Jump to content

Krstaški ratovi u očima Arapa


Sleaze Glammer

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj ajkju je 131 cool.gif i to je rezultat testova radjenih u shkolskim uslovima, za shta ti testovi nisu predvidjeni, dakle, dodaj do jedno 140 lol

 

da.

 

tvoj poust je 1, neargumetnovan

 

argumentacija bi bila kada bih citirao neke od tvojih postova, a posto su neki od njih (prilicno reprezentativni) tik iznad, nisam to nasao za shodno.

 

2. poziv na ban je potpuno drzak i bezobrazan

 

zasto je poziv na kaznu i sankciju prema nekome ko grubo krsi pravila drzak i bezobrazan? ja mislim da nije.

 

4, a malo ispadash i piglu jer me pljujesh zbog techega shto sam praktiqjesh.

 

ja to ne praktikujem, samim tim i ne ispadam piglu, ali to je tvoje misljenje na koje naravno imas pravo.

 

ako sam ti ja antipatichan, jednostavno preskachi moje poruke. zato sam i stavio avatar koji ima crveno na crnom, da vam bude lakshe xD

 

da, ovde si u pravu, razmislicu o tome da te stavim na ignore listu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче крсташких ратова, рећи ћу само да је током њих освојен и Цариград (педесетак година после велике шизме), што ће рећи да су католици мрзели и православце, односно да се све то дешавало само због интереса Урбана II, Инокентија и компаније.

 

Mrzi me da enciklopedisem ali bih se mogao zakleti na nemackom grobu da je Carigrad 'pao' 1204 u turske sake (posto su ga jelda sledja napali i spalili Krstasi pod nalogom Duzda iz Venecije; Turci samo usli, zaposeli grad i poceli da gase vutra i spasu sta se spasti moze, ukljucujuci i raju, ajmo halva sudzuk leblebije). Znaci, sto i pedesetak godina posle velike shizme (1054).

 

Eh sto volim da teram mak na konac :pivopije:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
i ti verujesh toj vikipediji? roll

 

 

Reference [uredi]

 

* John Aberth, From the Brink of the Apocalypse: Confronting Famine, Plague, War and Death In the Later Middle Ages, 2000, ISBN 0415927153 - Chapter 1, dealing with the Great Famine, is available online.

 

* A.R. Bridbury, "Before the Black Death", Economic History Review, 30 (1977). Available online from JSTOR.

 

* B.M.S. Campbell, ed., Before the Black Death, ISBN 0719039274.

 

* William C. Jordan, The Great Famine: Northern Europe in the Early Fourteenth Century, Princeton UP, 1996. ISBN 0691058911. The first book on the subject, it is the most comprehensive treatment.

 

* I. Kershaw, "The Great Famine", Past and Present, 59 (1973). Available online from JSTOR. Second most widely cited article.

 

* Henry S. Lucas, "The great European Famine of 1315–7", Speculum, Vol. 5, No. 4. (Oct., 1930), pp. 343–377. Available online from JSTOR. The first (in English) and most widely cited article on the Great Famine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja mogu da nađem 15 likova koji tvrde da se Jasenovac nije desio, a jedno 150 000 će to reći i za holokaust.

 

Time završavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve bre zakletve na nemackom grobu, aj ne kenjaj

 

Pa nisam bio 100% siguran, te nisam hteo da se kunem na babinom grobu, recimo. Na Schwabinom je ok.

 

Prica je bila da je Carigrad bio tih godina (kasni 12v i rani 13v) pod stalnom opsadom od strane Saracena tako da su trazili pomoc od brace sa zapada ukljucujuci i Papinu. Na kraju krajeva nekako i stigose Krstasi (na putu za Egipat) koji su se u medjuvremenu oteli Papi i napravili dil sa Venecijom, napadose grad s' ledja (s mora) i umesto da ih odbrane, jebase im kevu. Krstasi su napustili grad posle nedelj' dana pljackanja i usli su Saraceni, slegnuli ramenima ugasili pozar i otisli dalje. Vratili se 1453. Tako nekako. Prica je verovatno mnogo komplikovanija, kako to cesto biva.

 

A mozda sam se i utripovao, sve mi to kroz maglu neku dolazi, ko Vangi :smoke:.

 

Nije frka, siguran sam da ce neko sve to da izvikipedise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carigrad je pao pod Turke 1453. 1204. su Carigrad osvojili krstasi.

Kakve bre zakletve na nemackom grobu, aj ne kenjaj

Егзекли. Турци му нису честито ни пришли (лажем, јесу, али га нису освојили), док баја Мехмед Освајач није дошао са топовима.

 

Иначе, један од папа (не знам да ли Бенедикт, или Војтила док је био жив) се извинио Грцима за покољ у Цариграду након крсташког освајања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...