Jump to content

Eric Clapton


_powerslave_

Recommended Posts

Slazem se, Clapton je juce razvalio! Svirao je kao da je zaposednut, svaki solo je bio prica za sebe! :muzicar:

A i reakcija publike je bila vise nego dobra tako da mislim da su Clapton i Winwood bas uzivali u svirci...

 

Metal guru, jel si slusao mozda live album Dereka?

Meni je ipak Clapton live mnogo jaci, a taj album mu je mozda i najbolji.

 

 

Live albumi koje bih svakom preporucio:

1. Derek And The Dominoes - Live At Fillmore

2. Cream - Live Cream

3. Eric Clapton - One More Car, One More Rider

4. Eric Clapton and Steve Winwood - Live From MSG

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidela mi se cela set-lista koju su odradili, mozda mi jedino zao sto nisu svirali "little wing", ali svejedno je bilo sjajno; iako volim Kleptonove hitove, mnogo vise volim njegovo sviranje, tako da i nisu uopste bile poznate stvari ja bih imao isti utisak kao sada. Publika je bila sasvim na nivou, mislim da su i oni bili zadovoljni.

 

Nisam odslusao ove albume ali hvala na preporuci, skinucu ih sigurno!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

28. septembra izlazi novi album,devetnaesti po redu(solo rad kad je u pitanju naravno)

Clapton%20-%20New%20Album%202010.jpg

 

Nezvanicno...moze vec da se nabavi. :mhihi::mhihi::mhihi:

evo liste pesama

 

01. Travelin’ Alone

02. Rocking Chair

03. River Runs Deep

04. Judgment Day

05. How Deep Is The Ocean

06. My Very Good Friend The Milkman

07. Can’t Hold Out Much Longer

08. That’s No Way To Get Along

09. Everything Will Be Alright

10. Diamonds Made From Rain

11. When Somebody Thinks You’re Wonderful

12. Hard Times Blues

13. Run Back To Your Side

14. Autumn Leaves

 

Sto se tice lajvova da pomenem par odlicnih,pored gore navedenih

 

-Crossroads festival 2004

-Cream live at Rooyal Albert Hall 2005

-Rainbow zvanicni i alternativni koncert

-Crossroads 2(live in seventies,cetvorostruki album)

-EC was here 1975

-Live at Rosevelt stadium 1974(svira mrtav pijan,ali mortus,toliko da ne zna ime prateceg vokala Ivon,kad publici kaze izgledate predivno,je's da ne vidim nista ali ste predivni...i ako cete vec da me gadjate necim,bacajte novac. :mhihi: )

-Beetle Crasher(ili bilo koji iz serije koncerata sa Noflerom,ima ih pun kurac iz osamdesetih)

-Just one night 1980

-24 nights,orcestra night,12th night,blues evening(serija od 32 koncerta u royal albert hall-u,sta god da nadjete)

-Some kind of blues 1994 fenomenalan lajv,samo cistokrvni bluz,period kad je snimljen i nothing but the blues

http://www.youtube.com/watch?v=WxTWQD91b5c

=live in Hide park

-Legends live at Montreux sa Markusom Milerom,kao i lajv iz '85 i '86

Edited by sale 83
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

aj dozivim malo temu

 

http://www.youtube.com/watch?v=6LKBY6iLdmU&feature=player_embedded

 

Najsveziji snimak....posle duzeg vremena opet u drustvu gitare s kojom je poneo epitet Clapton is god.

U pitanju je prototip cuvenog Beano Les Paula(koji je ukraden 1966),koji ce u decembru biti predstavljen(doduse vrlo zanimljivo na osnovu cega su to uspeli da reprodukuju gitaru koje toliko dugo nema,koja je bila stara samo 6 'dina u vreme kad je ukradena)

 

 

Ovo je inace prva pesma s novog albuma,koji je veoma dobar,zreo,odise starim vremenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nije los, pesme su kvalitetne, i sam je on rekao da zeli da obradi sto starije pesme...samo mislim da ima premalo solaza.

 

Clapton sa LP-om mi je uvek cudan, nekako uopste mi nikako ne ide slika njega sa Les Paulom...

