Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Сувише је слаба нада за то. Држим се ја сигурног. Све може да пропадне, само је смрт сигуран посао. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se na offtopicu,na ulicu od mene se nalaze pogrebnici koji se gle cuda zovu topalovici.

Ма, Дуго коначиште је квлт! Било би то добро име за панк бенд, кад већ постоје Топаловићи. Још међу бољима му дођу 100 марака и Поздрави кеву. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ meni je lakse da pisem textove na engleskom... nemam pojma..

lakse mi je da se fiktivno izrazavam, da stavljam neke izraze koji bi mozda na srpskom jeziku zvucalo smesno.

Na primer:

"U zimskoj hladnoj noci,

ja pitam zvezde da li ces doci

Srce mi je hladno kao santa leda,

hocu da krenem ali nesto mi neda"

 

to je zato sto neznas da pises tekstove na srpskom

 

 

 

Ја и хоћу да будем светски познат... бар у оним круговима до којих ми је стало.

 

ma ja zelim tebi da ti bend bude svetski poznat

 

Сувише је слаба нада за то. Држим се ја сигурног. Све може да пропадне, само је смрт сигуран посао. ;)

 

pa zelim ti i pare ali sa obzirom na muzicki pravac koji sviras tesko da ces videti leba od metala

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da budem englez u zemlji srbiji,necu da pijem coca kolu,necu da idem njihovim putem,necu da slusam njihove price,necu da mi jebeni amerikanci kazu sta je kultura.

Kad si pickica.

 

 

Onda lepo uzmi pa baci kroz prozor kompjuter sa koga kucaš ovo, mp3 plejer, patike i sve strane diskove koje imaš.

:) :) :)

 

 

gl si ko qrc

:):pivopije:

 

 

ma ja sam idiot bolje da odustanete mene je nemoguce ubediti u ista

Debil si,to nije diskutabilno :da:

Plus straightegde pickica :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно има?

 

pa zelim ti i pare ali sa obzirom na muzicki pravac koji sviras tesko da ces videti leba od metala

Коју год врсту метала да радим у Србији не бих видео 'леба од тога, зато сам и рекао да се ја држим сигурног.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно има?

 

 

Коју год врсту метала да радим у Србији не бих видео 'леба од тога, зато сам и рекао да се ја држим сигурног.

 

u srbiji ima leba samo od turbo-folka

 

Kad si pickica.

 

mrzim vas idiote sto serete preko foruma

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коју год врсту метала да радим у Србији не бих видео 'леба од тога, зато сам и рекао да се ја држим сигурног.

pokupiš momke iz benda i zapalite na Blej Voč ili Akapulko, onda malo cirka malo startovanje tuđih riba, pa odeš do DJ-a i kreneš da ga drkaš da pušta metal, onda krene frka sa obezbeđenjem i momci priskoče da te odbrane i tu izbije masovna tuča, itd...

 

i sutra u štampi imaš naslove tipa "metalci upali na žurku...." pa onda će onda tabloidi da spinuju što gore to bolje "satanisti napravili pakao na tom-i-tom splavu..." i onda već ulazite u šou biznis, tražiće vas za intervjue bendu će da skoči cena, dobićete novu publiku koja se kači na senzacije, itd.

 

tripujem malo jer ne shvatam ako narodnjaci kapiraju kako se stvara publicitet zašto se toga ustručavaju rok/metal bendovi. ništa to nije što se već decenijama ne radi na zapadu (recimo M. Menson ili Pit Doerti, da uzmem par opštepoznatih primera, a da ne pominjem legende i stare skandal-majstore tipa Dejvid Li Rota i Ozija...) znam jebiga prljavo je sve to i ispod časti, ali takav je šou biznis, ako ne privlačiš pažnju i ne praviš skandale i razna sranja, nema te, ne postojiš, a onda nisi isplativ ni gazdama lokala ni izdavačima ni medijima, niti si zanimljiv publici osim one najuže baze fanova kojih je premalo za neku ozbiljniju zaradu.

 

jel razmišljaš nekad o ovim temama?

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

tripujem malo jer ne shvatam ako narodnjaci kapiraju kako se stvara publicitet zašto se toga ustručavaju rok/metal bendovi. ništa to nije što se već decenijama ne radi na zapadu (recimo M. Menson ili Pit Doerti, da uzmem par opštepoznatih primera, a da ne pominjem legende i stare skandal-majstore tipa Dejvid Li Rota i Ozija...) znam jebiga prljavo je sve to i ispod časti, ali takav je šou biznis, ako ne privlačiš pažnju i ne praviš skandale i razna sranja, nema te, ne postojiš, a onda nisi isplativ ni gazdama lokala ni izdavačima ni medijima, niti si zanimljiv publici osim one najuže baze fanova kojih je premalo za neku ozbiljniju zaradu.

