Jump to content

Zeitgeist


Recommended Posts

@Laurelin "Mislim, definitivno mi je desifrovao neka sitna pitanjca vezana za religiju..."

na koji nacin ?sta te je ubedilo?Sta je toliko cinjenicno i ocigledno u doticnom delu?ne kontam prosto ...

 

E, evo i mene! :mrgreen:

Pa evo...da nekako probam da kazem ukratko...

Ja sam ateista, i postujem vernike i sve te obicaje itd itd, ali cesto sam bila zrtva njihovih kritika, bas zbog tih nekih mojih stavova...cak, u osnovnoj, profesor me je prozvao pagankom jer ne verujem u Boga...ma svasta...

Uglavnom, u skoli dosta propagiraju to hriscanstvo i religiju uopste, i ponekad se zapitkujem zasto je to tako, i mora da postoji neki razlog za ta shvatanja cim je tolika masa religiozna, i da li zaista postoji ta neka "visa sila" i sta ti ja znam...A u toku svog tog razmisljanja ta "sitna pitanjca" su vise onako usputna "Zasto?Kako?"...

I eto "Zeitgeist" je samo jos vise docarao sliku tog (ne)verovanja u Boga...

Whatever...izgubih se u tom nekom svom razmisljanju i pisanju, tako da se izvinjavam jos jednom ako nisam bas nesto opet jasna... A i imam ovaj sugavi dial-up net, pa mi isticu sati, pa je to jos jedan od razloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Jadni vi ateisti. Imate slobodu da radite šta hoćete (uslovno, morate da robujete zakonima fizike, jbg), i kada vas neko prozove, patite u duši.

Što se tiče teme, čitajte Heraklita. Ma, radite nešto sa sobom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ух, не. Рецимо људи са Down синдромом имају један екстра Хромозом 21.

 

a u Alabami ljudi imaju down sindrom?

 

Онда имаш студију о људима који имају једну говорну ману (не могу правилно да контролишу језик) за коју се испоставило да је узрок мутације једног гена.

 

a oni pretpostavljam imaju nizak IQ?

 

Онда имаш још гомилу других генетских дефеката. Тако да нисмо баш сви биолошки исти.

 

naravno, samo veći broj genetskih defekata se nalazi kod intelektualaca nego kod običnog seljaka. Svi su odreda kljakavi, bolesni, duševni bolesnici, ovaj posljednji poznati fizičar je potpuni bogalj..... Urbana sredina je što se defekata u genima tiče, gora nego bilo koja Alabama ili Ajova.

----------------------------

 

"Zeitgeist" je samo jos vise docarao sliku tog (ne)verovanja u Boga...

 

problem je što se hrišćaninu treba dočaravati slika, a ateisti ne. Ali vi još imate te probleme št treba a šta ne treba da radite.

 

A ovo uopšte nije ateističko u pravom smislu te riječi. Mogu da se kladim da je Peteru omiljen film The Fountain. To je taj lažni spiritualizam.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@LAURELIN-hmmmmm ,ne nije jasnije ,kontam da te je zlostavljao profesor u srednjoj,pa si navukla neki gnev,al to bas nije put za objektivno rezonovanje o nekoj temi...

 

 

 

@all ma 90 % ateista jesu veci vernici nego oni najgori ubedjeni vernici ,podsvest radi:) ,al ovo odavno ode u off

 

@bRUK -STA TI IMAS PROTIV LJUDI SA DOWN SINDROMOM -NACISTO ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Орсон:

 

А имаш и друге биолошке разлике, рецимо боја косе, боја очију, гени утичу на грађу човека, и друге генетске карактеристике које не можеш наћи само на једном месту. Узми IQ. Узрок ниског IQ-а итекако може бити услед гена које је наследио од својих родитеља. Тако да је било веома погрешно када си рекао да се биолошки не разликујемо јер разлике постоје. А и расне карактеристике. Не желим да звучим као расиста, али приметио сам да се, на пример, Финци битно разликују од Јапанаца, биолошки. Следи илустровани пример:

 

resim1aleif3.jpg

 

TakesiKitano.jpg

 

Био ти са друге планете или не, сумњам да ћеш пронаћи чистокрвног Јапанца у Фајф, Алабами. Много је логичније уходити неки мултиетнички град, рецимо Лондон или Њујорк.

