Jump to content

Zeitgeist


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

matatrta znamo se, vidjeli smo sta znas, ne moras i ovdje da se brukas, a ja se kao sto vidis i ne raspravljam, jer ovo nije rasprava, to jest odavno to nije. I nemoj da budeš toliko jadan pa da me pratiš kud god da krenem. Ja sam rekao da je Zeitgeist zasnovan na lažnom spiritualizmu hipi buda shit wannabe, i to je odavno riješeno i niko nije osporio, sad je još ostalo pitanje koliko je to uopšte naučno.

 

Поплаве се и даље дешавају. Не видим шта је чудно у томе. Целом човечанству? Можда се и десило а можда се и неко расписао превише јер су многи геолози одбили ту теорију. Дакле, сумња постоји. Плус, није само поплава дискутабилна ствар али си је ти, очигледно узео као главну. Постоје још сличности које је Peter навео а којих се ти ниси ни дотакао. Зар ћеш и њих да игноришеш као што је то, по теби, урадио и Peter за друге ствари?

 

a izvini, ja trebam da pobijam Petera, a ne obrnuto? Pošto je lik započeo kvaziteoriju koju ne može da završi do kraja, ja sad trebam tu da uskočim, pretpostavljam po šopenhauerovom principu iz tvoga potpisa? Naravno da neću to raditi, to može da se zove ''demagogija'', ali može i ''moj kurac ja ne stavljam u tvoj razum''.

 

Šta Šopenhauer kaže a ti ne kapiraš, jeste da je razum praznina, ništavilo, crna rupa u koju kad bilo šta ubaciš, to i dalje ostaje crna rupa, crna rupa ne može da postane nešto drugo, razum ne može da se promijeni, lopata je to totalitarna, i ja ne stavljam kurac u to, već ''demagogišem'', ali džaba ja to tebi pričam, racionalnom naučniku koji citira filozofa iracionalizma, lako je imati odgovor na sve kad si crna rupa

 

У реду, објасни онда овом лаику зашто човек бог није ближи људима од регуларних богова. Човек би помислио да би човекобог, који је живео неко време међ' људе (наводно) и који се зближио са њима и био једнак по скоро свему, био ближи од богова који су наводно живели на врху неке планине и мешали се понекад лично а понекад посредно у послове људи када им досади.

 

tamo gdje je Isus propovijedao tamo nema hrišćana, on nije imao ljudski kontakt sa ljudima

 

То не доказује апсолутно ништа. Поента је била да су у то време људи били лаковернији од данашњих. Ако мислиш да то није тачно онда морам да те питам једну ствар...да ли мислиш да је планета Земља равна плоча? Или можда коцка?

 

izvini, a odakle ti znaš da Zemlja nije ravna ploča? :) Neko ti rek'o? :) Pa rekli su i njima :) Baš si pronicljiv i sveznajući, kandiduj se za predsjednika što prije. Pošto ti okruglu zemlju nisi vidio, kao što ni oni nisu vidjeli ravnu ploču. Ti vjeruješ na riječ ili sliku, i to na TUĐU riječ ili sliku, bez obzira da li je ona tačna ili nije, i u tome nisi ništa bolji od ''njih iz tog vremena''. To se inače zove PRIZNAVANJE AUTORITETA, znaš ono o čemu si lupao nekoliko postova unazad. Ali oni su ti koji su naivni(vala baš), iako većinu njih nije ni zanimalo kojeg je zemlja oblika, jer to baš bespotrebno ''znanje''. Toliko su lakovjerni bili da nisu htjeli trošiti vrijeme na gluposti tipa oblika zemlje

 

 

Тја, Massey је мислио другачије али га ретко ко подржава, односно његова теорија није прихваћена од стране мејнстрим учењака. Исто као што, рецимо, поплаву не подржавају мејнстрим геолози. Што ће рећи да када ти је у интересу можеш да се заузмеш за нешто што је углавном неприхваћено и третирано као псеудонаука, а мене осуђујеш када је иста ствар у питању?

 

znači mainstream geolozi tvrde da nije bilo poplave? ok, ajd da ti vjerujem na riječ, ja sam samo gledao dokumentarac na B92. pretpostavljam barem da ti mainstream geolozi ne pobijaju činjenicu da je meteor udario u meksički zaliv?

 

Шта је немогуће утврдити тачно?

 

pa kad bi se znalo, ne bi bilo nemoguće, sam si rekao :)

 

Па у реду, објасни ти мени, човеку данашњице, антику виђену из перспективе човека који је живео у то доба.

 

pomiješao si me sa Mihajlom Đurićem, ja sam onaj demagog koji ne stavlja kurac u to

 

Ја сам већ рекао шта сам, зар ми не верујеш?

 

naravno, vjerujem samo u djelanje

ako neko djela kao ateista i patološki naučnik onda džaba mu da ide u crkvu svake nedjelje, ni ostrugale pete ne pomažu

 

Kao što reče Hajdeger, najveće istine o nama samima reći će nam drugi, tako da sam ja glupi vjernik a ti patološki naučnik, zar ne? Samo razlika između nas je što se ja ne petljam u tvoja posla, a ti se petljaš u moja, pošto svoja i nemaš, reče šopenhauer

 

Не, логичније ми је деловала лимун-лопата-теорија. Иначе, врло је могуће цедити лимун лопатом, проверио сам. А да ли ми је потребна религија да бих научно доказао постојање или непостојање бога?

