Jump to content

Guitar Hero


КЈО

Recommended Posts

PRVO I PRVO

 

http://www.guitarhero.com/

 

Guitar Hero (Harmonix) 2005.g

guitar%20hero%201%20pic.jpg

 

Прва у низу GH игара која је издата једино за платформу PS2 (Sony Playstation)

У овој игрици сте у улози гитаристе (Lead guitar, Bass Guitar и Ритам гитара, зависно од песме коју свирате)

Играње је путем PS2 контролера (који замењује свирање гитаре), али направљени су и посебни контролери намењени једино за ову игрицу.

постоје у најразличитијим облицима, од висококвалитетне пластике су

 

Циљ је да одређену боју (боје су распоређене по врату гитаре и надолазе док песма траје) потрефите у одређеном тренутку одређеним притиском на дугме контролера :ph34r:

Овако изгледа

И када погодите, појави се мали пламен

Такође, постоји и такозвани Rock Meter који усклађује то колико заправо боја погодите :) Уколико превише пута омашите боје(frets), људи вас неће слушати, а можете очекивати и по који парадајз у главу XD

Rock_Meter_ahb_102907.jpg

Keep it Green, man! XD

 

Пре него што почнете своју кампању, тј, каријеру, морате да бирате свог играча ког ћете водити кроз причу и наступе, тј. концерте (пропраћено уз МНОГО хумора XD )

Likovi

 

Ово је листа песама које ћете свирати, почевши од локација као што су подрум куће, основна школа, кафић ''Ratz" па све до масовног концерта где ћете сиврати неке од најбољих Rock песама икад компонованих... :)

 

Песме су сврставане у категорије од којих свака представља по један део и начин свирања све тежих и тежих ''нотица'' које...су када се дође код петице и шестице...па, поприлично је скембано XD

 

Песме можете играти на Easy (три боје, зелена, црвена и жута), Medium(исто као и easy, с тим што је додата плава боја), Hard (свих пет боја укључујући и наранџасту, брзина је повећана), Expert (брзина је права (темпо), боје су распоређене као оригиналне ноте које се заиста свирају на гитари - рефлекси су најбитнији, осим за мене...наравно :wub:B) )

 

1. Opening Licks

 

"I Love Rock and Roll" - Joan Jett and the Blackhearts

"I Wanna Be Sedated" - The Ramones

"Infected" - Bad Religion

"Smoke on the Water" - Deep Purple

"Thunder Kiss '65" - White Zombie

 

2. Axe-Grinders

 

"Iron Man" - Black Sabbath

"More Than a Feeling" - Boston

"Sharp Dressed Man" - ZZ Top

"Take Me Out" - Franz Ferdinand

"You Got Another Thing Comin'" - Judas Priest

 

3. Thrash and Burn

 

"Hey You" -The Exies

"Killer Queen" - Queen

"Heart Full of Black" - Burning Brides

"Stellar" - Incubus

"Symphony of Destruction" - Megadeth

 

4. Return of the Shred

 

"Cochise" - Audioslave

"Fat Lip" - Sum 41

"Take It Off" - The Donnas

"Unsung" - Helmet

"Ziggy Stardust" - David Bowie

 

5. Fret-Burners

 

"Ace of Spades" - Motörhead

"Crossroads" - Cream

"No One Knows" - Queens of the Stone Age

"Spanish Castle Magic" - Jimi Hendrix

"Higher Ground" - Red Hot Chili Peppers

 

6. Face Melters

 

"Cowboys from Hell" - Pantera

"Frankenstein" - Edgar Winter Group

"Godzilla" - Blue Öyster Cult

"Texas Flood" - Stevie Ray Vaughan

"Bark at the Moon" - Ozzy Osbourne

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Такође, постоје и БОНУС песме које можете ''откључати'' куповином у музичкој продавници која се, не брините, налази у игрици :) Ту су и разноразне гитаре као и два hidden ликова које можете да бирате. Сама зарада је урнебесна, а то је нешто што се мора доживети без икаквом спојлера XD јер много пара оде на глупости током једног концерта XD

 

