Jump to content

Krstaški ratovi u očima Arapa


Sleaze Glammer

Recommended Posts

judeomasoni imaju i te kako veze... oni su pisali zvanichnu istoriju... zanimljivo kako tako "na osnovu pisanih dokaza" mozhete mene da ubedjujete u neke priche, a i pored pisanih dokaza vecjina vas tupi kako Isus nije ni postojao...

kako ga slozhi dejvid lejn history is a fable conceived in self-serving deceit and promulgated by those who perceive benefits.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bih sam iznio komentar da Rogozub blage veze nema o Islamu, ondasnjoj arapskoj kulturi i nauci, kao i o krstaskim ratovima. Hriscanski fanatizam i argumentacija na bazi 'judeo-masonske' zavjere samo odslikavaju sagovornika kojeg je najbolje izbjegavati, posto od istog ne mozete nista nauciti, niti promjeniti njegove stavove. Bolje je diskutovati sa drvom.

 

Sto se krstaskih ratova i ove knjige tice, veoma interesantan pogled iz ugla islamskog naroda. Iskreno, zacudilo me je kolika je kolicina nesloge bila medju njihovim vodjama, sto je direktno i prouzrokovalo izuzetan uspjeh prvog krstaskog rata i osvajanje Jerusalima. Doduse, vojna taktika hriscanskih vojski, njihov teski oklop, i konjica + vjerski fanatizam, su odigrali bitnu ulogu, jer su stvarno bili superiorni u odnosu na lako opremljenu vojsku saracena.

Volim da citam dosta toga na ovu temu, i preporucujem odlicnu knjigu od Z. Fajfrica-Istorija krstakih ratova, koja detaljno obradjuje sve krstaske ratove, od pocetka pa sve do pada Akre 1292-e godine, i protjerivanja hriscana iz svete zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

izneo bih svoje mishljenje da morbid dog nema pojma o chemu pricha, iliti- lupeta gluposti.. vi ste ti koji nemate pojma arapima i krstashima...

odbojnost prema religiji i privzhenost politichnoj korektnosti i zvanichnoj istoriji samo oslikavaju choveka koji nije ni sagovornik, jer takav uvek pricha gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sam iznio komentar da Rogozub blage veze nema o Islamu, ondasnjoj arapskoj kulturi i nauci, kao i o krstaskim ratovima. Hriscanski fanatizam i argumentacija na bazi 'judeo-masonske' zavjere samo odslikavaju sagovornika kojeg je najbolje izbjegavati, posto od istog ne mozete nista nauciti, niti promjeniti njegove stavove. Bolje je diskutovati sa drvom.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Храбре речи од неког ко све посматра из угла религије. Уверио сам се да су људи којима је религиозни догматизам полазно гледиште потпуно слепи за било какву врсту аргумената (пошто има једну такву у кући), а мислим да си ти само још један добар токаз тога.

Ако ништа друго, ову књигу треба прочитати да би се видела и друга страна медаље. А што се тиче тога да историју пишу победници, крајњи победници Крсташких ратова су били арапи, па не видим да се историја истих изучава из њихових извора.

Изјаву да су средњевековни њуди били цивилизованији од данашњих уопште нећу да коментаришем, јер је смешна сама по себи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А што се тиче тога да историју пишу победници, крајњи победници Крсташких ратова су били арапи, па не видим да се историја истих изучава из њихових извора.

istoriju pishu oni shto vladaju svetom....

 

Изјаву да су средњевековни њуди били цивилизованији од данашњих уопште нећу да коментаришем, јер је смешна сама по себи.

shto samo predstavlja nereligiozni dogmatizam. jer ja neargumentujem stvari od kojih polazim, jer u njih, kao religiozni fanatik verujem, dok ti neargumentujesh stvari od kojih polazish, jer su ti tim stvarima mozak isprale judeomasonska (zapadnjachka) civilizacija i njena zvanichna istorija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

istoriju pishu oni shto vladaju svetom....