 

Biser: Da li ti je potreban kurac da bi drkao?

sad stvarno lupaš

Ideja boga ne može da postoji van religije, a ti hoćeš da van religije dokažeš (ne)postojanje boga, to ti je kao da odeš u afriku da bi dokazao da kinezi ne postoje, ili preko lopate da dokažeš da motika ne postoji

 

Није редефинисање, користио сам Thesaurus.

 

možeš ti da koristiš šta god hoćeš, ali ovo nije apstraktno pitanje, nego knjigu o istoriji srednjeg vijeka u ruke pa na čitanje. Pagani nisu ubijani. Tačka. Hrišćani su ubijali hrišćane. Tačka. I to skoro od početaka, 342-344 godine, više je hrišćana pobijeno od strane samih hrišćana, nego u prethodnih 300 godina od strane pagana. Tačka. I to se dalje nastavlja do inkvizicije. Tačka. Inside problem, konkretni događaji, ne Thesaurus, apstrahovanje i izdrkavanje. Tačka.

 

А то је статистика спроведена од стране....кога? Може ли се то верификовати или само набацујеш ствари тек онако? Значи није се потребно декларисати којој вери припадаш да би био верник? Чему онда та статистика?

 

a to je najvažnije pitanje, evo , ako će ti biti lakše, sve sam izmislio, pošto sigurno nemam namjeru da gubim vrijeme tražeći ime organizacije koja je sprovela istraživanje. Evo, računaj da lažem, pošto jednostavno ne mogu da funkcionišem na reference nivou

 

Видео сам синоћ, све је бело као лист папира али не баш. И на крају је један огроман стуб који се простире вертикално ван видика а при дну је сужен и садржи црно језгро у средини. Ако зашкиљиш очима негде далеко горе можеш да препознаш један чудан симбол и једну реч или део речи "STAEDT..." Чини ми се да сам могао да видим нешто што наличи огромном нокту. My mind was blown.

 

Ja bih ipak rekao da je pisalo LSD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

matatrta znamo se, vidjeli smo sta znas, ne moras i ovdje da se brukas, a ja se kao sto vidis i ne raspravljam, jer ovo nije rasprava, to jest odavno to nije. I nemoj da budeš toliko jadan pa da me pratiš kud god da krenem.

[

 

Ne laskaj sebi.

 

Evo, računaj da lažem, pošto jednostavno ne mogu da funkcionišem na reference nivou

 

Ovo i jeste tvoj najvechi problem.

Kao i nedostatak osnovne kulture u obrachanju.

 

 

Al' da te ne uhodim vishe o, Premud®i ....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a izvini, ja trebam da pobijam Petera, a ne obrnuto? Pošto je lik započeo kvaziteoriju koju ne može da završi do kraja, ja sad trebam tu da uskočim, pretpostavljam po šopenhauerovom principu iz tvoga potpisa? Naravno da neću to raditi, to može da se zove ''demagogija'', ali može i ''moj kurac ja ne stavljam u tvoj razum''.

 

Šta Šopenhauer kaže a ti ne kapiraš, jeste da je razum praznina, ništavilo, crna rupa u koju kad bilo šta ubaciš, to i dalje ostaje crna rupa, crna rupa ne može da postane nešto drugo, razum ne može da se promijeni, lopata je to totalitarna, i ja ne stavljam kurac u to, već ''demagogišem'', ali džaba ja to tebi pričam, racionalnom naučniku koji citira filozofa iracionalizma, lako je imati odgovor na sve kad si crna rupa

Хаха, хоћеш ли да сада расправљамо о значењу Schopenhauer-ових речи? И чему увођење црне рупе у ово? На чију теорију црних рупа си стао, религијску или научну?

 

 

tamo gdje je Isus propovijedao tamo nema hrišćana, on nije imao ljudski kontakt sa ljudima
Него је то божји део њега говорио. Да, то објашњава све.

 

 

izvini, a odakle ti znaš da Zemlja nije ravna ploča? :) Neko ti rek'o? :) Pa rekli su i njima :) Baš si pronicljiv i sveznajući, kandiduj se za predsjednika što prije. Pošto ti okruglu zemlju nisi vidio, kao što ni oni nisu vidjeli ravnu ploču. Ti vjeruješ na riječ ili sliku, i to na TUĐU riječ ili sliku, bez obzira da li je ona tačna ili nije, i u tome nisi ništa bolji od ''njih iz tog vremena''. To se inače zove PRIZNAVANJE AUTORITETA, znaš ono o čemu si lupao nekoliko postova unazad. Ali oni su ti koji su naivni(vala baš), iako većinu njih nije ni zanimalo kojeg je zemlja oblika, jer to baš bespotrebno ''znanje''. Toliko su lakovjerni bili da nisu htjeli trošiti vrijeme na gluposti tipa oblika zemlje
Нисам ни рекао да је округла. Питао сам тебе да ли мислиш да је планета Земља равна плоча. Једноставно питање за које постоји потенцијално једноставан одговор.

 

 

 

znači mainstream geolozi tvrde da nije bilo poplave? ok, ajd da ti vjerujem na riječ, ja sam samo gledao dokumentarac na B92. pretpostavljam barem da ti mainstream geolozi ne pobijaju činjenicu da je meteor udario u meksički zaliv?
Не сумњам да има оних који побијају и ту теорију.

 

 

pa kad bi se znalo, ne bi bilo nemoguće, sam si rekao :)
Јој како одлична фора! Морам да је запишем негди чисто да бих могао да испаднем кул на некој журци!

 

 

 

pomiješao si me sa Mihajlom Đurićem, ja sam onaj demagog koji ne stavlja kurac u to
Па до сада јеси. Имај мало интегритета.