 

prvo - nije ovo jbn amerika gde svaka budala ima svoje veselje (i publiku)

drugo - ljudi koji sviraju metal ovde nisu nakokainisani nakajlani naoružani magarci pa da se ponašaju kao gorespomenuti kreteni, niti smatraju da je to cena kojom bi trebalo sticati tu vrstu publiciteta

 

u prevodu - ne želi svako da bude aca lukas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све речено, енма шта да се дода.

 

jel razmišljaš nekad o ovim temama?

Искрено, не, јер ме пре свега занима музика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sutra u štampi imaš naslove tipa "metalci upali na žurku...." pa onda će onda tabloidi da spinuju što gore to bolje "satanisti napravili pakao na tom-i-tom splavu..." i onda već ulazite u šou biznis, tražiće vas za intervjue bendu će da skoči cena, dobićete novu publiku koja se kači na senzacije, itd.

Da, vec vidim gomilu sabana kako na ulici tuku svakog ko ima dugacku kosu zato sto je satanista i narkoman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u prevodu - ne želi svako da bude aca lukas

šteta što bar neko od rokera i metalera ne želi da bude Lukas, jer ovako ispada da on jedini živi rokenrol život. ne zaboravimo i Đorđa Davida Nikolića koji je prebio nekog paparaca pa je samo na toj priči imao publicitet godinama.

 

Искрено, не, јер ме пре свега занима музика.

to se podrazumeva, ali nisi džezer ni klasičar ne baviš se elitnom nego pop kulturom, pa valjda te zanima i keš? kako misliš da zaradiš velike pare od muzike? jel očekuješ da koalicija DS-SPS promeni uređivačku politiku glavnih medija i ukus publike, da sprovede zakon o autorskim pravima i suzbije pirateriju? ili se nadaš nekom 6. oktobru posle koga će sve pa i muzička scena i estrada biti drugačija?

 

Da, vec vidim gomilu sabana kako na ulici tuku svakog ko ima dugacku kosu zato sto je satanista i narkoman.

jebiga nema dobitka bez rizika, ali bitno je da si opravdao nick :meshuggah:

pa brate popio si batine nekad valjda i nisi se slomio ko čaša, što te ne ubije čini te jačim. uostalom, šabani su pičkice ako si jak momak treniraš bilduješ mogo bi da pobacaš njih petoricu.

 

imam utisak da bendovi gledaju na turbo estradu kao neku prirodnu nepogodu koja će proći kad-tad, posle čega će doći njihovo vreme i slava i pare. ili čak, da će se država uozbiljiti i početi da zavodi red... jebiga, neće. jedini način da dobiješ svoj deo je da budeš veći ludak i pijandura i narkoman od najluđeg narodnjaka, pa ako treba (a treba) i fizički da se izboriš za svoje mesto pod suncem reflektora. jeste to surovo ali tako je, i dok mi fini momci i poštenjačine sa gitarama ne podivljamo i ne spustimo na taj primitivni nivo, turbo estrada će da caruje. to je logika klin se klinom izbija, naravno, ne izmišljam toplu vodu samo kažem da treba da se odvrne što jače :da::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga nema dobitka bez rizika, ali bitno je da si opravdao nick :meshuggah:

pa brate popio si batine nekad valjda i nisi se slomio ko čaša, što te ne ubije čini te jačim. uostalom, šabani su pičkice ako si jak momak treniraš bilduješ mogo bi da pobacaš njih petoricu.

U tome i jeste problem, uvek ih je vise od 5. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i jeste problem, uvek ih je vise od 5. :)

tačno je da idu u čoporima, pa i ako te ugaze kažem nećeš se slomiti, ali bitno je da uzvratiš kao pravi časni viteški metaler a ne da ispadneš sisus :cool:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno je da idu u čoporima, pa i ako te ugaze kažem nećeš se slomiti, ali bitno je da uzvratiš kao pravi časni viteški metaler a ne da ispadneš sisus :cool:

Hahahaha, pa to Sisus nema veze sa fajtom i kukaviclukom, vec sa necim drugim. :)

 

A, sto se lomljenja tice, pa nisi bas u pravu. Moze tu stosta da se slomi. Moja glavudza je tvrda (dokazano :) ), ali ima ljudi kojima bas i nije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...