Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

yes.

 

To oni misle da su uništili to oružje, a u stvari riječ je samo o 7 tenkova.

 

Konkretno, naši su pravili drvene replike tenkova i aviona na svojim aerodromima, ''tenkove'' su kao postavljali po livadama, a u stvari to je bilo prefarbano drvo sa pećnicom unutra, pošto im njihove ''pametne'' rakete traže metu prema toplini.

 

Znam da ovo zvuči nadrealno, ali stvarno se ne zajebavam, tako je bilo

 

o jebote, zar stvarno mislis da i moja baba ne zna da su nasi postavljali makete tenkova?

 

ali da li je to uslo u taj konto koji se navodi?

ja mislim da nije...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam hteo da te pitam odakle ti informacija, znaci iz prve ruke, ok.

 

nisam ironican.

 

 

ali opet, u ovoj informaciji gore je navedeno 14 tenkova.

 

da li tebi zvuci iole verovatno da su unistili pored tih 7 tenkova jos samo 7 maketa?

da su to racunali broj bi trebalo da bude mnogo veci, zar ne?

 

 

 

--

82 aviona unistena na zemlji, pre sam sklon sam da poverujem da je taj broj malo preuvelican..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sabre, ja ti ne mogu reći tačan broj maketa koje su pogodili, ali mislim da je jasno da lažu, tako da ne vidim problem ni oko ovoga. Mada vojska nije mnogo ni koristila tenkove, koji će im kad je napad vazdušni.

 

ovo za albanski aerodrom nisam čuo, moraću da se raspitam(ovo je izgleda jedina zemlja koja ne slavi svoje junake, čak ni one iz ww I i II jebote...), znam da je tih 5-6 apača uništeno raketama dugog dometa, dakle pucano je sa teritorije Srbije i pogođeno na aerodromu u Tirani. Zemlja-Zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj, ti zapravo verujes da se to zaista desilo?

To mi je rekao rođeni brat koji je za vreme bombardovanja radio u komandi armija na pvo (vojnik po ugovoru).

Tako da, verujem. :) Naravno, broj Apacha je mogao biti preteran. I on je čuo od nekoga.

 

Ako su njega slagali, slagao je i on mene, a ja vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ja znam da se jednom flota povlačila i bila napadnuta i da se jedan od pilota zabio među američke avione da bi se ovi povukli dok Ameri dođu sebi od ludog srpskog kamikaze, tako da je sve moguće

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je izgleda jedina zemlja koja ne slavi svoje junake, čak ni one iz ww I i II jebote...

 

 

ne znam na sta mislis, ali to sto se preimenuju ulice i skole koje se zovu (npr.) po partizanskim herojima iz drugog svetskog rata je sramota. ali to je samo posledica opste drustvene klime, cetnicenja i antikomunistickog patosa, kao i anti-anti-fasistickog...

 

najsveziji primer je inicijativa da se promeni ime osnovnoj skoli UZICKA REPUBLIKA, sramota.

pa i bulevar avnoja, mogli su naci neku drugu ulicu...

 

kakogod, mozda si ti mislio na nesto sasvim drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to je dio srpske istorije, ne znam zašto bilo kome smeta npr Boško Buha? Na stranu to da li je neko bio komunista.

 

Avnoj bih i ja skinuo. I Tita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče F-117A, koju ste priču čuli? kako je oboren?