 

 

naravno, vjerujem samo u djelanje

ako neko djela kao ateista i patološki naučnik onda džaba mu da ide u crkvu svake nedjelje, ni ostrugale pete ne pomažu

 

Kao što reče Hajdeger, najveće istine o nama samima reći će nam drugi, tako da sam ja glupi vjernik a ti patološki naučnik, zar ne? Samo razlika između nas je što se ja ne petljam u tvoja posla, a ti se petljaš u moja, pošto svoja i nemaš, reče šopenhauer

Па ти и не знаш која су моја посла да би се петљао у њих. Нити ја знам твоја. Тја, оптужујеш ме за нешто зашта бих бих волео да имам моћ да урадим.

 

 

Biser: Da li ti je potreban kurac da bi drkao?

sad stvarno lupaš

Ideja boga ne može da postoji van religije, a ti hoćeš da van religije dokažeš (ne)postojanje boga, to ti je kao da odeš u afriku da bi dokazao da kinezi ne postoje, ili preko lopate da dokažeš da motika ne postoji

Упоређујеш полни орган са религијом? Па у реду, барем си на добром путу. Али јебо матер ако ми на крају не оставиш број фирме за марку лопате коју рекламираш.

 

možeš ti da koristiš šta god hoćeš, ali ovo nije apstraktno pitanje, nego knjigu o istoriji srednjeg vijeka u ruke pa na čitanje. Pagani nisu ubijani. Tačka. Hrišćani su ubijali hrišćane. Tačka. I to skoro od početaka, 342-344 godine, više je hrišćana pobijeno od strane samih hrišćana, nego u prethodnih 300 godina od strane pagana. Tačka. I to se dalje nastavlja do inkvizicije. Tačka. Inside problem, konkretni događaji, ne Thesaurus, apstrahovanje i izdrkavanje. Tačka.
Хоћеш рећи да су ишли по кућама и најуривали Хришћане који се не слажу са свим деловима Хришћанске догме али да су остављали на миру припаднике других религија и нису се никада зајебали и случајно дохватили каквог пагана и мало га происпитали жарачем? Да, знам, немогуће је доказати. То говоримо и ја и ти већ два дана и само показује колико мало знамо о целој причи.

 

 

Ja bih ipak rekao da je pisalo LSD
Не, јасно као дан "STAEDT...", тако ми и пише на папиру који сам одштампао. Био сам спреман овај пут, тастатура ми је била поред и виша сила ми је померала прсте, укуцавајући комплексне једначине које не би разумео нико на планети али испод, тик након што ме је светлост напустила, сам описао овај догађај додајући све детаље тог јединственог искуства и изгубио свест убрзо затим. Лопата није поменут, авај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

matatrta

 

Ne laskaj sebi.

 

kako mogu da laskam sebi, sigurno imam veliku guzicu čim me toliko dugo pratiš

 

Ovo i jeste tvoj najvechi problem.

Kao i nedostatak osnovne kulture u obrachanju.

 

seljaci kažu ''dobar dan'' svakom koga vide

 

-----------------------------

 

Brock

 

Хаха, хоћеш ли да сада расправљамо о значењу Schopenhauer-ових речи? И чему увођење црне рупе у ово? На чију теорију црних рупа си стао, религијску или научну?

 

pa ako ti do sad nije jasno na koju mislim, evo reći ću ponovo: nijednu. Teorija je lopata

 

Него је то божји део њега говорио. Да, то објашњава све.

 

ne, nego tamo gdje je Isus bio čovjek nema hrišćana. Its simple as that

 

Нисам ни рекао да је округла. Питао сам тебе да ли мислиш да је планета Земља равна плоча. Једноставно питање за које постоји потенцијално једноставан одговор.

 

Pa ja ti rekoh da me baš briga kakva je, moj život ne zavisi od toga kojeg je oblika planeta

 

Не сумњам да има оних који побијају и ту теорију.

 

to samo kreten može da pobije

 

Јој како одлична фора! Морам да је запишем негди чисто да бих могао да испаднем кул на некој журци!

 

kakve ti to žurke posjećuješ?

 

Па до сада јеси. Имај мало интегритета.

 

ah, pa ne bi bilo komunikacije da ga ja ne močim po malo, ali, kao što rekoh, ja nisam Mihajlo Đurić

 

Па ти и не знаш која су моја посла да би се петљао у њих. Нити ја знам твоја. Тја, оптужујеш ме за нешто зашта бих бих волео да имам моћ да урадим.

 

Ko priča o tvojem poslu? razum kao takav, ako je ženske prirode, njemu su potrebna tuđa posla, pošto on svoja i nema. A ti to primiš kao da govorim tebi lično.

 

Упоређујеш полни орган са религијом?

 

opet si se zeznuo, ja sam samo rekao da ne možeš da pričaš o Bogu bez religije, i ne možeš da drkaš bez kurca, to nije upoređivanje, to je samo naglasak na odnos koji ti zanemaruješ. Ne treba ti Afrika ako se baviš Kinezima.

 

Да, знам, немогуће је доказати.

 

onda ne znaš ništa.

 

Gargantua i Pantagruel

 

Лопата није поменут

 

'' Био сам спреман овај пут''

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako ti do sad nije jasno na koju mislim, evo reći ću ponovo: nijednu. Teorija je lopata
Океј, има смисла. Драго ми је да смо то решили. Теорија је лопата. Које марке?

 

 

ne, nego tamo gdje je Isus bio čovjek nema hrišćana. Its simple as that
Ок, ја сам ишао по оном "људски" што си поменуо. Значи онај који није Хришћанин није ни човек по твојој теорији, right? Искрено, не разумем шта си овим хтео да кажеш, можда ниси довршио мисао?

