Jump to content

Krstaški ratovi u očima Arapa


Sleaze Glammer

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa i nije...evo zbog cega mislim da je to istina

 

1. i evropski i istocnjacki savremenici pisu o tome

2. krstasu arapin nije covek i nema dusu posto nije hriscanin , znaci stoka

3. ipak je to srednji vek + posle duge opsade grada kad nisu imali sta da jedu i piju

ne bi me cudilo da su takve stvari radili , potpono prolupali po onoj vrucini

4. takvih primera imas koliko hoces u mnogo blizoj proslosti

pa ja mislim da jesu gluposti...

1. pa?

2. to uopshte nije istina, prichash o stvarima o kojima nemash pojma. situacija je obrnuta, jer islam uchi o predestinaciji, i nevernici su definisani kao "gorivo kojim cje goreti vechna vatra"

3. pa shta ako je srednji vek? u srednjem veq su ljudi bili mnogo "civilizovaniji" nego shto su sada, i za razliq od ljudi koji su vremenski bliski nama bili su kolko tolko hrishcjani (to ti je i za 4.)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja mislim da jesu gluposti...

1. pa?

2. to uopshte nije istina, prichash o stvarima o kojima nemash pojma. situacija je obrnuta, jer islam uchi o predestinaciji, i nevernici su definisani kao "gorivo kojim cje goreti vechna vatra"

3. pa shta ako je srednji vek? u srednjem veq su ljudi bili mnogo "civilizovaniji" nego shto su sada, i za razliq od ljudi koji su vremenski bliski nama bili su kolko tolko hrishcjani (to ti je i za 4.)

apostol pavle je takodje ucio o predestinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije. Hristove rechi mozhesh da tumachish kao uchenje o predestinaciji vishe nego rechi Apostola Pavla. ali "nazhalost" to onda nije Hrishcjanstvo, jer ako ti sam tumachish ona bi se to zvalo npr, ako se zovesh Stefan- Stefanstvo, ako se zovesh Srdjan- Srdjanstvo, i tako dalje...

ne radi se o tumacenju. niko nije ni pomenuo tumacenje, do evo sad ti. izrazio sam se precizno: pavle je ucio (propovijedao) o predestinaciji. postoji cijelo poglavlje (korincani ili rimljani, prije ce bit rimljani poslanica) koje apostol pavle posvecuje predestinaciji. toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrti ti ochima, ali tako neshto ne postoji. iz prostog razloga zato shto je Apostol Pavle bio Hrishcjanin, a predestinacija nije deo Hristovog uchenja. zato sam pominjao tumachenja- jer ti mozhesh da tumachish odredjene rechi i da prichash kako su i Hristos i Apostol Pavle propovedali predestinaciju, ali to nije istina.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrti ti ochima, ali tako neshto ne postoji. iz prostog razloga zato shto je Apostol Pavle bio Hrishcjanin, a predestinacija nije deo Hristovog uchenja. zato sam pominjao tumachenja- jer ti mozhesh da tumachish odredjene rechi i da prichash kako su i Hristos i Apostol Pavle propovedali predestinaciju, ali to nije istina.

i ja bih volio da ne postoji. iskreno. i ne tjeraj me sada da citiram. nadji sam.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za obe poslanice, jedna od njih sadrzi himnu ljubavi koju sam imao da ispredajem na casu filozofije.

Nego ON TOPIC... Ja verujem dosta arapskim pripovedacima. Necu mnogo da filozofiram, ali Arapi su oduvek bili poznati kao naucnici, istoricari... uopsteno sve je pocelo tamo, a takodje, iako Arapi imaju neke gadne ( barem na koji smo zapadnije ) obicaje... sta da kazem, verovatno i mi radimo nesto sto je gadno njima ( seks pre braka, neudata trudna zena, alkoholizam... )

Sto se tice kanibalizma... verujam da su ti p(l)acenici koji su isli pod hristovim barjakom to uradili... Rat i smrt bude ono najgore u coveku, onu iskonsku zver sto lezi i ceka... A takodje, kao sto je neko gore spomenuo, imao i pisanih dokaza o tome.

Bottom Line

Mi ( Evropljani ) smo imali imali drkose na nasoj strani, a i oni ( Arapi ) takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja mislim da jesu gluposti...

1. pa?

2. to uopshte nije istina, prichash o stvarima o kojima nemash pojma. situacija je obrnuta, jer islam uchi o predestinaciji, i nevernici su definisani kao "gorivo kojim cje goreti vechna vatra"

3. pa shta ako je srednji vek? u srednjem veq su ljudi bili mnogo "civilizovaniji" nego shto su sada, i za razliq od ljudi koji su vremenski bliski nama bili su kolko tolko hrishcjani (to ti je i za 4.)