 

Meni je rečeno da je na njega naleteo sasvim slučajno naš Mig i da ga je pilot izrešetao običnim mitraljezom (pošto nije hteo da troši rakete :) ), a potvrda toga su i snimci... sećate se onih tragova od metaka na olupini? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@d@rk3lf - Ne znam tacan broj Apachea koji je unisten, ali je napadnuta prizemljena eskadrila na aerodromu Tirana u jednom slucaju i par je oboreno u izvidjackim misijama blizu granice na Kosovu u drugom. U prvom slucaju 2 grupe aviona (jedna iz Ponikva, druga iz Golubovaca) se srela i izvrsila izrucivanje (G-4) nevodjenih raketa (najverovatnije, moguca je i upotreba nekog domaceg FAB-a, ne znam jeb'ga) po helikopterima, dok ih je druga grupa (MiG-21) pruzala koliku toliku protiv vazdusnu podrsku. Drugi slucaj, zbog svoje namene a i terena na kojem se nalaze, 2-3 Apachea bivaju oboreni iz paljbe DShK, moguce je i dokrajcivanje rucnim SAM-om tipa Strela, nisam siguran za tacne detalje, ali to je manje vise to. Dalje, mnostvo aviona je oboreno, ono za par komada se moze okaciti macku o rep, ali obe strane imaju razlog da ne objavljuju tacnu cifru jer se to kaci vec u domen politike i zajebancija.. Uglavnom, za manju prepreku vojnu sto jesmo, zadali smo pozantan udarac, ali se to nece ni takticki osetiti na snagu clanica NATO-a, samo cinjenice su cinjenice - ne zaboravimo i (ne)uslove pod kojom je VJ tad dejstvovala i taktickim i strateskim sredstvima koja su neuporedivo manja od onih kojim se NATO sluzi (primera radi, oni imaju celu plejadu satelita i ostalih osmatrackih sredstava, mi samo mrezu raznih tipova radara u kombinaciji sa EiPed orudjem).

 

F-117 je oboren sa dve rakete uz pomoc navodjenja sa modifikovanog, starijeg radara, ne mogu mu se setiti imena sad imam brainfreeze, ali znam coveka sto zna pripadnika tog odreda koji ga je odradio. Ne zaboravite da je jos jedan prakticno se raspao na aerodromu u Zagrebu pri ateriranju, a drugi srusio kod Pala ali su ga odma elementi SFOR-a smakli i napravili perimetar i zabranili prilazenje istom. Sve u svemu, da ne idemo u detalje jer sam smoren da pisem o tome, VJ je maximalno odradila sve sto je mogla, i najbitnije sacuvala vojsku skoro 100% od tolike sile, a oni su tvrdili da su pobili skoro 10000 nasih vojnika i unistili preko 700 vozila (svih tipova) i neku ludacku cifru aviona, koju cak ni operativnu nismo imali, ali ajde... jaka je nomenklatura bivsih oficira i podoficira JNA, zato su je rasturili u zadnje vreme jer znaju kolika je to pretnja, barem na tom nivou... :da: Mislim, sta reci kada salje NATO neke leve i nebitne oficire da budu savetnici u nasoj vladi, i kako ovi okom, nasi skokom! :no: VJ i JNA rulz, steta sto vise ne postoje...

 

Propaganda je cudo, ali na kraju smo, kao i uvek, mi izvukli deblji kraj...

 

@komedijasi - Ne znam cemu toliko jadnog (pokusaja) ismevanja teme, probamo da 'kao' nesto ozbiljnije pricamo, ali cenim da je bolje ismevati i praviti se tako kul i avantgardan, nego reci nesto konstruktivno jer treba upotrebiti mozak i diskutovati kao ljudi, no bitnije je da LDP infjuzed klinci prosipaju mudrolije i jedni se drugima dive na shitovima... :pivopije::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto? O, dodjavola, zasto... svi, kad nesto upakujem u cinican kontext, odmah zakljuce da spamujem?

Ja sam bila ozbiljna..

I bila sam maji kad su bombe frktale iznad moje glave, sve cega se secam je kad sam osetila kako mamina ruka drhti u mojoj ruci dok smo gledali jedno obaranje, one pesme Deca Beograda, one klinke koja je zaginula u kupatilu i koliko sam se radovala kad su oborili F-117, premda nisam isprva skontala sta je toliko kul u vezi toga. I previse stvari za secanje.