 

 

Pa ja ti rekoh da me baš briga kakva je, moj život ne zavisi od toga kojeg je oblika planeta
Да, то је врло симпатичан одговор. "Баш ме брига". Значи немаш мишљење о томе.

 

 

to samo kreten može da pobije
Па неки сматрају да само кретени могу да верују у вишу силу која нема изгледа да ће икада бити објашњена па су опет живи и здрави људи. Али како знам да ћеш да се ухватиш одмах за ово ево да нагласим да нисам један од тих. Боље?

 

 

ah, pa ne bi bilo komunikacije da ga ja ne močim po malo, ali, kao što rekoh, ja nisam Mihajlo Đurić
У реду, нисам ни ја Никола Тесла. Могу да ти наведем још гомилу познатих људи (махом мртвих) који нису ја и обратно. Како се зове ова игра?

 

 

Ko priča o tvojem poslu? razum kao takav, ako je ženske prirode, njemu su potrebna tuđa posla, pošto on svoja i nema. A ti to primiš kao da govorim tebi lično.
Па говориш мени лично. У реду, можда ми говориш и безлично откуд знам. Говориш ли безлично?

 

 

opet si se zeznuo, ja sam samo rekao da ne možeš da pričaš o Bogu bez religije, i ne možeš da drkaš bez kurca, to nije upoređivanje, to je samo naglasak na odnos koji ti zanemaruješ. Ne treba ti Afrika ako se baviš Kinezima.
Па треба ти Африка ако говориш о кинеском извозу добара на тај континент и увозу из истог. Има ли ово смисла, или не?

 

onda ne znaš ništa.

 

Gargantua i Pantagruel

Ајд' ако ти кажеш да ти поверујем на реч, а Gargantua & Pantagruel нисам читао. Вреди ли?

 

 

'' Био сам спреман овај пут''
Апсолутно јесам. Штета што нико није био близу мене. Могу ли да те позовем на фон при следећој сесији спонтане манифестације више силе у мом телу и уму (не, није сексуални еуфемизам, уверавам те)? Остави детаље на привате ако си заинтересован.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ок, ја сам ишао по оном "људски" што си поменуо. Значи онај који није Хришћанин није ни човек по твојој теорији, right? Искрено, не разумем шта си овим хтео да кажеш, можда ниси довршио мисао?

 

ja jesam završio, ali ti nisi shvatio

 

Да, то је врло симпатичан одговор. "Баш ме брига". Значи немаш мишљење о томе.

 

imam mišljenje da mi se ne natura mišljenje, a Galilej natura mišljenje. Vrlo je zanimljivo da je Galilej istovremeno otac moderne i uzrok za stvaranje SADa, a s druge strane se ta ista Amerika kritikuje, to jest pokušava da kritikuje pomoću Galileja. Shizofrenija na koju sam već ukazivao.

 

Па неки сматрају да само кретени могу да верују у вишу силу која нема изгледа да ће икада бити објашњена па су опет живи и здрави људи. Али како знам да ћеш да се ухватиш одмах за ово ево да нагласим да нисам један од тих. Боље?

 

čitav reljef u tom području dokazuje da je meteor udario, najobičnija pustoš i rupa zvana meksički zaliv

 

Па говориш мени лично. У реду, можда ми говориш и безлично откуд знам. Говориш ли безлично?

 

manje je važno kako ja govorim koliko kako ti primaš, a primaš ga kao hrišćanin

 

Па треба ти Африка ако говориш о кинеском извозу добара на тај континент и увозу из истог. Има ли ово смисла, или не?

 

ma super

 

Ајд' ако ти кажеш да ти поверујем на реч, а Gargantua & Pantagruel нисам читао. Вреди ли?

 

nevažno je da li vrijedi, jedino što dokazuje jeste da ti miješaš viktorijance sa srednjevijekovnim čovjekom

 

Апсолутно јесам.

 

pomenuo lopatu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jesam završio, ali ti nisi shvatio
Аха, то ли је. Помоћићеш ми да схватим, онда, шта си желео да кажеш, не?

 

 

imam mišljenje da mi se ne natura mišljenje, a Galilej natura mišljenje. Vrlo je zanimljivo da je Galilej istovremeno otac moderne i uzrok za stvaranje SADa, a s druge strane se ta ista Amerika kritikuje, to jest pokušava da kritikuje pomoću Galileja. Shizofrenija na koju sam već ukazivao.
Да... И ја такође почињем да назирем присутност шизофреније што дуже читам твоје коментаре.

 

 

čitav reljef u tom području dokazuje da je meteor udario, najobičnija pustoš i rupa zvana meksički zaliv
Јеси ли сигуран да је метеор тамо пао и да тамо постоји рупа? Да ли си видео својим очима? Да ли мислиш да је планета Земља равна плоча? Ја сам мислио да немаш мишљење о томе...

 

 

manje je važno kako ja govorim koliko kako ti primaš, a primaš ga kao hrišćanin
Хахах. 8.5/10. Хвала на понуди али сам стрејт.

 

 

 

nevažno je da li vrijedi, jedino što dokazuje jeste da ti miješaš viktorijance sa srednjevijekovnim čovjekom
Не, ја мешам неандерталце са мајмунима. То је мој проблем.

 

 

pomenuo lopatu
Па да, на крају. Али се није појављивала, веруј ми.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Јеси ли сигуран да је метеор тамо пао и да тамо постоји рупа? Да ли си видео својим очима? Да ли мислиш да је планета Земља равна плоча? Ја сам мислио да немаш мишљење о томе...