Бонус песме су, иначе, чиста рекламација по мом мишљењу (у готово сваком GH који се појави на тржишту, с тим што су у почетку једино промовисали неке (D)emo бендове, па се то мало касније променило доласком на PC тржиште најкомерцијалнијим делом GH:3 о ком ћу неком другом приликом писати)

 

Елем, има овде финих песмица као што је, рецимо. The Slip - Even Rats (Alternative) :)

 

Bonus Songlist :

 

"All of This" - Shaimus

"Behind the Mask" - Anarchy Club

"The Breaking Wheel" - Artilleryb

"Callout"- Acro-brats

"Caveman Rejoice" - The Bags

"Cheat on the Church" - Graveyard BBQ

"Decontrol - Drist

"Eureka, I've Found Love"- Upper Crust

"Even Rats" - The Slip

"Farewell Myth" - Made in Mexico

"Fire It Up" - Black Label Society

"Fly on the Wall" - Din

"Get Ready 2 Rokk" - Freezepop

"Guitar Hero" - Monkey Steals the Peach

"Hey" - Honest Bob and the Factory-to-Dealer Incentives

"Sail Your Ship By" - Count Zero

"Story of My Love" - Model Sons

-------------------------------------------------------------------------------

 

Игрица је добила МНОГО награда за најбољу иновацију у свету игара као и за најбољу музичку игрицу која је 2005. године изашла на тржиште с најоригиналнијим песмама итд...:)

-------------------------------------------------------------------------------

LIVE AND LET ROKK !!!

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Guitar Hero II (Harmonix)

(PS2 PAL 2006.g)

(Xbox 360 NTSC 2007.g)

 

255px-Guitar_Hero_II.jpg

 

Након великог успеха игрицом Guitar Hero, људи који чине Harmonix су се договорили с издавачима у Red Octane да сачине још бољи део који ће имати још боље песме!

У томе су били ЈАКО успешни.

Средином новембра месеца 2007. године, на тржиште излази Guitar Hero II који је исправио неке од multiplayer багова (грешака) које је претходни део поседовао.

Графика је за нијансу побољшана, хумор се попео SkyHigh, а концепт играња постао изузетно лакши и бољи.

Промењени су неки од ликова које сте могли да бирате и убачени су неки од најбољих гитариста света (другачија имена су им додељена, наравно).

Именоваћу их

Axel Steel (METAL)

Johnny Napalm (PUNK ROCK)

Judi Nails (ALTERNATIVE ROCK, NU METAL, GOTH)

Pandora (GOTHIC ROCK, NW)

Izzy Sparks ( GLAM ROCK, GLAM METAL )

Clive Winston a.k.a Џими Барка XD ( CLASSIC ROCK )

GRIM RIPPER ( DEATH METAL, HEAVY METAL )

 

ИТД, остатак на овој локацији .

Сам концепт игре није нимало промењен, и даље сте у улози гитаристе који се труди да успе у свету Rock-а. Кооперативна каријера је у овом делу изузетно напредовала, што је и било за очекивати. Део за вежбање је, такође, напредовао, а убачено је знатно више песама него што је то био случај с првим делом овог серијала, а локације на којим свирате су сваким часом све боље и боље!

За мене, лично, ово је најбољи Guitar Hero који је изашао на тржиште обзиром да су га радили људи из Harmonix-a, који иначе имају великог успеха на пољу игара које су опредељене за музику, а поред тога - ''свирање'' песама је представљало праву уживанцију (изузев две песме које су ми набијале притисак обзиром да једино играм на Expert mode- Misirlou(**** Dale) и Jordan(Buckethead).

 

Па, да погледамо листу песама. (Имајте у обзиру да уколико одсвирате три, од понуђених четири песама - аутоматски прелазите на ENCORE која је, заправо, последња песма на концерту, уједно и ''најтежа''. Свако одлично свирање песме се ратира по принципу освојених звездица. Што више звездица, више пара. Максималан број звездија је пет, док уколико не промашите баш ни једну једину ноту (фрет) - добијате пет ''златних'' звездица које остају као награда поред имена песме коју се свирали, тиме можете да се хвалите XD поготово када је у питању Expert mode)

(e=encore)

(генијалан избор, стварно, свака им част на одабиру песама!!!)

