Jump to content

Training For Utopia


darthmoog

Recommended Posts

279383836_l.jpg

 

Training for Utopia (TFU) was a metalcore and industrial metal band which existed from 1996–2000.[1] The band first signed with Tooth & Nail Records and was later moved to Solid State Records, the Tooth & Nail sublabel which promotes heavy Christian music. Training for Utopia subsequently became popular in the Christian metal scene during its active years, although its music was not specifically religious.

 

At the demise of Training for Utopia, members Ryan and Don Clark announced that they were starting a new project called The American Spectator which never was realized. Don and Ryan Clark started "Asterik Studio" in Seattle, a graphic design shop where they completed many projects, including album artwork for former label-mates. In 2002, they founded the Christian metal band Demon Hunter.

 

Otkrio sam ovaj bend pre jedno 2-3 meseca i slushanje istog je preraslo u opsesiju....u zivotu me ovako jako nije obradovao jedan bend za tako kratko slushanje i vec sada mogu da ih svrstam u neku kategoriju po meni najboljih metal bendova ikada...iako se ovi momci mnogo vishe oslanjaju na hardcore...

 

Ovo je generalno jedan od prvih mathcore bendova iliti chaotic hardcore bendova..nemaju veze sa metalcorom kao sto pishe gore...kao i vecina zanrovski slicnih grupa imaju potpuno svoj zvuk...TFU najvishe podseca na neki ultrabrzi mix Neurosisa,Meshuggah + malo botch-a i coalesce-a...riffovi su ponekad prebrzi,nenormalno su dobri takodje i imaju stravican groove...vokal je ponovo potpuno karakteristican i mogu jedino da ga poredim sa Jens Kidmanom zbog originalnosti ne zbog same slicnosti...prvi album je jedna od najnapucanijih plocha koje sam cuo u zivotu savrshena energija od pocetka do kraja plus gomilu semplova i slicnih shitova...drugi album je vec zakoracio u neke industrial metal vode ali struktura riffova je ostala prilicno ista...bend se raspao 2000 i posle njih je nastao prilicno osrednji demon hunter...

 

Prvi album sam hteo da vam okachim ali me stalno jebe upload i nikako ne uspevam...ali nashao sam na mediaportalu greatest hits album koji predstavllja otprilike 90% onoga sta vredi u TFU...jedini problem jeste malo slabiji kvalitet iako pishe da je 320 kbps...

 

1186947568_55.jpg

 

 

E da i josh jedna stvar..takodje svi napominju da je ovo hriscanski metal bend sto bash i nije tacno...likovi u bendu jesu hriscani ali same pesme nisu sem jedne na prvom albumu...razlog toga je sto su bili potpisani za tooth and nail records koji izdaje iskljucivo hriscanske bendove ali tekstovi su mnogo bolesniji od svega toga...

 

Aj kao ono ko voli mathcore,neurosis i slicne shitove neka skine pa kaze sta misli...

 

Edit: Evo vam i jedan jedini spot...

 

http://www.youtube.com/watch?v=9kMJfxnb0pU

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

debeli, svaka cast za preporuku. :pivopije:

 

ispirali su mi mozak do pola 4 jutros i nisam naisao ni na jednu losu pesmu. jedina primedba je kvalitet zvuka.

 

naj stvari su mi NEPREJEBIVI nyc is overrated (:D), falling cycle, thoughtless reminders i 50000 sumfin sumfin.

 

edit: i tennesee midget

Edited by ^Suicide_Pony^

Share this post


Link to post
Share on other sites

2/14/2008 2:25:09 PM Nikola darthmaul za sad mi govno ovaj training for utopia :D

2/14/2008 2:25:10 PM Nikola darthmaul nije govno

2/14/2008 2:25:13 PM Nikola darthmaul nego ne volim ovakav zvuk :P

2/14/2008 2:25:18 PM darthmaul Nikola pa to sam ti i rekao juche

2/14/2008 2:25:24 PM darthmaul Nikola previshe je agresivno nisam ni ocekivao da ti se svidi postheno

 

 

Aj ne sisaj kurac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

2/14/2008 2:25:09 PM Nikola darthmaul E juche je sima a))) vadio kurac na go with the flowu

2/14/2008 2:25:10 PM Nikola darthmaul znash kako je pecurkast i dlakav

2/14/2008 2:25:18 PM darthmaul Nikola mora da ga obrija

2/14/2008 2:25:18 PM darthmaul Nikola smeh

 

smeh

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...