1. vidis, istorija se pise na osnovu prvo pisanih a onda i materijalnih dokaza

a ako savremenik sa zapada potvrdi isto ono sto pise savremenik sa istoka

velike su sanse da se tako nesto stvarno desilo, pritom oba istoricara pisu o tome

kao o izdvojenom incidentu grupice ljudi a ne kao o pravilu kojeg se drzala cela krstaska vojska

2. nije bitno cemu uci islam a cemu hriscanstvo... ovde je rec o drugim stvarima

o tome cemu su uceni ti ''hristovi'' vojnici o protivniku i koji su motivi bili da se ratovi pokrenu

o tome da su ljudi isli da ubijaju u ime religije a pravi razlog pokretanja rata je bio samo novac i teritorija

3. sta ako je srednji vek? znas li da profesor Antonovic koji btw predaje ''srednji vek'' na katedri za istoriju

pocinje predavanja svake godine recenicom - pas je bio cistiji od srednjevekovnog plemica

ti lepo idi tamo,moze svako da slusha predavanja,pa se malo informisi ako te mrzi da citas knjige

posto ja nemam vremena da te ucim notorne stvari

 

 

 

 

 

 

evo clanak o predestinaciji u hriscanstvu - Sloboda volje i predestinacija

znam da je to bila glavna ''muka'' danasnjeg partijarha u mladosti :

ako je sve vec zapisano, zasto se truditi u zivotu

...mada to nikakve veze nema sa krstaskim ratovima i njihovim motivima za rat

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema shta da trazhim, ja znam da ne postoji.

evo na ovom linku koji je postavio estranged: "Sloboda volje i predestinacija" slucajno nadjem ono sto ti kazes da ne postoji:

 

" Јер које напред избра (проегно), оне напред одреди (проорисен)..., које напред одреди оне и позва (Рим. 8,29,30)"

Dalje ide koliko se ja sjecam (parafraziram): koje pozva one i opravda, koje opravda one i proslavi... itd. itd.

 

 

A stvarno je scena: slusam Daft Punk - Around The World, a pisem o predestinaciji u hriscanstvu (tacnije u apostola pavla)... :lol:

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Рим. 8,29,30)

nema veze sa predestinacijom.

vidim da ti je rijec 'tumacenje' jako bliska. Tebi nema veze a i sam patrijarh Pavle (ili ko je vec napisao ovaj clanak) ju navodi i povezuje sa njegovim problem iz mladosti koji se ticao predestinacije iliti blazhe receno Bozijeg predznanja.

 

predestinacija=predodredenje

 

"Јер које напред избра, оне напред одреди"

 

moram biti pazljiv prema tebi, jer znam da hriscnaninu nije nista teze nego 'pad sa vjere'. poslije ti treba nadljudska snaga da se povratis... ;)

 

a i apostol pavle kaze svojim ucenicima, parafraziram: hranih vas mlijekom, ka' djecicu.

postoje stvari u hriscanstvu koje nisu pitke kao mlijeko vec su onako, kao sirovo meso, i treba ih svariti.

 

toliko od mene za ovu temu.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram biti pazljiv prema tebi, jer znam da hriscnaninu nije nista teze nego 'pad sa vjere'.

o_0 kako si ti u prelesti... josh sebe poredi sa Apostolom Pavlom.....

 

predestinacije iliti blazhe receno Bozijeg predznanja.

vidim da neznash o chemu prichash. Hrishcjanstvo uchi da postoji Bozhije predznanje, ali nepostoji predodredjenje. ne deshavaju se stvari zato shto Bog zna da cje se desiti, vecj ih Bog zna jer cje se desiti.

 

 

 

Бог је човека створио слободним, дарујући га умом и мудрошћу и постављајући пред очима његовим живот и смрт, тако да ако пожели, по слободи, да иде путем живота, живеће вечно; али по злом произвољењу свом, пође путем смрти, онда ће се вечно мучити.

 

Оно што зависи од природе је непромењиво, не заслужује ни почасти, ни кажњавања; нико никада није био оптужен због тога, што је бео или црн, висок или низак растом, јер то није у нашој власти. Али у нашој власти су казне и почасти; зато што у овоме постоји потреба у једном и другом, како у нашој вољи и жељи, тако и у Божијем садејству и заштити: позна их и одреди, и дозва (Рим. 8:29-30), али, како говори Апостол, који су позвани по намерењу, (28) то јест, по њиховој жељи и вољи. Јер оне који нису хтели, пустио је да ходе по својим жељама..

