Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

Nadam se da sledi neki žešći black headliner, jer je ovo sve do sada, da prostite, slabašno. Ne slabašno u smislu imena, naravno, ovo su vrlo, vrlo velika imena i svaka vam čast što ih dovodite, ali moja primedba ide u pogledu xtremnijih formi metala. Koliko je Hellfest ove godine, kako Elderane kaže, "preekstreman", toliko je Castle slabašan. Od tridesetak do sada objavljenih stranih bendova (čini mi se da je toliko, ispravite me ako grešim), svega 3-4 spadaju u xtremni metal (dakle black, death i međuforme). Cenim da ih na kraju neće biti više od 5-6. To je jednostavno premalo. Nadao sam se makar 1:2 odnosu. Opet ponavljam, prezahvalan sam za ATG, ali ako dođem na svih 5 dana, na kraju će ispasti da sam 4 dana proveo u blejanju i čekanju drugih bendova.

 

Nije mi bila namera da uvredim ili prozovem slušaoce heavy/power/proga, prosto pričam sa ličnog stanovišta, kao ljubitelj malo xtremnijeg zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam o cemu pricas. Ipak, Judas Priest i Whitesnake ne racunam nigdje, oni su kategorija za sebe. Neke bendove, iz odredjenih razloga, prosto ne mozemo dobiti ove godine, iako bi mnogo voljeli, a uklapaju se u tvoju pricu. Recimo da ce biti jos sigurno 2 ekstra dobra ekstremna imena, mozda i 3, eventualno 1 prog, neki gothic, neko manje ime... Ne mozes svima 100% ugoditi, izbog toga smo blizi odluci o jednodnevnim kartama, da svakome omogucimo da vidi sta mu odgovara. Oni kojima je lineup vec predobar, apelujemo da sto prije kupite kartu, jer ce brzo poskupiti.

Trenutno je 5300 dinara za svih 5 dana, a vi vidite sta za to dobijate.

 

I, da, zescih black headlinera prosto nema. Borgir nam je nedostupan, Immortal snima album, Emperor ne radi uzivo. Sta ostaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast za organizaciju.Svidja mi se sto se truditi da program zadovolji sve ljubitelje metala.Iskreno cenim vas trud.

 

Kada si pomenuo da ce biti jos neki goth bend,pade mi na pamet jeste li razgovarali sa 69 eyes.Oni su mi smesni ko putujuci cirkus,bas bi voleo da ih gledam uzivo.

Doug Aldrich pozdravlja sve fanove iz Srbije,zbog njega whitesnake dolazi ponovo ovde.Koncert na Tasu je na njega ostavio takav utisak da ce uvek doci u Srbiju.

Kada smo kod Douga,predlozio bi organizatoru da pozovu Bad Moon Rising,malo sam subjektivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte sto vise "malih" bendova, jer je ovo idealna prilika da ih vidimo. Mora ovaj line-up mnogo bolje da izgleda.

 

Ali zasto?

Malih bendova? Kojih? Koliko ljudi dolazi zbog njih? Kojeg zanra? Ne pravi se tako lineup. Zadrti fanovi te fale na sav glas, a onda dodje 1000 ljudi na festival, i mi se ugasimo kao organizacija. Ne zaboravite da je Evergrey prodao 230 karata, Adagio ne bi ni toliko, tek Manticora... Ensiferum? Mozda 300-400, najvise. Tyr? 100. Brutal Truth? 150 I tako u nedogled. A Whitesnake? Bilo 10000 ljudi. Judas Priest? Helloween, bilo 1000 ljudi. Ne zaboravite ni da Avantasia dovodi sam krem power metala, samo jos da vidimo spisak. Kad zavrsimo lineup, diskutovacemo o tome, pa cemo vidjeti sta i kako za slijedeci fest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da stavis Helloween mjesto Def Lepparda :)

Jos da stavi naziv drzave na plakat... Ali ja zidovima izgleda govorim odavno ;)

 

Zar jos????? :confused::surprised:

Nemojte da se zajebete da ne nadoknadite ona dva benda (BRT i CF) kako treba,stvarno nece bit fora da umesto njih strpate to(prog) i neki goth a ni moderni metal kad smo kod toga... (ne zato sto je modern,nego zato sto,ko sto je vec receno,treba te bendove zameniti ODGOVARAJUCIM)

 

A Def Leppard... Ne treba trositi reci :udri:

Sta "zar jos"? Prijatelju, koliko to prog metal bendova ima na ovom (petodnevnom!) festu? Mogu ti i pomoci: 2 strana i jedan domaci. I to je puno i moze da smeta nekome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su te 2 stvari apsolutno neuporedive.