A sto se tice mog predhodnog posta, opet napominjem... medijska propaganda. Ne kazem za '99tu, ali.... turururutururururu

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvom slucaju 2 grupe aviona (jedna iz Ponikva, druga iz Golubovaca) se srela i izvrsila izrucivanje (G-4) nevodjenih raketa (najverovatnije, moguca je i upotreba nekog domaceg FAB-a, ne znam jeb'ga) po helikopterima, dok ih je druga grupa (MiG-21) pruzala koliku toliku protiv vazdusnu podrsku.

 

Oво могу да потврдим (без неких чвршћих доказа). Причало се много, много о томе, а и причао ми је један пуковник (али прави, дакле не цирка, пензионисан је). То да смо пешадијски упадали у земљу цивилизацијског отпада је такође истина. Ств Кобра је побио пар људи на њиховој караули, узео заставу и вратио се жив (али стварно побио пар људи). Иначе, нападом на Поникве нам је уништено прилично авиона који се и даље налазе у порушеним хангарима што прави проблем јер тај аеродром би требало да се трансформише у циовилни. Лично сам гледао кад је неко чудо летело ка Пониквама и, седећи на тргу у ББ, осетио потрес кад је ударило, а удаљеност је сигурно више од 15, 20 км ваздушном линијом. Такође, испратио сам погледом томахавк који је ударио у хотел у Шљивовици који је ЈСО користио као базу током обуке и дејстава по истоку Републике Српске. На Пониквама су нам уништили неке Галебове и Мигове 21. Начуо сам да су наши спичили и један хАлиХоптер на Тари, али то је вероватно измишљотина јер нигде нема остатака. Ф117 је оборен са земље неком модификованом ракетом, Несрећни какви јесмо, гађали смо их и противградним јер могу да лете више од онога чиме смо располагали.

 

Zasto? O, dodjavola, zasto... svi, kad nesto upakujem u cinican kontext, odmah zakljuce da spamujem?

 

Немој спамовати овде, модератор је будала, верски фанатик и не верује у братство-јединство наших народа и народности. Како не спадаш у групу његових миљеника, плашим се да ће ти шибнути бан. :)

 

-------------------------

 

Такође, оборили смо макар један А10 тандерболт. Лично сам гледао како је неко говно из Стејт Дипартмента причало како је страховало за свог сина који је у том авиону оборен негде изнад Метохије. Што се комуниста тиче, све је то банда и све то треба у логор.

 

Што се макета (и осталог) тиче, ту смо цареви. Поникве су данима прекривали некаквих фолијама, а ове будале преко ноћи поново изору све, па ми поново...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima jos primera i cinjenica sto se tice nasih 'uspeha'... :da: Recimo, sto se tice ostalih helikoptera, pa ima ih jedno 9-10 koji su oboreni 100% i svi na njemu izginuli (mozda i vise!) - izmesani sstavi, cak su na jednom i bile smrdljive Gurke koje su probali da ubace na teritoriju Srbije tokom bombardovanja ne bi li unistili neki objekat iz pravca Bosne - ne znam prirodu misije, ali sulud pokusaj jer je helikopter velika i spora meta, a preletao je negde kod granice sa CG, nisam siguran gde tacno, moguce da je Tara (dacu detalje kasnije). Isto i za nesrecne komandose koji su probali da se ubace sa juga, skinuti sa pragom i DShK paljbom kombinovano, dal iz pravca Makedonije... Ne mogu sad o detaljima, ali mnogo je 'spasilaca' poginulo, a nije ni znalo sta ih je udarilo.. :no: Bilo kako bilo, morali smo da odradimo posao.. ;) Sto se tice A-10, znas da je jedan aterirao na aerodromu kod Skoplja (Petrovec?), ali se 'renderovao' neoperativnim! :) I isti slucaj kao kod Pala, zauzeli okolinu ameri, nisu dali ni Skopskoj policiji da daju pristup dok ne sklone sve... sta ja znam... :ph34r:

