Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

pa to nije za pohvalu, 2-3 pakle, svaka cast coveku sto uspe da se iskontrolise.

Priznajem da zapalim i onda kad mi je dosadno, i kad nemam preterano potrebu(bitan momenat- gajbi ne smem da pusim dok su moji tu, tj smem u kupatilu samo) i onda gledam da ispusim boga-oca dok oni ne dodju i onda to nije dobro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

(bitan momenat- gajbi ne smem da pusim dok su moji tu, tj smem u kupatilu samo) i onda gledam da ispusim boga-oca dok oni ne dodju i onda to nije dobro .

Tako sam i ja radio kad sam bio klinac. I moram priznati da sam više pušio dok je to bilo krišom od matoraca. Psihološki momenat - znaš da će te provaliti pa ti baš onda treba cigareta i pušiš ko sumanut. Ovako zapalim sa ćaletom uz kafu i posle ručka i uglavnom mi više i ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pusim 2 -3 pakle dnevno!!! E,a pokusavao sam da batalim 6 puta od kako je zena trudna,ali ne mogu!!! :udri: :udri:

Kakav sam ja zavisnik,smrad,stoka,idiJot,kreten,hijena i tako dalje...

 

Inace,crveni Pall Mall. :) :) :)

Pa potrudi se za dobro budućeg deteta - kreni postepeno da smanjuješ, ako ne možeš odjednom bataliti.

Moj zet je pušio dve paklice crvenog Marlbora na dan, unazad više od 10 godina.

Kada je saznao da mi je sestra trudna samovoljno je cigarete iznenada ostavio. Evo već godinu i nešto ne konzumira duvan...

 

gajbi ne smem da pusim dok su moji tu, tj smem u kupatilu samo) i onda gledam da ispusim boga-oca dok oni ne dodju i onda to nije dobro .

:):):) Vrh!

 

 

Ja se trujem redovno sa paklom ipo dnevno, Classic 100S, najbolja krdzha ispod 100 kinti. :da:

Za vojsku uvek se mora imati! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citala sam negde da je (valjda) Olja Ivanjicki imala velikih problema da ostavi pushenje.. I kao razmisljala zena kako da se ratosilja toga i na krju dodje do zakljucka da najvise uziva uz prvu jutarnju kafu da zapali cigaretu , i odluci da ostane na tome.. I fora tako pushi svako jutro po jednu cigaretu vec XX godina..

ne znam je li prica taxna ali je dobra fora :)

 

U sustini kada se od cigarete napravi mali ritual onda to ima vece znacenje, nije vise samo puka navika.. dosta mojih prijatelja i prijateljica koji su pushili ko sumanuti drasticno su smanjili pushanje kada su poceli rucno da rolaju cigarete i da koriste "specijalne" vrste duvana, a po neko je presao i na lulu (ne pajp! :):):) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - 2 cigarete dnevno??? Ja pusim 2 -3 pakle dnevno!!! E,a pokusavao sam da batalim 6 puta od kako je zena trudna,ali ne mogu!!! :udri: :udri:

Kakav sam ja zavisnik,smrad,stoka,idiJot,kreten,hijena i tako dalje...

 

Ne znam shta da ti kazhem brate ali sigurno si svestan da to nije normalno... ali sa druge strane ne mozhesh ochekivati od sebe da posle 2-3 pakle dnevno (?!!) naprasno ostavish pushenje.. prvo postepeno smanjish pa posle bude delako lakshe..

 

 

Pa pusio bi i ti 2-3 cigarete dnevno da ti je jedna pakla 5 dolara, em ne vidim sto bi pusio vise kada mi vise od toga ne prija i prestavlja samo visak.

 

Apsolutno... :da::pivopije:

 

 

 

 

Preparat ili sredstvo za ostavljanje pushenja ne postoji... to je samo i iskljuchivo stvar volje i jachine mentalnih sposobnosti.. ne kazhem da ljudi koji ne mogu da ostave pushenje su mentalno zaostali samo prosto nemju u sebi dovoljno volje da bi to prekinuli... ja poshtujem ljude koji vole da zapale i koji uzhivaju u duvanu kao neki ovde ali mi zaista smeta kad nekoga boli qrac da li to nekome smeta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje cajevi, i nije da nisu neefektivni...Ali problem je sto niko nema zivaca da izdrzi sa tim - tacnije nema tu volju, a ni zelju. Svaki expusac koji je ostavio pusenje - ostavio je zbog sebe, zdravlja i ostavio je najvise jer je sam doneo tu odluku. Tako da najvise od coveka zavisi sta voli i sta hoce.

Jeste krizno, nije da nije.

Ali dok se ne zainatimo - nista!

