Jump to content

Zeitgeist


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
oba zeitegista treba da pushtaju mesto nekih predavanja na ekonomiji...bolje objashnjena velika depresija i monetarni sistem nego u udzbenicima...

 

Potpuno se slažem s' tvojom konstatacijom. Plus da se vidi u kakvom svetu, skrojenom od bezdušnih prevaranata, živimo.

 

Zeitgeist je lektira koju bi svaki pismeniji čovek jednostavno trebao odgledati ...

ali nije samo dovoljno tek ga površno gledati, već i razmišljati, imati neki analitički pristup samom štivu.

 

Onaj ko bi radije gledao koju tupavu komedijicu holivudske produkcije, umesto ovog briljantnog dokumentarca,

za mene je ništa drugo već ortodoksni i nepopravljivi - kreten. :da:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem s' tvojom konstatacijom. Plus da se vidi u kakvom svetu, skrojenom od bezdušnih prevaranata, živimo.

 

Zeitgeist je lektira koju bi svaki pismeniji čovek jednostavno trebao odgledati ...

ali nije samo dovoljno tek ga površno gledati, već i razmišljati, imati neki analitički pristup samom štivu.

 

Onaj ko bi radije gledao koju tupavu komedijicu holivudske produkcije, umesto ovog briljantnog dokumentarca,

za mene je ništa drugo već ortodoksni i nepopravljivi - kreten. :da:

 

gledao sam film i nisam mogao da verujem mislim keva mi je to stalno pricala sve te stvari i ja to kulirao ali koliko vidim sve je to istina

e sada cu da pogledam i drugi deo nisam to video

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
The Venus Project presents a bold, new direction for humanity that entails nothing less than the total redesign of our culture. There are many people today who are concerned with the serious problems that face our modern society: unemployment, violent crime, replacement of humans by technology, over-population and a decline in the Earth's ecosystems. As you will see, The Venus Project is dedicated to confronting all of these problems by actively engaging in the research, development, and application of workable solutions. Through the use of innovative approaches to social awareness, educational incentives, and the consistent application of the best that science and technology can offer directly to the social system, The Venus Project offers a comprehensive plan for social reclamation in which human beings, technology, and nature will be able to coexist in a long-term, sustainable state of dynamic equilibrium.

sve bi ja ovo na plantazu krompira,i asov u ruke.sa skracenom drskom,razume se

ok je i drugi deo dok se ne dodje do predloga o "resenju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve bi ja ovo na plantazu krompira,i asov u ruke.sa skracenom drskom,razume se

ok je i drugi deo dok se ne dodje do predloga o "resenju"

 

dobro kazesh...

oni likovi pri kraju adenduma(onaj dedica i ona zena shto se zalazu za ekonomiju izobilja) izgledaju kao neki negativci iz filmova o jamesu bondu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Kakva je ovo gomila sranja . Gomila lazi + prilicno povrsan prilaz temama + menjanje cinjenica da se uklope u ogromnu teoriju zavere . Zasto ? ZAto sto narod voli da slusa te price .

 

Deo addendum-a, gde Perkins priča o economic hitmanima je potpuno na mestu. Svrgavanje Roldosa i slične stvari ...

Nekada ( a nadam se i sada) se poseban akcenat na visokim vojnim školama bacao na tzv. subverzilnu delatnost.

Ta sprega mu dođe na isto ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je ovo gomila sranja . Gomila lazi + prilicno povrsan prilaz temama + menjanje cinjenica da se uklope u ogromnu teoriju zavere . Zasto ? ZAto sto narod voli da slusa te price .

 

 

1. lazi, kao na primjer? i kad vec navodis te lazi, kazi nam odmah sta je istina, da ne chuchimo u mraku.

 

2. zasto je povrsan prilaz? ja sam prosla tri godine na politickim naukama, svarila brdo knjiga o ekonomiji i politickim teorijama, pa opet nigdje nije tako lijepo i jasno objasnjen monetarni sistem, ekonomske prilike i sl.

ko hoce vise da zna, ima nacina da sazna, u pitanju je posrani dokumentaracm, a ne predavanja u 5 semestara.

 

3. opet, koje su to cinjenice promjenjene i sta je zapravo istina?

 

4. evo, ja sam narod, ukljucujuci jos neke ljubitelje svijeta plus na temi - reci nam istinu, sta god da je. bar mozemo da te saslusamo.

 

5. hvala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...