Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

E da, zaboravih da pomenem da znam engleski prilicno dobro.

Konverzaciju verovatno bolje znam od gramatike (nisam sigurna), al' i gramatiku prilicno dobro poznajem.

OK, nekad nesto zaboravim, al' 'ajd' sad. Desava se. Treba samo malo obnoviti gradivo koje se stalno ponavlja. :da::zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne citiram 5 postova sada, svima koji su se interesovali za Skandinavski centar, izgleda da to - već radi?! :blink:

 

http://www.skandinavskicentar.com/serConcept.php

 

Meni je ovo potpuni šok, nisam imao pojma, i nemam pojma kako je moguće da nisam imao pojma :)

 

Bilo kako bilo, posetiću ovo iduće nedelje obavezno.

 

 

OMG!!!!

E, a jel pise negde cenovnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to naravno nigde ne pise da ne bi neko odustao od ucenja jezika. :mhihi:

Moraces da ih nazoves ili da odes do njih i i pitas ih.

Kad/ako uradis to, javi. :bigblue:

 

 

Aha, ti ces ipak otici. OK onda, odlicno!

Javi cim saznas nesto vise. :zeleni:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo...vec sam se upisala u "Djuro Salaj"...

Inace, rekli su mi da predaje musko, i da je vrlo inspirativan, u smislu, ume da zainteresuje djake i da ih udubi u jezik i da ga preporucuju...

Rekla mi je ona unutra tamo njegovo ime, i secam se da mu je ime pocinjalo na "D" i da je cudno ime(ili sam umislila), ali dzaba, nisam zapisala, a nisam ni zapamtila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo...vec sam se upisala u "Djuro Salaj"...

Inace, rekli su mi da predaje musko, i da je vrlo inspirativan, u smislu, ume da zainteresuje djake i da ih udubi u jezik i da ga preporucuju...

Rekla mi je ona unutra tamo njegovo ime, i secam se da mu je ime pocinjalo na "D" i da je cudno ime(ili sam umislila), ali dzaba, nisam zapisala, a nisam ni zapamtila...

 

Da nije Dorijan? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

info za one koji se interesuju za skandinavske jezike:

 

Najstarija škola stranih jezika Centar za strane jezike u Srbiji -deo zadužbine Ilije M. Kolarca, sa tradicijom preko 75 godina ima čast da najavi uspostavljanje grupe za skandinavske jezike (švedski i danski jezik), koja će se u svom radu rukovoditi spajanjem tradicionalnih skandinavskih metoda učenja jezika , kao i onim po kojima je Centar za strane jezike i stekao svoju reputaciju.

 

Sama nastava skandinavskih jezika, koja će se odvijati grupno ili individualno na početnom, srednjem i visokom nivou, ima za cilj da polaznike osposobi za polaganje švedskih , odnosno danskih državnih testova jezika ( SFI-1,2,3; TISUS, Svenska för Företagare/ Danskprøve 1,23, Studieprøven).

 

Tokom naredne godine, planira se uspostavljanje zvanične saradanje sa relevantnim institucijama (Svenska Institutet, Det Danske Kulturinstitut) u Skandinaviji, kako bi naši polaznici mogli da polažu same ispite u Beogradu, na ”Kolarcu”.

 

Pored standardnih kurseva skandinavskih jezika, Centar za strane jezike će organizovati kurseve konverzacije i prevođenja koji imaju za cilj da polaznicima omoguće što kvalitetnije usvajanje jezika.

 

Centar neprestano radi na učvršćivanju saradnje sa kulturnim centrima onih zemalja čiji se jezik kod nas izučava: Britanskim savetom, Goethe Institutom, Instituto Cervantes, Francuskim kulturnim centrom, Italijanskim kulturnim centrom, itd.

 

Centar za nastavu je u našoj zemlji jedina škola stranih jezika akreditovana od strane Goethe Instituta da izdaje njihove u svetu priznate diplome nemačkog jezika - Start Deutsch 1/2, Zertifikat Deutsch für jugendliche, Zertifikat Deutsch, Zertifikat Deutsch für den Beruf, Goethe - Zertifikat C1 ili Zentrale Oberstufenprüfung. Kolarac je ustanova sa najdužom tradicijom pripreme polaznika za polaganje ispita D.E.L.E. Instituta Cervantes. U saradnji sa Francuskim kulturnim centrom u Kolarčevoj zadužbini odvija se polaganje ispita za sticanje diploma francuskog Ministarstva prosvete - DELF i DALF. Od 1992. god. u Centru je veliki broj polaznika stekao potrebno znanje za sticanje neke od diploma Univerziteta u Kembridžu - FCE, CAE ili CPE, a od 2001. vrši se priprema polaznika za polaganje ispita sva tri nivoa BEC-a (Business English Certificate).

 

Za sve dodatne informacije (termini, itd.), molimo vas da se obratite putem elektronske pošte [email protected] ili putem putem sledećeg broja telefona: 2630 480

 

Nastava počinje 1.oktobra.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim zasto bi neko prolazio kroz ceo proces ucenja jezika samo zato sto je to "trendi" ili sta god, uostalom onaj ko je u startu krenuo iz tog razloga, jezik nece ni nauciti. Ne vidim nista lose u tome sto su neki jezici danas dostupniji za ucenje nego juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...