 

1. Opening Licks

 

"Shout at the Devil" - Mötley Crüe

"Mother" - Danzig

"Surrender" - Cheap Trick

"Woman" - Wolfmother

"Tonight I'm Gonna Rock You Tonight"- Spinal Tap (e)

 

2. Amp Warmers

 

"Heart-Shaped Box" - Nirvana

"Message in a Bottle" - PoliceThe Police

"You Really Got Me" - Van Halen

"Strutter" - Kiss

"Carry On Wayward Son" - Kansas (e)

 

3. String-Snappers

 

"Them Bones" - Alice in Chains

"Tattooed Love Boys" - The Pretenders

"Monkey Wrench" - Foo Fighters

"Search and Destroy" - Iggy Pop and the Stooges

"War Pigs" - Black Sabbath (e)

 

4. Thrash and Burn

 

"Cherry Pie" - Warrant

"Can't You Hear Me Knockin'" - The Rolling Stones

"Girlfriend" - Matthew Sweet

"Who Was In My Room Last Night?" - The Butthole Surfers

"Sweet Child O' Mine" - Guns N' Roses (e)

 

5. Return of the Shred

 

"Bad Reputation" - Thin Lizzy

"Freya" - The Sword

"John the Fisherman" - Primus

"Killing in the Name" - Rage Against the Machine

"Last Child" - Aerosmith (e)

 

6. Relentless Riffs

 

"Crazy on You" - Heart

"Rock This Town" - Stray Cats

"Trippin' on a Hole in a Paper Heart" - Stone Temple Pilots

"Jessica" - The Allman Brothers Band

"Stop" - Jane's Addiction (e)

 

7. Furius Fretwork (Earthlings, go home! :wub: XD )

 

"Carry Me Home" - The Living End

"Laid to Rest" - Lamb of God

"Madhouse" - Anthrax :wub:

"Psychobilly Freakout" - Reverend Horton Heat

"YYZ" - Rush

 

8. Face-Melters (најозбиљније, go home -_- )

 

"Beast and the Harlot" - Avenged Sevenfold

"Hangar 18" - Megadeth

"Institutionalized" - Suicidal Tendencies

"Misirlou" - **** Dale

"Free Bird" - Lynyrd Skynyrd (OK, THEY're NOT MOCKING YOU NOW, *sigh* )

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Када пређете Free Bird заиста ћете видети шта значи LIVE AND LET ROKK :wub:B)

Када је реч о листи бонус песама, овде, заиста, има изванредних остварења на пољу музике! Нимало наивно, али поново (D)emo, тако да ћете сигурно наћи пар одличних песама најразличитијих Rock/Metal праваца, укључујући и Metalcore.

(+ = Моје фав)

Bonus songlist

 

"Arterial Black" - Drist ++++

"Collide" - Anarchy Club ++

"Drink Up" - Ounce of Self

"Elephant Bones" - That Handsome Devil

"Fall of Pangea'' - Valient Thorr

"FTK" - Vagiant +++++

"Gemini" - Brian Kahanek +++++

"Jordan" - Buckethead +++++

"Kicked to the Curb" - Noble Rot

"Laughtrack" - The Acro-Brats

"Less Talk More Rokk" - Freezepop +++++

"Mr. Fix It" - The Amazing Crowns ++

"One for the Road" - The Breaking Wheel

"Parasite" - The Neighborhoods

"Push Push (Lady Lightning)" - Bang Camaro ++++

"Radium Eyes" - Count Zero +

"Raw Dog" -The Last Vegas +++++

"Red Lottery" - Megasus

"Six" - All That Remains +++++

"Soy Bomb" -Honest Bob and the Factory-to-Dealer Incentives

"The Light That Blinds" - Shadows Fall +

"The New Black" - Every Time I Die

"Thunderhorse" - Dethklok ( ТАНДАХОС !!! XD :wub: ) +++++++++++

"Trogdor" -Strong Bad +++

"X-Stream" - Voivod

"Yes We Can" - Made in Mexico (најгора песма на свету у историји ROCK музике, благо речено) :angry:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Када је реч о Xbox 360 верзији, која је изашла 2008. године, убачено је још осам песама као и могућност ''download" путем Xbox Live сервиса.

