Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

1. Doživeo.

2. Posmatrao.

3. Čuo iz priče.

On ti je postavio samo jedno pitanje.

 

Iako si mi iz prva bio enigma setio sam se jedne vazhne lekcije iz zhivota.

Vechina got(h)ivnih riba trazhi da se zaljubi u neku anomaliju kod mushkarca, a poshto si ti u kompletu anomalija ne chudi me shto imash prodju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ti je postavio samo jedno pitanje.

 

Iako si mi iz prva bio enigma setio sam se jedne vazhne lekcije iz zhivota.

Vechina got(h)ivnih riba trazhi da se zaljubi u neku anomaliju kod mushkarca, a poshto si ti u kompletu anomalija ne chudi me shto imash prodju...

 

Pa sad, ove nisu bile baš goth, više su bile emo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam par reci, ako se to racuna? :)

 

Moja devojka je nesto ucila, isla je na skandinavistiku neko vreme ali najvise je ucila sama iz knjiga i sa kaseta, pa sad relativno dobro zna pa moze da cita knjige na norveskom i to. Znaci da jezik i nije toliko tezak. Pokusava mene da nauci, ali nisam nesto nadaren.. :icon_ne:

Sto me cudi jer kad sam bio mali naucio sam engleski gledajuci cartoon network i bio sam bas talentovan za jezike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sad ovo ima veze??? Koje gluposti se pisu po forumu, to je strashno... :udri:

 

 

 

Ja ne vidim zasto je toliko lose sto neki jezik postaje "trendi"; ljudi koji ga predaju upravo i zele da ga popularizuju... Posebno izvorni govornici. Ja da odem u stranu drzavu da predajem srpski, vise bih volela da na casovima vidim mnogo zainteresovanih, nego 2-3 "pravih" :) Uostalom lepo je rekla Astarte, onaj ko uci jezik jer je "u modi" nece daleko dogurati s ucenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim zasto je toliko lose sto neki jezik postaje "trendi"; ljudi koji ga predaju upravo i zele da ga popularizuju... Posebno izvorni govornici. Ja da odem u stranu drzavu da predajem srpski, vise bih volela da na casovima vidim mnogo zainteresovanih, nego 2-3 "pravih" :) Uostalom lepo je rekla Astarte, onaj ko uci jezik jer je "u modi" nece daleko dogurati s ucenjem.

 

Nisam uopste mislio trendi na taj nacin, da ne treba da postoji centar. Naravno da treba da psotojii normalno je da ljudi uce jezike. Mislio sam na neke odredjene ljude u i oko centra, ali necu nikog da spominjem po imenu da ne bih ispao nevaljao i zao. Ne daj boze zavidan.

Neprijatan mi je osecaj u stomaku oko svega ovog ali zelim svima sve najbolje ipak. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

voli li iko nemacki? XD

 

 

 

ja obozavam njemacki

 

Ja znam par reci, ako se to racuna? :)

 

Pokusava mene da nauci, ali nisam nesto nadaren.. :icon_ne:

Sto me cudi jer kad sam bio mali naucio sam engleski gledajuci cartoon network i bio sam bas talentovan za jezike..

 

 

pa ne mora da znaci da nisi talentovan ako ti ne ide norveski jbg ne lezi ti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

voli li iko nemacki? XD

Ja nemacki bas i ne volim nesto posebno (tome verovatno doprinose i ljudi; Nemce ne volim, al' nemacki nije bas tol'ko los jezik), al' zato volim holandski. :bigblue:

Pored njega, volim svedski i norveski (finski mi je samo zanimljiv, ne lep), a ni francuski, ruski i grcki mi nisu losi. Al' najvise volim prva 3, pocev od holandskog. :bigblue:

 

Ne volim turski, spanski/portugalski/bilo koju verziju tih jezika, arapski, pa ni japanski i kineski.

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja devojka je nesto ucila, isla je na skandinavistiku neko vreme ali najvise je ucila sama iz knjiga i sa kaseta, pa sad relativno dobro zna pa moze da cita knjige na norveskom i to. Znaci da jezik i nije toliko tezak. Pokusava mene da nauci, ali nisam nesto nadaren.. :icon_ne:

Sto me cudi jer kad sam bio mali naucio sam engleski gledajuci cartoon network i bio sam bas talentovan za jezike..

Smatram da ne postoje "teski" i "laki" jezici, vec manja i veca motivisanost ljudi da ih nauce. Norveski nije lako savladati, to jest ako pod tim podrazumevas znanje i nynorsk-a i bokmål-a. Sigurno nisi nista manje ili vise talentovan za norveski nego za neki drugi jezik (iako je talenat za jezike takodje diskutabilna stvar; jeste prednost, ali zna se da je rad ono sto odlucuje), vec je opstepoznato da su ljudi do puberteta u stanju da usvoje i nauce jezik samo primanjem spoljasnjih impulsa. Posle to ide malo teze.

 

Ja ne vidim zasto je toliko lose sto neki jezik postaje "trendi"; ljudi koji ga predaju upravo i zele da ga popularizuju... Posebno izvorni govornici. Ja da odem u stranu drzavu da predajem srpski, vise bih volela da na casovima vidim mnogo zainteresovanih, nego 2-3 "pravih" :)

Upravo. Sta god to "pravih" znacilo. Ne vidim kako bi visak ili manjak motivacije mogao da odredjuje necije "pravo" da nauci jezik.

 

Inace, mislim da je fenomenalno sto ce i danski konacno moci da se uci negde, osim na katedri (i to od prosle godine), i sto ce svedski biti dostupniji na vise mesta. A povezivanje skandinavskih jezika sa ljudima koji slusaju metal je cisto uopstavanje. Procentualno gledano vise je onih koji slusaju neku drugu vrstu muzike. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to pozitivno sto su drugi jezici kod nas dostupniji, pa do pre nekog vremena ni spanski i italijanski, koji su sada tako popularni, nisu bili dostupni. Ljudi, to je dobra stvar...sta, sad cemo svi da ucimo klikove i neke cudne 'jezike' jer je to kul i malo ljudi uci... :rolleyes:

A da ne pricam o toj generalizaciji, skandinavski jezici i metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ prince

 

kako si samo zreo. covece. shvati. NIJE SVE U JEBENOM METALU I BENDOVIMA!!!! zasto bi kog djavola ucio jezik zbog benda??? ja ne volim nemce, ne volim narocito ni nemacku muziku, ali mi je jezik prelep! ne moze li se zavrsiti na tome??? jbt! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ prince

 

kako si samo zreo. covece. shvati. NIJE SVE U JEBENOM METALU I BENDOVIMA!!!! zasto bi kog djavola ucio jezik zbog benda??? ja ne volim nemce, ne volim narocito ni nemacku muziku, ali mi je jezik prelep! ne moze li se zavrsiti na tome??? jbt! :rolleyes:

 

Zato što ne čitaš o čemu se govori na temi. Neki ljudi su rekli da skandinavskim jezicima najviše naginju metalci, a ja sam izneo argumentaciju zašto to možda i nije tako. Ali, razumem te, imaš potrebu za prozivanjem Princa, međutim za to imaš posebnu temu, ovde bi mogla dobiti ban za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naginju metalci zato sto imaju dodir sa tim jezicima.Kolika je verovatnoca da ce neka sabanka iz mog odeljenja koja slusa Cecu da cuje norveski pa da se zainteresuje za njega?

 

Kakav to dodir imaju, sem možda nekih black metalaca? Evo, ja sam metalac i nisam čuo norveški, a još manje se zainteresovao za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...