 

 

 

Зашто је Бог, унапред знајући све, створио оне, који греше и не кају се? („Тачно изложење Православне вере“, књига IV, глава XXI)

 

Бог, по благости Својој, приводи из небића у биће, све постојеће и о ономе, што ће бити, има предзнање*. И тако, ако они који греше, не би у будућности добили постојање, онда се они не би могли учинити злима, (а зато) о њима не би било предзнања. Јер се виђење односи ка ономе, шта јесте; а предзнање – према ономе, што ће неизмењиво да се деси.

 

Али, у почетку – постојање (уопште), а затим већ – постојање добра или зла. Ако би за оне, који би по благости Божијој, добили постојање у будућности, то послужило као препрека за добијање постојања, (услов) што ће се они, по сопственој жељи, учинити злима, би онда значио да би зло победило благост Божију.

 

Јер све што Бог ствара, ствара добрим; сваки по сопственом произвољењу, избору, бива добар или зао. Иако, чак и Господ говори: „Боље би му било да се није родио онај човек“ (Мк. 14:21), то Он говори, не порицајући Своје сопствено створење, већ зло, које је изникло у Његовој творевини, као последица њеног сопственог избора** и лењости. Јер лењост њене сопствене воље је учинила за њу некорисним, добро дело Творца.

 

*dakle, ne predodredjenje.

** dakle, izbor pripada tvorevini, nije odredjen Bozhijom voljom.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

o_0 kako si ti u prelesti... josh sebe poredi sa Apostolom Pavlom.....

taman posla da sebe poredim sa njime. ne bih se spustao na taj nivo. :lol:

 

vidim da neznash o chemu prichash. Hrishcjanstvo uchi da postoji Bozhije predznanje, ali nepostoji predodredjenje. ne deshavaju se stvari zato shto Bog zna da cje se desiti, vecj ih Bog zna jer cje se desiti.

sad si kao zmija koja je samu sebe ujela za rep.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bre?! 0_o sh'a prichash? svaki chovek je slobodan, i njegova sudbina zavisi od njegovog izbora. Bog je sveznajucji, zna sve shto je bilo, shto jeste, i shto cje biti, dakle, On zna shta cje da se desi, ali iako zna, ne utiche na nash izbor.

nemoj da se ljutis na mene. ne pricam ja nista. ja sam samo citirao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. "istoriju pishu pobednici"- si chuo nekad?

2. vrlo ima veze shta uche hrishcjanstvo i islam, jer si rekao da su hrishcjani videli muslimane kao stoq, dok je ustvari obrnuta situacija.

3. da li znash koliko me svrbe jaja za nekog tamo lika koji predaje istoriju koju su pisali judeomasoni...

kazem ti..sedi i procitaj knjigu..nemas pojma o cemu pricas

1. u ovom slucaju se obe strane slazu da je toga bilo,i takozvani pobednici i gubitnici

2. nije obrnuta situacija posto su muslimani krstase videli samo kao josh jedno pleme

koje je doslo u osvajanje, zato im je i bilo potrebno toliko vreme da se dignu na dzihad

i nisu mrzeli protivnika zbog toga sto su hriscani,vec sto gube teritoriju njihovim osvajanjima

3. sad vec lupas gluposti, ali nebitno, vidim da sve znas najbolje,ali ce to sa godinama da te prodje

zaista ne znam u cemu su to srednjevekovni ljudi bili civilizovaniji od danasnjeg sveta pa bi mogao

malo sve da nas prosvetlis

 

a ponavljam - motivi za krstaski rat nisu bili u religiji vec u novcu

povod je bila religija ali ne i pravi motiv, tako da tim citiranjem biblije ili kurana niko nista ne dokazuje

 

 

kazem ti,ako te nesto interesuje prvo sedi pa malo istrazi tu oblast a nemoj napamet na pricas

ova knjiga nije vishe od 5oo dinara, kupi,sedi,procitaj pa onda lupaj kontru

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. napisao sam u 3 ko je pisao istoriju

2. potpuno netachno, muslimani su vrlo dobro znali ko su krstashi, tj. da su hrishcjani, a samim tim su za njih bili nevernici i stoka

3. u tome npr shto su bili hrishcjani.

4. da, pravipovod za rat je bila religija, a to shto ti mislish da je bio novac je isto kao shto deca misle da deda mraz postoji

5. pazi da ne bacam pare da qpujem ovako glupave knjige... inache, prochitao sam je, jer ima ljudi koji imaju para za bacanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako..ja sam uvek za normalnu raspravu

ali ti prvo moras da googlujes rec - argumentacija

stvarno nema potrebe vishe se objasnjavati

iz toga sto si napisao se vidi da knjigu nisi otvorio

ne ovu,nego bilo^koju koja za tematiku ima krstaske ratove

 

samo se zapitaj kakve veze imaju ti tvoji judeomasoni

sa knjigom koja je pisana na osnovu srednjevekovnih arapskih letopisaca :udri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...