 

P. S. Snimak sjajno zvuci, bolje nego na albumu!

 

Jbg...Ocean boulevard npr nije imao nijednu solazu...bitno je ono uzivo,tu je njegovo glavo oruzje.Nije njemu vise potrebno da se dokazuje,zeleo je da oda pocasr svojim herojima,pa je svirao sto blize njihovom nacinu,a i mnoge solaze je prepustao mladjim snagama poput Dereka Traksa i Dojla Bramhala drugog.Al zato ce uzivo odrati kako valja. :mhihi:

 

 

To je zato sto si navikao na njega sa stratom,a i nenavikao se,svira ga od sedamdesete. :mhihi:

Meni je npr cuvena Bleki gitara ranije bila prava nepoznanica,video sam je samo par puta(ARMS cert,Live Aid,The Band Last Waltz i u reklami za Hondu i to je bilo to) a ona bila njegov zastitni znak 15 godina...uvek mi na pamet padao njegov model strata bilo crveni,zeleni sivi ili kasnije one boje mercedesa ili grafiti strata.devedesetih(posle smrti sina) npr svirao je skoro iskljucivo bele stratove.

Ali pre svega toga,Kleptonov zastitni znak bili su ES-335,Gibson SG fool(tada kada je nosio oznaku Les Paul,to je onaj sareni) i naravno Les Paul(pogotovo Beano,koji je tada po prvi put uparen s' u to vreme nepoznatim marsalom,ostalo je istorija),mnogi ni do dan danas ne mogu da se naviknu na to da on danas skoro uvek svira strata.

Doduse na ovom albumu ima i njegovog omiljenog Gibija L-5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ne sumnjam da ce uzivo sve odraditi kako valja, ipak je EC to... :muzicar: Naravno, sam duh muzike na novom albumu je u njegovom stilu i to je ono sto on u stvari jeste...

 

Ne, ne, znam ja da on svira strat od D&D albuma i da od tad uglavnom njega koristi, ali i znam da je pre toga svirao sve ove gitare...samo, navikao sam na sliku njega sa stratom, sa SG-jem da L5, sa 335 pogotovo, samo mi je Les Paul cudan u njegovim rukama. Kad pomislim na Les Paul, pomislim na velik, nabudzen zvuk, zato mi i ne ide uz njega. Naravno da znam da je on prvo koji je kombinovao Gibsona i Marshalla! :pivopije:

 

Od stratocastera, Blackie mi je ponekad suvise ostar, a i ne svidja mi se njegov ton iz D&D ere (cuveni Brownie), vise volim onaj crni stratocaster koji je koristio krejem 90ih i pocetkom 2000ih, ima ga na youtubeu dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od stratocastera, Blackie mi je ponekad suvise ostar, a i ne svidja mi se njegov ton iz D&D ere (cuveni Brownie), vise volim onaj crni stratocaster koji je koristio krejem 90ih i pocetkom 2000ih, ima ga na youtubeu dosta...

 

nazalos' otkad je bleki u penziji,a njegov model u opticaju,retko kad se zadrzavao na samo jednom modelu,tako da tesko da je samo jedan crni u pitanju.Medjutim ima jedan crni,koji danas sluzi iskljucivo za slajd,za njega kaze da mu je posebno drag,njega je dosta koristio devedesetih,mozda bas na njega mislis.

 

 

 

 

Evo kompletnog nastupa kod Dzulsa Holanda,tj sve sto je svirao u emsiji,s kracim intervjuicicem izmedju.

http://www.youtube.com/watch?v=u7UFuCGwpjM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=drAPwTyQ2R4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novi album je mnogo dobar, u stvari jos od "from the craddle" nije izbacio tako kvalitetan album.

Mada, mozda se i moglo pretpostaviti, ko je isao na koncert mogao je da primeti da covek iako u godinama puca od neke novopronadjene inspiracije..

Ipak Erik jos uvek nije za bacanje :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Preslusah album...dosta vuce na njegove albume kroz sedamdesete, u prevodu dosta obrada, dosta regea i dzez standarda i omaz Geri Muru sa Still got the blues. sve umotano u bluz kaput njegovog stila.

Lep omaz i Piteru Tosu,obradio je njegovu pesmu sa prvog albuma Legalize it-Till your well runs dry.

S ovom pesmom otvara album

http://www.youtube.com/watch?v=WSuwNgc7cRc

 

Veseo album, opustajuci, ne izdvaja se nista, davno je on zavrsio sa jurenjem hitova i osvajanjem top lista, jednostavno covek svira i snima sta mu se svidja.Album za rostiljanje u prirodi, cirkanje piva u hladu dok iza pici 'zika.Imam takav osecaj dok ide album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...