Jump to content

Hellboy II: The Golden Army (2008)


MissionVao

Recommended Posts

Nemam reci, ovo je tako lose, da ne vredi ni da se pise/kuca o ovom filmu...

Rekoh sebi necu uzgajati nikakve nade da ce nastavak biti bolji od keca, ali eto moja strip postovalacka strana me je sve vreme zavaravala da ce film da bude barem solidan...

 

Ala sam se zajebao, alal mi vera!

Prica hajde kao i mogla bi zaista da prodje, samo da scenario (ima toliko glupog dijaloga da je to nedopustivo) nije pisao Guillermo Del Toro, i da on nije rezirao film...

Najgore je sto mu je izgleda Mike Mignola (kreator Hellboy) izgleda pomogao u pravljenu iste. :o:(

 

Sledece, razvoj likova, pa ima ga pomalo na kasicicu, dopada mi se sto je losem momku Nuadi dodato dosta vremena, da se njegov lik razvije sto je i plus u neku ruku...

 

hellboy2-poster4.jpg

 

Ostatak likova, i nije bas te srece...

 

hellboy2poster5.jpg

 

Abraham Sapien aka Abe, je u ovom filmu napravljen kao septrlja i klovn, da bi jelte ameri mogli da se smeju (comedy relief figures)

A doticni uopste nije takav u stripovima, cak sta vise ozbiljan je i intrigantan lik, koji je u filmu mogao mnogo bolje da se razvije...

 

hellboy2_int_poster.jpg

 

Hellboy-a su pretvorili u kretena, bukvalno, fazon je u tome sto su sa ovim scenariom, kao da niko ne zna za njegovo postojanje, uzeli ono najgore iz X-men-a i slicnih super heroja, da ako se pokazu pred "normalnim svetom" oni ce ih mrzeti zbog toga kakvi su, jer su im neshvatljivi...

E bre ovo je Hellboy a ne tamo neki Spider-man ili X-men ili slicni buckurisi!

Drugo stalno se suprotstavlja svom nadleznom, sto uopste nije bio slucaj u stripu, barem neko od ekipe nije izginuo...

Prema Abe se ponasa kao da mu je tamo neki poznanik, a ne najbolji ortak...

Njegov odnos sa Liz Sherman (Selma Blair), je ovde sveden na neki minimum...

 

Sa njom je takodje isto problem sto ima veoma malo vremena na filmu (izgleda kao da se dovoljno pojavljuje, ali u sustini skoro da ni nista ne radi, barem sam ja stekao takav dojam gledajuci film), i upotreba njenih moci je svedena na minimum, a bila bi veoma korisna u dosta situacija...

Pride Blair-ova se dosta poruznila od keca, izgleda kao tranvestit narkoman u s/m odelu...

 

mpahellboy2kraussposterb.jpg

 

Johann Krauss, uh meni jedan od omiljenih likova iz stripa (pored Roger The Homonculus-a) je ispao, nedorecen, bespotrebno su mu zbudzili masku da izgleda kao da dise i da prica sa dve mini rucice, ne svidja mi se taj robotski izgled, a mogli su jednostavno da ga odrade kako izgleda u stripu:

 

JohannKrauss.jpg

 

Ali jebiga voli Mignola da menja likove previse, a kao voli ih, eh...

 

Smeta mi i tonalitet filma, prica mi nikako ne izgleda ozbiljno zbog toliko jarkih i presvetlih boja, kao crtani, a Hellboy uopste nije strip sa svetlom atmosferom, a da ne pricam kako je ceo film pun "humora" koji nije uopste smesan vec tuzan i davi ono malo dostojanstva koje je prica nudila, i iole mogla da ga izvuce da ne bude krs kakav sada jeste...

 

3d animacije mi izgledaju bas jadno za danasnje vreme, videcete o cemu pricam pogotovo kada se Hellboy bude borio sa onim sumskim bogom u gradu, i kada se maju sa "zubnim vilama"...

 

Zaista nisam mogao da uzivam u ovoj adaptaciji, ali kapiram da ce oni ljudi koji nisu citali strip, a i zele da se malo zabave, odgledace ovaj drugi deo i verovatno ce im biti dobar film...

 

Na skali od 1 do 10, klimava 4 i ni broj vise od toga!

 

P.S. Jedva cekam da Guillermo objavi rad na trecem delu, bas da vidim da li ce moci da odradi barem nesto prolazno kao prvi deo, ili ce jos vecu papazjaniju od ovoga da napravi.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
nisam citao strip, ali sam malopre gledao film i totalna je bljuvotina.

meni iritirajuci humor, glasovi i sama radnja.

kul su mi jedino specijalni efekti, kao i onaj warcraftlike deo filma kada onaj dani filth ubija caleta.

 

:) :) :) genijalno.

 

Film je sranje, a ja josh nisam chitala strip. Prvi deo je bio bash super, a ovaj je kao i svi filmovi tog tipa, opterecen.

 

Jebi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...