Jump to content

Atlantida


Bejbe Kompajler

Recommended Posts

Svidja mi se ova pesma posvecena Bosku.

 

Meni se, iskreno, ne sviđa. Kad čovek umre, posvećuje mu se balada, a ne rokačina. Trebalo je nešto da nauče od Alogijinog Lamenta, ili od Iced Earth-a i pesme koju su izveli u Ratu bendova. Ovako su pokušali da naprave thrash metal pesmu da bi ličili na Space Eater, što je bezveze. Ne znam čija je ideja bila da na taj način proba da oda poštu, ali ne bih rekao da su baš najbolje rešenje odabrali.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se, iskreno, ne sviđa. Kad čovek umre, posvećuje mu se balada, a ne rokačina. Trebalo je nešto da nauče od Alogijinog Lamenta, ili od Iced Earth-a i pesme koju su izveli u Ratu bendova. Ovako su pokušali da naprave thrash metal pesmu da bi ličili na Space Eater, što je bezveze. Ne znam čija je ideja bila da na taj način proba da oda poštu, ali ne bih rekao da su baš najbolje rešenje odabrali.

 

A,da, izvini, SVI ZNAJU da se UVEK SVAKOME posvecuje ISKLJUCIVO BALADA.

Ako i ima nesto sto nije u redu s tom pesmom, nema nikakve veze s tim sta je "odgovarajuce" u kojoj situaciji.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bih da ovim putem oteram ovaj bend u kurac.

Sad sam se vratio sa njihove svirke.Otisao sam u nameri da poslusam njihove pesme koje volim...Kad ono medjutim...

Ostao sam na 11 pesama.Od toga su 6 pesama bile njihove autorske,a bilo je 5 obrada.Kad sam cuo 5-u obradu nisam mogao da izdrzim i otisao sam.Jebo mater,imaju dva jebena albuma a drve kurac sa obradama?Sta koji kurac?

Mozete mi lupati minuse,reci da sam idiot ili bilo sta ali ja sam razocaran.Hteo sam da cujem Nokturno a ne jebeni Van Halen.

Bio sam sa drustvom koji mozda pomalo slusaju Atlantidu.Smorili su se kad su po 323232 put culi obradu Glasno,Glasnije.Otisli su a ja sam ostao jos 10 minuta i sta sam cuo?Longlive RnR.E jebiga.

  • Upvote 11
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušah novi album. Samo sam ga jednom uspio poslušati. Zvuk je dobar. Utisak mi je da se Nemanja na nekim pjesmama muči kad pjeva. Na prošlom albumu ima manje pjesama, od toga se jedna ponavlja (Strahovi), jedna mi je odvratna (Vrela stvar), ostale su odlične; nisam odavno slušao album, ali koliko mi se čini na njemu emanja pjeva mnogo bolje. Ostaje da još koji put preslušam novi album pa da se izjasnim o pjesmama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E ovako....Nisam gledao rat bendova,ali mislim da Santos broders nisu trebali pobediti,zato sto su uhvatili na to sto su mladji momci,ali dobro nisu ni oni tako losi....mada opet kazem vise cenim bendove koji su svirali autorske stvari...Nadam se da ce taj album biti dobar,mislim da imam demo verziju atlantidinog albuma gde ima pesma strahovi koja mi se jako dopala... Sve najbolje momci ;)

 

Procitah malo temu i skapirah da u stvari imam kopiju albuma a ne demo verzije, u svakom slucaju altantida,paklena masina,vrela stvar i strahovi su od prilike neki moji favoriti ;) kao sto rekoh keep rocking ;)

Edited by kecap

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek smo tu da podrzimo pravi pauver metal bijelo dugme fazon :) :) :)

 

ja bih samo proverio, postoji bend iz hrvatske zovu se BRKOVI, i imaju par stvari. neke od njih su i istoj atmosferi kao stara atlantida, racimo kraljica pohlepe.

trebalo bi da trazite poklon od njih, cisto zbog autorskih prava, ipak ste im vi inspiracija, kontam da nije Bregovic jer je covek pravi majstor !!!

 

pozdrav, andjo, ne ljuti se :) :) :) malo osvezavam ljudima temu, da ih bude, kontas ba :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa koliko sam bolestan i bizaran, ja bi stvarno zeleo tamo da odem i vidim to uzivo po ko zna koji put :) :) :)

zao mi jedino sto nije ona stara ekipa, giga da svira bubanj a leksa da se znoji od nervoze.

