Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

OK je Aux, solidan, mada me tu lično odbija pop prizvuk, notorna prog izvedba i po svaku cenu "savremen" zvuk. Moj utisak, što ne znači da je objektivno tako...

 

Prava stvar je ipak "2nd april 2008". Baš je dobar. Ima energiju i kanda je šmekerski vajb. A i pesme su generalno, bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam oba albuma. Realno - live album je 10 puta bolji od albuma, verovatno jer se oseti sjajna energija benda. Album mi je nekako sterilan, previse nasminkan a live je prljav - bas kakav treba da bude jedan pravi live snimak. Druga stvar - moram da pohvalim aranzmane koji su fenomenalni. Nikad do sada nisam slusao ovaj bend ali sam dosta slusao od ljudi koji su bili na njihovim koncertima. Jako je tesko drzati paznju slusaoca samo instrumentalnim deonicama. Consecration to savrseno radi i jedva cekam da ih negde cujem live. Podsetili su me na jedan bend koji sam slusao dosta godina u nazad - Mogwai. Puna podrska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u al vas nahvali neko na ATPR forumu

 

So far I've listened to 'aux' and I must admit that it kicks major ass. Never heard of Consecration before, but these guys have a very wide area of influence.

 

Listen through the whole album, I'm sure EVERYONE will find one song they like. So far I'm really liking "Rinasek" (probably my fav) and "Passage (aux)" as well as "Shelter Me".

 

Definitely in my top 20 of 2008 so far. Will have to give it many more listens to fully appreciate it, though.

 

TRY IT! YOU WON'T BE DISAPPOINTED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam svima puno, jako nam je drago zbog toga jer ste vi i svi ljudi zasluzili da cujete i slusate te pesme..

 

i mi smo iznenadjeni kako je live album ispao, a posebno smo srecni zbog toga sto nam je tako mnogo lakse i da ga snimimo - odjednom. umesto svih onih zamornih lickanja i ponavljanja u studijima...

 

videcemo kako cemo za studijske verzije pesama sa live albuma. mozda i to snimimo sve live ali izmixamo kasnije po kanalima natenane... (ne zbog lickanja, vec zbog odnosa jacina instrumenata/kanala)

 

bice i plastike. imamo neke ideje, videcemo sta ce biti. pocecemo i nove pesme neke da radimo, sad nam je mnogo lakse da mislimo na napredak kada smo ostavili iza sebe bitan deo materijala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moram da dodam - najzad!

nijesam imao primjedbi n stuff :D

 

rekla sam - sve same pohvale ;)

jedva cekam da kupim disk, a o novom albumu da ne pricam.. :mrgreen:

 

 

ali :o nova tema... :ph34r: u praom trenutku :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

videcemo kako cemo za studijske verzije pesama sa live albuma. mozda i to snimimo sve live ali izmixamo kasnije po kanalima natenane... (ne zbog lickanja, vec zbog odnosa jacina instrumenata/kanala)

 

Ma, samo da izbacite ovu vašu dosadnu Dopeth/In Lames/pseudometal klinčadiju kad aplaudiraju i podvriskuju na kraju pesama :twisted: ...i hop! Eto odličnog studijskog (!) metallic psych rock albuma!

 

Ozbiljno. Meni je snimak savršen takav kakav je, pogotovo bas i bubanj koji zvuče skroz puno & prirodno. Malo me ceo trip (vrlo spacey) podsetio na 5IVE'S CONTINUUM RESEARCH, al' jebeš njih, ovo je mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK je Aux, solidan, mada me tu lično odbija pop prizvuk, notorna prog izvedba i po svaku cenu "savremen" zvuk. Moj utisak, što ne znači da je objektivno tako...

 

Prava stvar je ipak "2nd april 2008". Baš je dobar. Ima energiju i kanda je šmekerski vajb. A i pesme su generalno, bolje.

 

Ovaj covek je van kontrole :D

 

 

 

Nego, sta cete sa Multimedijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Помислиће неки читалац да сте врло политички ангажован бенд, те да вас политика из неког разлога спутава.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nagadjam, ali mislim da je redakcija ili htela da kritiku izdavastva u recenziji nekako "navede" tj. objasni politickim stanjem, ili su jendostavno u redakciji nezadovoljni/razocarani trenutnom pol. situacijom u zemlji.

 

haha finske gitare su vrh, kapiram da je taj momenat zbog evrovizije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...