 

 

shto samo predstavlja nereligiozni dogmatizam. jer ja neargumentujem stvari od kojih polazim, jer u njih, kao religiozni fanatik verujem, dok ti neargumentujesh stvari od kojih polazish, jer su ti tim stvarima mozak isprale judeomasonska (zapadnjachka) civilizacija i njena zvanichna istorija...

:icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Rogozub, a zašto je tebi teško da prihvatiš da je tamo neki krstaš jeo ljude?

 

Mislim, em katolik, em tada nepismen Divlji Zapad, em plaćena vojska, koliko ja znam govori se o dvadesetak hiljada konjanika, tako sam barem pročitao negdje, pa neka me neko ispravi ako griješim.

20 000 ratnika pljačkaša ne mogu da predstavljaju hrišćansku Evropu, čak ni katoličku, pa Dante je vojnika stavio u pakao, i to u neki od posljednjih krugova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz da neću ovde da se prepoznam.

p.s. bilo je tu prašinara ali i fanatičnih vitezova,ali ako su templari zastranili,bolje ne razmišljati o ostalima koji nisu bili vezani striktnim moralnim kodom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче крсташких ратова, рећи ћу само да је током њих освојен и Цариград (педесетак година после велике шизме), што ће рећи да су католици мрзели и православце, односно да се све то дешавало само због интереса Урбана II, Инокентија и компаније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izneo bih svoje mishljenje da morbid dog nema pojma o chemu pricha, iliti- lupeta gluposti.. vi ste ti koji nemate pojma arapima i krstashima...

odbojnost prema religiji i privzhenost politichnoj korektnosti i zvanichnoj istoriji samo oslikavaju choveka koji nije ni sagovornik, jer takav uvek pricha gluposti...

 

morbid dog?Zar smo vec poceli da se vrijedjamo :)

 

Nego, ajde nam pokazi kako mi to nemamo pojma o arapima i krstaskim ratovima. Uputi nas na relevantne izvore i knjige.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabole me bash uvce xD

 

Ja bih sam iznio komentar da Rogozub blage veze nema o Islamu, ondasnjoj arapskoj kulturi i nauci, kao i o krstaskim ratovima. Hriscanski fanatizam i argumentacija na bazi 'judeo-masonske' zavjere samo odslikavaju sagovornika kojeg je najbolje izbjegavati, posto od istog ne mozete nista nauciti, niti promjeniti njegove stavove. Bolje je diskutovati sa drvom.

 

I rest my case.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha... ha?

 

I rest my case.

izneo bih svoje mishljenje da morbid dog nema pojma o chemu pricha, iliti- lupeta gluposti.. vi ste ti koji nemate pojma arapima i krstashima...

odbojnost prema religiji i privzhenost politichnoj korektnosti i zvanichnoj istoriji samo oslikavaju choveka koji nije ni sagovornik, jer takav uvek pricha gluposti...

aj rest MAJ kejs B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvog diskutovanja bez argumenata, tvoje drskosti i bezobrazluka, tvoje zatucanosti, tvog neobaziranja na argumente koje druga strana iznosi, na kraju krajeva mozda i tvoje gluposti i niskog koeficijenta inteligencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj ajkju je 131 B) i to je rezultat testova radjenih u shkolskim uslovima, za shta ti testovi nisu predvidjeni, dakle, dodaj do jedno 140 lol

 

a shto se tiche ovog ostalog, tvoj poust je 1, neargumetnovan, 2. poziv na ban je potpuno drzak i bezobrazan, 3, poust ti je zatucan, 4, a malo ispadash i piglu jer me pljujesh zbog techega shto sam praktiqjesh. ako sam ti ja antipatichan, jednostavno preskachi moje poruke. zato sam i stavio avatar koji ima crveno na crnom, da vam bude lakshe xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...