 

Ja sam uvek govorila da cu sigurno ostaviti cigarete kad budem planirala decu - to dete i taj zivot sigurno nije ni krivo ni duzno da ga upropastavam mojim prohtevom, pa posle ako nastavim, kao i uvek, imacu obzira prema nepusacima. Jer ako oni imaju i strpljenja (iako vecina nerazumevanja) za nas, mozemo i mi za njih. Mozda ce neki da reaguju sad na ono "pa sta se sad trujes bla bla bla" - sve sam isproveravala sto je moglo da se proveri, i iz licnih primera znam koliko sta steti deci u trudnoci (jer iz godine u godinu je neko trudan oko mene :) :) ) i bla bla bla, tako da nema potrebe da se nastavlja sa ovim primerom...

 

Mada nije pljuga nesto sto je nekad bila, kao sto nije ni duvan kao sto je nekad bio. Mi nazalost iako volimo, iako nam prija - pusimo najgora industrijska sranja, krdzu. "Al sta cu kad volem" :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preparat ili sredstvo za ostavljanje pushenja ne postoji... to je samo i iskljuchivo stvar volje i jachine mentalnih sposobnosti.. ne kazhem da ljudi koji ne mogu da ostave pushenje su mentalno zaostali samo prosto nemju u sebi dovoljno volje da bi to prekinuli... ja poshtujem ljude koji vole da zapale i koji uzhivaju u duvanu kao neki ovde ali mi zaista smeta kad nekoga boli qrac da li to nekome smeta..

 

Prvo sam probao sa biomedom protiv pusenja. To ne da ne deluje,nego imas jos vecu zelju. Onda sam poceo uz cigarete da kupujem i mustikle koje koristim vec vise od godinu dana. U pitanju su mustikle iz apoteke,nista posebno... A onda sam u Means health procitao neki clanak o biljnim cigaretama (herbaleta) koje su pravljene od skroz ne stetnih sastojaka! Znaci,list jagode,nana i jos tko neke biljke... One kao pomazu da se ostavi pusenje,ali nista... Pokusavao sam ja da batalim,i batalicu. Ali uvek kad smanjim na 1 paklu na dva dana,od jednom mi tako dodje da zapalim i to padne u vodu.. Ali moram da batalim,zbog deteta i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako čovjek odluči da se truje to je njegova stvar i njegovo pravo.AL NEMA PRAVO DA MENE TRUJE!Mi,nepušači smo itekako ugroženi i da mogu nešto promjeniti u ovim našim državicama to bi bilo poskupljenje cigareta do 300% ! Pa pušite onda :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.AL NEMA PRAVO DA MENE TRUJE!Mi,nepušači

Ako ti smeta dim cigarete ti ili napusti objekat ili pridji i zamoli me da ugasis. Samo nemoj ako je posle rucka. Tad zapalim i drugu u toku dana i Boga mi poslednju tako da to mora da se ispostuje. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene boli uvo realno poslednjih par nedelja...samo zavijam duvan...i to neki duvan koji je tjale iscimao iz inostranstva pre dobrih 20 godina...nenormalne kolicine istog...svaka kesica/kutija razlicit ukus a cak ima i mrvljenu havanu sto bash i nije za obicne cigare...ali ono smanjio sam pushenje zajebano poshto me mrzi da zavijam toliko cesto a o ukusu da ne pricam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgori momenat u svemu - po meni, jeste - ODAKLE VAM LOVA ZA TO?!

 

ima taj neki fazon kod ljudi koji ljeba nemaju da jedu, ali vazda se za cigarete nadje.. evo primjer, neki moji rodjaci - bijedno zive, jedva kraj s krajem krpe. njih 4 u kuci - SVI duvane. i onda krenu da kukaju kako se nema..... :no:

ne pricamo o naprednim matematickim disciplinama, ovo je prosto sabiranje/mnozenje....

moja sestra (kako cu je motkom preko ledja jednom za to) - svaki dan ispusi paklu. nekad vise, ali ajde da zaokruzimo.

jedna pakla - 70 dinara, mozda 72 ili 73 nebitno..

70 puta 30 dana - 2100 din.

2100 din puta 12 mjeseci - 25 200 dinara.

 

dakle, minimum koji ona godisnje ispusi je 500 dolara, a to nije sve..... njen muz (koga cu tek motkom preko ledja da stignem) - pusi 3-4 pakle dnevno, nekad cak i vise, kad ima slobodan dan, vikend i sl. frajer prakticno kalemi. ne gasi.

dakle, na godisnjem nivou on ispusi 1500 dolara.

njihovo domacinstvo - 2000 dolara.

 

izvinite, ali meni je to VAN svake pameti. kad smo im stavili na papir - argument je bio - ah, sta ti imas da kazes, ti ne trosis ni na kafu ni cigarete. DAAAAA, bravo, dobro ste skontali..