 

kakve to ima veze sa tim, pričali smo o potopu

 

Да... И ја такође почињем да назирем присутност шизофреније што дуже читам твоје коментаре.

 

znači ja i peter patimo od iste bolesti? Genijalno

 

Хахах. 8.5/10. Хвала на понуди али сам стрејт.

 

ja o čmaru nisam pisao, ti o čmaru jesi čitao. Toliko si strejt

 

Не, ја мешам неандерталце са мајмунима. То је мој проблем.

 

pa prekini da ih miješaš onda, brate

 

Па да, на крају. Али се није појављивала, веруј ми.

 

da vjerujem lopati? ne, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve to ima veze sa tim, pričali smo o potopu
Па и нема везе. Мислим, питања су ту да се избегну, по твојој филозофији.

 

 

znači ja i peter patimo od iste bolesti? Genijalno
Врло могуће, али он је доста рационалнији. А има и смисао за хумор, што је врло битан бонус, бар за мене.

 

 

ja o čmaru nisam pisao, ti o čmaru jesi čitao. Toliko si strejt
Ко је поменуо чмар? Мислим, пре тебе сада.

 

 

pa prekini da ih miješaš onda, brate
You're not the boss of me.

 

 

da vjerujem lopati? ne, hvala.
Значи ја сам лопата? Фантастично, ово још више олакшава цеђење лимуна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A 9/11...HA!

 

To je ubedljivo najgori od sva tri dela. Vidim novu religiju na pomolu u skorije vreme - Zaverenislam.

 

NISTA NIJE ISTINA, SVE JE ZAVERA! ODBACUJ SVAKI PROTIV-ARGUMENT, I DRZI SE DOGMATICNIH TEORIJA!

Edited by TotalWar

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ubedljivo najgori od sva tri dela. Vidim novu religiju na pomolu u skorije vreme - Zaverenislam.

 

NISTA NIJE ISTINA, SVE JE ZAVERA! ODBACUJ SVAKI PROTIV-ARGUMENT, I DRZI SE DOGMATICNIH TEORIJA!

 

 

Haha...i to sto kazes...

A sto se tice religije...ne bih preporucila ovaj film ljudima koji su bezuslovno religiozni...mozda ih duboko pogodi ta cinjenica da je sve LAZ!!!!

 

E da! Inace, sta znaci uopste "Zeitgeist"..?

Pretpostavljam da je nesto na nemackom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh dugo nisam bio na temi ,al moram da se vratim tamo gde je neko reko da lupetam i da su mi argumenti glupi.ako stignem iscitacu i poslednje dve strane ...

 

Neko je reko da se proveri pa cemo videti da li je tacno pa cemo onda dokazati da east lupeta...

 

Aman ljudi mi se uopste nismo razumeli.Ja ovde nisam komentarisao(dobro delom jesam ) da li su same cinjenice tacne vec samo delo!!!Delo kao naucni rad cija sushtina jeste da ti pokaze,ispita ,dokaze ...a ne da ti naratorski istrabunja sve i svasta pa da se ti onda kao pitas ,odusevljavas ...sta vec.To je vec cist najprotsiji senzacionalizam.Mi se ovde ne raspravljamo o tome da li su vanzemaljci doneli ljude na svet vec o kvalitetu dokumentarca koji je blago receno propast ,na nivou kurira ,treceg oka ...

 

 

ma sve je to problem 3. seksualne revolucije(nemam pojma koje su prve 2:) ) i opsteg gubljenja identiteta :)

 

 

 

"Да, али чему остале астрономске подударности? Искуство ме је научило да не постоји тако нешто као што је "случајност". "

ok ja sad kontam da si ti neki podsvesni vernik koji se bori protiv samog sebe .

 

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

@Laurelin "Mislim, definitivno mi je desifrovao neka sitna pitanjca vezana za religiju..."

na koji nacin ?sta te je ubedilo?Sta je toliko cinjenicno i ocigledno u doticnom delu?ne kontam prosto ...

 

Ok ,da se objasnim.Ne volim rasprave preko neta ,pa se retko udubljujem u njih i cesto ih okrecem na zajebanciju zato sto znam da ih necu zavrsiti ..ali potrudio sam se da iscitam predjasnje napisano.

 

@Orson poprilicno mi je solidno ono sto si pisao i to je nacin rezonovanja koji mogu da prihvatim ,slagao se ili neslagao ,najbolje reci imao nedoumice,u vezi njega (ulaziti u verske,filozofske ...rasprave zzbog sitnica je bar za mene odavno besmisleno...).Jedina razlika koliko mogu da primetim je u onom delu "mi smo sami osetili zavere na svojoj kozi u proteklim ratovima" ---Posto sam licno duboko ubedjen da je dovoljno par budala da se bez problema napravi nesto sto ce kroz 10 godina neodoljivo podsecati na zaveru.Spomenuo si konkretno racak ,pa tu imas shiptare koji vrse za njih potpuno logican potez u ratu i par njima privrzenih diplomata koji su spremni da ih podrze.(ali da ne ulazimo i u to )Prosto pogledaj po ovome- koliki koeficijent inteligencije (uzimam IQ kao standardizovano i uobicajeno ne kao merodovno,:) moram pazim sta pisem ) ima trenutno zvanicni najmocniji covek na svetu?Koliki ima 80 % nasih politicara? Zar je takvim ljudima neki problem da zabrljaju nesto na brzaka pa se onda prave da se to nije desilo?i zar onda nije prirodno da nosiocu kapitala organizuju neke svoje tokove ,ali opet ne vidim logiku po kojoj su oni neki super mocnici posto su uzajamno zavisni sa politicarima i vodjama i sl.Mislim ako shvatis pojam zavere kao takav onda je to prihvatljivo ...ja sam pljuvao po tkzv "velikim svetskim zaverama" ,vladama iz senki,jevrejima koji vrte sve tokove,upravljaju zivotom i smrcu ,to su prosto gluposti...