 

p.s. moram da vidim dal je nemanja skinuo one kozne pantalone jos iz 2006 godine, smederevo cini mi se, kad je mali mica svirao samo singl pedalu a sad je dospeo do progresiv rock legende dada topica. ahahahahahahhahahahaha

 

koliko mi samo zao sto nisam u novu godinu usao bas sa cecinog koncerta na sajmu, ajhahahahhahahahahahahhahahahahhaha, jebem ti sve, ahahahahahahha, kako je ovo do jaja osecaj, opet, ahhahahahahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim stoleta nema, odma' tema ode u zaborav.

 

mislim da je ova postava benda mozda i najtvrdja od samog pocetka, bas se radujem tome sto cu konacno cuti nesto muski na ovoj sceni.

dosta mi je bilo repova bijelog dugmeta sa prosaranim repertoarom power metala i glam rocka, sta god, kako god. zelim da vidim nemanjine malje na grudima, zelim da pocepa majcu poput pravog manovarca, jer znam da je takav samo se previse folira ne bili ga zene lepse prihvatile.

razbij sine flajku o glavu, pokazi ko je TATA !!!

 

p.s. andjo, idemo, ne da cu dobar da budem, nego me neces prepoznati

p.s.s. od kad sviram sa cudnim palicama po hotelima, mnogo mi se jajasca uvukla u stomak, ako krenem da placem na svirci, osamari me :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Nove vesti, deco :)

 

 

ATLANTIDA Live @ Living Room, SKC

 

subota 22. maj od 22h... karta: 200 RSD

 

 

16242_189386709339_127672764339_3029491_748199_n.jpg

 

 

Gosti na koncertu su, za sada, KLINKIN PARK i WOLFGANG, a tu su i momci iz ROCK FILTER-a... Tu se lista gostiju ne završava, naravno, pa će se sa nama družiti i Miloš Jović (neki ga znaju kao Zeku iz serije 'Priđi bliže'), Stefan Kovačević Kovča (Forever Storm), kao i još neki gosti iznenađenja...

 

Bend Atlantida je u fazi snimanja spotova, tako da će se u jednom od njih naći i kadrovi sa ove svirke, pa eto i vaše šanse da se gledate na televiziji. ;)

 

Uskoro ćemo objaviti i ostale detalje vezane za svirku.

 

Vidimo se!

Edited by Chui-The-Hosh-Sister
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da osvežimo i dešavanja na grupi...

 

Dosta je noviteta vezanih za dešavanja oko benda.

Sve te novitete možete saznati na zvaničnom sajtu benda:

 

Atlantida

 

Koncert u Beogradu 22og maja u 'Living Room'-u...

Snimanje spota za pesmu 'Sve ti opraštam'...

Chatbox na Atlantidinom sajtu...

 

Čitajte o tome... ;)

 

 

Vaša ATLANTIDA

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Pa covek je samo rekao svoje misljenje ... A ima ih jos koji misle tako...

 

 

 

 

 

 

 Osim toga, nije Bon Jovi ni odsviran nesto posebno od strane Black Box, dok Atlantida zaista pada nekoliko stepenica zbog vokala, o tome, ako misle ozbiljnije dalje da rade, moraju dobro razmisliti. Nemanja im je verovatno dugogodisnji prijatelj, ali ja bih menjao pevaca bez sekunde razmisljanja.

 

 

Ah  ;)

 

Ne zaista, poenta je ista, ako momci iz benda zele da idu uzlaznom putanjom, on im je zaista najslabija karika. A za zanr koji sviraju, pevac bi trebao biti najjaca karika. Ko god polaze pravo na ime, nije bitno, ne znam sta on misli o svom glasu, i da li pogleda emisije nakon sto se zavrse, ali stvarno lose, katastrofalno lose radi posao. Nemam nista protiv momka, naravno, ali eto, zao mi uvek bude kad cujem dobru svirku ispod, i on propeva, i sve padne za nekoliko klasa.

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to divno i krasno.. Samo što su to postovi od prošle godine :) Dalje mogu da pričam o tome samo s onima koji su ga slušali ove godine, jer se znatno popravio...

I smatram da ako nema nešto lepo da se kaže, bolje je da se prećuti.. To je sad kao kad bih ja išla i smarala po temama nekih bendova koje ne volim kako su ovakvi onakvi.. Čemu to? Nikad se ne bih spuštala na taj nivo da nekoga/nešto vređam samo zato što mi je došlo... Neke konstruktivne kritike su već u redu, a ovo ovako... Ako ti se sviđa slušaj/komentariši, ako ne, produži dalje, uvek će biti onih kojima će se sviđati..

  • Upvote 7
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, zaboravila si da kažeš da sam zavidan!

Da, ko god kritikuje neki domaći bend je zavidan na njihov silni uspeh! ;)

 

Inače u dublju raspravu o ovom bendu ne želim ni da ulazim - jasno je i šta oni sami misle o svom radu kad i posle dva studijska albuma sviraju gomile najklasičnijih glam/hard rock obrada. :)

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 4
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...