Такође, графика је знатно побољшана, што је утицало на даљи развој графике у осталим деловима који су излазили.

 

Xbox 360 верзија

 

Ово су песме које су убачене :

 

1. Opening Licks

"Possum Kingdom" - Toadies

"Salvation" - Rancid

 

2. Amp Warmers

"Life Wasted" - Pearl Jam

 

3. String-Snappers

"Billion Dollar Babies" - Alice Cooper

 

4. (знате већ како иде ред у горенапоменутом тексту)

"Hush" Deep Purple

 

5. "Rock and Roll Hoochie Koo" - Rick Derringer

 

6. "Dead!" - My Chemical Romance

 

7. "The Trooper" - Iron Maiden :wub:

------------------------------------------------------------------------------

 

По мени, најбољи део Guitar Hero серијала који је изашао до дана данашњег, а видећемо шта будућност доноси јер има још пуно, пуно лепих песама Rock/Metal културе :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дошло је до грешке при куцању када је реч о годинама изласка.

 

Права година изласка Guitar Hero 2 за Sony PlayStation 2 је 2006. година, новембар месец.

Година изласка Xbox 360 верзије је 2007. година, пар месеци након PS2 верзије.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Иначе, имати у напомени да Harmonix нису радили Guitar Hero 3 обзиром да никад не би дозволили верзије за PC, а самим тим игрица је постала изузетно комерцијалног типа с песмама које, по мени, немају никакве везе с ''Боговима'' Rock и Metal музике већ с неким Wanabee клинцима и музиком која се равња оној која се данас пуша на MTV-у, по квалитету. Напомињем и то да је за коректно играње Guitar Hero 3 за PC верзију обавензно купити и посебан контролер као и изузетно добру машину која ће ''то све покретати'', а ликови су благо речено ужасно одрађени и немају ''душу''. Сам Gameplay је остао исти, с тим што је СВЕ остало заправо измењено, укључујући и ликове... Толико о томе.

Једина предност је највећи одабир гитара икад виђен, али поново се примећује да је Gibson платио позамашну суму како би се неки од њихових модела нашли у игрици као --default--.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема од тога 'леба!

 

Ништа док праву гитарицу не узмеш у мужевне руке и почнеш напаљено да стружеш...а и сексуално је експлоатишеш.

 

Игрица је намењена за неталентовану и лењу балавурдију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Такви коментари су сувишни и игрица није намењена за оне који не желе да свирају гитаре или немају пара за праве гитаре већ за забаву.

 

Елем, гитару свирам дуже од десет година, а то нема никакве везе с тим да ли ћу ову игрицу играти или не.

 

Занимљиво је то што сам путем ове игрице навео њих петоро-шесторо да узму праве гитаре у уке, а још десеторо да почну да слушају Rock музику, тако да сваке пљувотине и баљезгарије кроз неумесне коментаре можете слободно окачити мачки о реп.

Ако игрицу нисте играли, не можете да знате шта и како изгледа као и шта доноси с собом, а самим тим су сваки коментари сувишни.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Guitar Hero encore : Rocks the 80s (Harmonix) 2007.g

Издата је једино за Sony PlayStation 2 (PS2)

256px-Gh-encore-rocks-the-80s-cover.jpg

 

Последње издање (треће) Guitar Hero игрице направљене од стране компаније Harmonix, пре него што су се бацили на посао око игрице ''Rock Band".

Овај део се заправо може схватити као експанзија за Guitar Hero 2, с тим што је игрица одређена на песме из периода осамдесетих годиа прошлог века.

 

Оно што овај део игре разликује од пређашњих су не само песме већ и ликови, које бирате да представљају гитаристу, који имају стилове облачења који датирају из периода осамдесетих година.

(Johnny Napalm, Judy Nails, Izzy Sparks, Pandora, Axel Steel, and Grim Ripper)

Продаја је вршена без додатака, као што су контролери у облику гитара.

Локације на којим свирате (осим фамозног Стоунхенџа и ''RedOctane'' клуба којих у игрици нема) су остале исте структуре али с најразличитијим мотивима осамдесетих година. (Grim Ripper, рецимо, носи 3D филмске наочаре).

