Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

Odvratno - mozhda tebi.

Kalorichno - istina.

Bezalkoholno - pa? ^^

Prerasteno - ja necju odrasti ni za dva'es' godina.

 

 

:da:

[/quote

 

ma bio sam pijan ,ne secam se ni kada sam ovo napisao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ево није ме билчи неки дан:)

напио се шприцера:хахахах

де си брате сису сисао по цео дан, да Бог да!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pivo brate. Pola litre flasa. Unutra zlato, njam.

 

Kladim se da je ko mleko....

 

Ja od ovih sto ovde mozes da nabavis holsten obozavam da cepam, al ne uvek, toliko cesto i uglavnom onaj od pola litre..

 

 

Voleo bih da probam i taj `sampanjac` od vopsa, kladim se da je masterpiece

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da spustimo malo loptu, nije sad to pivo kraj sveta. Stavise, od nekih 300 recenzija od obicnih korisnika ko sto smo i mi, na BeerAdvocate.com, dobilo je prosecnu ocenu B+ (od A do F idu valjda ocene, top to bottom). Ali je pitko. Svi se slazu da je pitko. Moze da se loce. Ni gorko ni slatko. Taman kako treba, neutralno. Uvek sveze, i iako postoji u 0.33l zelenim flasama uglavnom gledamo da ga pijemo iz ovih 0.5l braon flasa. Meni se nekako lageri i pilsneri uvek pitkiji iz braon flasa, moguce da sam tripajlija. A i 0.5l je prava mera, rekao bih.

 

Kad olesimo ovih par radnji u kraju, dok ne popune rezerve pribegavamo Warsteiner-u i ceskom Budweiser-u. Onom originalnom ciji je recept ovaj americki Svaba maznuo onomad kad su ga lepo proveli kroz fabriku na njegovu molbu. Haha. Jos se sude, ima evo vec 80-90 godina. Cesi za sada ne mogu u Americi da ga zovu Budweisser pa imaju neko glupo ime ovde ali im je ostao onaj zlatni B(udweiser) logo.

 

Warsteiner - "Kralj Piva" kazu sami za sebe.

To je valjda najprodavanije pivo u Nemackoj (opet valjda po njima)

warsteiner.jpg

 

 

Czechvar da ne kazem Ceski Budweiser...

ima ga i u klasicnoj braon flasi od 0.5l ali je ovde naucna fantastika naci ga

czechvarLager.jpg

 

 

A sto se tice doobrog vopinja...Pre cetir'-pet godina odu neki moji prijatelji iz L.A.-ja u Grcku na zezanje. Upoznaju tamo neku nemacku omladinu iz Lindau-a ni manje ni vise. Ovi poneli svoje pivo, ne jebu iznenadjenja. Donese ortak nazad dve flase, dali mu ovi za put, u stvari tupio im je da mora da ponese meni da probam. Raslhadimo mi to kako dolikuje i sta da vam pricam. Pivare po svetu uglavnom gledaju da svima prodaju sto vise svojih piva. Ovi frajeri ne daju svoje pivo! Everybody just fuck off, please...Samo prave za sebe, lokalnu raju. Nije potrebno ni napomenuti da u poluprecniku od 10 milja oko Lindaua postoji 20 fabrika piva sto se iz google mape za pivopije da i skontati. To su sve male pivare, lokalne, graCke. Nema tu izvoz-uvoz ovo ono. Voda sa ovih recica sto napajaju jezero Konstansa. Mislim, ko nije video taj kraj, to je u Alpima, tromedja Svvice, Svabije i Austrije. Tako su i piva sa raznim etiketama ali to je to sve isto. Tu brate da se upadne i svo pivo opljacka i u trezor.

 

 

Ovo mi je doneo drugar...

pils_01.jpg

pils_02.jpg

 

Ovo im je online shopping...nepostojeci. Pivo se brate prodaje samo u radnji, ima da nam dodjes na noge, ostali sod off!

shop_01.jpgshop_02.jpg

shop_03.jpgshop_04.jpg

 

 

Tako da, spremamo se da jurimo te ortake iz Lindaua da salju brate par sanduka, pa kad stigne, stigne.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los Warsteiner, mada se meni licno od tih Nemackih piva najvise svidja Krombacher.

 

Bas bih voleo da probam taj Meckatzer iz Lindau-a. Mozda preko leta ako budem isao za good ol' Germany svratim i do Lindau-a :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi, niste normalni... nemojte dami pominjete, gle kakvo je ko zlato....

 

 

Nego sto se warsteinera tice, nisam ga probao ,al bi voleo, ne znam dal ima ovde da se pazari...