 

Al sam opet se izleteo ,ni ovo sto sam sad napisao neme veze sa kvalitetom doticnog dokumentarca ...;) koji je po svemu kojestarija

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ни мање ни више којештарија од религиозних наклапања. Не видим основе да се Zeitgeist схвати као научно дело, чак га ни Peter не види као такво. Ово није научни документарац и не представља се као исти. Peter није Virgilio Tosi. Ако си желео нешто у том фазону, погледај The God Who Wasn't There, документарац који испитује постојање Исуса и у коме се појављују знамените личности у свету науке, Richard Dawkins, између осталих. Peter представља своје виђење појма религије кроз свој поглед који је, нормално, субјективан. На теби је да верујеш је ли то истина или не. Није у питању то да ли је он у праву или не, то можда никада нећемо сазнати, али представља један, по мени, фин и логичан алтернативни поглед на институцију звану религија. Можда се све одиграло на тај начин као што је он приказао а можда и не, не желим да се излетим прерано са закључивањем да је баш тако морало да буде. Али ми је примамљивије од ограничавајућег концепта који нам представља свака религија на овој планети. Peter не говори "ВЕРУЈТЕ МЕНИ И НИКОМЕ ДРУГОМЕ!" нити поставља услове. Можеш да схватиш документарац како год желиш, слободно. Ако се осећаш посебно критично, извол'те па му пошаљи мејл (не сада, додуше, јер и даље анализирају ону огромну количину мејлова који су добили). Мени су смешни религиозни верници који губе своје време шаљући му хејт мејлове, критикујући га и цитирајући му делове Библије као да он то већ не зна. Мислим, ако си снажан у својој вери немаш потребе да радиш нешто у том фазону. Ти верујеш, то ти је довољно и ништа више. Ти си задовољан одговорима који ти пружа догма којој припадаш и то ти је довољно. Све ово се, наравно, односило на први део. А врло је лако одбацити теорију о "владарима из сенке". Што да не? Мислим, нема чврстих доказа о томе, који би владар тог нивоа волео да постоје докази о постојању нечег таквог... Ако је 9/11 могао да буде "inside job" и убиство Кенедија, као и чињеница да је велики број добрих људи током историје погинуло на трагичан и крајње сумњив начин док су медиокритети и глупандери мирно наставили са својим примитивним животом, ЗАШТО је немогуће за особу са здравим разумом да претпостави да ту нешто није у реду? Зашто је немогуће сумњати у оно што бива ејакулирано из уста већине политичара данашњице? Зашто је нормално смејати се људима који верују у теорије завере? Зашто је немогуће сматрати да политички ауторитет жели да људи остану глупи и примитивни и жели да држи људе у мраку и жели да им одузме свако право или што је више могуће? Зар је глобална обмана толико немогућа? Зар је свет толико велик? Зар не може постојати сумња? Ако је циљ овог документарца био узбуркати народ, подићи их на ноге и натерати их да наглас узвикују "РЕВОЛУЦИЈА!!" и кренути на владу са бакљама и вилама онда је био веома неуспешан. Али неквалитетан? На нивоу Курира и Трећег Ока? Хм. Једноставно не видим зашто би то неко мислио осим из пакости и неке фрустрације која вуче корене са неког другог места. Одмах да нагласим, пошто је овде изгледа то потребно, да нисам присталица "феномена" познатог као Теорије Завере, али да ми доста ствари делује логично. Из моје перспективе. Сада, ако сам глуп, неначитан, незналица, необразован или још нешто што би ме даље дискредитовало онда, јеби га, шта да радим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu potrebne nikakave teorije o vladarima iz senke zato sto svet sacinjava dovoljan broj mediokkriteta jos od rima na ovamo da to jednostavno nije potrebno.Tako se samo nekim ljudima pripisuje previse licnih sposobnosti i moci ,a ljudi se odvace od realnih problema >i umesto da za nekog lepo kazu :"ej on je nesposobni kreten" pojavljuje se "ma njega u tu postavili masoni;jevreji ;cia" ma nebitno.

Znam mnoge vernike koji se uvek pitaju i u tome ne vidim nista lose ...tu se ne slazemo.

Zaista ne vidim kako nesto sto se bavi ovakvim temama moze da ne predstavlja naucni rad?Mislim svakako stoji da nema tu vrednost posto je ovo apsolutno identicno sa religioznim naklapanjem.

Nemam ja nikakve frustracije nego mi jednostavno smeta sto je delu za koje sam cak kazes da je subjektivni pogled neutemeljen na bilo kakvim naucnim i proverenim cinjenicama i istrazivanju poklonjena takva paznja.Apsolutno na isti nacin se paznja poklanja i kuriru npr,to sam hteo da kazem.Ja lepo uzmem pa citam neku kvalitetnu naucnu fantastiku kad mi je do toga.

On bese u dokumentarcu u jednom trenutku izvodi boga iz sunca ,tako bese?I uzmi onda Amon Ra ,on leti preko neba ,sa istoka na zapad i tako dalje i tako dalje ...

