Jump to content

Summoning


Turin

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Summoning mi je ponajomiljeniji bend.Nema reci da se opise ono sta su Protector i Silenius uradili.Posebno pesma sa poslednjeg albuma Land of the dead.Ona je prosto savrsena, i slusam je uvek u pijanom stanju.

 

No moon is there, no voice, no sound

Of beating heart; a sigh profound

 

Once in each age as each age dies

Alone is heard. Far, far it lies,

 

The Land of Waiting where the Dead sit,

In their thought's shadow, by no moon lit

 

[Choir]

 

Upon the plain, there rushed forth and high

Shadows at dead end of night and mirrored in the skies

 

Far far away beyond might of day

And there lay the land of dead of mortal cold decay

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sad cu rizikovati optuzbe da neopravdano sirim dezinformacije, al kao cuo sam nesto o tome da ce Summoning doci ove godine kod nas :da: Zna neko nesto o tome ili je puka glasina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama ljudi nema šanse da oni sviraju iakd uživo sa Summoning-om

Problem je u Michaelu, je ron to ne želi, i hiljadu punta je ponovio u intervjuima plus donekle i shvatam njegov stav jer bi zaista sviranje takve muzike poremetilo atmosferu.

Realno, nije Summoning za live...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama ljudi nema šanse da oni sviraju iakd uživo sa Summoning-om

Problem je u Michaelu, je ron to ne želi, i hiljadu punta je ponovio u intervjuima plus donekle i shvatam njegov stav jer bi zaista sviranje takve muzike poremetilo atmosferu.

Realno, nije Summoning za live...

 

zezam se bre :cool:

 

ma slazem se u potpunosti :da: ...sigurno da nece live nista rade i ja takodje ih potpuno razumem...

 

nego prvi put nalecem na neki njegov snimak,pa mi bilo neobicno...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to za sviranje uzivo:

1.preveliki su perfekcionisti obojica da bi radili poluozbiljne svirke jer iako su kvlt debeli su ug pa nikad nece dobiti sansu da odrade nesto ozbiljno.k'o venom kad su spali u ug nisu htjeli vise uzivo da rade,bez na par festova.

2.za pravi summoning show bi trebao full bend,video bim najmanje,omanji orkestar minimum i neki njiov folk kvartet-kvintet stalivec.zamisli sve to u npr klubu skc-a,da ih gledamo iz hodnika?a vjeruj mi kad ti kazem da ni na zapadu ne bi prosli bolje.

 

normalni ljudi pa sabrali 2+2=5,rekli do kurca sa svirkama i skoncentrisali se na mjuzu.koju rade fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to za sviranje uzivo:

1.preveliki su perfekcionisti obojica da bi radili poluozbiljne svirke jer iako su kvlt debeli su ug pa nikad nece dobiti sansu da odrade nesto ozbiljno.k'o venom kad su spali u ug nisu htjeli vise uzivo da rade,bez na par festova.

2.za pravi summoning show bi trebao full bend,video bim najmanje,omanji orkestar minimum i neki njiov folk kvartet-kvintet stalivec.zamisli sve to u npr klubu skc-a,da ih gledamo iz hodnika?a vjeruj mi kad ti kazem da ni na zapadu ne bi prosli bolje.

 

normalni ljudi pa sabrali 2+2=5,rekli do kurca sa svirkama i skoncentrisali se na mjuzu.koju rade fenomenalno.

pa vidi, nisu oni jednini bend u BMu koji neće da svira. zapravo, mnogo bendova smatra da je BM manje za svirke, a više da muziku slušaš kući i slično.

uglavnom, većina bendova koje ja slušam, a da su iz oog žanra ne rade svirke, niti imaju u planu (summoning, abigor), ili vrlo retko sviraju (bal sagoth, emperor, ja mislim da ni limbonic art više neće svirati...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto ja imam utisak da ja i ti pricamo kao da se oko neke stavke ne slazemo,a slazemo se 100%?ja sam striktno o samoningu rek'o,naravno da ima bm bendova koji iz istih/slicnih razloga ne rade svirke,i da je to vise nego razumljivo.npr ja sam i bio pobornik tog stava kad se radi o ug bendovima,dok nisam bio na temnozoru u moskvi prije jedno 4-5 g.e onda sam promijenio misljenje iz zadrtog u labilno,npr o enslavedu(iz ranije faze),bathory-ju(HH i TotG faza).jebote,zamisli shores in flames uzivo?samo im je trebao hor,hell uz dobu publiku ni to.ali kontam da ako je neko perfekcionista,kao sto je rahmetli quorthron bio,ili kao oni,pa nece radi toga itekako je u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Elem da razjasnim zbrku: :)

 

Jedan moj ortak je pogresno razumeo jednog lika koji mu je rekao da dolazi Shining, pa je razumeo Summoning, i onda je to preneo meni a naravno obojcia smo neobavesteni dokurca pa nismo znali da Summoning nikad ne svira uzivo:D

 

Al to sto Anteaus vise ne svira uzivo, je trulo... ne znam sta bih dao da slusam tu ludnicu uzivo, a oni zbog malog interesovanja publike vise nece nikad svirati!!! :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

nesto sam skeptican,jer cuh par stvari na GejSpejsu koje mi nisu bash na nivou...

 

skida se :pivopije:

 

hvala Farise..

 

edit:

 

cek bre,ono nije Summoning...nego neki Aspire..gej Power metal..

 

skidoh sa prvog linka..nisam drugi.

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Konačno sam preslušao oba ova diska sa trbjuta. Većina bendova zvuču grozničavo loše. Jedine dva benda koje se izdvajaju sa nešto originalnjim i boljim obradama su Morgan the Bard i španski Ellfor. Prvi je originalniji, dok je drugi nešto sličniji origilanoj verziji, ali opet je bolji u odnosu na druge grupe koje su gotovo katastrofalno loše podbacile.

Zaniljivo je i to da su obe uspešne obrade sa ''Nightshade Foresta''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...