 

Za makete i mamce jesmo carevi, to je nesto sto ne da je bilo neophodno nego smo bili i odlicni u tom pogledu! Kao sto spomenuste, oni roknu most, nasi preko noci stave neke nosace i preko foliju i ono se sija iz vazduha i ovi ponovo gadjaju, misleci da je neki trenutni most ili vec izgradjen! :da: I onaj fazon kada ofarbaju jugo u zeleno, nabiju banderu kroz siber, stave slamu i neko lisce na njega, foliraza-kamuflaza, a dostave ga do prethodno ukopanog mesta, do kojeg vode trake koju je napravilo gusenicarsko vozilo pre njega, da oda utisak da je skoro doslo tu - iz vazduha ti je isti klinac, rokali to sa AGM-65 i Mk-82 (pretpostavljam)... :) :) Postavicu sliku cim iskopam...

 

Niko ne spominje udar na aerodrom kod Tuzle, mislim da je tamo..? Roknuli smo oko 16-17 letelica (po recima majora jednog, ali nepotvrdjeno), u slicnom paketu kao na Tirani - 4 napadaca, i 2-3 odbrambena, leteli u niskoj formaciji na trajektoriji za sletanje, kao satru da zbune ove posmatrace na zemlji da su vracajuci avioni NATO-a, otkud znam... :D I izrokali, jednog spicise u luku za nazad, ali se pilot spasao... otom potom, kasno kod mene, ne radi mi mozak... :P

 

@Faustus - Ne znam nameru, ali ne radi se o spamu vec o proseravanju na neku ozbiljniju temu o jednom nepravednom i crnom periodu... Razlog zasto sam ozbiljan je taj sto sam procitao pricu skoro o jednom decku koji je gledao vazdusnu borbu i obaranje aviona, ne znajuci da je to njegov otac... ne mogu se setiti ime pilota, dal bese Milenko M. Pavlovic ili neko drugi. Samo zato sto ja nikog direktno nisam izgubio ne znaci da me boli uvo ili ne dotice, no to je lican pogled....

 

Edit: Evo nadjoh jedno od slicica.. :Pyugotank01.jpg

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih pre u logor fasiste i kolaboracioniste, ali dobro, stvar uverenja.

 

Ти си, значи, комуњара? Питам јербо се не проналазим у ове две групе, а цитирао си ме....

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти си, значи, комуњара? Питам јербо се не проналазим у ове две групе, а цитирао си ме....

 

ma nisam ja ni implicirao da si ti nesto od ta dva, nego kazem samo ovako, nadovezujem se.

 

niko nije spomenuo ni komuniste kao takve pa si ti opet osetio potrebu da kazes da ih "sve treba u logor".

 

komunisti su se bar borili protiv fasista (za koje nisam primetio da ih napadas sa takvim zarom btw) u wwii, gledas stvari jednodimenzionalno, tj. pogresno.

 

 

sabre, jedno je biti marksista, a sasvim drugo ono što smo mi ovdje imali i još uvijek imamo. TO u logor.

 

nemoj da pricas.

to objasni onima koji to poistovecuju, a ima ih ovde, a ne meni.

 

sto smo imali da ((real)socijalizam), ali mi nije jasan ovaj "sto jos uvek imamo" deo.

 

?

 

sta to mi i dalje imamo od marksizma, komunizma, socijalizma?

ja vidim da imamo agresivni anti-komunizam i anti-anti-fasizam.

takodje vidim da imamo neoliberalizam i divlji kapitalizam.

takodje vidim nacionalizam.

 

 

ali da imamo (dominirajuci) socijalizam, komunizam ili marksizam, bilo sta od ta tri u bilo kom obliku, e to vec ne vidim.

 

uz ogradu da to zaista jesu razliciti nivoi price.

 

 

 

---

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...