Guitar Hero 80s са собом није доносио листу бонус песама (Јер било би глупо промовисати демо бендове који су можда постојали 1980? Хах).

 

Елем, само играње је остало исто, а игрица је добила силне критике обзиром на изузетно мали број песама (очекивало се далеко више обзиром да, ипак, говоримо о осамдесетим годинама када је свет Rock и Мetal музике просто бујао). Елем, мотиви осамдесетих година, у игрици, су били довољан разлог да се игра и опроба, а и коментари током ''Loading'' скрина су били урнебесни :) јер су мало пикали на тај неки застарели стил :)

 

225px-Guitar-hero-80s-screen.jpg

 

Елем, да обратимо пажњу на песме. поред неких смо се ја и ортак једноставно ваљали од смеха. Звездицом ћу означити оне које су ми се допале :)

 

1. Opening Licks

 

"We Got the Beat" - The Go-Go's *

"Bang Your Head" - Quiet Riot

"Balls to the Wall" - Accept *

"I Ran (So Far Away)" - Flock of Seagulls

"18 and Life" - Skid Row

 

2. Amp Warmers

 

"No One Like You" - Scorpions *

"Shakin'" - Eddie Money

"Radar Love" - White Lion *

"Heat of the Moment" - Asia

"Because, It's Midnite'' - Limozeen

 

3. String Snappers

 

"Holy Diver" - Dio *

"Hold on Loosely" - .38 Special

"Turning Japanese" - The Vapors *

"The Warrior" - Scandal *

"I Wanna Rock" - Twisted Sister

 

4. Return of the Shred

 

"Ballroom Blitz" - Krokus

"Only a Lad" - Oingo Boingo *

"Synchronicity II" - The Police

"What I Like About You" - The Romantics

"Round and Round" - Ratt

 

5. Relentless Riffs

 

"Ain't Nothin' But a Good Time" - Poison

"Bathroom Wall" - Faster Pussycat

"Lonely Is the Night" - Billy Squier

"Los Angeles" - X

"Wrathchild" - Iron Maiden *

 

6. Furious Fretwork

 

"Electric Eye" - Judas Priest *

"Seventeen" - Winger *

"Police Truck" - Dead Kennedys *

"Caught in a Mosh" - Anthrax *

"Play With Me" - Extreme * * * * * * *

 

------------------------------------------------------------

 

Толико о томе. Фоткица

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne znam koliko to kosta al videh u Parizu u izlogu gitaru za Guitar hero i moram da priznam da mi nije bilo najjasnije zasto bi neko dao (pretpostavljam ne male) pare na takvu gitaru a ne na pravu kad na kraju naucis samo da tipkas tastere a onako ti ostane nesto primenljivo u glavi... Ja jesam od onih kojima bi ova igrica i nesto na tu foru bilo skroz zabavno ali mi i dalje nije jasno zasto nesto ozbiljnije trositi (vreme/novac) na to? :zeleni:

Evo recimo kolega gitarista nek mi objasni sto mu je kul da svira i ovo cudo uz pravu stvar? :lol:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko to kosta al videh u Parizu u izlogu gitaru za Guitar hero i moram da priznam da mi nije bilo najjasnije zasto bi neko dao (pretpostavljam ne male) pare na takvu gitaru a ne na pravu kad na kraju naucis samo da tipkas tastere a onako ti ostane nesto primenljivo u glavi... Ja jesam od onih kojima bi ova igrica i nesto na tu foru bilo skroz zabavno ali mi i dalje nije jasno zasto nesto ozbiljnije trositi (vreme/novac) na to? :zeleni:

Evo recimo kolega gitarista nek mi objasni sto mu je kul da svira i ovo cudo uz pravu stvar? :lol:

 

Те пластичне гитаре су мени лично срање и губитак новца, доиста.

Игрица, сама по себи, је убедљиво најбоља музичка игрица коју сам у животу играо! :pivopije::muzicar::muzicar: без обзира што нема везе с везом када је реч о правом свирању гитаре. Између осталог, због чега у општем смислу трошити време на било шта? :)

Игрица је феноменална (Први и Други део) и вредна је пажње и надметања с друговима, ортацима, пријатељима или штавећ. Поврх свега, представља изазов :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...