 

Paulaner sam probao , nije los, al ima ako se ne varam 16% alkohola :)

 

A krombacher nisam probao, al razume se da bih voleo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da spustimo malo loptu, nije sad to pivo kraj sveta. Stavise, od nekih 300 recenzija od obicnih korisnika ko sto smo i mi, na BeerAdvocate.com, dobilo je prosecnu ocenu B+ (od A do F idu valjda ocene, top to bottom). Ali je pitko. Svi se slazu da je pitko. Moze da se loce. Ni gorko ni slatko. Taman kako treba, neutralno. Uvek sveze, i iako postoji u 0.33l zelenim flasama uglavnom gledamo da ga pijemo iz ovih 0.5l braon flasa. Meni se nekako lageri i pilsneri uvek pitkiji iz braon flasa, moguce da sam tripajlija. A i 0.5l je prava mera, rekao bih.

 

Kad olesimo ovih par radnji u kraju, dok ne popune rezerve pribegavamo Warsteiner-u i ceskom Budweiser-u. Onom originalnom ciji je recept ovaj americki Svaba maznuo onomad kad su ga lepo proveli kroz fabriku na njegovu molbu. Haha. Jos se sude, ima evo vec 80-90 godina. Cesi za sada ne mogu u Americi da ga zovu Budweisser pa imaju neko glupo ime ovde ali im je ostao onaj zlatni B(udweiser) logo.

 

Warsteiner - "Kralj Piva" kazu sami za sebe.

To je valjda najprodavanije pivo u Nemackoj (opet valjda po njima)

warsteiner.jpg

 

 

Czechvar da ne kazem Ceski Budweiser...

ima ga i u klasicnoj braon flasi od 0.5l ali je ovde naucna fantastika naci ga

czechvarLager.jpg

 

 

A sto se tice doobrog vopinja...Pre cetir'-pet godina odu neki moji prijatelji iz L.A.-ja u Grcku na zezanje. Upoznaju tamo neku nemacku omladinu iz Lindau-a ni manje ni vise. Ovi poneli svoje pivo, ne jebu iznenadjenja. Donese ortak nazad dve flase, dali mu ovi za put, u stvari tupio im je da mora da ponese meni da probam. Raslhadimo mi to kako dolikuje i sta da vam pricam. Pivare po svetu uglavnom gledaju da svima prodaju sto vise svojih piva. Ovi frajeri ne daju svoje pivo! Everybody just fuck off, please...Samo prave za sebe, lokalnu raju. Nije potrebno ni napomenuti da u poluprecniku od 10 milja oko Lindaua postoji 20 fabrika piva sto se iz google mape za pivopije da i skontati. To su sve male pivare, lokalne, graCke. Nema tu izvoz-uvoz ovo ono. Voda sa ovih recica sto napajaju jezero Konstansa. Mislim, ko nije video taj kraj, to je u Alpima, tromedja Svvice, Svabije i Austrije. Tako su i piva sa raznim etiketama ali to je to sve isto. Tu brate da se upadne i svo pivo opljacka i u trezor.

 

 

Ovo mi je doneo drugar...

pils_01.jpg

pils_02.jpg

 

Ovo im je online shopping...nepostojeci. Pivo se brate prodaje samo u radnji, ima da nam dodjes na noge, ostali sod off!

shop_01.jpgshop_02.jpg

shop_03.jpgshop_04.jpg

 

 

Tako da, spremamo se da jurimo te ortake iz Lindaua da salju brate par sanduka, pa kad stigne, stigne.

Svaka cast Dersu, vidi se da si dobro proucio materiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes', ako ga ne posakrivaju i prave se blesavi. Hohstapleri su to. Nece da prodaju pivo. "Pokvaren nemacki narod, jeboote".

 

~Radovan III

 

Stvarno su likovi Nemci :da: Najbolje za sebe cuvaju

 

Pogresne slike sam stavio, Pils mesto Lager.

 

weissgold_01.jpg

weissgold_02.jpg

 

Stvarno vrhunski izgleda. Verujem i da je jezivo dobro.

 

Ja sam pio i ovo:

flensbur.gif

Flensburger Pilsener

Nije nista specijalno, ali me odusevljava flasa :pivopije:

 

U poslednje vreme volim da pijem ovo:

kvas-1.gif

Mnogo dobro pice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czechvar da ne kazem Ceski Budweiser...

ima ga i u klasicnoj braon flasi od 0.5l ali je ovde naucna fantastika naci ga

czechvarLager.jpg

Budvar_Budejovicky_L.jpg

 

Ovoga je bilo u Rumi 1995, i to je bio samo jedan jedini karton u prodaji (garant švercovan) i flaša je koštala ko svetog Petra kajgana. Šile i ja smo podelili jednu, mislim da on još uvek čuva tu flašu.

 

Budvar, Czechvar, Topvar i Budweiser (ne onaj američki nego baš češki) potiču iz iste pivare - Budvar Budĕjovice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...