviš temu, pusti nas da uživamo u neznanju i idi svojim putem.

 

Očekivao sam neki smisleniji komentar,pa vi blackeri barem možete bolje od suvoparnih ateista i agnostika :haha:

 

Ko ti je rekao da sam blacker? Ja sam death metalac.

Drobiš kao neka babetina. Kad se nalazim u društvu u kom me mrze svi imam bar toliko ponosa i pameti da odem... razmisli o tome.

 

U vidi, a znaš i minuse da daješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad bez zezanja (još ovo i odjavljujem se, ko ima živaca neka se pegla): na temi Pravoslavlje mnogi su dobili banove čisto zbog izražavanja suprotnog mišljenja što si i ti zaslužio ovde. Nažalost, moderator je upokojen pa nema ništa od toga ali valjda se to reši ubrzo.

Ali iskreno - daviš temu, pusti nas da uživamo u neznanju i idi svojim putem.

 

Kao što vidiš,čovjek je kao ova tema.Djavolja sloboda na ovom podforumu je opasna i vremenom dobija besmisao tako i čovjek u prepuštenosti svim slobodama i uživanjima za koje misli da su dobre a vremenom postaju besmislene,jer namaju cilj u ovom životu.I zato je poslušanje i pažnja vrlina.Kada ovaj podforum dobije moda dobiće igumana ovog foruma i tada on moći da kontroliše riječi koje se ovdje izbljuvavaju i neće svako biti dobrodošao.

 

Riječi Apostola Pavla govore o tome : "Sve mi je dato na slobodu, ali sve ne koristi.“ Keep that on mind.

 

closed!

 

U vidi, a znaš i minuse da daješ

 

Ovdje + ne prave veliki smisao.xD

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo komšija da će biti redaljka, pita da li može da se priključi. Kaže da mu je omiljena stvar koju radi sa krstom ona sa prvog demoa Marduka, pa bi hteo nekoga da prosvetli.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što vidiš,čovjek je kao ova tema.Djavolja sloboda na ovom podforumu je opasna i vremenom dobija besmisao tako i čovjek u prepuštenosti svim slobodama i uživanjima za koje misli da su dobre a vremenom postaju besmislene,jer namaju cilj u ovom životu.I zato je poslušanje i pažnja vrlina.Kada ovaj podforum dobije moda dobiće igumana ovog foruma i tada on moći da kontroliše riječi koje se ovdje izbljuvavaju i neće svako biti dobrodošao.

 

Riječi Apostola Pavla govore o tome : "Sve mi je dato na slobodu, ali sve ne koristi.“ Keep that on mind.

 

Interesantno, a ja baš živeo u ubeđenju da je hrišćanska nesloboda ta koja je opasna, iskvarena, čak perverzna do koje mere traži odricanje od sopstvene ljudskosti, što potom rađa licemerje itd., i da je upravo ona ta koja je vremenom postala besmislena, jer nema cilj u ovom životu, već obećava neki tamo.

 

Da parafraziram Rusoa i upotrebim njegov šablon, "ljudska nesreća je počela onda kada je neko smislio da ima tapiju na onozemaljski život i našao ljude dovoljno glupe da mu poveruju".

 

I kaže se "keep that in mind". Nauči fraze pravilno ako već misliš da ih koristiš.

 

Bottom line - samim tim što si hrišćanin će te na ovom podforumu svi smatrati idiotom (jer je zaista potrebna ogromna količina samoljublja i samoobmane da bi se bilo hrišćanin), što u startu eliminiše bilo kakvu mogućnost diskusije sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprilično je kasno ali da ipak ukratko odgovorim.

 

čak perverzna do koje mere traži odricanje od sopstvene ljudskosti
Ne traži odricanje od ljudskosti nego od slabosti koje su vezane za ljudskost kao posledic čovjekove nasavršene prirode.Zato je u svim narodima poznat asketizam,uzdržanje,revnovanje...

 

što potom rađa licemerje itd., i da je upravo ona ta koja je vremenom postala besmislena, jer nema cilj u ovom životu, već obećava neki tamo.

 

Licemjerje i laž (koja ide sa njom) rađaju dvije strasti - gordost i pohota.One su kroz istoriju bile one koje su stvarale jeresi i lažna učenja.

 

Drugo,ona i te kako ima cilj u ovom životu i ne garantuje neki bezuslovni raj u koji će ljudi da uleću posle smrti.Cilj ovoga života je sticanje blagodati - kako kaže Sv.Serafim sarovski.A blagodat je nestovrena energija božija koja se daje po mjeri očišćenja našeg srca u sinergiji sa Bogom.Ona podrazumijeva podvig,borbu sa strastima,prevazilaženje naše pale prirode po mjeri koja nam je data.Pažnja prema sebi na tom nivou otvara i naš pažljivi odnos prema drugome,koga doživljavamo kao ličnost a ne kao vreću mesa.O tome nas uči Crkva gdje naš podvig dobija liturgijsko-podvižnički karakter i ostvaruje se u svetotajinskom životu crkve - svetoj tajni pokajanja i svetoj tajni pričešća.Tu sebe kao u ogledalu otkrivamo kao ličnosti nesavršene prirode ali i kao male bogove po blagodati.