 

I sad ja kazem npr "pronadjeni su prikazi Amon Ra u letecim kocijama<on je prikazan kao krajnje cudno stvorenje ,nacin poletanja ,izgleda samih kocija i sl. objasnjenji su prilicno detaljno u mitologiji i spisima svestenika.I sad kazes -odakle njima tada ideja o letecim vozilima ,kako su mogli sve tako dobro da opisu.Sledeci korak je povezes sve to sa ostalim letecim masinama koje su se pominjale u starorm veku...i onda drusnes bibliju "i gospod rece ,odlazim ,spremite se za moj drugi dolazak"(naravno simpificiram ,ne znam tacne navode iz biblije)." na sve to nakacis i pricu o apokalipsi.Onda sve to malo uozbiljis ,dodas neke arheoloske nalaze koji lice na mesta poletanja brodova,nadjes neke iskopine za koje nije utvrdjena namena a neodoljivo lice na delove aviona,svemirskih brodova i sl(sve je vec uradjeno).I izvuces zakljucak :vanzemaljci si bili na zemlji pre nekoliko hiljada godina ,otuda predstava o bogovima,oni su bili nasi gospodari,ali usled nekog dogadjaja(mozda neke revolucije :) ) napustili su nasu planetu ostavljajuci nam jasne naznake da ce se jednog dana vratiti i da ce nam tada biti sudjeno (u cistilistu,na ulazu u had itd...)"

I ovo je apsolutno tvrdjenje cak vece vrednosti nego tvrdjenja tvorca ovog dokumentarca,samo je njegovo blize i lakse poimljivo ljudima i onda se dogodi njegov ekonomski bum i opste odusevljenje.

Posto si ti izgleda dobro upoznat sa zivotom i namerama gospodina-da ne vodi on neku svoju skolu gde propoveda ovakve stvari ,drzi seminare i sl?sve mi mirise na tako nesto ....

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad ja kazem npr "pronadjeni su prikazi Amon Ra u letecim kocijama<on je prikazan kao krajnje cudno stvorenje ,nacin poletanja ,izgleda samih kocija i sl. objasnjenji su prilicno detaljno u mitologiji i spisima svestenika.I sad kazes -odakle njima tada ideja o letecim vozilima ,kako su mogli sve tako dobro da opisu.Sledeci korak je povezes sve to sa ostalim letecim masinama koje su se pominjale u starorm veku...i onda drusnes bibliju "i gospod rece ,odlazim ,spremite se za moj drugi dolazak"(naravno simpificiram ,ne znam tacne navode iz biblije)." na sve to nakacis i pricu o apokalipsi.Onda sve to malo uozbiljis ,dodas neke arheoloske nalaze koji lice na mesta poletanja brodova,nadjes neke iskopine za koje nije utvrdjena namena a neodoljivo lice na delove aviona,svemirskih brodova i sl(sve je vec uradjeno).I izvuces zakljucak :vanzemaljci si bili na zemlji pre nekoliko hiljada godina ,otuda predstava o bogovima,oni su bili nasi gospodari,ali usled nekog dogadjaja(mozda neke revolucije :) ) napustili su nasu planetu ostavljajuci nam jasne naznake da ce se jednog dana vratiti i da ce nam tada biti sudjeno (u cistilistu,na ulazu u had itd...)"
И добијеш нешто што личи на Сајентологију!

 

Хеј, ако делује логично што да не ванземаљци? Мислим, арогантно је мислити да смо једина "интелигентна" бића у универзуму (који може а и не мора да има краја), не?

 

А што се тиче владара из сенке, па у реду можда и није потребно, можда је боље да људи живе без икаквих сумњи. Сигурно је срећније тако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman covece...Zapravo razlikuje se od sajentologije u samim osnovama -ja sam pricao o mastars of the univers iz himena :)

 

Znaci aman ... svakako je bolje da ne verujes u vladare iz senke nego da verujes u sve sto zvuci zanimljivo ... jer ako se kao relevantne uzimaju stvari kao sto je ovaj dokumentarac onda se dobija rezultat da je njegovo misljenje isto relevantno i naucno zasnovano kao i prosecnog skinsa,mene ili tebe ,u jednoj razlici sto je on imao kesa i uticaja da ga objavi ... nisam ja rekao da nisu potrebne u smislu da treba da im se okrecu ledja i da se ljudi prave da ih ne vide nego da nisu potrebne zato sto uopste ne postoje vec su izgovor kojim se ljudi pravdaju za sopstvenu nesposobnost!

 

Inace naravno da ga vredi pogledati,dobar je ako te podstakne na razmisljanje,dalje citanje ,samostalno istrazivanje ....alo to ne porice da je ocajnog kvaliteta i krajnje sumnjivih motiva ...

 

"Хеј, ако делује логично што да не ванземаљци? Мислим, арогантно је мислити да смо једина "интелигентна" бића у универзуму (који може а и не мора да има краја), не?"

 

znaci ti se pristalica teorije o vladi iz senke koja upravlja svetom a kontrolisu je vanzemaljci ?moguce moguce ,naravno da nisam siguran da smo jedini inteligentan zivot u svemiru al sacekacu ipak malo da neki seljak iz sumadije nabode nekog elijena vilom :) salim se ...

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као што је Hicks говорио: "I'll tell you, too, that's starting to depress me about UFO's, about the fact that they cross galaxies or wherever they come from to visit us and always end up in places like Fife, Alabama. Maybe these are not super-intelligent beings, man. Maybe they're like hillbilly aliens."