Наравно да су неупоредиве, ово што се сада догађа је много битније за Србију.

 

E ako se ne smire ove gluposti sa tim j***nim Kosovom mi metalci cemo najgore proci jer necemo videti nijedan bend koji dolazi kod nas ili u komsiluk.

Јебем ти матер.

 

Reci za ovakav line up da je slabashan je chista glupost... ok kapiram da neki ne vole Whitesnake, Judase i sl. al shta, da ima vishe death i black bendova ovo bi bio mnogo jak fest jel?

Да, био би много јак фестивал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci za ovakav line up da je slabashan je chista glupost... ok kapiram da neki ne vole Whitesnake, Judase i sl. al shta, da ima vishe death i black bendova ovo bi bio mnogo jak fest jel?

 

Mislim da sam bio više nego jasan u prethodnom postu.

 

@ elderane: OK, kapiram situaciju, onda nam ostajete dužni za sledeću godinu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu kao i obicno morati malo da vas podsetim kakva je situacija u Evropi. Dakle pored Wackena, hellFesta i Graspop-a sa jos 3 jaka imena koja ce biti objavljena uskoro, ovo je po Line Up-u ubedljivo najaci festival u evropi. Kada se u obzir uzme okruzenje u kome ce se odrzati mozemo da kazemo da je i najekskluzivniji.

Dakle sa Wacken-om ne mozemo da ga poredimo jer mi ne mozemo da ocekujemo 40k fanova, da mozemo imali bi ste sve te bendove, ali ko zna mozda sledece godine u Srbiji vidite "djete" ova dva festivala. HellFest je definitivno aktuelniji od Castle-Fest-a ali sa druge strane nema velicinu kakav je Judas Priest. Graspop je prozivod jedne koorporacije koja moze sve da kupi, i zato su imena toliko jaka.

Dalje sva imena koja ste vi ovde navodili smo i mi hteli da dobijemo i ne bi smo zalili novce da ih dovedemo, ali prosto nismo mogli. Neke zato sto nisu imali datume, neke zato sto nam ih je otela konkurencija, a neke zato sto su bili uslovljeni od "nekih" festivala da ne sviraju na nasem festu.

Za kraj niko od vas nije ni svestan sta mu je usetalo u dvoriste, i mislim da sada stvarno nije vreme da trazimo dlaku u jajetu. Naravno da fali odredjenih zanrova, ali ovo je najbolje sto smo mogli da dobijemo u ovome momentu, a prema reakcijama ljudi iz inostranstva ovo je jedan od najbolje sastavljenih Line-Up do sada. Ono sto priznajemo jeste da nam fali malo vise Black i Death bendova ali to ce da se promeni do kraja sedmice ja se nadam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj ti mozes u Francuskoj da pravis ovakav fest, kad ti je Judas vec milion puta svirao u zemlji. Na zalost u Srbiji da bi festival opstao moras da pravis kompromise i dovodis bendove koji ce da obuhvate svu metal populaciju, tu presvega mislim na starosnu strukturu publike. Pa pogledajte od nekih 15 njihovih najacih imena u Srbiji ce nastupiti 8 za sada, a najmanje jos 2 do kraja bukinga. Druga je stvar sto svi oni nisu na jednom festivalu. O tome sam vam ja pricao u prethodnom postu.

 

E sada da budem i ja malo bezobrazan, jako je jednostavno sastaviti savrsen metal line up. Svi mi veoma dobro znamo koji bendovi su najslusaniji, i najaktuelniji ali kako rekoh nije to poenta. Sustina je da napravis nesto sto ce biti prilagodjeno zemlji u kojoj zivis, a i da bude prilagodjeno trenutnoj situaciji na trzistu. Wacken jeste najveci zato sto ima kapacitet fanova koji mu omogucava da na jednom mestu okupi sva metal imena koja se u toj godini nalaze na turneji. Da smo mi nudili cifre koje oni nude za bendove sigurno bi ih dobili, samo sto je veliko pitanje da li bi onda dobili i rezervaciju visegodisnjeg boravka u centralnom zatvoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...