Jump to content

Disdained


banedeathmetal

Recommended Posts

Е, јебеш га, а ја хтео да се убацим. :/ 'Ајде ако дође до промена јави ми, ишао бих ја са вама да објасним људима како се шутира. ;)

 

Jbg, nadam se da ce biti jos prilika!

 

Inace:

NOVI INTERVIEW za Pest Webzine:

 

http://pestwebzine.ucoz.com/index/disdained/0-75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo 2 Live Report-a sa Infinite Brutality Turneje:

 

02.09.2009 – Club L`Assomoir – St-Etienne, France

 

Svart Crown + Disdained + Mithridatic + Lethalize

 

 

Sledeći je bio strani bend, Disdained, dolaze iz Srbije. Popeli su se na binu u belim kosšljama, i to je bio jedini trenutak kada je to delovalo naivno. Publika je ostala iznenađena nastupom ovih dobro uvežbanih Prog/Death Metalaca, i već posle prvih pesama je masa uživala u njihovom koncertu.

 

Posle par numera su izjavili da im je zadovoljstvo što sviraju u Francuskoj, i to sa solidnim Francuskim akcentom. Momci su nudili težak Death Metal, ali sa dosta progresivnim elementima koji svira jedan gitarista, koga dok gledaš zaista misliš da taj instrument od 6 žica nema tajni. Takođe, dobro primećen bubnjar je ispratio sve kako treba, i pevač koji je držao pravi Death Metal growl, pritom donosio ogroman “groove”.

 

I tako je polako publika krenula da luduje dok su Srbi svirali njihove pesme, a klub je uveliko bio popunjen do krajnih granica.

 

Na kraju je gitarista najavio, da će poslednja pesma biti obrada od benda “Necrophagist”, što je doslo kao odličan bonus. Bend je ostavio jako dobar utisak, za koji su ljudi tek to veče saznali!

 

 

 

http://www.pavillon666.fr/live-repport-metal-518.php

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17.09.2009 – Club Les Passagers du Zinc – Besancon, France

 

Svart Crown + Disdained + Black Stain

 

 

 

Posle pauze provedene napolju, vreme je bilo da se vratim dole da odgledam Disdained. Predstavljeni su kao “Technical Death Metal”, i plašio sam se da to ne bude bend koji isključivo vodi računa o tehničkoj svirci, a pritom nastupa i “feelinga” ne bude. Na svu sreću, to nije bio slučaj.

 

Srbi, koji su bili skroz obučeni u belo, su takav šamar udarili svim prisutnim ljudima sa svojom muzikom, da mi je bilo žao što nije bilo više gledalaca. Mladi momci su zaista pokazali kako se svira brz i dobar repertoar. Bubnjar je totalno nenormalan, koliko sam mogao videti jedva da ima 20 godina, a svira neverovatno brzo. Gitarista, koji je inače iz Kvebeka, je osvirao svoje delove sa lakoćom, što je bilo jedva za poverovati. Vokalista je imao jako brutalan growl, i na sve to dodajte krupan zvuk bass gitare, i dobijate - DISDAINED. Bend, za koji nažalost malo ljudi zna, ali koji te nakon svirke ne može ostaviti ravnodušnim. Nakon njihove svirke te vrat boli, znojav si, ali je toliko bilo imresivno da osmeh sa lica ne možes skinuti. Moram još da naglasim da su obradili po jednu pesmu od Necrophagist i Cryptopsy!

 

 

 

 

http://metal-federation.xooit.com/t6387-Black-stain-Disdained-Svart-crown-Besancon-17-septembre-2009.htm

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Postoji li neki klip sa ovog nastupa ?

 

p.s. ladno su mislili da Zoli jedva ima 20 godina :D

Edited by Alva.Mater.Ceten.Tanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад читам овакве ствари, просто се осећам срећним.

 

Само разбијање, другари!

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Postoji li neki klip sa ovog nastupa ?

 

p.s. ladno su mislili da Zoli jedva ima 20 godina :D

 

 

 

Drago mi je zbog pozitivnih kritika koje stižu sa svih strana na račun Disdained-a. Svaka čast, momci :pivopije:

 

Hvala brate moj! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da post-ujem ovo, Blog stoji na Space-u vec neke vreme, pa mozda neko i zna...

 

Svi clanovi DISDIANED-a imaju "Side Projects", pa ukoliko nekog zanima sta svako od nas licno najvise voli da svira i slusa, moze da overi sledece linkove:

 

 

Branislav – BANE (Black Metal):

http://www.myspace.com/baneband

For Fans of (old) Dissection!

 

 

Zoltan – PRY (Alter/Metal):

http://www.myspace.com/pryserbia

Tool meets Alice In Chains!

 

 

Stevan – KOLAPS (Hardcore):

http://www.myspace.com/kolapsnshc

Old School Hardcore - no compromises!

 

 

Dusan – CFP (Rap):

http://www.myspace.com/crossroadsfp

(Neznam sta ovde da napisem jbg)

 

 

Milos – SYNESIS ABSORPTION (Death Metal):

http://www.myspace.com/synesisabsorption

"All star" Death Metal project!

 

 

E sada, sto se tice aktivnosti njihovih, ovako:

 

BANE: Trenutno zavrsavamo snimanje novog EP-a. Sledece nedelje sledi mix & mastering, tako da ce jedna pesma biti okacena na Space do kraja godine (nadam se), a bice i zvanicno izdanje pocetkom sledece godine. Dalje novosti mozete pratiti na My Space, ili na Yu Metal pod Demo bendovima - BANE.