 

 

East:

 

Хеј, немам ништа, за дивно чудо! Штавише, и без сарказма, веома ми се свиђају њихове очи:

 

Brushfield.jpg

 

Имају такозване Brushfield белеге. То су оне беле тачкице које иду кружно око дужице, врло кул ствар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

alo čovječe, to što samo ljudi u Alabami javljaju da su ih vanzemaljci dohvatili ne znači da nije bilo sličnih stvari u recimo Kini , Indiji, Iraku, Africi, samo niko ne javlja jer su mediji nerazvijeni, a još ako se u nekim gudurama desilo, niko ni ne sazna. Vidiš kako je teorija zavjere fleksibilna kao i Peterov dokumentarac? Isus može da bude zvijezda, a vanzemaljci mogu da se šetkaju po Alabami, Okinavi i sličnim mjestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Орсон:

 

У Јапану медији неразвијени? У Финској? У Немачкој? Индија има јаке медије, исто и Кина али у њиховом случају је и јака цензура битан фактор. Да се у Јапану то десило пре 10 година и то у неком забаченом месту где живи десеторо људи још увек би се причало о томе. У Финској? Изникао би национални парк око тог места "доласка". Па ето, одатле нисмо чули ништа слично Алабами. Занимљиво је како си поменуо баш земље које имају слабе медије или јаку цензуру. Зачудио сам се што ниси поменуо Северну Кореју кад си већ кренуо. Што се тиче флексибилитета, религија је на истом нивоу, молим лепо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

E brate, ti trebaš da ideš u političare, dakle između Japan i Finske se ne nalazi čitav jedan kontinent?

 

A nije da ljudi ne govore da su ih kidnapovali vanzemaljci, samo to niko ne uzima za ozbiljno. pa i u Srbiji to govore poznate novine.

 

 

NIje uopšte isključeno da se za male zelene već zna i djelimično sarađuje, reče dalje Teorija zavjere. Zašto bi uopšte dozvoljavali da se to onda pojavi u mainstream medijima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film govori o teoriji svetske zavere.Od slicnosti hricanstva i staroegipatske religije i kako je hriscanstvo kao i svi religiozni mitovi nastali na osnovu astroloskog znanja starih civilizacija pa sve do 11 septembra gde se otkrivaju neki detalji koje ranije nisam zapazio kao sto je na primer prisustvo velike kolicine molten metala na celicnim konstrukacijama zgrade pa do velikih bankarskih prevara i kontrole medija..

 

gleda neko?

 

Evo bas juce sam odgledao ovaj dokumentarac i moram reci da sam se veoma odusevio. Mislim,stvari na ovu foru ima gomila! Svi nesto pricaju kako drzave planiraju zavere,isus nije postojao i tako to,ali ovi momci koji su radili ovaj film su to bukvalno nacrtali da bi i degenerik razumeo. Svaka cast njima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E brate, ti trebaš da ideš u političare, dakle između Japan i Finske se ne nalazi čitav jedan kontinent?

 

A nije da ljudi ne govore da su ih kidnapovali vanzemaljci, samo to niko ne uzima za ozbiljno. pa i u Srbiji to govore poznate novine.

 

NIje uopšte isključeno da se za male zelene već zna i djelimično sarađuje, reče dalje Teorija zavjere. Zašto bi uopšte dozvoljavali da se to onda pojavi u mainstream medijima?

1151269357485.jpg

 

 

Mazrim:

 

Јеси ли гледао финалну верзију? Продужена је за десетак минута, чини ми се. Овде можеш да је скинеш (долази у комплету са документарцима о Илуминатима који су по мени исто фино урађени): http://www.mininova.org/tor/1279757

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bruk"Што се тиче флексибилитета, религија је на истом нивоу, молим лепо."

 

 

pa to je covek i pokusao da ti kaze ...cak sta vise nisu na istom nivou jer iza religije stoji bar neka tradicija a ovaj je to nalupao pre godinu dana ...(kad god da je snimano)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Bata Životinja

pa može ih boliti kurac sve dok štetu koju ta centralna banka stvara eksternalizuju, a kad ne bude više moglo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Dokle god im ti isti obezbede kablovsku sa 250 kanala,,mc 100 metara od gajbe,mikrotalasnu i pivo u frizideru bolece ih kurac.realno je tako,mnogi ljudi to i znaju ali ih jednostavno nije briga..

 

To ti je ko kod nas,dokle god ima OMV,koncerti i zurke,sto vrsta piva ljude ce boleti uvo sto su nam svi politicari pokvarena djubrad.

Hleba i igara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jbg ceo svet živi na kredit - od pojedinaca do vlada država, pohlepa je čudo, a onaj deo oko vojne industrije - ne bi to amerima prolazilo da nema ornih za rat - opet ljudska karakteristika, setite se samo 90ih kod nas, furale su se neke nacionalističke ideje, a trgovalo se oružje sa ''mrskim neprijateljima'' sve vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa pazi, slutio sam i pre mnoge stvari koje su ilustrovane u filmu ... ali sam sve to pokušavao na neki način potisnuti.

 

 

Nakon ''korpus deliktija'' prizanjem da sam maltene 3 dana bio u određenoj vrsti depresije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...