 

Da parafraziram Rusoa i upotrebim njegov šablon, "ljudska nesreća je počela onda kada je neko smislio da ima tapiju na onozemaljski život i našao ljude dovoljno glupe da mu poveruju".

Ne znam na šta je Ruso mislio kada je ovo rekao,ali u pitanju hrišćanstva je totlano omašio (ako je ciljao na njega).U hrišćanstvu niko nije smislio da ima tapiju na onozemaljski život.U hrišćanskoj tradiciji se govori o Božijem Otkrovenju koje se danas čuva u svetom predanju.Otkrovenje je tajna božanskih istina koja obitava u riznici Crkve kao one koja na mističan način predstavlja nebesku Crkvu na zemlji.To Otkrovenje nije mogao da smisli čovječiji um.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne traži odricanje od ljudskosti nego od slabosti koje su vezane za ljudskost kao posledic čovjekove nasavršene prirode.Zato je u svim narodima poznat asketizam,uzdržanje,revnovanje...

 

 

 

Licemjerje i laž (koja ide sa njom) rađaju dvije strasti - gordost i pohota.One su kroz istoriju bile one koje su stvarale jeresi i lažna učenja.

Pročitaj sada sve ovo i seti se sveštenih lica koja krše celibat i pedofila u tim krugovima. Nametnuto odricanje vodi do toga.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pristojno ćutim i kažem čoveku više puta da ima temu za to o čemu želi da priča (kao i drugi što su ga uputili), a on nastavlja da piše. Ali sad kada je israo ovakvu glupost, počinjem da pizdim. Kao da proseravanje raste geometrijskom progresijom.

 

Dobar ovaj Wodensthrone, lepe i mnogobrojne promene u aranžmanu, deset minuta brzine, a ne dosadi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada sve ovo i seti se sveštenih lica koja krše celibat i pedofila u tim krugovima. Nametnuto odricanje vodi do toga.

Naši sveštenici ne drže celibat i pedofilije nema u Pravoslavnoj Crkvi.Ako ti hoćeš da radiš genralku u redu ali ako si mogao da zaključiš ja govorim o jedinom istinskom Hrišćanstvu a to je Pravoslavlju.O rimokatoličkoj crkvi i protestantizmu i ja mogu da pričam i o skretanju sa istinskog puta koja je posledica raskola zbog odvojenosti od vaseljenske/saborne misli.

Drugo u pravoslavlju nema nametnutog odricanja nego poslušanja majki Crkvi u kojoj dejsvuje blagodat božija.A kroz to poslušanje koje poštuje tvoje vlasništvo - slobodu,ti se projavljuješ kao slobodna ličnost.

 

edit : Pogledaj zadnji tekst koji sam postavio na Pravoslavlju,biće ti jasna uloga sveštenoslužitelja u pravosalvlju,pošto se ljudi često okome na lenje i nemarne sveštenike.

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto momak prvo odricanje naziva nekim vidom mučenja (sto to nije) u pravoslavlju a onda kaze da je to put projavljivanja Duha svetog (sto jeste) pa neznam gdje da mu se vjeruje....Nijedan otac se nije mučio čak se nisu ni mučenici mučili (iako im ga ime daje kako bi se reklo) nego sa svjetlošču u scu ginuli za ime hristovo (ovo pod navodnicima)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne možeš ti diskutovati sa nekim ko bilo kakvo odricanje predstavlja "projavljenjem slobode", zajebi tu zamenu teza. Neka trunu, ko ih jebe, ja se odjavljujem.

Ako ja tebi kažem da sloboda zahtijeva unutrašnje bogatstvo,visok stepen samopoznanja,svijesti o odgovornosti prema samom sebi pa sledstveno i prema drugome,ako kažem da je sloboda žrtvovanje i ime ljubavi.šta ćeš ti reći?

 

@Dioklecijan Ta poenta o kojoj pričaš potpuno stoji i slažem se...ja sam samo govorio o pogledu na bilo kakvo odricanje i neki lični podvig iz perspektive palog čovjeka,koji na sve to gleda sa velikim nerazumijevanjem i nemogućnosti da analitički shvati takvu vrstu življenja,koja je opet za samog podvižnika projava ličnog opita i ljubavi prema bogu.

 

@Uncle Lu Svi slučajevi takvog ponašanja u Crkvi će biti prepoznati kao takvi i sigurno raskrinkani ako se radi o vjerodostojnosti tih događaja.Samo se treba paziti da na osnovu slabosti pojedinca,a kojoj smo svi podložni,ne osudimo čitav organizam/strukturu koja nastavlja da postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ja tebi kažem da sloboda zahtijeva unutrašnje bogatstvo,visok stepen samopoznanja,svijesti o odgovornosti prema samom sebi pa sledstveno i prema drugome,ako kažem da je sloboda žrtvovanje i ime ljubavi.šta ćeš ti reći?

 

Da nema granica samoobmani čoveku koji panično pokušava da se ubedi da će nadživeti svoje uzaludno i krhko telo. I to je sve što ću reći po pitanju hrišćanstva na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...