 

PRY: Pre par dana su okacene nove verzije starih pesama (sa prvog Demo-a), i svirace pocetkom sledece godine u Rumi, i bice jos koncerata po Srbiji. Dalje novosti mozete pratiti na njihov My Space.

 

KOLAPS: Uskoro ulaze u studio da snime full-length album, takodje "redovni" live nastupi. Dalje novosti mozete pratiti na njihov My Space.

 

CFP: Zavrsavaju studijski album, takodje nastupaju redovno. Dalje novosti mozete pratiti na njihov My Space.

 

Synesis Absorption: Projekat u kom sviraju Mike Smith (Suffocation), Lars Norberg (Satyricon, Spiral Architect, Ishahn), i Milos Batocanin (Disdained). Rade trenutno na novi materijal, a snimanje je zakazano za Februar 2010. Dalje novosti mozete pratiti na My Space, ili na Yu Metal pod Demo bendovima - Synesis Absorption.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peti put loadujem i neće player da očita na myspace-u.

 

Jbm li ga neznam, meni sfve radi, a koliko cujem i Zokiju ;)

 

Ako ne budes mogao da je ucitas posalji mi pp pa cu ti proslediti neki link, ali tek za 10-tak dana jer necu biti blizu interneta i kompjutera uospte do nekog 6-7 Januara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svirka u Makedoniji je bila haos, oko 300 ljudi je bilo prisutno! Veliki pozdrav Infest-u! :rockdevil:

 

Idemo dalje, evo recenzija za promo 2009 koja je izasla u novom broju NOCTURNE-a:

 

 

DISDAINED

 

Promotional Disc 2009

 

Technical/brutal death metal

 

(Samoizdanje, 2009.)

 

Okej – recenzija ovog promo izdanja se našla u ovom broju jer želimo da nagradimo trud ovih Novosađana. Demo verzija „Synthetic Divinity“, singl iz 2008. „Labyrinth Of Decay“, uz najbolju kompoziciju sa albuma „We All Reek“ – „Obtuse Chisel“, daju nam savršen uvid koliko Disdained neverovatno brzo napreduju, i u kompozitorskom i u tehničkom smislu! Pomerivši se iz brutal ka melodičnijim technical death metal vodama, Disdained nastavljaju sa dokazima da na njih itekako moramo računati. Umešnost sviranja sve vreme dolazi do izražaja, strukturalna zrelost pesama ume da zadivi, a posvećenost i ozbiljnost u radu da nauči mnoge naše sastave. Jedini minus bi mogao biti akcenat – lošiji izgovor se da zamaskirati growl vokalima, ali kad dođe do clean-a („Synthetic Divinity“) mora se poraditi na tome. No, da promotivni posao bude još jači – imamo dva spota : studijski za „Labyrinth Of Decay“ i sjajan video za „Obtuse Chisel“. Sve u svemu, promo vredan svake pažnje i mora se reći – za Disdained nema zime!

 

Boban Pantoš

 

Hvala Bobanu! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga neznam, meni sfve radi, a koliko cujem i Zokiju ;)

 

Ako ne budes mogao da je ucitas posalji mi pp pa cu ti proslediti neki link, ali tek za 10-tak dana jer necu biti blizu interneta i kompjutera uospte do nekog 6-7 Januara.

 

 

Proradilo je isti dan ali tada nije htelo nigde na myspace-u da mi učita player. Mislim da je do njih bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proradilo je isti dan ali tada nije htelo nigde na myspace-u da mi učita player. Mislim da je do njih bilo...

 

Moguce, cesto nesto ni meni nece da ucita. Pa kako ti se cini?

 

dobra stvar..

 

ceka se album :rockdevil:

 

Drago mi je da ti se svidja. I ja cekam album hehe...

 

Pozdrav braci iz Disdained-a!!

Svirka je bila kult!!Vidimo su uskoro u kombiju :)

 

 

666

 

Hehehe, aj svirka, ali provod u kombiju je stvarno bio KULT :)

 

Vidimo se uskoro, pozdravi mi ostalu bracu!

 

---

 

Inace, pre nekoliko dana je bend slavio 3 godine postojanja. Okacio sam Blog na MySpace-u, pa ukoliko nekog zanima da procita, moze to da ucini preko Metal Underground sajta (koji su to isto post-ovali):

 

http://www.metalunderground.com/news/details.cfm?newsid=52238

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vrlo dobrih delova, u celini nije loše jedino što su mi još uvek draže starije stvari. Bubanj mi se sviđa, jedino su mi gitare malo više masne.

Jedva čekam da čujem ostale stvari :)

 

Super, bitno je da ti se generalno svidja. A sad jbg da, ovaj materijal bukvalno nema veze sa starim, tako da je subjektivno sta se kome vise svidja.

 

Ta pesma koja se nalazi na My Space-u je verovatno "najbrutalnija", ostale su vise u nekom Progressive fazonu, sa po kojim Black Metal elementima (kao sto se da cuti i u ovoj pesmi, samo ne previse)...bas nikako ne bih mogao reci da ima "Brutal Death Metal" uticaja haha. :haha:

 

U svakom slucaju nadam se da se neces razocarati kada budes cuo ceo novi album. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ta pesma koja se nalazi na My Space-u je verovatno "najbrutalnija", ostale su vise u nekom Progressive fazonu, sa po kojim Black Metal elementima (kao sto se da cuti i u ovoj pesmi, samo ne previse)...bas nikako ne bih mogao reci da ima "Brutal Death Metal" uticaja haha. :haha:

 

 

 

Black + death = pobeda...

dobra je nova stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...