 

da se razumijemo, ajde ako covjek ne konta da je cigarete isto sto i heroin po zavisnosti, ni da su mu od toga pluca crna i da nije zdravo po tijelo, okolinu, i da nema JEDNA pozitivna stvar kad su cigarete u pitanju...... ALI AKO COVJEK NE KONTA PROSTU MATEMATIKU..... i to sve ide na stetu njihovu i njihovog djeteta..... pa kako da ne pozelis da ih motkom preko ledja?

a onda krene kukanje kako u Srbiji nema posla, kako se tesko zivi, ko zna da li cemo dijete uspjeti ikada upisati na fakultet... da li cemo ikada otici na more..

s 2000 dolara godisnje, ja bi svoje dijete upisala na Jejl kroz deset godina. dosta nasih ljudi, ne mogu ni Visu poslovnu djetetu da priuste. posto dijete vec u tom dobu, takodje pusi.

nema veze, nek je i pola od te sume (posto lazu za medalju svi), opet je MNOGO.

vrane mozak popile..

 

 

a najjace su mi FACE koji su kul u picku materinu (nasminkacu se da izgledam punoljetno) a ovamo ne smiju pred mamom i tatom zapaliti. s druge strane, mama i tata su totalni debili kad daju dzeparac djeci i ne pitaju - na sta ode isti.

 

 

 

 

 

Svaki peti učenik u Srbiji je pušač

 

 

Više od polovine školske dece u Srbiji (54,7 odsto) od 13 do 15 godina već su probali cigarete, a jedan od pet učenika trenutno puši. Približno jedna trećina dece zapali prvu cigaretu pre nego što napuni 10 godina.

 

Ove zabrinjavajuće podatke juče su povodom obeležavanja 31. januara - Nacionalnog dana bez duvanskog dima izneli predstavnici Ministarstva zdravlja, Instituta „Batut“ i Udruženja za javno zdravlje Srbije. Zato je moto ovogodišnje manifestacije „100 odsto bez duvanskog dima“.

Rezultati istraživanja upotrebe duvana kod mladih u Srbiji pokazuju da je izuzetno visok procenat učenika izložen dimu (više od 95 odsto), kako kod kuće tako i na javnim mestima.

- Manje od dve trećine učenika imalo je čas na kome su učili o opasnostima pušenja. Ovo ukazuje na neophodnost boljeg školskog plana i programa. Jako je važno da se izborimo za smanjenje broja pasivnih pušača i da u kući, školama i na svim radnim mestima više ne bude duvanskog dima - rekla je prim. dr Tanja Knežević.

Srbija, pored Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Gruzije i nekih zemalja istočne Evrope, spada među zemlje u kojima su skoro sva deca uključena u istraživanje navela su da su svakodnevno izložena duvanskom dimu u svojim domovima.

Upozoreno je i na podatke da godišnje više od 19.000 nepušača u Evropskoj uniji umire baš od posledica „pasivnog pušenja“.

- Pušenje je najveći pojedinačni uzrok smrtnosti stanovništva. Sve analize pokazuju da će polovina pušača u svetu, oko 650 miliona ljudi, umreti od bolesti izazvanih pušenjem. Nažalost, i stotine hiljada onih koji nikada nisu pušili svake godine umiru od bolesti uzrokovanih udisanjem duvanskog dima. Nikada nećemo smanjiti broj novootkrivenih oblika raka pluća i infarkta ako ne smanjimo broj pušača - rekao je Tomica Milosavljević, ministar zdravlja.

Procenjuje se, naglasio je ministar Milosavljević, da se 25 odsto svih smrti od malignih bolesti pripisuje posledicama pušenja, 20 odsto smrti od kardiovaskularnih bolesti takođe, a 15 odsto svih smrtnih slučajeva u Evropi nastaje kao posledica ovog faktora rizika.

 

Pušenje na poslu

Skoro dve trećine odraslih stanovnika Srbije izloženo je duvanskom dimu u svojoj kući (61,7 odsto), a na poslu njih 44,9 odsto. Više od 70 odsto mladih od sedam do 19 godina izloženo je duvanskom dimu u roditeljskom domu, a njih 89,3 odsto navodi da neko iz njihovog okruženja puši - pokazuje istraživanje zdravlja stanovništva koje je 2006. uradilo Ministarstvo zdravlja.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo josh jedan razlog da se udje u EU.

cigare tje biti djavolski skupe

i bitje zabranjeno pushenje za javnim mestima

take that :D

 

zvuchi extra glupo da ja, kao bivshi

puhach tu kenja, i pravi se pametan.

al, pazi...

cigare nemaju nikakav efekat.

ajde da je to alkohol, napijesh se.

vutra, droga, pa tripujesh....

 

al duvan?

ne radi nishta :D

kao smiruje me.......zhivci bla bla....

sve sto radi, ti smiruje kurac i

netje se toliko dizati zbog losheg

protoka krvi, eto sta smiruje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...