Jump to content

Koji bend je najzaslužniji za to što slušate metal?


....

Recommended Posts

Prvi metal bend koji sam slusala-Judas priest.

Ali,najzasluznii su (mozda zvuci otrcano,ali je istina)ipak Maiden-i.Sa njima sam pocela da volim i otkrivam metal.

Osim ako se ne racunaju Divlje jagode kao domaci metal,s njima sam pocela kao klinka u 5.osnovne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Metallica-om i Iron Maiden sam počeo, ali me plamen metala ne bi držao da nije bilo hard rock-a, pre svega Alice Cooper-a, koji me je definitivno navukao na tvrđi zvuk. Među prvim metal bendovima koje sam slušao bilo je pripadnika različitih pravaca, izdvojio bih Nightwish, HIM i System of a Down. Kasnije sam skontao da me najviše vuče tr00 metal (mada Nightwish i danas tu ubrajam). Inače, zanimljivo je da sam, kad sam počeo da slušam Helloween, jedno vreme njih stavljao na prvo mesto i tako zanemario Maidene, da bih relativno kasno skontao da su oni najveći na svetu i tog mišljenja se sve čvršće držim. Moje koketiranje sa ekstremnim formama metala (death i black), ali obavezno melodičnim, relativno rano je počelo i u talasima se nastavlja do danas.

 

Znači, ako treba jednostavno da odgovorim na pitanje, reći ću - Alice Cooper.

Пламен метала? Трве метал? WTF?

 

Juzni Vetar kad sam video to na TVU reko sam ovo je uzas necu da budem takav:P

Краљ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се сећам како смо у основној зајебавали мог, у то време најбољег, друга који је слушао Металику и стално смо за њим викали да је Цвијетин Никић бољи. Но, пошто је он ишао у седми, а ја у четврти разред, морао сам да видим шта се то толико допада мом искусном другу па сам и ја купио касету Металике, и то други део концерта са симфонијским оркестром. И тако је почело...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To shto se neki bend smatra 'welikim', 'uticajnim' itd me necce ni malo podstacci da ga wolim ako se meni ni po chemu ne swidja . :]

Naravno. Ni ja ne volim Sleyer a drugi seku vene za njima. :da: Uprkos svemu postovanje mora da postoji volela ti takav jedan bend ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao shto ni ne slussam bendowe 'radi reda', podjednako ni ne postujem neke druge bendowe isto samo 'radi reda'.

Ali zato postujes elektro gotik i bendove tipa Athamay kojima je svaka pesma identicna, zar ne? :lol:

 

Ti si KRALJ!!! :lol:

A sta drugo da joj kazem.... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smajlikomesuMejdenioduwekbiLismeshni:

 

Napisi onda bend koji ti NIJE smesan, na primer bend koji je najzasluzniji za to sto slusas metal (ako uopste slusas metal a ako ne sta trazis ovde?), jer to je i naslov teme (ako umes da citas a ako ne STA TRAZIS OVDE?)

 

To shto se neki bend smatra 'welikim', 'uticajnim' itd me necce ni malo podstacci da ga wolim ako se meni ni po chemu ne swidja . :]

 

Niko ti i ne trazi da ga volis...

 

Kao shto ni ne slussam bendowe 'radi reda', podjednako ni ne postujem neke druge bendowe isto samo 'radi reda'.

 

Nemoj onda, RADI REDA, da prosipas svoje gluposti ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astral Projection, на пример, неупоредиво више волим од Мејдена.

In fact, мрзим Мејдене из дна душе, исто као и Бијело дугме.

 

Metallica!

 

Idi mrzi negde drugde, ova tema nema veze sa tim, Kuruze Kukuruze. Vidi se da si navijacki nastrojen a ovo nije fudbalski forum. I da, pojeftinio kuruz, tj. kukuruz...

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам навијачки настројен, већ просто не волим Мејдене и готово. Једини албум који могу да слушам је Virtual XI, а то је један од оних који заклети фанови бенда сматрају лошим.

 

Не пратим ситуацију на тржишту, ник ми је пао на памет летос, кад смо крали курузе по њивама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...