 

Тјах, и даље не видим зашто је очајног квалитета. Мислим, није на нивуо документараца са Discovery Channel-а, признајем, али они имају мало већи буџет. Али што се тиче независних документараца, рекао бих да је прилично фино одрађен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

East

 

.Jedina razlika koliko mogu da primetim je u onom delu "mi smo sami osetili zavere na svojoj kozi u proteklim ratovima" ---Posto sam licno duboko ubedjen da je dovoljno par budala da se bez problema napravi nesto sto ce kroz 10 godina neodoljivo podsecati na zaveru.Spomenuo si konkretno racak ,pa tu imas shiptare koji vrse za njih potpuno logican potez u ratu i par njima privrzenih diplomata koji su spremni da ih podrze.(ali da ne ulazimo i u to )

 

pa šta je to nego zavjera? Pogledaj dokumantarac ''Avoidable war'' http://www.imdb.com/title/tt0314930/

bio je prije čitav na youtube,izgleda da ga više nema ili ja barem ne mogu da ga nađem, a ako neko nađe rapidshare linkove, molim ga da mi pošalje

 

 

Prosto pogledaj po ovome- koliki koeficijent inteligencije (uzimam IQ kao standardizovano i uobicajeno ne kao merodovno, moram pazim sta pisem ) ima trenutno zvanicni najmocniji covek na svetu?Koliki ima 80 % nasih politicara? Zar je takvim ljudima neki problem da zabrljaju nesto na brzaka pa se onda prave da se to nije desilo?i zar onda nije prirodno da nosiocu kapitala organizuju neke svoje tokove ,ali opet ne vidim logiku po kojoj su oni neki super mocnici posto su uzajamno zavisni sa politicarima i vodjama i sl.Mislim ako shvatis pojam zavere kao takav onda je to prihvatljivo ...ja sam pljuvao po tkzv "velikim svetskim zaverama" ,vladama iz senki,jevrejima koji vrte sve tokove,upravljaju zivotom i smrcu ,to su prosto gluposti...

 

pa nije baš tako, BUsh i Klinton na primjer su toliko puni para da nisu imali pametnija posla nego da postanu predsjednici. Sjećam se da je bio neki vic, tipa ide Klinton ulicom i misli šta sad da radim imam 50 godina i sve sam prošao..... ajde da budem predsjednik. Ali ne upravljaju oni, pa postoje odbori u kojem uvijek sjede isti ljudi, oni se nikad ne mijenjaju, mijenjaju se samo glumci koji žive u Bijeloj kući. Da li se zove Odbor za nacionalnu bezbjednost ili slično, sjede Brzezinski, Friedman, Kissinger, ali to nisu zvanične funkcije

 

 

-------------------------------

 

Brock Samson

 

Не видим основе да се Zeitgeist схвати као научно дело, чак га ни Peter не види као такво

 

danas su svi romani, sva poezija, svi PRAVI filmovi i dokumentarci- SCIJENTISTIČKI, ili su proseravanje

 

Али неквалитетан? На нивоу Курира и Трећег Ока? Хм. Једноставно не видим зашто би то неко мислио осим из пакости и неке фрустрације која вуче корене са неког другог места.

 

jesmo li mi gledali isti dokumentarac? Pošto je ono dno dna što se produkcije tiče,a bukvalno kad sam čuo smijeh u pozadini bilo mi je jasno o kakvoj vrsti materijala je riječ.

 

A ti ''hejt'' mailovi nisu u suštini ništa drugo do verzija Zeitgeista, koji je sam po sebi ''hejt'' dokumentarac. Ako ismijavaš neku religiju, ona si u stvari ti prvi počeo da hejtuješ.

 

Drugo, treba razlikovati hrišćanstvo od manipulisanja hrišćanstvom, a upravo zato što Peter odbacuje naučni metod, on napravi neki bućkuriš u kojem povezuje nepovezivo.

 

Као што је Hicks говорио: "I'll tell you, too, that's starting to depress me about UFO's, about the fact that they cross galaxies or wherever they come from to visit us and always end up in places like Fife, Alabama. Maybe these are not super-intelligent beings, man. Maybe they're like hillbilly aliens."

 

zašto bi išli u urbane dijelove? Evo, da si ti vanzemaljac kome treba primjerak ljudskog roda da bi ga ispitao, da li bi otišao tamo gdje je najveća gužva?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што да не? Ако сам супер интелигентно биће и располажем веома напредном и моћном технологијом захваљујући којој би могао да покорим цело човечанство без имало муке, нема разлога да не одаберем место на коме могу добити најобјективније резултате бирајући просечно интелигентно и грађено људско биће за проучавање. Fife, Alabama, уз дужно посштовање, ми не делује као место на коме би се то могло наћи. А ако бих желео да ми налази буду до краја објективни онда бих узео по један примерак испод просечног, просечног и натпросечног човека. Али ето, изгледа да се концентришу на врло руралне примерке из неког разлога чим их нисмо срели по метрополама. А можда и не желе да нас сецирају већ само посматрају, што ми опет дође нелогично имајући у виду њихов предмет интересовања. А можда долазе и да нам се смеју, што ми испада најлогичније од свега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to je pitanje biologije, kakav prosjek i natprosjek, lupaš brate

 

mi se biološki ne razlikujemo, imali IQ 80 ili 180 i osnovnu školu ili doktorat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, не. Рецимо људи са Down синдромом имају један екстра Хромозом 21. Онда имаш студију о људима који имају једну говорну ману (не могу правилно да контролишу језик) за коју се испоставило да је узрок мутације једног гена. Онда имаш још гомилу других генетских дефеката. Тако да нисмо баш сви биолошки исти. Али, као што сам рекао, не мора да значи да су дошли да нас сецирају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...